Autor Wątek: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec  (Przeczytany 15363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prowe

  • Gość
Latam sobie radośnie CNR-em i po dwóch misjach L4, Dread Pirate Scarlet a drugiej nazwy nie pamiętam (5 części, 4 z Gallente a w ostatnim Matarzy z okrutnym DPS - 6x wracałem na Hull-u) przyszła mi myśl, że wypadałoby nieco odpimpować mój okręt, bo głupio tak obrywać i tracić ISK-i na naprawy. Pytanie brzmi...

Do jakiej ogólnej wartości ISK (hull + moduły) można wyposażyć CNR-a aby nie narażać się na odstrzelenie w High Sec-u?

Dotychczas utrzymywałem się mniej więcej na poziomie ~850 mln (razem z samym okrętem). Mniej gdy leciałem bez EM Deflection Filed a więcej gdy musiałem to założyć aby wytrzymać z Sanshą czy Bloodsami. Odłożyłem parę ISK-ów, do Tengu mam jeszcze daleko, więc mogę sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa :) Dodam jeszcze, że anulowanie tych misji nie bardzo mnie odpowiada, bo akurat z Matarmi na końcu daje mi średnio 50mln samego dropu za każdą z 5 części.

Proszę, nie piszcie tylko, że mam kupić Rattlesanke. Wiem, że jest świetny do L4. Niestety zorientowałem się dopiero po wyskillowaniu Cruise do 5 lvl i nie mam skilli do dron, nadal latam z Hobgoblinami T1. Aby wyciągnąć sensowny DPS na dronach potrzebowałbym miesiąca czasu, który wolę poświęcić Tengu. Cóż, dałem ciała, bo mocne drony są bardziej przydatne niż liche Cruise Missiles :(

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2012, 17:03:03 »
Widziałeś kiedyś żeby ktoś gankował kerbirowego BS'a w HS bez wyraźnej przyczyny? Wydaj tyle ile możesz zeby czuć się bezpiecznie i mieć na reship.
A dread pirate scarlet to się w drejku bez problemów robi, jeśli masz tam problemy inne niż permjam to imho chyba bezpieczniej byłoby zrewidować fit niż kupić to samo ale droższe.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2012, 17:18:21 »
Widziałeś kiedyś żeby ktoś gankował kerbirowego BS'a w HS bez wyraźnej przyczyny?

Wypimpowana raciarka jest tego właśnie przyczyną ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


FN

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 17:19:27 »
Generalnie 5 czesc Enemies Abound to strata czasu (pomysl ile zrobisz przez ten czas uzerajac sie z ta jedna) i standu.
Raciarka hi-seckowa w dzisiejszych czasach to imo faction dmg mody i koniec pimpowania(od tego jest nul z dobrym intelem)  jesli masz troche kasy na wallecie to zainwestuj w crystale i jakaś tania wydajna ladowarke, np. Republic Fleet X-Large Shield Booster

ps. z tego co widze to chyba ja ostro z nerfili (Enemies Abound5/5) kiedys na dzien dobry miales od gory do dolu spam besow ale glowy nie dam

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2012, 18:49:03 »
Witam Cześć i Czołem
hm tak z innej mańki to nie wiem czy się orientujesz ale jak będziesz robił misje przeciwko frakcją imperialnym to nie będziesz później mógł latać po części hi sec, :) ale może nie którzy wolą mieć ograniczone pole działąnia

a swoją drogą to jak chodzi o pimpowanie raciarki to, zobacz o co kamam z implantami hi grade cystalami, na sloty 1do5 lub 1do6 ponadto mozesz dac impy do pradu i lub do dmg danej raciarki co odciąży cie sloty zajmowane przez tego typu moduły co pozroli na wrzucenie modułó do mordulcowania krzyżyków, crystale chyba wydaje mi się że sprawiają że shield raciarki mają dzięki bonusom od nich znaczną przewage nad raciarkami armorowymi bo nie ma chyba opcji bustowac tanka z impów tak bardzo, ponadto jak wpakujesz kase w impy, to suesaid kerbiry ci nie przeskanuja implantów a bonus jak sie zkomuluje jest całkiem całekim, inna sprawa jak chcesz racic poza empire gdzie wchodzi w gre strata jajka wiec racenie na hi endowych impach już jest mniej fajne, a co do pakowania kasy w modułuły to musisz mniej więcej policzyć ile ile wynosi koszt suesaida twojej zabawki i wtedy wiesz ile możesz wrzucić kaski w moduły żeby się kerbirkom nie opłacało agrowac bo im sie nie zwróci.

