Autor Wątek: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)  (Przeczytany 11724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sojourner

  • Gość
Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:30:53 »
Ehem zapomniałem powiedzieć hello all - pierwszy post you know:P
Hello all ;)
Ciekawi mnie zabawa jako explorer - szukałem jakiś poradników na internecie ale większość jest w stylu "twoje nogi służą do chodzenia, a oczami się patrzy". Dalej uważam się za nooba ale podstawy i ogólne pojęcie o grze mam (daaawno temu trochę w eve pogrywałem i mam typowego górnika w Hulku atm). Wróciłem do gry 2 dni temu i postanowiłem zrobić nową postać żeby ponownie przejść tutorial i wszystko sobie odświeżyć.

Pytania ogólne:
Po tym jak już nowy gracz ogranie się z grą jak zacząć przygodę z eksploracją?
Czy jest ważne jaki system wybiorę do skanowania?
Czy powinienem bawić się w kilku sąsiadujących systemach czy skakać po całej mapie i czy ma to jakieś znaczenie.
Jak często następuje reset sygnatur w danym systemie, ew. jak długo odkryte przeze mnie sygnatury pozostają dla mnie aktywne?
Zakładam ze w null i low można znaleźć sygnatury dające więcej niż te w high.
Czy polecacie skupić się na jakiejś konkretnej sygnaturze? Mogę używać wszystkich exhumerów - wydobywanie surowców w ladar i gravi to oczywista sprawa ale jestem ciekawy pozostałych. Wormhole, ded i unrated complexes to typowe pve jeśli dobrze rozumiem.

Pytanie odnośnie statków:
Gdzieś wyczytałem że do eksploracji najlepiej używać covert ops ships, a po znalezieniu odpowiedniej sygnatury przeskoczyć na inny statek i ją wyczyścić.
Ograniczając się tylko do zabawy w sygnaturach potrzebuję jakiś konkretnych statków do hacking/salvage/archeology?
Czy np kombinacja helios/ishtar wystarczy albo na początek raczej imicus/thorax:P Biorąc pod uwagę oczywiście że są wyposażone w odpowiednie moduły.

Pytanie odnośnie salvaging:
Wiem że salvaging nie ogranicza się tylko do zbierania wraków w sygnaturach (duh) byłbym wdzięczny za jakieś ogólne informacje odnośnie tej "profesji". Noctis wygląda bosko ale podobno używanie go tylko w sygnaturach o overkill.

Przepraszam za ten potok pytań ale wolę zadać je w jednym za raz niż tworzyć 5 tematów albo pytać się w każdym poście o kolejną rzecz. Będę też wdzięczny za podesłanie linków do jakiś dobrych poradników dotyczących tej tematyki. Jeśli ktoś ma jakieś poradniki które może mi podesłać na mail i nie są to te "pay 50$ and be the ultimate explorer king" też się nie obrażę:)

z góry dzięki za wszelkie porady i odpowiedzi

Fly safe o7

 


Tim

  • Aqua
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 63
  • Year supply of fairy cakes
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tim Nitack
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2012, 18:14:21 »
Odpowiedzi ogólne:
1. Jest coś takiego jak fregata skanująca, każda rasa ma swoją (np. Heron u Caldari) mają one bonusy do skanowania i one są najlepszą opcją na początku.
2. W każdym systemie możesz znaleźć 4 typy sygnatur Gravimetric - kopanie skał, Ladar - kopanie gazu, Magnetometric - Salvagowanie, Archeologowanie, Radar - Hackowanie i Uknown - Complexy i Wormhole. I to może się pojawić w każdym systemie. Jedyna zależność jaka jest między sygnaturami i systemami, to wpływ security status na to jak trudne do zniszczenia raty spotkasz w danej sygnaturze.
3. Skacząc po całej mapie szybciej się coś znajdzie, chociaż odnośnie spawnowania sygnatur istnieją jakieś zasady, ale ja ich akurat nie znam :p
4. Jeżeli wskoczysz do danej sygnatury i następnie wyskoczysz to znika po 15 minutach (nie jestem pewny czy akurat po takim czasie), jeżeli tylko wyskanujesz to sygnatura będzie istnieć do następnego DT (chyba, chociaż czasem mi się zdaje, że dłużej).
5. Tak.
6. W hi, najbardziej opłacalne są complexy, w gravi nie znajdziesz jakiś super skałek, ladary są śmiesznie słabe, w radarach też nie znajdziesz superciekawych rzeczy tak samo jak w magneto. Wormhole to sygnatura, która działa jak brama i przenosi cię do innego systemu, co w większości przypadków może się źle dla ciebie skończyć. Ded i unrated complexy to pve - zgadza się.

