Autor Wątek: Dronki w Aggressive mode  (Przeczytany 6414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Dronki w Aggressive mode
« dnia: Maj 19, 2012, 18:29:57 »
Czy dronki w aggressive mode same zaatakują can-flippera?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2012, 18:42:31 »
tak

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2012, 18:46:10 »
Czyli nie ma czegoś takiego jak robienie misji w drone boat afk?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2012, 18:51:30 »
Jest, do momentu aż canfliper berdzie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2012, 19:34:36 »
  Poza własną postacią widziałem canfipera "raz" przez 6 lat, ale tylko na misji mojego brata. Zapomniałem zrobić screenshota na pamiątkę tego strasznego wydarzenia   :-X

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2012, 02:15:21 »
Dronki w agressive mode nie zaatakują same can flippera. Agressive mode polaga na tym że jeśli ktoś ciebie atakuje lub działa na przykład target painterem to dronki atakują cel kóry cie zaatakował. Świecenie się na czerwono nie jest atakiem. Dronki nie zaagrują.

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2012, 03:46:00 »
  Jeśli są w trybie orbit statku ich właściciela, to powinny zostać pasywne z braku innego rozkazu, aż ktoś go zaatakuje, wtedy kontratakują automatycznie; ale na misji z zasady będą wysłane przez gracza do walki i na auto agro powinny zaatakować każdy red w zasięgu jego kontroli dron. Technicznie atakują sortując cele rozmiarami. Jeśli były posłane na freje, to potem zagrują cruzy, bsy itd, chyba, że właściciel jest atakowany - wtedy targetują największego dps dealera, ale tylko jeśli jest w ich zasięgu. Migający na czerwono target gracza pomiędzy npecami powinien zadziałać tak samo, bo inaczej dronki byłyby bezradne w PVP, a jak wiesz lag, czy desync nie przeszkadzał im do tej pory coś skosić nawet jak właściciel dowiedział się o tym na drugi dzień  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 03:56:36 wysłana przez NeX »

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2012, 09:00:52 »
tak
(...) Dronki nie zaagrują.
Postaram się zatem inaczej sformułować pytanie, bo pojawiają się sprzeczne zdania. Czy drone boatem z dronkami ustawionymi w aggressive mode mogę afk robić misje i nie muszę się obawiać can flipperów? (czerwonych krzyżyków się nie boję ;))

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2012, 10:25:39 »
Migający na czerwono target gracza pomiędzy npecami powinien zadziałać tak samo, bo inaczej dronki byłyby bezradne w PVP, a jak wiesz lag, czy desync nie przeszkadzał im do tej pory coś skosić nawet jak właściciel dowiedział się o tym na drugi dzień  ;)
Nie masz racji. Dronki atakują po kolei cele które ciebie atakują. Czy świecący się can flipper cie atakuje? Nie. Dronki same nie mają prawa zaagrować.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2012, 11:16:06 »
Tak, dopóki cel cię nie atakuje to dronki na niego nie ruszą. Samo zrobienie się red na OV nie spowoduje ataku dron.

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2012, 15:13:55 »
  Dla ścisłości tłustym drukiem: Dronki zaatakują każdy red w zasięgu jeżeli zostały wcześniej polecenie zaatakowania jakiegokolwiek innego reda. Nie jest prawdą że atakują tylko cele które atakują właściciela. Mam około 120 km zasięgu dron. Mogę wylecieć poza ten zasięg tracąc kontrolę nad dronami, ale jeżeli wydałem im rozkaz walki, to walczą tak długo jak jestem na gridzie. Mowy nie ma o tym, żeby coś mnie wtedy atakowało, bo to akurat jest widoczne na overview. Tak to działa od początku jak pamiętam.

Sprawdzić można jedynie czy sprawia im różnicę przejście z npc na playera w sytuacji gdy ten zmienia się na red po canflipie. Nigdy nie miałem okazji być atakowany czyimiś dronkami w imperium, ale z definicji nie uwierzę jak sam nie sprawdzę co CCP zrobiło :D

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2012, 16:05:08 »
Dronki zaatakują każdy red w zasięgu jeżeli zostały wcześniej polecenie zaatakowania jakiegokolwiek innego reda.
Niestety nie masz racji. Jak chcesz możemy to przetestować i sie przekonasz. Dronki w trybie agressive atakują tylko cele które atakują twój statek lub twoje drony. Jeśli oddalisz sie na 120 km to raty dalej cie agrują tylko że nie trafiają. Jeśli oddalisz się jeszcze dalej wtedy raty mają tylko yelllow boxa i wtedy sytuacja jest niejasna. Nie wiem co się stanie ale prawdopodobnie raty zmienią cel i zaczną strzelać w drony więc drony też będa agrować lub raty przestaną strzelać i w takim przypadku drony też przestaną strzelać lub coś się zbuguje i ta zasada przestanie obowiązywać.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 16:16:51 wysłana przez Villq »

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2012, 16:26:49 »
Z tego co zaobserwowałem, jeżeli drony są ustawione na passive, zaatakują tylko ten cel, który im rozkazałem zaatakować. Po jego zniszczeniu albo wrócą i będą orbitować wokół mojego statku, albo pozostaną koło wraku. I choćby sam Mitanni zaczął do nich strzelać, nie zrobią NIC.

