Autor Wątek: Jakie skille?  (Przeczytany 7894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kongar

  • Gość
Jakie skille?
« dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:07:33 »
Witam.

Krótkie pytanie, jakie skille rozwijać od początku aby po tutorialu posiadać otwartą drogę do wszystkich specjalizacji. Po prostu nie chcę na początku robić kompletnie niepotrzebnych skilli.

Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość
Konrad

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2012, 20:34:55 »
Zadajesz dość trudne pytanie. Nie ma skilli, które spełniają warunek podany przez Ciebie. Wszystko zależy, CO masz zamiar robić w grze i jaką rasą zaczynasz latanie. Wtedy można tworzyć startowy build i go rozwijać.

Przydatny będzie program EveMon. Tam musisz wgrać API swojego konta (do ściągnięcia ze strony www.eve-online.com/api) i masz dostęp do planowania rozwoju postaci + porządną bazę danych.

I jedna moja uwaga - nie oczekuj, że po 2-3 miesiącach zrobisz postęp postaci w jakimś kierunku na tyle, żebyś mógł powiedzieć "no dobra, to tę rzecz mój char robi wyśmienicie, można teraz skillować coś innego". No chyba, że mówimy o skillowaniu stawiania cyna ;)
Cała prawda o moim graniu...


kongar

  • Gość
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2012, 21:24:16 »
Może inaczej. Czy jest jakiś początkowy "wzór" skillowania? Taki na te pierwsze 3-4 tygodnie, może nawet na pierwsze 1-2 tygodnie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2012, 21:28:49 »
baw się, skilluj to co danej w chwili Ci potrzebne, poznawaj grę, aby wiedzieć co chcesz dalej robić, przez 1-2 tygodnie nie narobisz sobie wielkiego bałaganu w skillach.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2012, 22:49:09 »
Generalnie, nie da się niczego zepsuć.

Przykładowo ja zajmuję się PvP, ale jednak mam 800k SP w trade. Oczywiście, że są to "zmarnowane SP", ale z perspektywy 70 mil SP to raptem 1%. Nie spędza mi to snu z powiek.

Jedna rzecz - nie dotykaj remapu atrybutów dopóki nie będziesz dokładnie wiedział czego potrzebujesz.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2012, 00:48:05 »
800k w handlu, dodaj jeszcze te którz zmarnowałeś na koparke :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2012, 01:18:53 »
Nigdy nie wiadomo do czego się to przyda :)

I lol @ mój title tutaj :D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Prowe

  • Gość
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2012, 14:31:53 »
Ja dopiero zacząłem przygodę z EVE i u mnie wyglądało to mniej więcej tak, że na Trialu liznąłem niemal każdej podstawowej profesji, czyli górnictwa, handlu, eksploracji, produkcji i oczywiście walki. Kiedy minęły dwa tygodnie i Trial wygasł wiedziałem już czym się chcę zajmować. Założyłem wówczas nowe konto, nowy Trial, od samego początku rozwijając swoją postać we wcześniej obranym kierunku. Od tego czasu minęło już parę dni i póki co jestem więcej niż zadowolony.

Postąpiłem w ten a nie w inny sposób, tylko dlatego, że kieruję się zasadą "jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". EVE jest tak rozbudowanym światem, że owa zasada jest jak najbardziej uzasadniona. Aby być w czymś na prawdę dobrym, trzeba się specjalizować w konkretnym kierunku. Czy mnie się powiedzie? Czas pokaże.

P.S.
SkoleOko napisał, że przy jego 70 mln SP, źle zagospodarowane 800 tys. nie robi różnicy. Fakt. Tylko trzeba pamiętać, że początkujący liczy SP w tysiącach a nie milionach i taka różnica nabiera nieco wagi.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2012, 16:19:08 »
SkoleOko napisał, że przy jego 70 mln SP, źle zagospodarowane 800 tys. nie robi różnicy. Fakt. Tylko trzeba pamiętać, że początkujący liczy SP w tysiącach a nie milionach i taka różnica nabiera nieco wagi.

Gdybyś nie zakładał nowego konta, szybciej byś doszedł do celu na tym starym, mając "zmarnowane SP".

Jest bardzo, bardzo niewiele skilli, które mają JEDNO zastosowanie i z tego powodu można je potraktować jako "ślepą uliczkę".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2012, 16:22:12 »
Gdybyś nie zakładał nowego konta, szybciej byś doszedł do celu na tym starym, mając "zmarnowane SP".
Dokładnie, a tak straciłeś 2 tygodnie skillowania ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Prowe

  • Gość
Odp: Jakie skille?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2012, 16:35:38 »
Dokładnie, a tak straciłeś 2 tygodnie skillowania ;)

Wspomniane dwa tygodnie traktowałem jako rozpoznanie i nie jest mi przykro z powodu braku skilli do miningu, probingu i produkcji. Na nowym koncie jestem już sporo dalej w stosunku do poprzedniego mimo, że nie upłynęły jeszcze dwa tygodnie. Jedynym minusem mojego działania jest brak ISK-ów, które choć w niewielkiej ilości ale były dostępne na poprzednim koncie. Gdybym założył postać na tym samym loginie przelałbym sobie po prostu kaskę do nowego awatara i byłoby nieco łatwiej na starcie. Ale cóż, uparłem się na nowego Triala i tyle.