Autor Wątek: Kilka pytań totalnego nooba.  (Przeczytany 9528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

behemothxx

  • Gość
Kilka pytań totalnego nooba.
« dnia: Sierpień 18, 2012, 22:10:26 »
Witam zacząłem grać w eve, narazie gram na koncie trial. Mam w związku z tym kilka pytań:

1.Dlaczego w eve, gra tak mało ludzi? Gdy czytam o eve, to wszędzie są informacje, że na serwerze siedzi kilka set tysięcy osób. Kiedy wchodzę do gry, licznik wskazuje zaledwie 30-60 tys. Jak to jest, eve traci graczy, że tak mało ludu?

2.Czy w eve gra dużo polaków? Słabo znam angielski, a chciałbym nauczyć się czegoś o grze (wiem że mam zgłosić się do unsen academy). Oczywiście język angielski, będę szlifował. Jaki jest udział procentowy polaków w grze?

3.Czy po zakończeniu triala 14-dniowego, mogę użyć klucza z triala 21-dniowego, aby przedłużyć rozgrywke o te 21 dni?

Pozdrawiam wszystkich.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:16:18 »
1. Jest ok. 350 tys. aktywnych kont. Ludzie są rozrzuceni po wszystkich strefach czasowych, nie każdy gra codziennie. Stąd na serwerze jednocześnie, w Euro Prime, jest tak do 50 tys.

2. Polaków w Eve jest kilka tysięcy. Jest parę niezłych korporacji reprezentujących każdy sposób grania, nawet mamy "narodowy" sojusz sov-holderski.

3. Nie. Po 14-dniach musisz aktywować konto lub założyć nowe z 21-dniowym trialem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:47:14 »
Dzięki za odpowiedzi. Już się bałem, że eve traci na popularności i nie będzie z kim grać. Szkoda że nie można przedłużyć o te 21 dni, ale to nic, przejdę tutka ze 2-3 razy, następnie założę  dopiero triala 21 dni i będę go opłacał. Jeszcze jedno, gdzie najtaniej i za ile, można dostać pre-paid na miecha czy dwa?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2012, 00:13:32 »
No, ale po co - 14 dni starczy, żeby ocenić czy chcesz płacić czy nie. Inaczej będziesz musiał zaczynać nowe konto i nowego chara.

Popularność Eve "nie spada". Co najwyżej nie rośnie. Liczby na serwerze utrzymują się mniej więcej na stałym poziomie odkąd gram (koniec 2008), choć prawdę powiedziawszy - bywało lepiej (regularnie 50k).

Ja kupuję tutaj, płacąc paypal:
http://www.shatteredcrystal.com/index.php/eve_online

AFAIR nie ma 30 dniowych Game Time Codów. Na allegro masz pełno różnych wynalazków łamiących EULA, których stosowanie może się skończyć banem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2012, 02:56:46 »
Szkoda że nie ma 30-dniowych kodów :( Prawdę powiedziawszy, gra mnie przytłacza... Skończę tego triala 14-dniowego, założę 21-dniowego, skończę go i zacznę płacić chyba. Dobrze że jest wyjście żeby grać jak kasy deficyt będzie, to plexem zapłacę.

Właśnie coś tak czułem,że te kody z allegro w niskich cenach, to jakieś podejrzane. Szkoda bo myślałem że zmieszczę się w 40zł miesięcznie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:39:59 »
Żadna różnica czy się płaci co miesiąc za miesiąc czy też co dwa miesiące za dwa miesiące ;)

Płatności w dolarach wychodzą taniej niż w Euro z oczywistych względów.

Możesz poszukać taniej, ale żeby być legalnym, musisz dostać kod. Wielu tanich sprzedawców sprzedaje tzw. "plexa" czyli item w grze, a to jest nielegalne tak samo jak handel ISK.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:58:28 »
Na stronie CCP można zaplacić za jeden miesiąc, lub kupić plex'a, ale to jedyne legalne źródło

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:01:11 »
Na stronie CCP można zaplacić za jeden miesiąc, lub kupić plex'a, ale to jedyne legalne źródło

Da się kupić JEDNEGO plexa tak?

Płatności kartą są nieopłacalne ze względu na to, że rozliczasz się w euro.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:20:24 »
Nie mówię że to jest opłacalne :P Mówię ze się da ;)
Z obu podanych przeze mnie opcji opłacalnij jest kupić miesięczną subskrybcję, plex jest o pare euro droższy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:32:20 »
ja, podobnie jak Sokół wolę na shatteredcrystals w dolarach zapłacić, z resztą od samego początku tam właśnie kupowałem GTC. Źródło jest pewne i sprawdzone.
o7

