Autor Wątek: The Secret World  (Przeczytany 3166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hellbright

  • Gość
The Secret World
« dnia: Marzec 16, 2012, 20:22:22 »
Na 19 czerwca twórcy takich gier jak Anarchy Online, The Longest Journey i Dreamfall szykują wydanie nowego mmorpg - The Secret World.
TSW jest osadzone w czasach współczesnych, trzy tajne organizacje - Iluminaci, Templarzy i Dragoni - walczą między sobą o dominację nad światem, a z pomiotami rodem z horrorów Lovecrafta i spółki o utrzymanie tego świata w całości.
Co ma być:
-Swobodny rozwój postaci. Dzięki zdobytym XPekom możemy kupować skile (588 dostępnych) i umieszczać je w 14 slotach. Taka mieszanka EvE i GW.
-Dobra historia. Questy nie są nudne i schematyczne - są takie na skradanie a'la Sam Fisher, są takie na łamanie haseł do kompów jak w przygodówkach, są różniste. Chrome i google mają być regularnie w użyciu.
-PvP na 3 frakcje, brak open PvP. Czyli najpierw beztrosko można odstrzeliwać zombiaki ramię w ramię, by potem na osobnej mapce odstrzelić ex towarzysza. Mapka w klimacie RvR DAoC. No i scenaria.
Co jest:
ostatni filmik z GDC
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xM10HjqHpYI&feature=player_embedded[/youtube]

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 00:39:58 »
Nawet nawet to i wygląda i się zapowiada. Może będzie to jakąś alternatywą dla EVE i Diablo 3. Czas pokaże.

ps. Jakaś odpłatność będzie czy jak w większości wschodnich produkcji postawili na mikropłatności?

Hellbright

  • Gość
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2012, 02:19:46 »
To zachodnia produkcja, Funcom.
Odpłatność będzie miesięczna z vanity shopem. Mam nadzieję że gracze EvE nie odpalą noob cash pocisków?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2012, 09:14:22 »
Noob cash pocisków??

A co to jest?

Hellbright

  • Gość
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2012, 20:37:21 »
To sprowadzenie gry do poziomu "jest sklepik, więc to wyłącznie wyciąganie kasy". Jest to jeden z trzech głównych zarzutów w stosunku do TSW.
 Vanity shop w EvE i sklepik w TSW mają podobną cechę - wygląd nie wpływa na statystyki, a właśnie wygląd jest w tych sklepikach oferowany. Oczywiście fakt, że sklepik posiada każda MMORPG gra na poziomie AAA(choć zazwyczaj ukrywa to pod opcją special offer) jakoś umyka "krytykom" tego typu rozwiązania.
Drugim pseudo argumentem jest Failcom/AoC to fail. FC to nie wielki potentat. Zrobili Anarchy Online, zrobili parę przygodówek  - i były to dobre rzeczy. Nie szli w mainstreamie, ale wiele głosów oskarża firmę za ostatni średnio udany produkt - Age of Conan. Który nota bene zmienił się w całkiem dobrego mmorpg i jest darmowy. W sensie darmo można spróbować. Ale nie dotrzymali obietnic AoC devsi, więc można rzucać kupą w FC. Bo na Wikipedi napisali że AO miało kiepski start...więc ta cała firma to złodzieje i niedoroby, nie?
Trzeci zarzut to animacje postaci. Są gusta i guściki, więc tego ocenić się nie podejmuję. Moim zdaniem są naturalne i czytelne. Jest to zarzut nieco z dupy, bo akurat grafika w grach FC jest oszałamiająca jak na mmo.
I tyle z moich "noob pocisków" :) myślę że wielu pilotów grało kiedyś w AO, wielu lubi Lovecrafta, TSW jest bardzo dobrym MMORPG.
Serio,serio.

Azradiel

  • Gość
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:17:19 »
Gra ktoś jeszcze w Secret World ? Mi się zawsze bardzo podobała ta gra - chociaż, niestety w endgamie zbyt zbliżona do WoW i tym podobnych rajdy, dungeony i inny syf.
Ostatnio miałem od niej dłuższą przerwę, ale ciągnie by wrócić, tylko fajnie by było jakąś ekipę do tego mieć ....

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:34:51 »
Zaciekawiła mnie rok temu ale temat przygasł i o samej grze zapomniałem a już nie wspomnę o zagraniu.

Możesz coś z własnego doświadczenia napisać co o niej sądzisz?

Azradiel

  • Gość
Odp: The Secret World
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2013, 16:29:25 »
Jak napisałem, wypadłem trochę z obiegu, ale postaram się opisać to co pamiętam itp

Ja zacząłem się interesować TSW może jakieś dwa lata temu ? Nie pamiętam już, generalnie był to okres jakoś na trochę przez beta weekendami.
Dość szybko się wciągnąłem. Była/jest to gra trochę inna od wszystkich, na pewno nie kolejny wow klon.
Urban horror, może trochę jak WoD, teorie spiskowe, była nakrętka. Skusiłem się do tego stopnia, że mam "life suba". 
Nie wiem czy pamiętacie/kojarzycie grę AR którą najpierw chyba przed premierą wprowadzili, a później była druga już po premierze.  Chodzi mi o rozwiązywanie zagadek "poza grą" w "realu".
To było coś :P

Wszystko przed "end game" jest bardzo fajne. Jest główny wątek gry - taki main quest. Masa, ale to masa questów i zadań pobocznych. Questy od standardowych w grach MMO - zabij x zombi, po zadania detektywistyczne i inne zagadki - rozkodowywanie wiadomości zaszyfrowanej morsem, odnajdywanie lokacji na podstawie wskazówek itd, na questach "szpiegowskich" gdzie trzeba się było przekradać między mobami. Wszystko to w uprawie mitów, legend, teorie spiskowych i tak dalej. W grze przewija się mitologia skandynawska, egipska, irlandzka, zombie, duchy, transylwania i tak dalej. Nie ma tylko kosmitów - ponoć nie ma ich być :P Ostatni "mission pack" był chyba w klimacie indiana jones - ale nie grałem tych przygód.

Nie ma poziomów postaci jako takiej. Zamiast tego są "atrybuty" - do noszenia talizmanów i używania broni; oraz drzewka umiejętności.
Bronie i pancerze mają "poziom" od 1 do 10 ( nie dokładnie tak, bo "end gamowe" mają  np 10,4 ale nie ważne ). Żeby używać broń z poziomu 10 trzeba mieć atrybut na 10.
Bronie są od pistoletów przez karabiny na magiczny talizmanach kończąc. Każda broń ma swoje drzewka umiejętności - jedne bronie są bardziej do dps, inne bardzie leczące inne bardziej dla tanków. Wszystkich umiejętności masz chyba ponda 200, odblokowujesz je sobie za punkty które zdobywasz "levelując" - docelowo możesz odblokować wszystkie.
Z tych umiejętności robisz sobie build - czyli zestaw bodajże 8 aktywnych i 8 paaywnych umiejętności które masz na pasku.

Sporym fanem było też dla mnie zbieranie ubranek - wybierasz sobie prawie jak w eve jak ubrany jest Twój awatar.

Bawiłem się super wypaśnie dopóty nie doszedłem do end-game. O ile dungeony i rajdy są dużo fajniejsze i trudniejsze od tych wowowych to jednak mechanizm jest dość podobny trzeba grindować sprzęt  itp Na plus jest taki, że pod różne dungeony, a nawet pod poszczególne bossy w dungeonach lepiej działają różne buildy itp

Dobra straszny wall of text wyszedł, jak coś pisz, pytaj postaram się odpowiedzieć bo już nie wiem o czym pisać