Goomich

  • Gość
Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2012, 19:20:49 »

Do jakiej ogólnej wartości ISK (hull + moduły) można wyposażyć CNR-a aby nie narażać się na odstrzelenie w High Sec-u?

Zeby mieć stuprocentowa pewnosc nieodstrzelenia CNRa w hajseku, proponuję nie wydawać więcej niż 0 ISK na hull i moduły.

[BWTF] Xapitan Bomba

  • BWC
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 291
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xapitan Bomba
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2012, 19:32:58 »
O inaczej, jakie alpha jest potrzebne i ilu osób minimalnie wymaga pomyślna campa na coś pokroju CNR w hajseku? Zakładając że zafitowany na pve w moduły t2?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2012, 20:00:56 »
Z tego co mnie pamięć nie myli CNR to frakcyjna odmiana ravena ustawiona pod DPS za to Scorpion Navy to statek pod tanka i ma mniejszy DPS od CNR-a. Czyli CNR wymaga lepszego sprzętu niż Scorp aby osiągnąć te same osiągi defensywne co się przelicza na ilość isk zainwestowaną w moduły. Ratle to statek na drony głównie a Scorp i CNR to rakietowce.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2012, 20:30:04 »
O inaczej, jakie alpha jest potrzebne i ilu osób minimalnie wymaga pomyślna campa na coś pokroju CNR w hajseku? Zakładając że zafitowany na pve w moduły t2?

Tornado ma 12k alfy (EM/Therm/Explo). Policz sobie, uwzględniając resy. Jedno tornado jest warte circa 120 mil z fitem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2012, 21:05:45 »
Zapomnij o CNR w kontekście "mam tank i jestem za tani żeby opłacało się mnie skasować". Ewentualnie możesz pobawić się ancyliary XL, ale pamiętaj ze wtedy masz zapas amunicji na max dwie misje.
Ship jest generalnie upierdliwy pod kontem tankowania, z zachowaniem jakiegoś dps uzasadniającego zakup CNR a nie CNS

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2012, 21:33:20 »
O ile pamiętam Skorpy nie są droższe od CNR-ów a koszt wyfitowania Skorpa aby miał znośnego tanka jest relatywnie niski w porównaniu z CNR-em. Fakt masz mniejszy dps ale ... coś za coś.
Z zasłyszanych opinii wynika, że SKorpy są tańsze w utrzymaniu także bo zanim wróg się przebije przez tanka to jakoś wybijesz mu na tyle statki na misji aby nie odlatywać jak to napisałeś na tzw hulu.

Zresztą od czego masz EFT czy tam PYFE

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2012, 21:54:29 »
O ile pamiętam Skorpy nie są droższe od CNR-ów a koszt wyfitowania Skorpa aby miał znośnego tanka jest relatywnie niski w porównaniu z CNR-em. Fakt masz mniejszy dps ale ... coś za coś.
Tak konkretnie to Skorpion wedle wytycznych FN'a czyli dmg mody i t2 tank z może jakimś tanim boosterem daje na luzie rade dowolne L4 (kwestia dobrania hardów najwyżej), podobnie stankowany cnr to latanie tam i spowrotem w celu ładowania cap'a, a czasem też łatania dziur w kadłubie.
W zamieżchłych czasach jak latałem jeszcze w CNR jako głównej raciarce aby nie mieć tego problemu próbowałem trzymać dystans i walić ze 100km.  Oczywście wiesz jaki był najbardziej irytujący minus tej opcji prawda?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2012, 21:56:42 »
O inaczej, jakie alpha jest potrzebne i ilu osób minimalnie wymaga pomyślna campa na coś pokroju CNR w hajseku? Zakładając że zafitowany na pve w moduły t2?
Fit wart mniej niż 2,5b - nie chce mi się wydokowywać.