Odpowiedzi odnośnie statków
1. To prawda, większość dobrych complexów jest za ciężka do zrobienia w covert ops fregacie.
2. hacking/salvage.archeology w wypadku eksploracji możesz robić na jednym statku.
3. Imicus/thorax powinno być cacy na początek na wszystkie sygnatury w hi poza complexami 4/10 - tam możesz nie przetrzymać. (i też w niktórych unrated może być ciężko)

W sygnach nie ma co zbierać tak naprawdę, Noctisa się używa tylko jak jest sporo statków i najlepiej dużych, w innych wypadkach jak zależy nam na salvagu można użyć destroyera z salvagerami.

Polecam wstąpić do UA, tam to ślicznie wykładają i ślicznie wykładają jeszcze parę innych tematów. :)
"You don't have to shoot a man to take away his life, Mila. You can kill without ever striking your victim or firing a weapon. All you have to do is take away his hope. Take away a man's sense of purpose in life—the rock that his ego rests upon—and that man becomes the living dead." —Otro Gariushi

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2012, 18:24:41 »
Cytuj
Po tym jak już nowy gracz ogranie się z grą jak zacząć przygodę z eksploracją?
Próbnik na jakiś statek i jedziesz. Proponuję dwa warianty:
- dedykowany t1 próbnik z frejek t1 + statek do robienia znalezionych saitów (np deska)
- statek all in one, ale poniżej cruzera jest to dość... trudne do osiągnięcia
Cytuj
Czy jest ważne jaki system wybiorę do skanowania?
Zyskowność zalezy od ss systemu. Im niższe tym lepsz skanowane miejsca, ale co za tym idzie równiez trudniejsze do zrobienia, a od systemów o ss 0.4 i niżej można wziąć po łbie też od różnych drasiaży, Piratów i innych krwożerczych typów (tudzież konkurencji)
Cytuj
Czy powinienem bawić się w kilku sąsiadujących systemach czy skakać po całej mapie i czy ma to jakieś znaczenie.
W sumie podsumowałeś właśnie dwie szkoły skanowania. Na początek ze względu na logistykę sugeruję zaszycz się w jakimś pockecie (np pojedynczej konstelacji) i tam się bawić
Cytuj
Jak często następuje reset sygnatur w danym systemie, ew. jak długo odkryte przeze mnie sygnatury pozostają dla mnie aktywne?
Ogólny reset sygnatów to DT, ale sygnatóry respawnują się w ramach określonego obszaru tak żśe syg zrobiony w jednym systemie, pojawia się po czasie respawna w innym należącym do np konstelacji i wisi póki ktoś go ni znajdzie i nie zrobi. Takie respy trwają krócej niż do dt. To co Ty znajdziesz to już zależy od:
- tego czy ktoś inny sie nie zainteresuje
- czy otworzysz sygnaturę czy tylko wyskanujesz i zrobisz BM
- czy jest to świeża sygnatura czy nie
Cytuj
Zakładam ze w null i low można znaleźć sygnatury dające więcej niż te w high.
Tak
Cytuj
Czy polecacie skupić się na jakiejś konkretnej sygnaturze? Mogę używać wszystkich exhumerów - wydobywanie surowców w ladar i gravi to oczywista sprawa ale jestem ciekawy pozostałych.
Róznie. Zależy od ss itp. W high np masz malutkie szanse znaleźć skaly warte kopania, chyba że akurat znajdziesz skały popularne w amarowie będąc na terenach dzikusów gdzie te skały prawie się nie pojawiają, salvage jest różny ale w high żadko wypada wartościowy. Natomiast ciekawe są plexy bokjowe z których czasem można wyjąć naprawdę ładnie sprzedający się sprzęt
Cytuj
Wormhole, ded i unrated complexes to typowe pve jeśli dobrze rozumiem.
Z WH toś się nieco zagalopował. Tam nic nie jest typowe
Cytuj
Gdzieś wyczytałem że do eksploracji najlepiej używać covert ops ships, a po znalezieniu odpowiedniej sygnatury przeskoczyć na inny statek i ją wyczyścić.
Tak jak pisałem wyżej albo zestaw próbnik + coś do robienia albo all in one, ale tutaj mówimy o np amarskim reconie, ewentualnie t3, lub cięższych statkach
Cytuj
Ograniczając się tylko do zabawy w sygnaturach potrzebuję jakiś konkretnych statków do hacking/salvage/archeology?
Nie, albo niekoniecznie, byleby mogly załozyć stosowne moduły, albo je mieć, albo wozić w bagażniku i refitować
Cytuj
Czy np kombinacja helios/ishtar wystarczy albo na początek raczej imicus/thorax:P Biorąc pod uwagę oczywiście że są wyposażone w odpowiednie moduły.
akurat ishtar i vexor spokonie może być all in one, ale jak masz słabe skile to lepiej nie osłabiać statku który ma zjeść raty  ladowaniem modulów do eksploracji
Cytuj
Wiem że salvaging nie ogranicza się tylko do zbierania wraków w sygnaturach (duh) byłbym wdzięczny za jakieś ogólne informacje odnośnie tej "profesji". Noctis wygląda bosko ale podobno używanie go tylko w sygnaturach o overkill.
Salwaging to jest pocięcie dowolnego wraku (takiego na overviu) przy uzyciu stosownego modułu. Drugie zastosowanie salvagera to w exploracji "otwieranie" puszek na saitach chyba archeo (rpg mode on: znaczy cięcie starożytnych wraków na żyletki rpgmodeoff)


