Autor Wątek: POS I PORADY  (Przeczytany 11037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mojamała85

  • Gość
POS I PORADY
« dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:03:23 »
Witam

Chciałem się zorientować jak postawić posa i jakie skile potrzeba.

Jak zarabiać na posie ?
Jak kopać na posie ?

ile kosztuje utrzymanie posa ?
Czy duży czy mały jaki lepszy ?
Jakie mineralki kopać ?


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:14:04 »
Gdy bawiłem się w posy to w zasadzie wystarczał mi tylko ten poradnik:
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Tech_2_component_production
+ eve central
+ kalkulator

Potem jeszcze żeby nie kombinować na chybił trafił co da lepszy zysk przy możliwie małym nakładzie czasu to napisałem sobie skrypt optymalizacyjny, no ale to już bardziej hobbystycznie ;)

Nie mam pojęcia ile dziś kosztuje miesięczne utrzymanie posów, oraz jak wyglądają ceny produkowanych na nich komponentów. Pamiętam że w posy caldari dało się wcisnąć najwięcej zabawek.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Jonas

  • Gość
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:37:04 »
Pytanie jest nieprecyzyjne, i można na nie elaborat na 36 stron napisać (napisałem, wiec mówię z doświadczenia). Zacznij od sprecyzowania gdzie chcesz tego POSa stawiać.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2012, 11:10:37 »
Chciałem się zorientować jak postawić posa
Bierzesz wieze do ladowni, lecisz na wolny ksiezyc, wywalasz ja z cargo, anchorujesz, wrzucasz paliwo, odpalasz i masz posa  >:D
Zeby postawic POSa w hi secu trzeba miec odpowiednio wysokiego standa do danego imperium. O ile dobrze pamietam +5 na 0,5, +6 na 0,6 itd.
W 0.0 kazdy moze postawic wszedzie, a co do low nie pamietam czy standy sa potrzebne czy nie.

jakie skile potrzeba.
Anchoring na 1

Jak zarabiać na posie ?
Zarabiac mozna na badaniach (kopiowanie bp & inwencja), produkcji, kopaniu

Jak kopać na posie ?
Stawiasz POSa przy ksiezycu majacym jakies surowce, montujesz harvester i silos, odpalasz harvester i POS sam robi reszte

ile kosztuje utrzymanie posa ?
Zalezy od wiezy i cen paliwa, ale tak od kilkudziesieciu do kilkuset milionow ISK miesieczine

Jakie mineralki kopać ?
Albo takie ktore sa najdrozsze (patrz market) albo albo takie ktore Ci sie przydadza do produkcji

Czy duży czy mały jaki lepszy ?
Najlepszy jest taki ktory wykorzystasz na maxa.
Kazdy element POSa potrzebuje CPU i PG. Kazda wieza generuje okreslona ilosc obu. Jak wezmiesz za mala wieze nie obsluzysz wszystkiego, jak za duza bedziesz marnowac paliwo. Wybor nalezy do Ciebie
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2012, 11:12:47 »
Chciałem się zorientować jak postawić posa i jakie skile potrzeba.
Anchoring lvl1 pozwala na zainstalowanie POSa szpili i większości podstawowych elementów. Te wymagające SOV wymagają również lvl3. Elementy ofensywne można sterować - wymagany jest skill starbase defense management
Cytuj
Jak zarabiać na posie ?
Jak kopać na posie ?
Do kopania potrzebny jest harvester i silos. Ten drugi przechowuje to co kopiesz. Zarabiać możesz bezpośrednio (moon mining), albo pośrednio (produkcja lub laby). W obu wypadkach Ty sam musisz zrobić sobie biznes plan.
Kopać moon można w systemach o sec <0.4

Cytuj
ile kosztuje utrzymanie posa ?
Czy duży czy mały jaki lepszy ?
Koszty zależą od typu i wielkości szpili, a który lepszy - sam musisz sobie odpowiedzieć (w jakim celu go stawiasz).
Cytuj
Jakie mineralki kopać ?
J.w. = biznes plan.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2012, 11:40:01 »
W 0.0 kazdy moze postawic wszedzie, a co do low nie pamietam czy standy sa potrzebne czy nie.

W low standingi nie są potrzebne. Ale jest ograniczenie sec status dla moon harvesterów (chyba od 0.3 włącznie w dół - to można zobaczyć w show info harvestera).

Kalkulator moon miningu (z updatem cen po API):
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsZAiR0RsY64dG1HeHZ2RXBVZmJrODVVU1I1ZXZQeWc&hl=en_GB#gid=0

Generalnie jeśli moon ma jakąś wartość to jest obsadzony ;)

Kluczem do zarabiania na POS-ach jest możliwość produkowania paliwa we własnym zakresie z Planetary Interaction (+ produkty z lodu, które kupujesz na markecie, bo kopać samemu tego nie warto).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

mojamała85

  • Gość
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:03:20 »
Dzięki za info  ;)

Pos będzie stał w Querious jeszcze nie wiem jakim systemie a tez nie wiem co kopać :(

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:12:15 »
Pos będzie stał w Querious jeszcze nie wiem jakim systemie a tez nie wiem co kopać :(
Jak dobrze patrze to ten region to 0.0, wiec jezeli nie nalezysz do ktoregos sojuszu ktory tam mieszka to zanim dolecisz z posem na upatrzony ksiezyc to ktos Cie odstrzeli, a nawet jezeli jakims cudem nie to predzej czy pozniej (raczej predzej) Twoj POS zostanie zniszczony.
No i w 0.0 wszystkie ksiezyce z ktorych mozna cos sensownego wydobywac dawno sa juz obsadzone.
Poza tym pytanie czy masz pomysl na logistyke, czyli dowoz paliwa i wywoz urobku.