Punct

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2012, 05:04:54 »
[Raven Navy Issue, New Setup 1]
Damage Control II
Caldari Navy Ballistic Control System
Caldari Navy Ballistic Control System
Caldari Navy Ballistic Control System
Caldari Navy Ballistic Control System

Adaptive Invulnerability Field II
Adaptive Invulnerability Field II
Pithum C-Type EM Ward Amplifier
Shield Boost Amplifier II
Shield Boost Amplifier II
Gist C-Type Large Shield Booster

Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Mjolnir Cruise Missile
True Sansha Heavy Nosferatu

Large Anti-EM Screen Reinforcer II
Large Anti-Thermal Screen Reinforcer II
Large Anti-Kinetic Screen Reinforcer II

Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5
+ crystale, wiekszosc znerionych misji tym powinienes dac rade machnac i nikt cie nie puknie bo to mocno tanie.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2012, 08:25:55 »
Do 4 grudnia niedaleko, czy "król" wróci na tron jak zapowiadają to się zobaczy.
Ten Gist C-type nadaje się również do zamontowania na tengu z 5x HM, ale CNR możesz spróbować też polatać na tańszym Pith b/a-type XL + bateryjki.
Podskiluj drony do t2, bo może się okazać, że tengu choć nadal dobry, nie jest już taki bezkonkurencyjny i zostaniesz w CNR :).
Do tego, żeby dać się odstrzelić wypadało by mieć większość slotów zapchane frakcją/oficerami, tak żeby się chociaż na statki zwróciło w razie kiepskiego dropu. Do tego latanie czymś z fitem powyżej 2kkk przez kilka osób z corpa może być dobrym powodem do wypowiedzenia wojny.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2012, 15:47:57 »
Zastanawiam mnie jedno.
Skoro kolega @Prowe już od kilku osób "usłyszał", że fitowanie CNR-a jest problematyczne i wymaga sporej ilości ISK to czemu nie przeskoczy na Skorpiona. Tanim kosztem zbuduje na nim fit tankujący w sumie każdą misję. Po co się szarpać z CNR-em ??

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2012, 16:15:47 »
Bo z bliżej nieznanych przyczyn ludzie uważają ze te 50-75 dps (wariant z cruise missile na t2 damage modach) więcej które CNR zapewnia tą siódmą rurą rakietową warte jest ponoszenia problemów z tankiem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Emtecpl

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • jestem bo jestem
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: emtecpl
  • Korporacja: Thou shalt not kill
  • Sojusz: A Nest of Vipers
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2012, 16:30:51 »
z tym powrotem króla na tron bym się wstrzymał
Kto żyje w pamięci ..., żyje wiecznie

Prowe

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2012, 17:09:12 »
Zastanawiam mnie jedno.
Skoro kolega @Prowe już od kilku osób "usłyszał", że fitowanie CNR-a jest problematyczne i wymaga sporej ilości ISK to czemu nie przeskoczy na Skorpiona. Tanim kosztem zbuduje na nim fit tankujący w sumie każdą misję. Po co się szarpać z CNR-em ??

Zastanawiam się nad przesiadką. Byłby to najlepszy moment, ponieważ chciałem wymienić Rigi na T2. Buduję więc sobie różne kombinacje fitu Navy Scorpiona z tego czym aktualnie dysponuję aby nie zwiększać niepotrzebnie kosztów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wszystkim za rady serdecznie dziękuję, każdą brałem pod rozwagę. Bardzo fajny pomysł był z Crystalami, jednak 2bil za cały set +3 to trochę za dużo. Nie chcę się spłukać do zera. Jednak dziękuję za przypomnienie o tych implantach, może kiedyś je założę.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2012, 17:36:25 »
Fakt DPS ma swoje znaczenie ale ... Kolega @Prowe wyraźnie zaznaczył, że nie ma za dużo funduszy i nie chce je wdupić na samobójczym ataku.
Z 2 strony patrząc motyw Crystali jest moim zdaniem najlepszym dla Niego rozwiązaniem. Jak by nie było imów Mu nie wyskanują, statek już ma.

