Autor Wątek: Szukam pewnej książki...  (Przeczytany 4948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Starakopara

  • Gość
Szukam pewnej książki...
« dnia: Marzec 01, 2012, 18:17:10 »
mianowicie nie pamiętam autora oraz tytułu  >:(  ( czytałem te książki sporo czasu temu )
Jest to powieść fantasy w 3 tomach. Rzecz traktuje o pewnym utalentowanym złodzieju posługującym się w swoim fachu zdolnościami i przedmiotami magicznymi. Ów złodziej jest też kapłanem boga złodziei. Całość fabuły rozgrywa sie w świecie przypominającym ten stworzony przez R.E Howarda w " Conanie" .
Jeśli ktoś z Was przez przypadek czytał i pamięta tytuł lub nazwisko autora, to uprzejmie proszę o info w tym wątku lub na pw

o7

Calix

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2012, 00:36:45 »
Fritz Leiber tzw cykl o Fafrydzie i Szarym Kocie?

Starakopara

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2012, 07:47:23 »
Fritz Leiber tzw cykl o Fafrydzie i Szarym Kocie?

niestety to nie to. ale dzięki za podpowiedź  :)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2012, 11:07:02 »
Jak dawno jest "sporo czasu temu"? Bo opis pasuje mi troche do "The Night Angel's Trilogy" (Way of the Shadows i costam dalej z Shadows), ale to dosc nowe jest i IMHO takie sobie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2012, 12:02:13 »
Nie wiem dlaczego, ale mi się skojarzyło z Kane'm K.E.Wagnera...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2012, 12:06:08 »
Kane na pewno to nie jest.

A korzystając z wątku ... kiedyś czytałem w polskiej prasie chyba Science Fiction Fantasy i Horror opowiadania o grabarzu. Ktoś może pamięta autora i może wie czy wydana została jakaś książka z tym bohaterem?

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2012, 18:09:36 »
o grabarzu moze to ?;)

http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki.php?fr=76&ibook=&id=91&flash=y


a o czarodzieju moze  http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/sarah-prineas/zlodziej-magii ?


Trafiony Zatopiony ];)))) dziękuję. Jedyna forma to zakup w wersji papierowej. Nie ma dostępnych e-booków.

Starakopara

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2012, 15:50:32 »
Jak dawno jest "sporo czasu temu"? Bo opis pasuje mi troche do "The Night Angel's Trilogy" (Way of the Shadows i costam dalej z Shadows), ale to dosc nowe jest i IMHO takie sobie.

czy te książki zostały wydane po polsku?
z deka nie chce mi się po angielsku ich czytać ( leniuszek ze mnie ) ;)

edit:

niestety to też nie to, przeczytałem streszczenie na amazonie

edit2:
znalazłem w końcu  :), to cykl Locke Lamorra autorstwa Scotta Lyncha
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 17:02:04 wysłana przez Starakopara »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2012, 18:50:37 »
takie dane wyszperałem o tym autorze

Scott Lynch (ur. 2 kwietnia 1978 w St. Paul) - amerykański pisarz fantasy, znany z serii o Niecnych Dżentelmenach.
Scott Lynch urodził się w St. Paul w Minnesocie jako pierwszy z trójki rodzeństwa. Zanim wydał pierwszą powieść pracował m.in. jako kelner, pomywacz i autor stron internetowych. Obecnie mieszka ze swoją żoną Jenny, psem i czterema kotami w Wisconsin. Jest członkiem ochotniczej straży pożarnej.
Do tej pory wydano dwie z siedmiu planowanych książek cyklu Niecni Dżentelmeni, w Polsce ukazały się część pierwsza i druga. Polskie tytuły pięciu ostatnich nie są jeszcze znane (daty w nawiasach odnoszą się do brytyjskiej premiery):

 1. Kłamstwa Locke'a Lamory (czerwiec 2006)
 2. Na szkarłatnych morzach (lipiec 2007)
 3. Republika Złodziei (w przygotowaniu - styczeń 2010)
 4. The Thorn of Emberlain (w przygotowaniu)
 5. The Ministry of Necessity (w przygotowaniu)
 6. The Mage and the Master Spy (w przygotowaniu)
 7. Inherit the Night (w przygotowaniu)