Zaś w trybie aggressive, atakują wszystko to co STRZELA do MNIE lub DO NICH, i po zniszczeniu, przejdą do następnego celu co atakuje MNIE, lub JE. Tak więc can-flipper może kraść spokojnie, bo nie zaatakował ani gracza, ani dron należących do gracza (a niech spróbuje zrobić to pierwszy w high secu ;-)).

Należy pamiętać, że npc na misjach, różnie agrują. Czasem starczy wlecieć na misję i masz cały pocket na głowie. Czasami, musisz podlecieć na x odległość a czasami, najpierw musisz jakoś na nie podziałać (strzałem, jakimś modułem jak painter lub samą droną). A żeby było weselej, na niektórych misjach, choćby drony atakowały raty, raty dronom nic nie zrobią. Tak więc, nie ma co brać za pewnika sytuacji z misji x czy y. Bo bywa różnie. A agro ratów, to nie to samo, co agro gracza.

Aha, no i nie od dziś wiadomo, że dronki mają swoje humory  ;-)

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2012, 16:33:00 »
Z tego co zaobserwowałem, jeżeli drony są ustawione na passive, zaatakują tylko ten cel, który im rozkazałem zaatakować. Po jego zniszczeniu albo wrócą i będą orbitować wokół mojego statku, albo pozostaną koło wraku. I choćby sam Mitanni zaczął do nich strzelać, nie zrobią NIC.

Zaś w trybie aggressive, atakują wszystko to co STRZELA do MNIE lub DO NICH, i po zniszczeniu, przejdą do następnego celu co atakuje MNIE, lub JE. Tak więc can-flipper może kraść spokojnie, bo nie zaatakował ani gracza, ani dron należących do gracza (a niech spróbuje zrobić to pierwszy w high secu ;-)).
Jest dokładnie tak jak napisałeś

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2012, 21:53:25 »
  Pomijając kwestię canflipa, bo tu złodziejskie agro może być dowolnie wydziwaczone przez CCP, (po zalogowaniu sprawdzę na własnych zabawkach), to np na misji z kilkoma zgrupowaniami pasywnych npc (bez podziału na pockety, drabinki etc) wygląda to tak:

  Wpadasz statkiem na grid. Nie atakuje cię absolutnie nic. Aby zaatakowało to Ty albo twoje drony muszą wpaść na ich target range, lub sam zaatakujesz z daleka. Jeżeli statek gracza ma powiększony zasięg kontroli dron, to staje pomiedzy grupami i wysyła drony z włączonym aggressive. Drony po rozwaleniu pierwszej grupy polecą na drugą, a potem na trzecią pomimo, że te grupy są całkiem pasywne i nie mają zasięgu do gracza.

O ile zatem pierwszą grupę atakują z mojego rozkazu, to dwie ostatnie niwelują już na własny rachunek  :)

Ponadto dość często zostawiam drony poza moim zasięgiem kontroli i zajmuję czymś innym, a one nigdy nie przestają walczyć. Gdy wypadły z kontroli to nie wrócą do mnie, ale tłuc będą się do ostatniego npeca, lub drony. Przestają natomiast walczyć gdy właściciel wyjdzie z grida. Wtedy EVE robi sobie chamską pauzę. Gdy wrócę na grid npece zaczną zarzynać pozostawione drony i jeżeli nie zdążę wejść w zasięg kontroli i nie dam im polecenia, to wszystkie bezmyślnie spadną.

Wiadomo, że npece są na misji oskryptowane, ale miło by było wiedzieć jakie obowiązują generalne zasady, a jeszcze lepiej aby zawsze obowiązywały takie same   ;D

Agrujące drony oczywiście agrują na siebie, a nie na statek gracza. Robiłem w ten sposób standy Pilgrimem na misjach lev 3 hurtem po 20, 30 dziennie, afk i wielkich szans na straty dron nie było.

PS przypomniało mi się, że decyzja o podjęciu walki ze złodziejem jest decyzją okradanego stąd prawdopodobnie blokada agresji dronek, ale to również świadczy o tym, że to g... a nie red jest w takim razie.  :P

Jutro zaloguję się w imperium i to łopatologicznie sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 22:23:01 wysłana przez NeX »

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2012, 23:06:22 »
Cytuj
Drony po rozwaleniu pierwszej grupy polecą na drugą
Tylko jeśli druga grupa atakuje twój statek lub twoje drony
Cytuj
... a potem na trzecią pomimo, że te grupy są całkiem pasywne i nie mają zasięgu do gracza.
Nie
Cytuj
O ile zatem pierwszą grupę atakują z mojego rozkazu, to dwie ostatnie niwelują już na własny rachunek
Nie
Cytuj
Wiadomo, że npece są na misji oskryptowane, ale miło by było wiedzieć jakie obowiązują generalne zasady, a jeszcze lepiej aby zawsze obowiązywały takie same
Zasady są takie same. Przeczytaj posta Siri. Albo nie. Zacytuję Ci bo zgubisz się jeszcze gdzieś po drodze ;P
Cytuj
Z tego co zaobserwowałem, jeżeli drony są ustawione na passive, zaatakują tylko ten cel, który im rozkazałem zaatakować. Po jego zniszczeniu albo wrócą i będą orbitować wokół mojego statku, albo pozostaną koło wraku. I choćby sam Mitanni zaczął do nich strzelać, nie zrobią NIC.