Ps. Cały set Crystal-i jest dość drogi ale ... na początek popatrz na ceny nie pełnego setu bez o ile pamiętam Omegi lub też zastanów się czy low grade nie kupić.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2012, 23:03:40 »
Problem tanka i dps w CNR idzie załatwić skilami, ale to wymaga troche czasu, można to zrobić szybciej, ale wymaga to sporej kasy (tank, bo do dps i tak nie pomoże), dlatego też nie kupował bym low grade crystali, bo jeśli masz założone implanty +4 do, to zejście na +2 w low grade jest troche bolesne czasowo przy dłuższym skilowaniu, no i też wcale takie tanie nie są. Nowe EFT pod retribution pokazuje przy CNR dps dochodzący pod 800, bez implantów, przy pociskach t2 fury (w porównaniu do aktualnego EFT jest minimalnie wiekszy dps i troche obcięty zasięg), na BS-y starczy, na mniejsze cele drony i precision-y, albo zwykłe cruise. Tank - Pitch A-type XL, sam na tym latam + bateryjka, kupiony za nie całe 200kk i w zupełności wystarcza bez crystali.
Moja bardzo tania propozycja jest taka: CNR do garażu, kup Scorpiona Navy, popraw skile latając sobie w między czasie na misje (praktycznie wszystko oprócz dron i specki na cruise-y przyda się też na tengu), po jakimś wróć do CNR i sprawdź efekty. Na fit nie tracisz, bo praktycznie wszystko przekładasz. Patrząc na price history Scorpiona Navy, to jego cena teraz jest bardzo przystępna, może jeszcze zyskasz na odsprzedaży.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2012, 23:28:27 »
Cytuj
Nowe EFT pod retribution pokazuje przy CNR dps dochodzący pod 800, bez implantów, przy pociskach t2 fury (w porównaniu do aktualnego EFT jest minimalnie wiekszy dps i troche obcięty zasięg), na BS-y starczy, na mniejsze cele drony i precision-y, albo zwykłe cruise.
Jeśli nic nie zmieniło się od czasów kiedy ostatni raz to sprawdzałem (rok temu?), lub nie zamierzają tego ruszać w retribution (mogło mi umknąć po tym jak mnie rew zalała na widok zmian w HM) to ten dps jest mocno, mocno na papierze i bez dwóch TP na celu wielkości bs go nie zobaczysz ponieważ parametry furry cruise z bliżej nieznanych mi powodów są takie że torpedy pod względem celności są lepsze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2012, 01:19:26 »
DPS graph w EFT raczej uwzględnia takie rzeczy, na ficie testowym nie ma żadnych tp ani rigów. Dps teoretyczny przy skilach na 5 to równe 800dps, dps z wykresu przy ustawieniu prędkości na najmniej korzystne: w bs-a wchodzi 794, w bc - 345, w cruza jedynie 118 (t2 fury cruise), zasięg 189km.
Zmiana na precision daje: 592 w bs-a i bc, 263dps w cruza, 126km zasiegu.
Sprawdziłem na torpedach: t1 nie gubią dps na celu wielkości bs-a( taki sam raven navy bez AB), t2 javelin minimalnie, a t2 rage tak z 1/4.
EFT 2.16 pokazuje niższy maksymalny dps - 758, ale w bc wchodzi 475, a w cruza 142.

Ciekawostka jest taka, że w bs-a wielkości scorpiona, lecącego na ab wchodzi ledwie 345 dps z tych teoretycznych 800, co może sprawić spory problem przy strzelaniu do szybkich angelowych bs-ow.

Nie wiem teraz, czy to zmiany, czy błąd EFT, pozostaje poczekać te pare dni i postrzelać, a w między czasie wyskilować destroyery na 5 i fregaty min. na 4 :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 01:33:42 wysłana przez observer »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2012, 01:58:20 »
A teraz grzecznie usiądź w ravka /cnr / cns uzbrojonego w cruise furry (jak nie chce Ci sie kulać do jity to daj znać mam tego w choler w magazynie z czasów kiedy jeszcze nie zwracałem uwagi na takie niuanse jak sygnatura / celność / explo radius / explo velocity i fury były lepsze od t1 dlatego ze były fury ;) ; jak nie masz w garażu to sio na sisi) i skonfrontuj ten teoretyczny dps z faktycznym na misji. Metoda testu:
- wlatujesz na misję czekasz aż dwa bs tej samej klasy zaczną Cię orbitować na swoim optimalu (żeby nie było że ich ab / mwd fałszuje wyniki) i jednego kasujesz fury, drugiego z t1. Bez painterów oczywiście
W trakcie strzelania obserwujesz DMG jaki wchodzi, ewentualnie logi strzelania wrzucasz w np taki program: http://www.chaos.org.uk/~dean/cla/

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 25, 2012, 10:01:32 »
Doom, a ten combat analyzer nie jest aby ździebko przeterminowany ?