Jak wpadnie tu Jonas to ewentualnie rozwinie / naprostuje bzdury które mogłem napisać (bo rzadko się w to bawię)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2012, 00:13:25 »
Warto jest wybadać market pod kątem tego co dropi i gdzie dropi. Nie raz i nie dwa bywa, że moduły dropiące powiedzmy w 6/10 complexie Guristas są lepsze niż te dropiące w 8/10, a czas na ukończenie takiego complexu jest dwa razy krótszy.

No i jeszcze dochodzi sprawa, że eksploracja nie jest pewnym źródłem dochodu. Można zrobić 10/10 w 3 godziny solo i dostać 4b isk, a może wypaść tylko lunchbox za 150 milionów ;)

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2012, 09:51:09 »
I dlatego kocham eksplorację, ah ten random i banan na twarzy po wyrwaniu faction loota :)

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:41:59 »

Odnoszę jednak wrażenie, że każda forma eksploracji w HiSec jest jedynie marnowaniem czasu. Przez jakiś czas bawiłem się eksplorowaniem systemów 0.5 i 0.6 mając wymagane skille na poziomie 4. Niestety, najlepszym znaleziskiem były fanty warte raptem 8 000 000 ISKów. Dlatego zastanawiam się, czy w ogóle jest sens... Chyba, że po prostu miałem pecha lub moje skille były niewystarczające.

 ;)

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Tim

  • Aqua
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 63
  • Year supply of fairy cakes
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tim Nitack
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2012, 12:08:24 »
@Skaza
Zależy czego szukasz. Z radarów/magneto w hi nie zarobisz. Najlepsze są combat site'y - complexy ded i unrated, jak ma się szczęście to boss na nich może wydropić sprzęt warty koło 80kk isków nawet, a do tego jeszcze jest szansa na ekspedycję, na której drop może być podobny. Z combat site'ami jedynie jest taki problem, że może nam na nie wlecieć nieproszony gość - inny gracz, który może szybciej zniszczyć raty i zwinąć loot.
"You don't have to shoot a man to take away his life, Mila. You can kill without ever striking your victim or firing a weapon. All you have to do is take away his hope. Take away a man's sense of purpose in life—the rock that his ego rests upon—and that man becomes the living dead." —Otro Gariushi

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2012, 12:48:07 »
Odnoszę jednak wrażenie, że każda forma eksploracji w HiSec jest jedynie marnowaniem czasu. Przez jakiś czas bawiłem się eksplorowaniem systemów 0.5 i 0.6 mając wymagane skille na poziomie 4. Niestety, najlepszym znaleziskiem były fanty warte raptem 8 000 000 ISKów. Dlatego zastanawiam się, czy w ogóle jest sens... Chyba, że po prostu miałem pecha lub moje skille były niewystarczające.

