Autor Wątek: Kupno postaci...  (Przeczytany 11427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vid

  • Gość
Kupno postaci...
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:42:09 »
Witam wszystkich forumowiczów. Mam dosyć nietypowe pytanie odnośnie Eve. Od kilku lat gram w inną grę online. Poświęciłem jej sporo czasu, niestety doszedłem do punktu w którym nasuwa mi się wniosek że nadszedł czas na zmiany. Gra stała się dla mnie mało rozwojowa i monotonna w związku z czym zastanawiam się nad jej zmianą na coś poważniejszego. Wybór padł na Eve...fascynuje mnie tak rozbudowana strategia kosmiczna i mam ochotę spróbować. Konto gry w którą grałem jest silne i rozbudowane a jego rzeczywista wartość to ok +1000$. I tu  mam teraz do was pytanie... Konto mogę sprzedać bez problemów bo chętnych nie brakuje, tyle że zastanawiam się czy pieniądze ze sprzedaży nie zainwestować przypadkiem w również rozbudowaną postać z Eve Online? Czy  ma to jakiś sens? Czy lepiej bym po prostu skończył trial i zaczął wszystko od samego startu? Pewnie z waszego punktu widzenia brzmi to dosyć infantylnie, ale zdaję sobie sprawę że dużo osób znajduje się w podobnej sytuacji do mnie i podejmuje podobne kroki... Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Jeśli mój temat narusza etykę społecznościową lub sam regulamin to proszę o wyrozumiałość. ;)

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:50:29 »
Cytuj
ale zdaję sobie sprawę że dużo osób znajduje się w podobnej sytuacji do mnie i podejmuje podobne kroki...

zdecydowanie za dużo osób podejmuje podobne kroki, my śmiejemy się że "z ebaya przylazł", bo takie typki mają za dużo SP, często za dużo ISKów, i tylko doświadczenia w grze zero, zazwyczaj kończą na killboardach z idiotycznym fitem, etc...

edit: chcesz pograć w EVE latami, pograj od nuba przynajmniej parę misięcy - rok, jeśli po tym czasie nadal będziesz czuł że musisz mieć chara z 80mln+ SP wtedy kupuj, jak już będziesz wiedział co chcesz w grze robić i jakie cele sobie stawiasz.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:57:48 »
(...) czy pieniądze ze sprzedaży nie zainwestować przypadkiem w również rozbudowaną postać z Eve Online? Czy  ma to jakiś sens? Czy lepiej bym po prostu skończył trial i zaczął wszystko od samego startu?

Jeśli głowy używasz nie tylko do noszenia czapki to jasne że ma to sens. Mając postać mająca już te 10-20 czy 30mil Skill Pointów a może i 50mil - Twoja kasa Twoja decyzja. Możesz robić wiele rzeczy do których zaczynając od zera będziesz dochodzić rok czy dwa. A że nie będziesz miał tego roku doświadczenie i wiedzy o grze ? Tu kłania się to używanie głowy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:01:24 »
To co pisze Rook jest prawdą, ale nie musimy sprowadzać Twojego problemu do "all or nothing".

Kupowanie postaci mającej 80 mil SP (czytaj - może latać każdym subcapitalem z pełnym fitem T2) raczej nie ma sensu, bo i tak minie z rok zanim zaczniesz ogarniać grę na tyle, żeby to wykorzystać. Plus takie chary zawsze mają jakąś historię, statystyki... po prostu wchodzisz w czyjeś buty.

Skoro jesteś zdeterminowany i masz kasę, możesz poszukać chara, który będzie stanowił sensowny punkt wyjścia. Powiedzmy ok. 20 mil SP. W praktyce oznacza to, że zaczniesz od razu jeździć na rowerze, bez tych małych kółek do podpierania się ;)

Jak wybrać takiego chara? To zależy na czym w Eve się chcesz skupić.

Jeśli myślisz o PvP to taki char powinien mieć przynajmniej jednego rasowego cruisera na V i medium T2 uzbrojenie do niego. Plus całe skille supportowe. Może się trafi taki, co ma już wyskillowane dwie rasy i 2 rodzaje medium uzbrojenia T2.

Jeśli chcesz klepać PvE to wystarczy jedna rasa - po prostu najlepiej znajdź chara, który może latać Tengu, bo to obecnie najlepsza "glebogryzarka" do NPCowania.

Tyle w skrócie, ofc ;)



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:16:08 »
Graj od startu wlasna postacia, zobaczysz z czym to sie je i co chcesz robic w grze, wtedy ewentualnie kupisz sobie jakas postac.