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2012, 10:36:14 »
Z tymi cruise fury to masz racje, nawet nie trzeba wsiadać w statek, w EFT wystarczy na cel wielkości bs-a zamontować AB i dps na wykresie zaczyna spadać do jakichś śmiesznych wartości, 2 TP + rigi rigor i flare x1 pozwalają podnieść dps do około 70% maksymalnego. Na t1 i frakcyjnych wygląda to już lepiej, ale jeśli nic nie zmienią to tengu nawet po nerfie HM i tak nie ma konkurencji w śród bs-ów caldari, a szkoda bo to fajne bryki, a CNS kurzy mi sie w doku odkąd mam tengu.
Programik fajny, ale najpierw do testów pójdzie latarka vs projectile. Przyda się też do sprawdzenia tengu po 4 grudnia.

Prowe

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 25, 2012, 11:15:07 »
TP w moim przypadku bardzo dobrze podnosi efektywność ostrzału, jednak jest to odczuwalne głównie na Cruiser-ach.
W rigach mam 2x Rigor T1 i 1x Flare T1.
Fury = Cruiser spada po 3 salwach (po 1-2 jeżeli jest jeszcze daleko, >65km)
Fury + 1x TP = Cruiser spada zawsze po 1 salwie
Precision = Cruiser strącony pod dwóch salwach bez względu na odległość (byle był w zasięgu)
Precision + 1x TP = Cruiser zdycha po 1 salwie

W przypadku BS-ów TP nie ma znaczenia. Wszystkie padają średnio po 5 salwach z Fury bez względu na to czy używam TP czy nie (za wyjątkiem bossów na misjach, gdzie czasami potrzeba znacznie więcej salw). Nie zauważyłem również większego damage w logach. Oczywiście nie wiem jak by to było gdybym wyjął Rigory i Flare, bo miałem je od zawsze.


Siedziałem wczoraj i trochę się bawiłem fitami Navy Scorpiona. Korzyści jakie dostrzegłem:
- hull SNI jest 100 mln tańszy
- oszczędzę sporo ISK, bo przenoszę cały fit z CNR
- mam dodatkowe dwa wolne med sloty
- pierwszy wolny med slot coś do poprawienia tanka (Deflection Field, Adaptive Invulnerability, Large Shield Extender czy co tam będzie skuteczniejsze w danej misji)
- drugi wolny med slot na TP lub kolejny Tank w przypadku trudniejszych misji
- brak jednej wyrzutni Cruise to w tym momencie strata ok. 50 DPS (przy 4x Navy Ballistic Control w SNI a 3x w CNR), czyli tyle co nic jeżeli mam na pokładzie TP. BS-y i tak będą spadały w takim samym czasie ale Cruisery będą pękały po jednej salwie
- mogę zamontować Heavy Nosferatu gdzie na CNR brakowało prądu i procesora (nie mam jeszcze wymaksowanych skilli za to odpowiedzialnych)
- nie muszę zakładać procesora na low slot, co w CNR było koniecznością
- nie muszę zakładać DC na low slot, bo tank i bez tego jest lepszy niż w CNR mam więc miejsce na 4x Ballistic co zmniejsza różnicę w DPS w stosunku do CNR o "śmieciowe" 50 DPS o czym pisałem nieco wyżej

Doszedłem więc do wniosku, że SNI na tym etapie będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem. Nie dość, że tank pozwoli mi na skończenie misji bez wycofywania się na naprawy, to i nawet może być szybciej ze względu na TP i szybki odstrzał Cruiserów. Tak więc jeszcze nieco ponad 4 dni (skille do rigów T2) i wsiadam w SNI.

