Autor Wątek: Nub w potrzebie  (Przeczytany 2528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Reffan

  • Gość
Nub w potrzebie
« dnia: Lipiec 30, 2012, 12:03:21 »
Witam. :)
Temat ten z pewnością jest już strasznie wyeksploatowany, nie mniej mam sporo pytań i chciałbym je tutaj zadać. Mam nadzieję że nikt mnie za to nie zje. :P

A więc najważniejsze – co robić? W tej chwili kończę już Epic Arca od Sisters of EVE, choć zaciąłem się na misji Chasing Shadows (battlecruiser szybko robi sitko z mojego Coercera) i najzwyczajniej w świecie nie wiem co chciałbym robić. :) Początkowo chciałem się skupić na klepaniu misji, ale z tego co wyczytałem to wychodzi raczej na to że nie jest to zbyt interesujące zajęcie na dłuższą metę. Przede wszystkim chciałbym czerpać fun z tego co robię a przy tym dobrze zarabiać (marzy mi się zarabianie takiej kasy by móc sobie za ISKi kupować PLEXy, jako że majętny nie jestem). PVP na pewno byłoby ciekawsze, tylko no właśnie, da się na pvp w ogóle zarobić?

Drugą rzeczą jest wymiana statku. Coercer którym latam już mi trochę zbrzydł, chciałbym coś większego (tak, wiem, niekoniecznie większe=lepsze :), dlatego wyskilowałem sobie Amarr Cruiser na drugi poziom. Pytaniem pozostaje: który statek wybrać? Oczywiście amarrski, jako że na nich się póty co skupiam. Czy w ogóle jest sens bym teraz pchał się w cruisery?
Do dyspozycji mam 33 mln ISK.

To by było na tyle, przynajmniej na razie. Pewnie później jeszcze przypomni mi się coś o co chciałbym zapytać. :P

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:15:35 »
1. Byłeś w Unseen Academy? Jeśli nie, to dobrze będzie jak się tam udasz. Pokarzą Ci praktycznie wszystkie aspekty EVE i wtedy może wybrać swoją drogę.

2. Robienie misji PvE w high to nie najlepszy pomysł, po jakimś czasie gra brzydnie przez to. Jeśli interesuje Cie PvE to znajdź korpa w WH lub w 0.0 gdzie spokojnie można już zarobić na plexa... jednak wpierw Unseen Academy

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:49:11 »
Generalnie na początku gry to misje w hiseku są jednym z najłatwieszych, jeśli nie najłatwiejszym źródłem dochodu. Można także bawić się w eksplorację i drobny handel. Z tym, że do handlu potrzeba nieco kasy na start.

Na pvp da się zarobić ale trzeba być bardzo dobrym w te klocki. Zazwyczaj jest tak, że dobry pvp'er umie bardzo szybko zarabiać kasę na pvp.

Jak wspomniał KiFuso - w UA poznasz możliwości, a jest ich bardzo wiele.

Domell86

  • Gość
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2012, 15:43:46 »
Zgodzę się z  przedmówcami misje i hi sec to niezbyt ciekawe miejsce, prawdą też jest że w 0.0 i wh zarobisz na plex w 1-2 dni zależy co dany korp preferuje...
UA, polatasz ogarniesz się i wtedy jeśli wybierzesz strefę WH to zapraszam do TSNK.

Pozdro T.

Starakopara

  • Gość
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:17:25 »
UA to po pierwsze primo ;)
zarabianie na plexa w 1-2 dni dla świeżego toonka z małą ilością SP w null czy w-space to nie taka prosta sprawa ;)

Reffan

  • Gość
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2012, 07:29:02 »
Okej, w takim razie zgłoszę się do UA, może jeszcze dzisiaj. ;)

Nie mniej jeszcze jedno pytanie z mojej strony - co znaczą kolory w overview? Strzelam że zielony oznacza członka tej samej korporacji. A pomarańczowy i fioletowy?

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2012, 08:06:40 »
Kolory w over... zależą od tego jak je ustawisz w opcjach. Zielony to corp, fioletowy to osoba w tej samej flocie, czerwony to pirat, pomarańcz nie pamiętam co na starcie oznacza, ale zapewne coś z ss (security status) - poniżej 0 czy jakoś tak.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2012, 08:25:03 »
pomarańczowy nic nie oznacza jeśli chodzi o ss, możesz tylko kolesia tak oznaczyć ze lekko go nie lubisz
Koleś z ss poniżej zero ale jeszcze nie pirat jest żółty

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nub w potrzebie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2012, 08:36:14 »
Racja.