Zaś w trybie aggressive, atakują wszystko to co STRZELA do MNIE lub DO NICH, i po zniszczeniu, przejdą do następnego celu co atakuje MNIE, lub JE.

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2012, 23:32:35 »
@Villq -  Ty kupujesz, czy tam robisz jakieś ...ujowe dronki. Na szczęście założenia, które poczyniłeś nie mają wpływu na moje dronki i wciąż mogę robić misje afk mimo straszliwej wizji, którą roztaczasz  8)

Canflipa sprawdzę, a resztę bajek mam gdzieś, nie będę zmieniał zasad dla dron, które świetnie sobie dają radę. Zatem nasze zdanie na ich temat pozostaje odrębne   :D

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2012, 00:12:28 »
Nie rozumiem co za problem umówić się z kimś, w high, ustawić drony na agresive, druga osoba zabiera cargo i zobaczyć co się stanie. A stanie się nic o ile ktoś nie zacznie strzelać.

Edit:
W jita mam alta do sprawdzania cen, mogę się nawet podstawić jak masz blisko.

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2012, 00:45:00 »
  Nie ma żadnego problemu dlatego wspomniałem, że zaloguję dwa konta i sprawdzę. Teoria teorią, a sprawdzić wszystko trzeba tak dla zasady, ale jeśli nie zauważyłeś, to o co innego się spieramy z Villq   ;D


Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2012, 01:07:52 »
Ktoś się kłóci z Villqiem o to jak agrują dronki can flippera w high secu?
Really?

NeX

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2012, 03:39:44 »
http://www.eve-search.com/thread/1052081/page/1

http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Controlling_drones_(Guide)

Co chcesz wykazać tymi linkami?

Grista napisał to samo co ja wyżej, a quide nawet jak będzie działał pod tym czy innym linkiem, to nic w tej kwestii nowego nie wnosił i nie wnosi.

  Nie zadbałeś aby przeczytać co wklejasz, ale mniejsza z tym. Co właściwie chcesz udowodnić? Że dronki w trybie aggressive nie zmielą odległych npeców poza ich targetem do gracza - to bzdura. Zmielą wszystko w piz..u po kolei. Ztargetuj sobie fregaty z ponad 100km. Jesteś poza ich zasięgiem namierzania. Twoje drony rozwalą wszystko co się nawinie przechodząc od npeca do npeca i nie powstrzyma ich kilkadziesiąt kilometrów odległości ani brak agro na graczu. Po wydaniu rozkazu atakuj nie ma już znaczenia czy gracz agruje. Drony wybiją wszystko w swoim zasięgu o ile dadzą sobie radę.

Cholera dopiero wróciłem, a się w nocy jakimiś bajkami zajmuję   :o

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2012, 08:00:08 »
Twoje drony rozwalą wszystko co się nawinie przechodząc od npeca do npeca i nie powstrzyma ich kilkadziesiąt kilometrów odległości ani brak agro na graczu. Po wydaniu rozkazu atakuj nie ma już znaczenia czy gracz agruje. Drony wybiją wszystko w swoim zasięgu o ile dadzą sobie radę.

Pod warunkiem że raty zaagrują drony...
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Villq

  • Gość
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2012, 08:41:51 »
Co chcesz wykazać tymi linkami?

Grista napisał to samo co ja wyżej, a quide nawet jak będzie działał pod tym czy innym linkiem, to nic w tej kwestii nowego nie wnosił i nie wnosi.

  Nie zadbałeś aby przeczytać co wklejasz, ale mniejsza z tym. Co właściwie chcesz udowodnić? Że dronki w trybie aggressive nie zmielą odległych npeców poza ich targetem do gracza - to bzdura. Zmielą wszystko w piz..u po kolei. Ztargetuj sobie fregaty z ponad 100km. Jesteś poza ich zasięgiem namierzania. Twoje drony rozwalą wszystko co się nawinie przechodząc od npeca do npeca i nie powstrzyma ich kilkadziesiąt kilometrów odległości ani brak agro na graczu. Po wydaniu rozkazu atakuj nie ma już znaczenia czy gracz agruje. Drony wybiją wszystko w swoim zasięgu o ile dadzą sobie radę.

Cholera dopiero wróciłem, a się w nocy jakimiś bajkami zajmuję   :o

Tylko wtedy jesli raty zaagrowały drony, jeśli nie, drony wrócą i zaczną orbitować twój statek
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 08:49:47 wysłana przez Villq »

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Dronki w Aggressive mode
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2012, 23:32:29 »
Ztargetuj sobie fregaty z ponad 100km. Jesteś poza ich zasięgiem namierzania.

Cały czas pomijasz kwestię ze twoje drony mogą aggrować npc. Twój ship jest w tej sytuacji nieważny.