Autor Wątek: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?  (Przeczytany 3343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« dnia: Maj 08, 2012, 13:55:54 »
Czy jest tu ktoś zorientowany w powyższym temacie? Ktoś zajmuje się doradztwem, a może sam korzystał z takiej pomocy?

Ręka do góry, potrzebuję info z pierwszej ręki :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ignaq

  • Gość
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2012, 14:10:51 »
Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej możesz otrzymać  np. z Urzędu Pracy do 21 tyś zł. http://pup.koszalin.pl/dla_bezrobotnych/srodki_na_rozpoczecie_dzialalnosci.html

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2012, 14:26:15 »
Dzięki, to wiem. Niestety, jest to fikcja. W Warszawie - gdzie mieszkam - organizowane są dwa "konkursy" na rok i do rozdrapania jest 100 (słownie: sto) dotacji na dwumilionowe miasto.

Wiem też o PO KL 6.2 i jest to jeszcze większy żart (realnie musiałbym czekać i nic nie robić przez 6-9 miesięcy nie mając żadnej gwarancji na przyznanie dotacji).

Dlatego szukam kogoś zorientowanego w temacie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ignaq

  • Gość
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2012, 14:34:47 »
U mnie w Koszalinie sprawa trwa max 2 tyg. Komisje rozpatrujące wnioski są 2 razy w miesiącu. We wrześniu lub październiku już nie przyjmują wniosków bo nie ma kasy. No cóż, stolica to inny świat.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2012, 14:43:03 »
Nie interesowałem się tym tematem od paru dobrych lat, więc nie wiem czy mam dokładne informacje, ale może to co napiszę może Ci się przyda.
Ciebie Sokole bardziej powinno interesować dofinansowanie z Uni Europejskiej, a nie dofinansowanie krajowe, dofinansowania z Uni dotyczą istniejących firm i często są łatwiejsze do uzyskania bo pieniądze są przydzielane na "programy dofinansowań" a nie z całej puli. Jeśli nadal podejrzewasz że możesz mieć problem z ilością dostępnych dofinansowań, to poszukaj sobie informacji czy można Ci się przemeldować (+ przenieść miejsce zarejestrowania firmy) do jakiejś dziury (tak się robiło w 2005-2006) gdzie środków mają więcej niż chętnych i tam zabiegaj o dotacje.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2012, 14:48:47 »
Nie interesowałem się tym tematem od paru dobrych lat, więc nie wiem czy mam dokładne informacje, ale może to co napiszę może Ci się przyda.
Ciebie Sokole bardziej powinno interesować dofinansowanie z Uni Europejskiej, a nie dofinansowanie krajowe, dofinansowania z Uni dotyczą istniejących firm i często są łatwiejsze do uzyskania bo pieniądze są przydzielane na "programy dofinansowań" a nie z całej puli. Jeśli nadal podejrzewasz że możesz mieć problem z ilością dostępnych dofinansowań, to poszukaj sobie informacji czy można Ci się przemeldować (+ przenieść miejsce zarejestrowania firmy) do jakiejś dziury (tak się robiło w 2005-2006) gdzie środków mają więcej niż chętnych i tam zabiegaj o dotacje.

Przemeldowanie odpala. Po prostu nie ma takiej opcji.

Natomiast dla unijnych dotacji deal-breakerem jest dla mnie schemat typu "zgłoś się -> idź na 6 miesięcy szkoleń -> odbierz kasę po 9 miesiącach od startu -> załóż firmę".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2012, 14:50:47 »
Tax-Care - za free pomagają w założeniu działalności i składaniu wniosków o dofinansowania. Potem tylko się napraszają z (już płatną) obsługą księgową, którą mają na całkiem niezłym poziomie, za całkiem rozsądne pieniądze. Ale skorzystanie z usług płatnych nie jest konieczne, aby pomogli z dofinansowaniami itp.
Przedwieczny.

Jonas

  • Gość
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2012, 15:03:38 »
Powiedz jeszcze jaka gałąź działalności cię interesuje, bo często środki są kierowane na konkretne rodzaje projektów, a nie ogólnie pojęte zakładanie/rozwój działalności gospodarczej. Osobiście najlepiej orientuję się w pozyskiwaniu środków na obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich, więc w mieście stołecznym wygląda to z pewnością ciut inaczej, ale może prawie 10 lat doświadczenia w czymś pomoże. :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2012, 15:10:33 »
Tak jak napisałem Sokole na pm-kę.
Może się jeszcze zastanowić na tzw doradcą finansowym.

Jakiś czas temu zgłosił się jeden do mnie proponując swoje usługi. Niby mają być darmowe a sam ma zarabiać w postaci prowizji jaką dostanie od np. banków jeśli od nich będzie wzięty kredyt (choć w tym momencie takowego nie potrzebuje).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Dofinansowanie na start działalności gospodarczej?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2012, 15:10:56 »
Xarth, dzięki, umówiłem się na spotkanie :)

Powiedz jeszcze jaka gałąź działalności cię interesuje, bo często środki są kierowane na konkretne rodzaje projektów, a nie ogólnie pojęte zakładanie/rozwój działalności gospodarczej. Osobiście najlepiej orientuję się w pozyskiwaniu środków na obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich, więc w mieście stołecznym wygląda to z pewnością ciut inaczej, ale może prawie 10 lat doświadczenia w czymś pomoże. :)

Usługi/doradztwo - klientami będą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Miejsce działania - Wwa.

EDIT: @Herezja - nie dostałem PM ani maila. Może coś nie bangla z forum?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...