Vid

  • Gość
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:36:43 »
Wychodzę z założenia że pytać warto właśnie z racji braku doświadczenia. I tak przed jakimkolwiek ruchem pograłbym na surowym koncie na tyle długo by wiedzieć o co chodzi. Do tego czasu pewnie sam dojdę do wniosku czego dokładnie chcę od Eve bo nie ukrywam że jestem całkowicie zielony. Naturalną koleją rzeczy wydało mi się sprawdzenie co i jak. Wszedłem na pierwszy-lepszy amerykański board z kontami na sprzedaż i zobaczyłem że za pieniądze ze sprzedaży mojego konta mogę mieć całkiem sporo w tej grze...tyle że właśnie kwestia czy oby na pewno warto i czy jestem na to gotowy zaczęła mnie zastanawiać. Aha...czapki nie noszę. Nie pasuje do garnituru a stety-niestety praca głównie za biurkiem. ;D Dziękuję za odpowiedzi panowie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:39:23 »
Szybka uwaga:

EULA Eve nie dopuszcza handlu kontami a jedynie postaciami (na jednym koncie można mieć do 3 postaci - charów). Jedynym miejscem, gdzie można kupować i sprzedawać postacie jest oficjalne forum Eve-O.

https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=topics&f=277

Co więcej, handel odbywa się za walutę ingame. Jest sposób konwersji dolarów/euro/funtów na ISK (waluta ingame).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Vid

  • Gość
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2012, 16:14:22 »
Rozumiem...dzięki.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2012, 16:43:34 »
Osobiście, rekomenduje granie mainem od 0. To naprawdę fajna sprawa, knucie które skile kiedy jak i po co, tutoriale, newbie content itp itd i bardzo ucząca - w ten sposób łatwiej ogarnąć skile i ich wpływ na mechanikę (i nie tylko).
Grałbym w ten sposób przynajmniej kilka miechów, opłacając konto za $ z poprzedniej gry i w momencie jak będziesz mniej więcej wiedział co chcesz robić i czego Ci najbardziej brak, to kupiłbym alta o profilu Ci odpowiadającym. IMHO i tak większość osób ma 2 konta(lub więcej) i w EVE jest to BARDZO przydatne. Na upartego alta mozesz wrzucić na konto maina i go używać, ale nie będziesz go wtedy skilował oraz nie będziesz mógł użyć równocześnie z mainem, co ma swoje wady.
Kupowanie chara typu 80m sp imho ma sens po 9-12 miechach, jeżeli juz naprawde uwazasz ze ci to pomoże w graniu i masz na to zastosowanie (czy to pvp czy industrialne czy logistyczne)

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2012, 16:45:16 »
Co więcej, handel odbywa się za walutę ingame. Jest sposób konwersji dolarów/euro/funtów na ISK (waluta ingame).

Warto przy tym wspomnieć, że o ile jest konwersja $ -> ISK (waluta ingame) to w drugą strone nie ma. Można nielegalnie ale polują, banują itp itd.
Jedyne co można legalnie za ISK robić, co ma wartość w $, to opłacać konto (kupując czas gry w postaci tzw. PLEXa)

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:10:27 »
Da sie kupic legalnie konto za normlane pieniadze. Zakladasz normalne konto, kupujesz PLEXy od CCP czy jakiegos legalnego dystrybutora PLEXow (czesto bardziej oplacalne niz od samego CCP) po czym sprzedajesz PLEXy w grze i masz ISKi czyli walute uzywana w grze. Wczesniej jednak radzilbym sprawdzic po ile sprzedawane sa chary, ktore moglyby Cie zainteresowac. Niedawno sam korzystalem z takiej opcji kupujac dodatkowego alta ccapitalowo/blackopowego + z pozytywnym security statusem do wardecow w highsecu i udalo mi sie znalezc taka postac na Bazaarze w dodatku za przyzwoita cene.
   Co do zaczynania od zera - wedlug mnie nie ma roznicy czy robisz to postacia z 50k SPkow czy 50mil SPkow, bo i tak wszystko bedzie nowe, tyle,ze postac z wieksza iloscia skill pointow otwiera przed Toba wiecej mozliwosci i musisz szybciej przyswajac wiedze, aby w miare sensownie ta postac wykorzystac.
   Proponowalbym wiec, zebys jak najwiecej dowiedzial sie o EVE, byc moze stworzyl trialowa postac, bo w razie czego na te konto po przeksztalceniu w pelne konto bedziesz mogl kupic nowego chara. Pograj kilka dni/tygodni. Porozmawiaj ingame z ludzmi, ktorzy o EVE troche wiedza i nie sa bitterwetami/trollami. Albo sa umiarkowanymi trollami :D Przegladaj EVE Bazaar aby zorientowac sie jaka cene mialby char odpowiadajacy Twoim potrzebom. W dodatku w trakcie triala dowiesz sie, czy EVE Ci odpowiada czy nie.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:25:23 »
Konto =/= postac.
Legalnie konta zakupic nie mozna.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:29:01 »
Moj blad, oczywiscie chodzi o postac nie o kupno konta. Choc w sumie to czepiajac sie szczegolow konto da sie kupic legalnie bo przeciez kupujemy je na poczatku od CCP ;p

Vid

  • Gość
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:52:19 »
Przepisy przepisami. Tutaj jest wszystko jasne. Nie ukrywam że "legalnie" nie mogę sprzedać swojego konta na którym gram prawie 3 lata, ale będę jednak chciał to zrobić skoro mam okazje bez wysiłku odzyskać te 1000$ za poświęcony czas. Tym bardziej że tam nie mam już nic do stracenia...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:28:17 »
Moj blad, oczywiscie chodzi o postac nie o kupno konta. Choc w sumie to czepiajac sie szczegolow konto da sie kupic legalnie bo przeciez kupujemy je na poczatku od CCP ;p

Też nie do końca. Kupujesz prawo do korzystania z konta, jego właścicielem jest nadal CCP.

Przepisy przepisami. Tutaj jest wszystko jasne. Nie ukrywam że "legalnie" nie mogę sprzedać swojego konta na którym gram prawie 3 lata, ale będę jednak chciał to zrobić skoro mam okazje bez wysiłku odzyskać te 1000$ za poświęcony czas. Tym bardziej że tam nie mam już nic do stracenia...

Czyli, że char w Twojej grze jest takim lokalnym Krallem Amarrem (gościem, który na skutek swoich posunięć jest już kompletnie spalony w Eve)? ;)
Cała prawda o moim graniu...


Vid

  • Gość
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:44:54 »
Wręcz przeciwnie. Jest to dodatkowo opłacane, całkowicie czyste konto VIP z bardzo dobrymi statami. Myślę wręcz że przyszły właściciel przynajmniej ze strony statów może jedynie pogorszyć to co jest tam teraz.  ;) Żal sprzedawać, ale jeszcze większy żal żeby konto umarło śmiercią naturalną.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2012, 20:22:31 »
Cytuj
Przepisy przepisami. Tutaj jest wszystko jasne. Nie ukrywam że "legalnie" nie mogę sprzedać swojego konta na którym gram prawie 3 lata, ale będę jednak chciał to zrobić skoro mam okazje bez wysiłku odzyskać te 1000$ za poświęcony czas. Tym bardziej że tam nie mam już nic do stracenia...
Evil Admin mode on
Może tak wróćmy do dyskusji na temat sensowności zakupu postaci, co w eve jest legalne i nie bawmy sie w kruczki prawne, które z punktu widzenia EULA tej innej gry są nielegalne,  podobnie jak nie legalne są z widzenia punktu lokalnej administracji tego forum. Przy okazji abyś nie musiał pytać - uważaj na allegro / ebay i oferty które są atrakcyjne cenowo, na 99% każda z nich to nie legalna sprzedaż tylko rmt
Evil Admin mode off

Wracając do tematu, osobiście zgadzam się z tymi przedmówcami którzy sugerują inwestować w maina od zera. Pograsz obaczysz co jak, potem możesz kupić wiaderko GTC, przerobić na plexy, spylić je in game i za iski stamtąd kupić alta który by miał odpowiednie skile na to do czego go będziesz używać
Polecam też Unseen Academy do odwiedzenia w pierwszej kolejności, gdzie "trochę" o grze się dowiesz (takie duże  troche)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Vid

  • Gość
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2012, 20:56:45 »
Dzięki za rekomendację akademii. Właśnie się tam rejestruje.
Odnośnie portali aukcyjnych to widzę że można tam tanio kupić plexy.
Większość sprzedających ma same pozytywne komentarze.
Czy również ich nie należy tam kupować?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2012, 20:57:57 »
Jedyne co wolno kupić to "Game Time Code", najlepiej u oficjalnych dealerów CCP - np. ShatteredCrystal.

Nie wolno kupować żadnych itemów ingame a takim jest właśnie PLEX.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:18:49 »
Dzięki za rekomendację akademii. Właśnie się tam rejestruje.
Odnośnie portali aukcyjnych to widzę że można tam tanio kupić plexy.
Większość sprzedających ma same pozytywne komentarze.
Czy również ich nie należy tam kupować?
Legalne na allegro są tylko te oferty w których mowa jest o tym że dostaniesz do ręki kod (sms / skan na mail / sama zdrapka z kode fizycznie itp), każda inna aukcja to lepiej lub gorzej maskowane real trade money czyli łamanie eula

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:33:37 »
real trade money czyli łamanie eula

Real Money Trade, czyli skrótowo RMT.

Doom ma wiele zalet, ale pisownia nie jest jedną z nich ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

zeben74

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alklay
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2012, 17:22:18 »
Jedyne co wolno kupić to "Game Time Code", najlepiej u oficjalnych dealerów CCP - np. ShatteredCrystal.

Nie wolno kupować żadnych itemów ingame a takim jest właśnie PLEX.
to  ja mam pytanie : rozumiem ze kolega ciągle kupuje plexy za kasę a nie za walutę z gry , bo tak właśnie to zabrzmiało  ??? Skoro tworca gry dopuścił obrot plexami w grze wiec dał nam mozliwość grania  i zarabiania isków między innymi na zakupu plexa za iski otrzymane z gry

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2012, 17:34:38 »
Pisząc "kupować" miałem na myśli "kupować poza grą za realną kasę".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kupno postaci...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2012, 20:45:50 »
to  ja mam pytanie : rozumiem ze kolega ciągle kupuje plexy za kasę a nie za walutę z gry , bo tak właśnie to zabrzmiało  ??? Skoro tworca gry dopuścił obrot plexami w grze wiec dał nam mozliwość grania  i zarabiania isków między innymi na zakupu plexa za iski otrzymane z gry

✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.