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:47:57 »
Shatteredcrystal via Dotlan, żeby Wollariemu coś wpadło do kieszeni za jego wspaniałą pracę :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:09:37 »
Jak już mówimy do doładowaniach.etc...
Gdzie tu jest haczyk?
http://allegro.pl/eve-online-doladowanie-60d-bestgameshop-24-7-i2563737977.html
Bo cena więcej niż atrakcyjna, nie widzę nic o PLEXach.
Mało tego pada tekst:  "Możliwość zamiany doładowania na 2 karty PLEX" co pachnie GTC'kiem ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:14:24 »
Haczyk jest w tym ze to RMT jest. Oni zamiast wysłać Ci kod wejdą na TC bazar znajdą oferte, każą postawić ofertę na Twojego chara, a następnie przeleją mu iski aby można było kliknąć akceptację bez okienka typu "brak dostatecznej liczby isków" ewentualnie kupią kod na siebie a potem go przekażą (jeśli zmieniono coś w blokadzie która raz sprzedanego za iski kodu nie pozwalała odsprzedać / oddać)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:22:37 »
Haczyk jest w tym ze to RMT jest. Oni zamiast wysłać Ci kod wejdą na TC bazar znajdą oferte, każą postawić ofertę na Twojego chara, a następnie przeleją mu iski aby można było kliknąć akceptację bez okienka typu "brak dostatecznej liczby isków" ewentualnie kupią kod na siebie a potem go przekażą (jeśli zmieniono coś w blokadzie która raz sprzedanego za iski kodu nie pozwalała odsprzedać / oddać)

Wszystko Ok ale...raz, gdzie tu jest że ja robię RMT ?
Dwa, w punktach jak odbywa się "deal" piszą "pojawi się nowa opcja w panelu Twojego konta" ?? WTF ?

Szczutek

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:40:17 »
jak kupujesz od kogos TC to tak wlasnie jest.... pojawia sie opcja w character managerze, czy gdzies tam, ze ktos wystawil na ciebie TC za jakas tam ustalona ilosc ISKow.... dla ciebie jak zaplacisz normalna kasa moze bedzie za 0ISKow np...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:04:07 »
Legalne jest jak płacisz komuś iskami za kod który ten ktoś kupił z normalną kasę. W momencie w którym odkupujesz za kasę coś za co kto inny zapłacił iskami to jest to już RMT, a w tym przypadku tak właśnie się dzieje

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

zenekburczymucha

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:25:16 »
GTC możesz kupować/sprzedawać za co chcesz i ile razy chcesz - problem że jak kupisz na evebazar za iski to nie masz opcji odsprzedaży - ale masz pewność ze CCP sprawdzi koda w worku zanim go dostaniesz .
Jeśli ktoś kupi GTC za RM i ci go odstąpi jest OK [ a jak zadziała to już w ogóle super] ale najczęściej są to "zamienniki" , podróby i handelek iskami - zasada jak w życiu nie ma nic tanio i nie każdy złoty bursztyn się opłaca ...

Co do liczb na serwerze to uwierz nie chciałbyś widzieć wszystkich graczy na raz w grze .


behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:39:06 »
Jeszcze jedno pytanie, przy takich ogromnych bataliach, pecet mocno dostaje, klatki ostro w dół lecą? Bo nie wiem, czy mój komp da radę w takich zadymach, chodź słaby nie jest. Oto specyfikacja:
i5 2500k kręcony na 5ghz
8gb ram
gtx 670
...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:55:28 »
Z taką konfiguracją nie będziesz miał żadnego problemu ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:57:35 »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:06:42 »
W tej grze większy jest problem server-side niż PC-side, jeżeli chodzi o wydajność ;)
Cała prawda o moim graniu...


behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:00:24 »
Skończyłem podstawowy tutorial, robię teraz misje dla agentów (te 10 misji, dla każdego z tych pierwszych agentów), nie wiem kompletnie co skillować. Skiluje co popadnie... Nie wiem czym chcę się zajmować, bo nie znam jeszcze nawet ułamka możliwości gry. Założę triala 21-dniowego, jak tego 14-dniowego skończę, bo pewnie już postać skopałem... :(

Jeszcze jedno pytanie, ile trzeba grać, aby dorobić się najlepszego statku w grze?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 23:07:48 wysłana przez behemothxx »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:16:15 »
Nie ma czegoś takiego jak skopana postać. Każdy skill kiedyś się do czegoś przyda.

Nie ma czegoś takiego jak "najlepszy statek". Każdy statek jest "dobry do czegoś". A jeśli mówimy o poważnym sprzęcie to prędzej będziesz miał kasę niż skille potrzebne do latania tym ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:22:44 »
To np ile trzeba grać, żeby latać tytanem... (wiem że nigdy do tego nie dojdę ;p)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:25:55 »
Biorąc pod uwagę, że tytan nie dokuje i przez to char jest w nim uwięziony - raczej nie warto latać tytkiem na mainie. Natomiast da się zrobić tytan-alta w 2 lata.