A tak na koniec to imo podchodzisz do tego ze zlej strony.
Najpierw konkretna potrzeba, a potem realizacja, a nie najpierw realizacja, a potem kombinowanie po co mi to  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:26:40 »
Żeby stawiać posy trzeba trafić na dobry moment. Jakiś sojusz się wyprowadza/wprowadza itd. Wiadomym jest że nie będziesz wydobywał technetium, czy innych r64/r32..
Pierwsze co musisz zrobić to przeskanowac wszystkie moony w interesujących Cię konstelacjach, spisać to wszystko, najlepiej porobić screeny i bookmarki posów stojących na wartościowych moonach. Jak już wszystko będziesz wiedział to kluczem do dalszego biznesu jest wybranie takich moonow, by przeprowadzanie reakcji było możliwie najmniej upierdliwe (complex da się robić na 2 dużych szpilkach, ale gdybym musiał zaiwaniać z paliwem i komponentami 5j to bym to olał). Dowiedz się czy części komponentów nie możesz czasem kupić na miejscu od kogoś kto ma posa. Każdej ze stron się to opłaci.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:37:31 »
Cytuj
Jak dobrze patrze to ten region to 0.0, wiec jezeli nie nalezysz do ktoregos sojuszu ktory tam mieszka to zanim dolecisz z posem na upatrzony ksiezyc to ktos Cie odstrzeli, a nawet jezeli jakims cudem nie to zrobi to artyleria posa który już tam stoi i wydobywa
Fix youre post :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:40:29 »
Z pytania i osoby je zadajacej zakladam, ze Franek ma juz jakis alians, dzieki ktoremu chce te PoSy stawiac, tylko sie nim nie chce chwalic. ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:43:12 »
To chyba nie było Cię w Covenie jak Franek tam latał z wami
Ten Frankol którego pamiętam chciał zebyśmy kiedyś zaatakowali pos -A- w low seku niedaleko nas bo był nieaktywny a marnował się pod nim jakiś moon r32 >:D
Myślisz że będzie się przejmował że nie jest elementem blue listy w okolicy? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:49:48 »
To lista minsów w Querious http://evemaps.dotlan.net/region/Querious/moons (wystarczy sprawdzić czy na danym moonie coś już stoi), a dzięki temu portalowi dowiesz się czy w danym systemie da się wydobywać paliwo do posów na planetkach http://eveplanets.com/ , pozostałe składniki potrzebne do produkcji paliwa możesz odkupywać od lokalnych górników żeby zaoszczędzić na kosztach transportu. Paliwo możesz produkować na outposcie albo na posie używając Ammunition Assembly Array (150cpu).

mojamała85

  • Gość
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:11:35 »
:)
Widzę że nie ukryje się przed wami :)   :P

pewnie RF-CN3 będę stawał szpile ale nigdy nie stawiałem :( jestem zielony stad moje pytanie

teraz PL wszędzie ich pełno !

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:24:53 »
Ja od siebie dodam jeszcze ten adres http://www.wormnav.com/index.php?locus=RF-CN3

Masz tam możliwość sprawdzenia miedzy innymi planetary co wychodzi i szybko przeskoczyć na battleclinic lub dotlana

mojamała85

  • Gość
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:46:28 »
już dawno cie herezja nie słyszałem  8)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2012, 23:42:03 »
Do obsługi posa są jeszcze role korpowe potrzebne.

Bawiłem się tym 2 lata z okładem, biznes zajebisty o ile masz własną logistykę frachtową/jfową (albo dostęp do takowej po taniości) oraz alta do obsługi posa i czas na przekładanie urobku w regularnych odstępach.
Cała prawda o moim graniu...


KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2012, 00:03:36 »
Nie zgodzę się z teza, że wszystkie moony 'dobre' są już zajęte. Zdarzają się wolne.. ale trzeba mieć farta. Opieranie się w 100% na dotlanie to też spory błąd. Znałem pewien korp peciarski który przez nieuwagę głównego alliancu miał w systemach 3 moony z neodymium, każdy wie jaka z tego kasa była. Wszystko pewnie przez jakiegoś lenia który stwierdził, że lepiej wynająć systemy niż sprawdzać moony.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2012, 00:15:46 »
Nie zdziwiłbym się, jeśli chodziłoby o C0ven, bo coś mi w głowie zaświtało po tej historii  :D
Cała prawda o moim graniu...


Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: POS I PORADY
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2012, 04:56:37 »
Nie zgodzę się z teza, że wszystkie moony 'dobre' są już zajęte. Zdarzają się wolne.. ale trzeba mieć farta. Opieranie się w 100% na dotlanie to też spory błąd. Znałem pewien korp peciarski który przez nieuwagę głównego alliancu miał w systemach 3 moony z neodymium, każdy wie jaka z tego kasa była. Wszystko pewnie przez jakiegoś lenia który stwierdził, że lepiej wynająć systemy niż sprawdzać moony.
Jak zabiliśmy petów TEST- Elite Space Guild, przez miesiąc ssałem ich Dysprosium  :P