Oczywiście im dalej w las tym CNR robi się ciekawszy. Na przykład przy wszystkich skillach na 5 różnica w DPS między CNR a SNI sięga już grubo ponad 100 (w zależności od fitu pewnie nawet więcej) przy jednoczesnym tanku, który teoretycznie powinien znieść każdą misję. SNI przy "all V" ma przegięty tank jak na walkę PvE.

Być może w przyszłym roku sytuacja odwrócić się na korzyść CNR, jeżeli zapowiedzi CCP się spełnią i poprawią Navy Ravena. Na ten czas, dla noobów, zdecydowanie lepiej wychodzi SNI. Co prawda jeszcze nim nie latałem, jednak analizując wszelkie opcje musi się to potwierdzić :)

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2012, 12:30:52 »
Programik fajny, ale najpierw do testów pójdzie latarka vs projectile. Przyda się też do sprawdzenia tengu po 4 grudnia.
Testy na Buckingham wykazały, że Tengu wciąż jest ok.

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2012, 15:24:20 »
mam w sumie porównie z praktyki scorpa navy, cnr-a, tengusa i kilka innych, na różnych poziomach skilsów, z mojich obserwacji winikło że jeśli nie masz całego suportu do tanka na 5 i nie używasz kryształów(1do5, korzystałem z setu bez omegi i jakoś nigdy mnie to nawet nie zabolało a jest spora róznica w cenie) to tengu może być leko drażniący do sfitowania a cnr już o wiele bardziej jeśli palnuje się max configa pod dmg, scorp nawet ze słabszymi skilami na suporcie i bez crystali nie będzie robił prawie problemów, ale mam z tych trzech minimalnie najmniejszy dmg, ale z drugiej strony jeden tp powinien się zmieścić zawsze, można też pokombinować z rigiem burst acelerator cośtam +15%rate fire/dmg i rigory lub flary w zależności co tam wejdzie czy lub, jak w mojim przypadku, ja się postanowłem nie spinać i sobie kupiłęm skorpa n puźniej z czasem coś się zmieniało z barku skili używałem rigów do capa, zawsze jak cię to drażni możesz kupić scorpa zrobisz szkile sprzedasz scorpa kupisz ravka, czy krystale czy może w tengu będziesz zmierzał czy może w golema albo ci się odechce.
nie wiem jakie masz skile i jaki budrzet więc ciężko coś stwierdzić z większą dokładnością, odpal eft i pokombinuj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 16:20:34 wysłana przez Dziobak »

FN

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2012, 16:05:32 »
Trzeba pamiteac, ze activ Tengu po przeskoku jest na hita dla tornado i dosc czestym kaskiem dla small gangu trasherow 4fun

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2012, 17:15:45 »
Zawsze można zrobić na buforze, LSE+rigi, poskładałem sobie kiedyś takiego i nie mam zamiaru zmieniać tanka na aktywny, a fit kosztował grosze. Działa doskonale również na słabszych skilach.

Phobeus

  • Gość
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 26, 2012, 14:07:45 »
GIST C-TYPE X-LARGE SHIELD BOOSTER -> zafitowałem to do macha na misje lvl4, reszta fitu tech2, cap rzymał przyzwoicie, statek był nie do zdarcia. Polecam.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 26, 2012, 14:21:22 »
A swoją drogą, dlaczego Raveny na cruise'ach a nie torpedach?

Ostatnio musiałem puknąć kilka L4 w hisecu i korzystając z faktu, że alt lata Phoenixem (=wymaksowany Raven) złożyłem takiego TorpRavena i dualboxując z Sokolem w Scimitarze szło po prostu błyskiem. 50 km zasięgu w zupełności starczało.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 26, 2012, 14:25:59 »
A teraz poleć tym ravenem bez Sokoła w Scimitarze i się dowiesz dlaczego nie na torpach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Ile można wydać ISK na CNR aby nie prowokować samobójców w High Sec
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 26, 2012, 14:35:32 »
A zadam takie niewygodne pytanie: dlaczego nie rattle? Znajomy potrzebował raciarki więc wzięliśmy pod lupę cnr'a, scorpa navy i rattle. Szczerze nie widzę żadnego uzasadnienia by nie używać rattla... 700dps z sentr > 800 z rakiet do których ograniczone są statki caldari
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit