Autor Wątek: Zginąłem co dalej ?  (Przeczytany 4609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Racuch30

  • Gość
Zginąłem co dalej ?
« dnia: Styczeń 29, 2013, 13:03:46 »
Witam,totalnie noobowe pytanie: Zginalem po ok godzinie gry chyba mam kapsułe,nie mam statku i 5000 isk :) hehe jak moge dalej sobie poradzic z tym problemem ? Skaowac postac ?  A teraz pytanie takie: wiem że kupuje sie ubezpieczenia i klony ale czy jezeli mie zabiją to trace statek,osprzęt,ładunek i kredyty ? Tzn aby powrócic do dawnego stanu sprzed tego jak mnie zabija znowu potrzeba duzo kasy i czasu ?

Dopiero zaczynam wiec prosze o wyrozumiałość :) Pozdr.



SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:07:06 »
Nie zginąłeś, tylko straciłeś darmowy statek. Żaden problem - gdziekolwiek zadokujesz samą kapsułą, dostaniesz za friko nowy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Phobeus

  • Gość
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:20:24 »
Masz kapsułę ratowniczą i statek. Jeśli stracisz statek, wylatujesz z niego w kapsule. Niektóre moduły ze straconego statku i zawartość cargo mogą ocaleć we wraku, jednak do wzięcia jego zawartości potrzebujesz inny statek (kapsuła nie posiada ładowni). Jeśli stracisz kapsułę, zostałeś zabity (chociaż generalnie już strącenie samego statku nazywa się "kill"). Tracisz wszystkie implanty przypięte do klona, który zginął. W klonowni wybudzają Twojego zapasowego klona, po czym warto od razu zrobić "clone upgrade", by w przypadku następnej śmierci nie stracić skillpointów. Tracąc statek czy kapsułę nie tracisz ISK zgromadzonych w wallet, ale zawsze będą czekać niezbędne wydatki na clone upgrade, ewentualnie na nowe implanty i statek.

True story.

deckard

  • Gość
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:34:38 »
Polecam wykonanie tutoriali. Otrzymasz pare statkòw, kilka fregat, destroyer i industriale wraz z namiarem na agenta misji epic arc co pozwoli Ci poznać podstawy gry i mozliwości.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:45:53 »
Warto też zaznaczyć że minimum jedna misja tutoriala bojowego (nie pamiętam basic czy advenced) jest poprostu tak zrobiona że nie masz prawa wrócić z niej w statku, dodatkowo na tą okoliczność dostajesz specjalnie statek "do wtopnia"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:51:24 »
Ja tylko dodam, że po zabiciu kapsuły lądujesz w nowym klonie, dawanym z automatu. Ten nowy klon ma pojemność 900 tys. skill pointów. Upgrejdowac go musisz (a raczej powinieneś), gdy już wyskilowałeś postać za więcej niż mieści ten klon (co znaczy, że postać musiała juz sie uczyć nowych umiejętności przez co najmniej za kilka dni, może tygodni - nie pamiętam dokładnie), bo przy następnym zabiciu kapsuły bez tego stracisz część skili. Ale jak zacząłes grać ledwie godzine przez śmiercią (jeżeli też od\tąd dopiero zacząłeś skilowanie), to nie ma bata, byś juz potrzebował upgrejdu klona. I kapsuła, nie ma sama w sobie żadnych implantów, więc jak żadnych nie zakładałeś, to nic nie straciłeś tu.
Ale jeśli straciłeś sam statek bez kapsuły, to nic nie trzeba uzupełniać. Oczywiście oprócz statku. Przy czym, jak wyżej napisano, jeśli to był noobship (ten statek co otrzymujesz na starcie), to dostajesz go za darmo po zadokowaniu kapsułą w stacji. Wtedy jedyną realna stratą będzie to, co miałeś w cargo, plus ew. moduły, jakie sam na ten statek założyłeś. Inna statki bedziesz już musiał sobie kupić jeszcze raz.

A i jeszcze, bo niektórzy na początku mają z tym problem:
Jak poznac co straciłeś (czy tylko statek, czy też jajo)? Najprościej: jak statek wybuchł i odleciałeś podem, to tylko statek był "ofiarą", jak po stracie statku gra "przeniosła" Cię automatycznie do jakiejś stacji, to znaczy że jajo też poleciało. No ja miałem z tym problem na samym poczatku więc na wszelki wypadek podaję :P
Oczywiście masz też podgląd co zabiłes i co starciłeś w menu gry :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:58:10 »
co znaczy, że postać musiała juz sie uczyć nowych umiejętności przez co najmniej za kilka dni, może tygodni - nie pamiętam dokładnie

AFAIR stracisz nawyższy poziom skilla o najwyższej randze (mnożniku). Na przykład Battleship V. Generalnie, może to oznaczać miesiąc skillowania w plecy i brak możliwości latania jakimiś shipami, które się już ma. Jeden z większych fuck-upów w Eve.

Ale spokojnie, w hisecu prawie nie ma szansy stracić poda ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:46:13 »
AFAIR stracisz nawyższy poziom skilla o najwyższej randze (mnożniku). Na przykład Battleship V. Generalnie, może to oznaczać miesiąc skillowania w plecy i brak możliwości latania jakimiś shipami, które się już ma. Jeden z większych fuck-upów w Eve.

Ale spokojnie, w hisecu prawie nie ma szansy stracić poda ;)
Tracisz 50% skillpointów z najwyższego levelu skilla (lub 50% SP z całego skilla) który ma najwięcej SP, chyba że się coś zmieniło.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:56:59 »
nic, wiecej i nic mniej. ostatnio testowalem ta fantastyczna "funkcjonalnosc" po jakims emoquit... dziala... qfa. 50% z losowego najdrozszego skilla
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2013, 13:28:32 »
nic, wiecej i nic mniej. ostatnio testowalem ta fantastyczna "funkcjonalnosc" po jakims emoquit... dziala... qfa. 50% z losowego najdrozszego skilla
oj chyba za szybko z tego UA się wyszło ^^ ja miałem farta bo clona nie miałem zuprgradowanego a latałem przez 6 dni na roamy i cta o.O

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2013, 20:28:16 »
Panie, ja to miałem farta, bo utknąłem kiedyś na zadupiu w 0.0 bez upgradowanego klona na 3 tygodnie :) Nie było nawet gdzie zadokować.
Cała prawda o moim graniu...


Goomich

  • Gość
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:49:39 »
Jak na zadupiu, to w czym problem? :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2013, 00:15:34 »
Panie, ja to miałem farta, bo utknąłem kiedyś na zadupiu w 0.0 bez upgradowanego klona na 3 tygodnie :) Nie było nawet gdzie zadokować.

Młodzi ten wątek czytają, a Ty szpanujesz jak po pijaku latałeś... ech...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zginąłem co dalej ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2013, 03:12:54 »
Jak na zadupiu, to w czym problem? :)

Zadupie dla mnie = home system redów (w większości przypadków) ;)

Młodzi ten wątek czytają, a Ty szpanujesz jak po pijaku latałeś... ech...

Trzeba trzymać fason!
Cała prawda o moim graniu...