 ;)

W high jest ten problem że bardzo silna konkurencja stąd ciężko czasem coś sensownego znaleźć. Najlepsze są tzw DED complexy 4/10, np Angel Cartel Occupied Mining Colony w minmatar space (5/10 i wyżej już tylko w low/null). Tam może ci polecieć loot warty nawet 500-800 baniek (czasem może nic nie polecieć albo coś mniej wartego, mój osobisty rekord z 4/10 to moduł warty 560 mln).

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2012, 16:59:16 »
Był czas, że dużo latałem po hi i low szukając co ciekawszych miejsc.
Z moich obserwacji wynika, że w przestrzeni caldari można spokojnie "wyżywić się" czyli opłacić konto i mieć jeszcze sporo w zapasie isk. z 4/10 gurków to medium shield booster klasy C wart z rok temu co najmniej 400 kk za sztukę (choć fakt faktem jest bardzo duża konkurencja) ale już 1/10 mało kto wykonuje a jest spora szansa na drop small boostera klasy C co daje koło 100 kk poza tym można wydropić małe implanty warte różnie ale tak do 30 kk za sztukę itp duperele.

W skrócie jeśli wiesz gdzie latać i masz trochę zacięcia aby skanować długo, często i użerać się z konkurencją to jest to ciekawsza forma zarobkowa (w hi) od misji czy tym bardziej dłubania w skałkach.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2012, 18:17:18 »

Intrygujące.

Jeszcze nie bardzo wiem, gdzie można znaleźć takie pączki, ale rozglądam się.

Natomiast zastanawiam się, czy jest jakaś różnica pomiędzy systemami 1.0 - 0.5 odnośnie Plexów ?


 :-\
Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2012, 18:29:53 »
Ich trudność. 4/10 się chyba nie wyspownuje powyżej 0.5, powyżej 0.8 chyba nie spawnyje się nic ciekawoge z punktu eksploracji, bo to przestrzeń na tyle opanowana przez Concord że nawet ratów na paskach nie ma

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sojourner

  • Gość
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:57:51 »
Dzięki za wszystkie porady panie(?) i panowie - trochę spraw to wyjaśniło.
Tak, wydaje mi się, że UA będzie najlepszym pomysłem na ponowny start. Jedno wiem na pewno mining solo w hisecu to nie był dobry pomysł na początek przygody z tą grą jak zaczynałem kilka lat temu :P

o7

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2012, 23:17:26 »
Mining nigdy nie był "najlepszym pomysłem" ];)

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2012, 12:07:17 »
Ich trudność. 4/10 się chyba nie wyspownuje powyżej 0.5, powyżej 0.8 chyba nie spawnyje się nic ciekawoge z punktu eksploracji, bo to przestrzeń na tyle opanowana przez Concord że nawet ratów na paskach nie ma

To jest nieprawda. Nieraz robiłem 4/10 w 0.7 czy nawet w 0.8 (np Angel 4/10 w Gyng raz miałem). Z tego co słyszałem nie ma znaczenia czy 0,8 czy 0,5, jedynie liczy się czy high, low, null. Ale nigdzie oficjalnego info na ten temat nie widziałem więc są to tylko gdybania.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eksploracja i 3 mini profecje dużo pytań ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2012, 00:25:04 »
To jest nieprawda. Nieraz robiłem 4/10 w 0.7 czy nawet w 0.8 (np Angel 4/10 w Gyng raz miałem). Z tego co słyszałem nie ma znaczenia czy 0,8 czy 0,5, jedynie liczy się czy high, low, null. Ale nigdzie oficjalnego info na ten temat nie widziałem więc są to tylko gdybania.
Mogę to potwierdzić. 10/10 Serpentis Fleet Shipyard robiłem nie raz nie dwa w -0.0