W ciągu 12-18 miesięcy będziesz w stanie latać mniej więcej wszystkimi shipami na których Ci będzie zależało. Potem już będzie "maksowanie" ;)

Oczywiście, mówię to z punktu widzenia PvPera, bo jeśli masz zamiar tylko klepać raty czy kopać to nie musisz przecież "latać wszystkim".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:48:59 »
Naturalnie, będę chciał przynajmnie spróbowac wszystkiego. Po prostu wydawało mi się, że celem w eve, jest latanie największymi/najlepszymi statkami i jest to end game. Wcześniej grałem w WoW'a i inne mmo (jednak w wow'a najwięcej, bo coś około 2 lata i to na servie prywatnym), miałeś najlepszy gear do pve oraz pvp,wszystkie profesje wyskilowane... To byłeś kozak na servie i nie było czego za bardzo robić, zostawało pomaganie nowym w gildii, albo zakładanie nowej postaci (inna klasa). Zastanawiałem się czy by nie wrócić do WoW'a, ale już na serwery oficjalne, jednak przypomniałem sobie o EvE, ponieważ szukałem gry ambitniejszej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 23:58:34 wysłana przez behemothxx »

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:52:59 »
To jest sandbox, gracz sam wymyśla end of game :)

Ja np skończyłbym grać po 1,5 roku, gdyby to było warunkowane lataniem tytanem. A wytrzymałem jeszcze 3 lata :)
Cała prawda o moim graniu...


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:59:10 »
Zapomnij o WoW ;) To jest serious business a nie jakieś tam lol-theme park-MMO ;)

Ja od dobrych 3 lat zajmuję się PvP, ale nie znaczy to że zawsze robię to samo. Pod kątem zarabiania ISK nawet nie potrafię policzyć sposobów które z różnym skutkiem odkrywałem, ale szczerze mówiąc w Eve fajne jest to, że teoretycznie nawet na pustyni można znaleźć żyłę złota.

Są tylko dwa warunki - trzeba myśleć i być cierpliwym.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:04:59 »
Co by nie mówić o WoW-wie, jest najlepszą grą w swoim gatunku (oczywiście kwestia gustu), a przynajmniej najbardziej rozbudowaną.

Grając w eve boję się tylko tego, że z moją marną znajomością angielskiego, niczego nie osiągnę, nie załapię się do żadnej dobrej organizacji... Oczywiście język można szkolić ;p

Jeśli można wiedzieć SokoleOko, to jesteś w polskiej organizacji (akademi,sojuszu, czy jak się to tam nazywa ;p)?

Skeer, czyli już nie grasz?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:17:53 »
Gracze łączą się w korporacje, a te w alianse.

Na pewno znajdziesz coś polskiego - zaczynając od Unseen Academy. Ja latam w organizacji międzynarodowej, bo tak lubię, ale wcześniej latałem też z Polakami i to był najlepszy okres mojej gry w Eve.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:26:19 »
Ale unsen academy szkolą nowych i dają kopa (tak słyszałem). Prawda to?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:28:21 »
Co by nie mówić o WoW-wie, jest najlepszą grą w swoim gatunku (oczywiście kwestia gustu), a przynajmniej najbardziej rozbudowaną.
Najbardziej rozbudowana ?? Że zacytuję klasyka "co Ty kur**a wiesz o rozbudowaniu EVE" ?
Pokaz mi dowolna rzecz w WoW która powstaje kilka tygodni czasu realnego, a licząc od rycia skałek do wyjścia takiego Avatara ze stoczni to pewnie i kilkanaście tygodni.
Oczywiście przy założeniu że jedni ludzie robią wszystko od początku do końca, ryja skałki, robią capital moduły i smażą z tego tytexa

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:34:47 »
Ale unsen academy szkolą nowych i dają kopa (tak słyszałem). Prawda to?

Dokładnie tak. To jest tylko szkoła, ale za to dobra szkoła. Poznasz lepiej grę, poznasz ludzi z korporacji współpracujących z UA. W międzyczasie podskillujesz, nabijesz portfel w bezpiecznym hisecu i pomyślisz co dalej chciałbyś robić.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

behemothxx

  • Gość
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:35:12 »
Najbardziej rozbudowana ?? Że zacytuję klasyka "co Ty kur**a wiesz o rozbudowaniu EVE" ?
Pokaz mi dowolna rzecz w WoW która powstaje kilka tygodni czasu realnego, a licząc od rycia skałek do wyjścia takiego Avatara ze stoczni to pewnie i kilkanaście tygodni.
Oczywiście przy założeniu że jedni ludzie robią wszystko od początku do końca, ryja skałki, robią capital moduły i smażą z tego tytexa

WoW w innych aspektach jest rozbudowany.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kilka pytań totalnego nooba.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:44:18 »
WoW w innych aspektach jest rozbudowany.

Podrzuć jakiś przykład ? Produkcja ? Exploracja  ? Polityka i intrygi ? Szpiegostwo ? Skala walk ?? Cokolwiek.