Autor Wątek: Migracja z e51 do Lumia  (Przeczytany 4544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
Migracja z e51 do Lumia
« dnia: Marzec 26, 2012, 18:22:56 »
Czy ktos wie jak zmigrowac kontakty,smsy, kalendarz z nokia e51 do nokia lumia?

Dodam ze e51 jest na symbianie, lumia na windows mobile wiec dla e51 jest nokia suite, a dla lumie jakis tam zune czy srune.

Pytalem google ale opcja przez "niebieskiego zeba" jakos nie chce dzialac chodz oba telefony sie widza

Jesli ktos wie jak chociaz ktoras z tych danych (kontakty/smsy/kalendarz) zmigrowac to bede wdzieczny za info.

Ranshe

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2012, 18:31:11 »
Próbowałeś przez zewnętrzną usługę, jakiegoś maila albo coś? Ja z androida do iphone'a wywaliłem wszystko na gmaila, a potem zaimportowałem.

http://www.google.com/mobile/sync/

Edit - dla googlefobów: http://windowslivehelp.com/solution.aspx?solutionid=46bd910c-ed99-497d-80d7-ab8b11237ed0

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2012, 18:32:42 »
Przyznam że ja do tej pory robiłem migrację tylko raz i na egzemplarzach które raczej są "zabytkowe" (9300 do C3-00) ale wtedy byla w ruchu specjalna opcja synchronizacji telefonów CHYBA nie po BT, tylko na podczerwieni czy innym wifi. Operację inicjowałem z 9300. Jak rozumiem Ty nie masz tam nigdzie takiej funkcji?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2012, 19:06:47 »
@Ranshe dzieki sprawdze

@Doom no niby mam tylko ze nie dziala :/


edytka mowi: ta opcja uslugi MS (google zreszta tez) da rade z ksiazka adresowa i kalendarzem to jeszcze smsy i bede happy panda

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2012, 19:09:37 »
Próbowałeś z obu to inicjować? Mi też nie zaskoczyło od razu (próbowałem zassać c3 z 9300), jak odwrócilem role i kazałem eksportować to się ruszyło

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2012, 19:15:04 »
tylko w lumii mam ten "feature"

Ranshe

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2012, 19:26:32 »
Smsów to nie wiem, o wiele bardziej mi zależało na kontaktach, więc smsów nawet nie brałem pod uwagę.

Jonas

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:26:10 »
A to nie możesz zapisać wszystkich danych na SIM i po prostu przerzucić (ewentualnie jakieś microSD)?  Nie znam tych telefonów, więc nie wiem czy mają taką możliwość techniczną.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:30:01 »
Znam sposób dla WinMobile i Androida, nie wiem czego używa do poczty twój fon, ale może coś podobnego.
Przez Nokia Suite synchronizujesz kontakty z symbiana z Outlookiem/pocztą z pakietu MSLive, potem synchronizujesz Outlooka z Hotmailem lub exportujesz do csv i importujesz do gmaila i dalej już leci. Jeśli Twój telefon oferuje możliwość synchro z którymś z tych serwisów, to jesteś w domu.

EDIT: Tak sobie właśnie pomyślałem, że skoro masz aplikację pod windowsa do nowego fona, to ona też powinna się z outlookiem synchronizować... Tak przenosiłem kontakty i kalendarz z e63 do mojego htc...
Przedwieczny.

sc0rp

  • Gość
Odp: Migracja z e51 do Lumia
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:32:40 »
Wykonalem migracje tzw. "manualna" przy pomocy "Switcha bialkowego" ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 15:39:10 wysłana przez Dark Flonoe »