Autor Wątek: Fracht/JF  (Przeczytany 4503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blademort

  • Gość
Fracht/JF
« dnia: Grudzień 06, 2012, 14:32:05 »
Robię postać, która może latać frachtami i JF
Czy może ktoś mi powiedzieć czy są jakieś różnice w rasowych frachtach? Widzę, że Caldari ma największe cargo, ale czy z tej okazji ma jakieś poważne minusy?
Czy wszystkie JF mają taki sam zasięg skoku zakładając te same skile, czy też np Rhea ma największe cargo, ale potrzebuje np 2 skoki więcej, żeby z A dolecieć do B?


Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2012, 14:35:40 »
Robię postać, która może latać frachtami i JF
Czy może ktoś mi powiedzieć czy są jakieś różnice w rasowych frachtach? Widzę, że Caldari ma największe cargo, ale czy z tej okazji ma jakieś poważne minusy?
Czy wszystkie JF mają taki sam zasięg skoku zakładając te same skile, czy też np Rhea ma największe cargo, ale potrzebuje np 2 skoki więcej, żeby z A dolecieć do B?

Generalnie różnica jest w ładowności kosztem zwinności. Charon największe cargo ale najwolniej alignuje, Fenrir na odwrót. W praktyce to robi różnice w czasie przelotu po dużej ilości gate'ów (czytaj hisec). W JFach zasięg skoku jest identyczny, też różnice są głównie w agility. Nie założe się jak jest z tankiem, ale z tego co pamiętam różnice w nim są pomijalne.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2012, 14:39:27 »
Mam lata, który lata Nomadem i trzeba przyznać że jest całkiem zwinny. Może i zabiera te 15% mniej niż Rhea, ale za to alignuje w 16-17 sekund, czyli sporo szybciej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 14:49:04 »
Mam lata, który lata Nomadem i trzeba przyznać że jest całkiem zwinny. Może i zabiera te 15% mniej niż Rhea, ale za to alignuje w 16-17 sekund, czyli sporo szybciej.

Ja mam alta w charonie (all5 jak chodzi o ten statek i agility) oraz alta w fenrirze (takie same skile). Oba mają imple do prędkości warpa, ale ten w fenrirze ma jeszcze do agility. Rezultat jest taki, że na autopilocie w hisecu (tutaj trzeba pamiętać że przy AP poza agility liczy się szybkość bo 15km/system trzeba przelecieć) charon przelatuje 20j kiedy fenrir przelatuje 23-24j.

Zapomniałem dodać że różnica między frachtami/jfami jest jeszcze w speedzie poza agility, ale w ten sam sposób, tj. statek z większym agility będzie także miał większy max speed.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:04:06 »
Dochodzi do tego jeszcze różnica w koszcie paliwa do skoków a ta potrafi być znaczna. Kiedy Goonsi zdestabilizowali rynek paliwa do shipów Gallente skoki Anshara były wyraźnie droższe niż innych JFów.

blademort

  • Gość
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:28:48 »
cena paliwa waha się, więc na to raczej nie będę zwracał uwagi. Dziś pod tym względem może być najtańszy Nomad, a jutro będzie już najdroższy. Podobnie jak z ceną statków.
Mi zależy na dobrym wyborze właściwości statku. Kusi agility, a nie mam doświadczenia, żeby powiedzieć, że te dodatkowe x m3 warte są poświęcenia tych kilku-kilkunastu minut dodatkowo na przelot.

Inna sprawa, która mi przyszła do głowy, to ile trzeba dps, żeby zdmuchnąć frachta w hi? Czy dla takiego gangu jest różnica jakiego frachta będzie dymać? Nie chodzi mi o ładunek, tylko co może być trudniejsze do ubicia, czy też dla wyspecjalizowanego gangu nie ma to żadnego znaczenia?

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:37:22 »
cena paliwa waha się, więc na to raczej nie będę zwracał uwagi. Dziś pod tym względem może być najtańszy Nomad, a jutro będzie już najdroższy. Podobnie jak z ceną statków.
Mi zależy na dobrym wyborze właściwości statku. Kusi agility, a nie mam doświadczenia, żeby powiedzieć, że te dodatkowe x m3 warte są poświęcenia tych kilku-kilkunastu minut dodatkowo na przelot.

Inna sprawa, która mi przyszła do głowy, to ile trzeba dps, żeby zdmuchnąć frachta w hi? Czy dla takiego gangu jest różnica jakiego frachta będzie dymać? Nie chodzi mi o ładunek, tylko co może być trudniejsze do ubicia, czy też dla wyspecjalizowanego gangu nie ma to żadnego znaczenia?
Jeśli uznają, że warto Cię gankować to nie ma znaczenia jakim frachtem lecisz.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:01:31 »
Zapomniałem dodać że różnica między frachtami/jfami jest jeszcze w speedzie poza agility, ale w ten sam sposób, tj. statek z większym agility będzie także miał większy max speed.

Nomad bez implantów robi 124 m/s, Rhea gdzieś z 80. Jak się leci na AP to różnica jest istotna (15 km czołgania się do bramy).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2012, 17:55:06 »
Cytuj
Inna sprawa, która mi przyszła do głowy, to ile trzeba dps, żeby zdmuchnąć frachta w hi?
Cirka 7-10 talosów skosi chyba nawet JF'a (tank wyraźnie lepszy od zwykłej puszki), np: http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=15367579

Jeśli chodzi o tank, to teoretycznie najtwardszy jest amarczyk, ale nie wiem czy nawet z pilotem zadrutowanym maksymalnie na zwiększenie EHP, robi to różnicę chociaż jednego shipa potrzebnego do zestrzału czy nie robi

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2012, 18:53:41 »
Cirka 7-10 talosów skosi chyba nawet JF'a (tank wyraźnie lepszy od zwykłej puszki), np: http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=15367579

Jeśli chodzi o tank, to teoretycznie najtwardszy jest amarczyk, ale nie wiem czy nawet z pilotem zadrutowanym maksymalnie na zwiększenie EHP, robi to różnicę chociaż jednego shipa potrzebnego do zestrzału czy nie robi
Gdy zajmowałem się Dżihadem w High to we wszystkich obliczeniach brałem pod uwagę maksymalny możliwy tank, bo tak po prostu jest bezpieczniej. I najbezpieczniej jest założyć, że inni też tak robią.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2012, 21:37:20 »
Rhea pali najwięcej paliwa w przeliczeniu na ly, Nomad pali najmniej. Proporcje w cargo są odwrotne. Coś za coś.
Cała prawda o moim graniu...


Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Fracht/JF
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2012, 09:21:45 »
Rhea pali najwięcej paliwa w przeliczeniu na ly, Nomad pali najmniej. Proporcje w cargo są odwrotne. Coś za coś.

O faktycznie, człowiek uczy się całe życie, jest różnica w spalaniu - od 2700 do 3300 mają..