Autor planuje napisać również trzy opowiadania rozgrywające się w tym samym świecie, co cykl o Niecnych Dżentelmenach w których pojawią się drugoplanowi bohaterowie cyklu. Tytuły dwóch z nich są już znane: The Mad Baron's Mechanical Attic i The Choir of Knives

Starakopara

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2012, 20:39:27 »
tyle, że jak do tej pory tylko dwie części się drukiem ukazały.... :(

Jonas

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2012, 15:03:15 »
Te dane z wiki są zdeczka nieaktualne. Z danych aktualnych, trzeci tom ma się ukazać w druku (w oryginale) w tym roku, więc dodając do tego parę miesięcy na tłumaczenie może końcówką roku pojawi się na naszych półkach.
Zastanawia mnie tylko jak mogłeś to czytać dawno temu, jak polskie wydanie pojawiło się chyba w 2010 roku (takie stoi u mnie na półce).
A cykl faktycznie zajebisty, choć żadnych "magicznych" przedmiotów to tam nie było. Była za to bardzo rozwinięta alchemia i różnego rodzaju mechanizmy zegarowe.

Goomich

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2012, 15:06:45 »
Zastanawia mnie tylko jak mogłeś to czytać dawno temu, jak polskie wydanie pojawiło się chyba w 2010 roku (takie stoi u mnie na półce).

Dzięki starożytnej perskiej sztuce czytania w obcych językach?

Starożytna perska sztuka czytania w obcych językach została opracowana przez starożytnych mistrzów pisania i czytania z Persji. Dzięki niej starożytni mistrzowie pisania i czytania z Persji mogli odczytywać starożytne drogowskazy nie tylko w Persji, ale również w w starożytnch Medii, Babilonie, Asyrii, Judei, Izraelu, Fenicji, Syrii, Egipcie, Anatoli, Afganistanie, Indiach i Grecji. Niestety, w wyniku najazdu Aleksandra Wielkiego, Imperium Perskie przestało istnieć a w raz z nim starożytna sztuka czytania w obcych językach, gdyż dla Greków, wszystkie obce języki brzmiały "barbarbarbar", w związku z czym postanowili oni dla własnej wygody zhellenizować wszystko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 11:44:45 wysłana przez Xarthias »

Starakopara

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2012, 15:47:17 »
@ Jonas
czytałem po angielsku, a dawno jest w moim prywatnym pojęciu czasem od miesiąca w górę za sprawą beretu zrytego paleniem liści i kwiatostanów pewnej rośliny z niewiadomych przyczyn w tym kraju uznanej za nielegalną ;D

Jonas

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2012, 16:26:48 »
czy te książki zostały wydane po polsku?
z deka nie chce mi się po angielsku ich czytać ( leniuszek ze mnie ) ;)
Wybacz, ale jakoś ten zapis wyrobił we mnie mniemanie, że czytałeś je po polskawemu. Mój błąd. No i moja definicja "czytałem to dawno" wskazuje gdzieś na końcówkę ubiegłego stulecia, więc znacząco się różni od "3 lata temu".  ;D

@Mona: wybacz nie znam perskiego. A w oryginale książka ukazała się w 2006 r., więc to też nie tak dawno, w moim poczuciu czasu.

Goomich

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2012, 16:39:36 »
Sztuka pochodzi z Persji, nie trzeba znać perskiego, żeby ją stosować.

Jonas

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2012, 18:31:46 »
Ale jeżeli sztuka jest starożytna i pochodzi z Persii, to z pewnością w tych almanachach starożytnych spisana jest po persku właśnie. Więc aby ją posiąść trzeba wpierwej poznać tajniki tegoż języka.  :P

Goomich

  • Gość
Odp: Szukam pewnej książki...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2012, 18:33:23 »
Bajer polega na tym, że trzeba posiąść tajniki języków innych niż perski.