Autor Wątek: Jak to jest i było w C0ven (było: [VIDE] Virtual Democracy - rekrutuje!!!!)  (Przeczytany 75504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jonas

  • Gość
Juras byłem ostatnio na chwile jak było zebranie, ale nie mam mikrofonu (ten piszczący wywaliłem) więc raczej nie ma sensu ;) Jak sie dorobie nowego to może wpadnę.
Wpadnij do mnie, pożyczę ci, mam dwa zapasowe. ;) Skończysz wreszcie z tymi wymówkami.

A tak na marginesie dyskusji, zabawne jest, że wypowiadają się osoby, które nigdy w C0ven nie były, nie znają sposobu funkcjonowania tego tworu i kombinują jak to go zreformować, żeby był lepszy. Wejdźcie w jego szeregi, starajcie się, wykazujcie inicjatywę, zostańcie dyrektorem korpa, potem dyrektorem aliansu, może nawet FC albo CEO. Wtedy będziecie mogli reformować do woli, albo może otworzą się wam oczy i zrozumienie dlaczego dyskusja o czymś na czym się nie znacie, nie ma sensu.

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Podejrzewam, że piszesz o tym: http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,8886.0.html. To była druga propozycja chronologicznie.
Rok wcześniej miała miejsce inna inicjatywa, o ile mnie pamięć nie myli, wówczas zupełnie za darmo. Też nic z tego nie wyszło. W 2010 roku od marca też zapraszano polskie grupy, które chciały zamieszkać w Eso i polatać z nami na Sysków - wtedy pojawiło się raptem paru pilotów (w tym właśnie Cat). Ponadto, każdy polski korp, który deklarował, że chce przylecieć i z nami polatać, był zapraszany do Eso albo do Stain. Latali z nami we flotach albo sami i kooperacja była bardzo przyjazna. Swojego czasu (w marcu-kwietniu 2010) bardzo efektywnie i efektownie w ten sposób w Stain operowało BSI przeciwko Rumunom, odciążając nasz front w Esoterii. I niezle zryli LR potem banie ;) A to tylko jeden z wielu przykładów. Tak też mieliśmy współpracować z Yarrr, którym oferowaliśmy całą konstelację w Esoterii za darmo. Jednak wtedy do ostatecznej współpracy nie doszło, w sumie z powodu dwóch głupich nieporozumień. Więc tych inicjatyw było naprawde sporo, niestety z odzewem było różnie. Zresztą to jest temat na zdecydowanie dłuższą dyskusję;)

Jonas - no wypadałoby się w końcu spotkać :) Odezwij sie na moje GG to się coś kiedyś umówimy: 3456749
I-DEA / C0ven

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
widze ze naprawde nie wiecie o czym mowicie,

to sie nigdy nie sprawdza (podzial sojuszu na pvp i kerbirke)
bylem w kilku sojuszach ktore tego probowaly i w zadnym sie to dobrze nie skonczylo,
zawsze ludzie od pvp mieli za zle pve ze nie bronia terenow, a jak pvp potrzebuje iskow to caly teren zajety
(kiedys byly to plexy, dzisiaj anomalki, co za roznica)

konczylo sie to tylko na dwa sposoby, albo sojusz wywalal kerbirow i sie reorganizowal albo grupa pvp odchodzila na "swoje".

co do gadania ze c0ven nic by nie stracil to kto to wymysla ?
eso nie jest z gumy, systemy czy konstelacje ktore mialyby byc dane dla wszystkich to sa miejsca ktorych nie mozesz wynajac,
a co zrobisz z potem jak ci ludzie beda sobie wylatywali ze swoich kurwidolkow i robic anomalki/plexy w wynajetych konstelacjach ?

sirnolaan

  • Gość
Są jeszcze misje w Stain jak by ktoś chciał.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Są jeszcze misje w Stain jak by ktoś chciał.
Hehehe...co za delikatność wypowiedzi. Z tego co wiem to znakomita większość chce.  ;D

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Hehehe...co za delikatność wypowiedzi. Z tego co wiem to znakomita większość chce.  ;D

Eee jakby wiekszosc chciala, to w zyciu by nie dopuscili, zeby nam sie jakies neuty w J-AYLV zalegly. :D

Ranshe

  • Gość
eso nie jest z gumy, systemy czy konstelacje ktore mialyby byc dane dla wszystkich to sa miejsca ktorych nie mozesz wynajac,
a co zrobisz z potem jak ci ludzie beda sobie wylatywali ze swoich kurwidolkow i robic anomalki/plexy w wynajetych konstelacjach ?

Idealnie? Nic. Możecie robić sobie wszędzie prawie wszystko co chcecie (minus kopanie moonów, bo to idzie na fundusze aliansowe), korp bierze czynny (to znaczy nie "jedną osobę oddelegujemy") udział w cta itp - nic nie płacicie. Imho przy dobrej organizacji jest to do zrobienia, ale.

Ale to wymaga zmiany myślenia zbyt wielu osób, no bo na razie to dość popularne jest "wypierdalać z sygnatur, bydło z inver brassu, pan przyleciał" (cytat podkolorowany jedynie troszeczkę, aczkolwiek wystarczająco prawdziwy).


Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
widze ze nie zrozumiales,
masz system ktory dajsze za udzial w cta (A)
i masz system ktory wynajmujesz za grube iski i nie wtracasz sie. (B)

teraz podejscie NIC NIE ROBIE jak koles z A wlatuje do B i trzepie tam cokolwiek robi z ciebie idealnego dyplomate, gratulacje

Ranshe

  • Gość
"bydło wypierdalać z pańskich plexów" prezentowane przez ciebie nawet w poście powyżej robi z ciebie idealniejszego dyplomatę, gratulacje.

edit: drobna zmiana cytatu na bardziej sensowny.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
troll much ?

Ranshe

  • Gość
Wprost przeciwnie, ale skoro masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to tak, troll much.

jurekiedi

  • Gość
Garon to weź kup mikrofon to pogadamy na teesie bez forumowych troli :) Nawet na roamie pogadac będzie rażniej razem.
Btw na jakim ty zebraniu byłes bez mika? 0_0

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
"bydło wypierdalać z pańskich plexów" prezentowane przez ciebie nawet w poście powyżej robi z ciebie idealniejszego dyplomatę, gratulacje.

edit: drobna zmiana cytatu na bardziej sensowny.

no to wytlumacz mi skad te PANSKIE PLEXY
skoro to sa systemy dla rentiersow ktorzy za nie zaplacili (za wylacznosc) do ktorych nawet piloci samego swietego c0venu nie maja wlotu,
a taki darmozjad ma sobie latac gdzie chce i robic co chce bo jest polakiem ?
taaaak

Ranshe

  • Gość
Znikąd, nie wiem czemu czepiasz się mnie o swoje wyobrażenia, kiedy mi chodziło w poprzednim poście o wywalenie tego idiotycznego systemu w ogóle. I wtedy owszem darmozjad może sobie latać gdzie chce, a wielce zasłużony pvpowiec także.

Ale jak widać systemy na wyłączność, pańskie plexy itp są zbyt zakorzenione w umysłach ludzi. Dobrze że mam już to w dupie :)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Slaby pomysl, zwlaszcza biorac pod uwage, ze Esoterie dzielimy ze Stain Empire, a oni sie nie patyczkuja z ninja-kerbirami, niezaleznie od tego czy sa niebiescy, czy nie.

P.S.
Ranshe, wez wytlumacz to UAxDeath i calemu Dronkowu, ze pomysl z systemami na wylacznosc dla rentierow jest z dupy. Mysle, ze dostaniesz w nagrode Tytana albo dwa za wyprowadzenie go z ciemnosci bledow i wypaczen. :)

Ranshe

  • Gość
Slaby pomysl, zwlaszcza biorac pod uwage, ze Esoterie dzielimy ze Stain Empire, a oni sie nie patyczkuja z ninja-kerbirami, niezaleznie od tego czy sa niebiescy, czy nie.

Nikt nie zabrania ich wystrzelać z Esoterii ;) Zdaję sobie sprawę z tego, że Eso nie jest całe c0venu oczywiście, ale poza tym co stoi na przeszkodzie (przyjmijmy dla celów dyskusji że Stain Empire nie istnieje i c0ven może dysponować całością Eso)? Dlaczego słaby?

Główni poszkodowani to ego wielkich panów, którzy będą musieli się podzielić 10/10 z plebsem. Och jak mi przykro, aż mi się łezka w oku zakręciła. ;)

Zyskuje cały region, bo nagle zamiast dużego % pustych systemów masz tam ludzi, kerbirów i nie. Że kerbirzy niepotrzebni i to tylko obciążenie? Ale żeby mieć redów blisko siebie, to każdy by chciał, tak? No to masz baita na redów gotowego. :) Część "kerbirów" wzmocni floty, nawet jeśli to będzie parę drejków/abaddonów więcej z każdego korpa.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Ale żeby mieć redów blisko siebie, to każdy by chciał, tak? No to masz baita na redów gotowego. :) Część "kerbirów" wzmocni floty, nawet jeśli to będzie parę drejków/abaddonów więcej z każdego korpa.

Dwa słowa: Intrepid Crossing


Ranshe

  • Gość
To rozwiń, bo Intrepid Crossing mi się kojarzą tylko z potencjalnymi celami do których kiedyś tam strzelałem ;)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
To rozwiń, bo Intrepid Crossing mi się kojarzą tylko z potencjalnymi celami do których kiedyś tam strzelałem ;)

Oni dzialaja tak, jak piszesz. Zbieraja home defence fleets z kerbirow i w rezultacie sa posmiewiskiem calej EvE, bo pol floty nie wie, co to primary, a drugie pol przylatuje w raciarkach.

Ranshe

  • Gość
No ok, to można ograniczyć przecież albo wyeliminować w ogóle. Powiedzmy że bierzesz potencjalnych pvpowców, którzy potem przechodzą do korpa niekerbirskiego.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
no to masz efekt jak napisal gejon wczesniej, z przechodzeniem to sie poprostu nie dzieje

a co do tego co traci c0ven ?
staly miesieczny przychod od tych co wynajmuja systemy, bo jak nie maja wylacznosci i kazdy moze tam wlatywac to pojda tam gdzie ja dostana,
a wtedy przychody aliansu na refundy/pierdoly sie kurcza,
ponial ?

Ranshe

  • Gość
A Trefniś nadal nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać paru postów. Troll much?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Wooo Gejron :D Weź się pojaw czasem, żeby choćby nam bajkę o starych czasach poopowiadać, teraz nikt nie ma do tego smykałki.... a poza Yogosem, no i może Maximą, ty dawałeś najlepsze spicze :D

Co do reszty wątku nt. wspierania polaków.
Jak już było pisane, próbowaliśmy to robić jakoś bardziej hurtowo, i tbh nie działało.
Teraz raczej podchdodzimy do tego indywidualnie, nie mamy problemu zaprosić i splusować kogoś kto chce sobie z nami w Stain polatać (vide koledzy z Amarr militia którzy ostatnio tam siedzą), jesteśmy otwarci na nowe korpy które chcą spróbować się do nas dołączyć - dajemy okres próbny i jasne zasady które dotyczą wszystkich, jesteśmy otwarci na inne pomysły - np jeden z korpów milicyjnych wynajął od nas jakiś teren żeby sobie spokojnie SS odrabiać i farmić, a że są w milicji to nie mogli wejść do IB - też się dogadaliśmy.

IB jest aktualnie przejrzystym tworem stricte rentierskim, z tego powodu nie jesteśmy w stanie np zagwarantować bezpieczeństwa informacji (co w C0ven się udaje), nie mówiąc o tym że tam mało kto chce się strzelać - a ci co chcą przy odrobinie zainteresowania nie mają problemu z tym żeby z nami latać.

Wracając do mieszania pvp i pve w jednym ally - jak wiele osób pisało, to się nie sprawdza. U nas też od zawsze był problem z "kerbirami" którzy nie latają na pvp a farmią/racą/itp/itd i nadal jest - choc może już nie w takiej skali jak kiedyś. To co nam pomogło to oderwanie się od Eso (gdzie farmią tylko alty i ludzie za zgodą dyrekcji, jak ktoś nie wierzy niech porówna military index w Esoterii* dzisiaj a rok temu) a reszta siedzi w Stain lub na roadtripie.
Uważam że każdy sojusz który będzie to próbował łączyć nie da rady ani zatrzymać u siebie pvperów ani kerbirów. A sojusz bez pvperów i FC nie ma racji bytu na mapie.

Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisał Garon o postarzeniu się EVE, i liczę na to że po crucible CCP zacznie właśnie to naprawiać, i że dzięki temu 0.0 też stanie się ciekawsze. Paradoksalnie (w kontekście naszego siedzenia w Stain) jest to, że uważam że teren powinno się dużo łatwiej tracić, powinno się MIESZKAĆ gdzieś żeby być w stanie to utrzymać (nawet jeśli stracisz teren na kilka dni bo zawita blob, to po jego odlocie odbijasz w 2 dni i po sprawie), i de facto wolałbym żebyśmy mieszkali w Eso - pod warunkiem że w Eso będą jeszcze inne sojusze mieszkające w sąsiednich systemach i non stop gryzące się po dupach. A w ościennych regionach następne kilkanaście wrogich organizacji. Czego nam i sobie życzę.

No, ewentualnie ludziom na tyle musi się OPŁACAĆ mieszkać w npc 0.0 żeby tam lecieli na pałę i za wszelką cenę je zasiedlali 0.0 - wtedy może takie Stain byłoby ciekawsze, choć ostatnio nie możemy narzekać.

*Edit: napisałem w BZ, bo jeszcze dwa tyg temu był na poziomie 3, widać ostatnio trochę ludzi go podniosło :) Ale w 16p i XKZ nadal lipa, a to jedyne 3 systemy przeznaczone dla C0venu)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2012, 17:03:29 wysłana przez Xeovar »

Goomich

  • Gość
Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisał Garon o postarzeniu się EVE, i liczę na to że po crucible CCP zacznie właśnie to naprawiać,

Znaczy co, mają nam skasować 75% SP i pamięć?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Znaczy co, mają nam skasować 75% SP i pamięć?

Myslalem raczej o poważnych zmianach w sov 0.0, w kierunku takim zeby latwiej bylo zajać, łatwiej odbić i łatwiej przeczekać najazd bloba a po jego odlocie szybko odzyskać swoje (np nie tracąc za dużo w sensie upgrade hubow).
Albo cokolwiek co spowoduje że:
1. będzie większa motywacja dla nowych graczy aby wbijać do 0.0 (graczy zarówno pilotów jak organizacji - korpów/ally)
2. będzie niższy próg wejscia (a nie blob superów i dużo sojuszników)
3. będzie łatwiej przeżyć najazd bloba
4. będzie więcej lokalnych, małych konfliktów
5. będzie większa gęstość ludzi w 0.0

Patyk

  • Gość
Idealnie? Nic. Możecie robić sobie wszędzie prawie wszystko co chcecie (minus kopanie moonów, bo to idzie na fundusze aliansowe), korp bierze czynny (to znaczy nie "jedną osobę oddelegujemy") udział w cta itp - nic nie płacicie. Imho przy dobrej organizacji jest to do zrobienia, ale.

Jest to niezly pomysl i jak vide (a z vide i ja) wchodzilo do c0venu, to taki system dzialal w calej konstelacji QS-530 (to jest nazwa systemu, nie pamietam nazwy konstelacji).
No, moze nie do konca za darmo, bo placic trzeba bylo po 20 mil/char, ale mozna bylo robic wszystko co sie chce w wyzej wspomnianym pokecie.
Pare lat minelo, czasy sie zmienily, ccp zmienilo znaczenie SS systemow i teraz jestesmy troche "uwiazani" systemem wynajmu, ktory w tej chwili w IB obowiazuje.

Bo po pierwsze mamy juz stalych rentierow, ktorzy juz od kilkunastu miesiecy (niektorzy chyba od ponad 2 lat) wynajmuja od nas systemy, zainwestowali w nie mnostwo iskow (niektorzy nawet stacje postawili). Wydaje mi sie, ze zyje im sie tu calkiem niezle, skoro nadal wynajmuja i nie slychac narzekan. Powiedziec im teraz, ze kazdy moze u nich latac, byloby przynajmniej troche nie fair.

A po drugie, nie ukrywam (ale to przeciez nie jest chyba zadna wielka tajemnica), ze dochod z rentierow to lwia czesc przychodow c0venu, hi endy na poludniu, to raczej "med-endy" (to nie Technetium po 100k isk/szt), a utrzymanie alliancu kosztuje. Czyli jak w zyciu - mozesz sie troche nagiac, ale pewnych spraw nie przeskoczysz.

Ale to wymaga zmiany myślenia zbyt wielu osób, no bo na razie to dość popularne jest "wypierdalać z sygnatur, bydło z inver brassu, pan przyleciał" (cytat podkolorowany jedynie troszeczkę, aczkolwiek wystarczająco prawdziwy).

Nie wiem, czy tak bylo naprawde, pewnie tak, ale z tego co wiem, to takie rzeczy juz sie nie zdarzaja. Czy sie myle?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven

Nie wiem, czy tak bylo naprawde, pewnie tak, ale z tego co wiem, to takie rzeczy juz sie nie zdarzaja. Czy sie myle?

Po prostu na Centrali, polishu, i w niektorych innych kregach caly czas pokutuje opinia na temat c0venu, na ktora ciezko zapracowaly osoby ktorych juz od dawna w c0venie nie ma. To sa takie "miejskie legendy", przekazywane sobie nawzajem z wypiekami na twarzy przez kolejne pokolenia noobow z Polisha, ktorzy nigdy zadnego c0venowca nie widzieli na oczy, ale powtarzaja jak mantre wszystkim ktorzy chca sluchac, ze c0ven to banda zjebow i faszystow ktorzy traktuja innych Polakow w grze jak smieci, spamuja centrale debilnymi postami po pijaku i generalnie tylko mysla jakby tutaj wszystkich wokol wydymac i oszukac. To, ze ktos sobie wyrobil takie zdanie obcujac z osobowosciami typu La Mar czy czytajac wynurzenia Kiry Korpii pisane o 4 rano po kielichu, nie znaczy ze obecny c0ven ma cokolwiek wspolnego z tamtym sojuszem. Oczywiscie, nadal zdarzaja sie odosobnione przypadki hamstwa i glupoty, ale jest ich coraz mniej, i staramy sie z tym walczyc, tak samo jak z bociarstwem czy pasozytnictwem - jak nam idzie kazdy moze sobie sam ocenic, ale przytaczanie jakichs historii z przed 3 lat jest po prostu nie fair, bo w c0venie sa juz zupelnie nowi ludzie, ktorzy niekoniecznie zycza sobie w nieskonczonosc pic piwo nawarzone przez kogos innego w zamierzchlych czasach.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Po prostu na Centrali, polishu, i w niektorych innych kregach caly czas pokutuje opinia na temat c0venu, na ktora ciezko zapracowaly osoby ktorych juz od dawna w c0venie nie ma. To sa takie "miejskie legendy", przekazywane sobie nawzajem z wypiekami na twarzy przez kolejne pokolenia noobow z Polisha, ktorzy nigdy zadnego c0venowca nie widzieli na oczy, ale powtarzaja jak mantre wszystkim ktorzy chca sluchac, ze c0ven to banda zjebow i faszystow ktorzy traktuja innych Polakow w grze jak smieci, spamuja centrale debilnymi postami po pijaku i generalnie tylko mysla jakby tutaj wszystkich wokol wydymac i oszukac. To, ze ktos sobie wyrobil takie zdanie obcujac z osobowosciami typu La Mar czy czytajac wynurzenia Kiry Korpii pisane o 4 rano po kielichu, nie znaczy ze obecny c0ven ma cokolwiek wspolnego z tamtym sojuszem. Oczywiscie, nadal zdarzaja sie odosobnione przypadki hamstwa i glupoty, ale jest ich coraz mniej, i staramy sie z tym walczyc, tak samo jak z bociarstwem czy pasozytnictwem - jak nam idzie kazdy moze sobie sam ocenic, ale przytaczanie jakichs historii z przed 3 lat jest po prostu nie fair, bo w c0venie sa juz zupelnie nowi ludzie, ktorzy niekoniecznie zycza sobie w nieskonczonosc pic piwo nawarzone przez kogos innego w zamierzchlych czasach.
Rozwiązanie jest proste. Zamiast narzekać, ze "ktoś", "gdzieś", oczernia C0ven powołując się na historie z przed lat zapracujcie na to żeby te "miejskie legendy" straciły posłuch albo w ogóle przestały byś powtarzane. Zapracujcie na dobra opinię tak jak zapracowaliście (jako C0ven) na te która nadal pokutuje. O ile tylko "pokutuje" a nie jest nadal prawdziwa... :P

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Rozwiązanie jest proste. Zamiast narzekać, ze "ktoś", "gdzieś", oczernia C0ven powołując się na historie z przed lat zapracujcie na to żeby te "miejskie legendy" straciły posłuch albo w ogóle przestały byś powtarzane. Zapracujcie na dobra opinię tak jak zapracowaliście (jako C0ven) na te która nadal pokutuje. O ile tylko "pokutuje" a nie jest nadal prawdziwa... :P

z reputacja jest tak, za bardzo latwo i blyskawicznie mozna sobie wyrobic zla, ktora sie potem ciagnie latami, ale potem to odkrecic jest duzo trudniej. Tacy juz sa ludzie, ze wola wierzyc i rozsiewac te bardziej emocjonujace wersje, zreszta to juz jest osobny temat raczej z pogranicza psychologii i socjologii, niz gier MMORPG. Najlepiej wez sobie przejzyj swoje posty na tym forum, spojrz wstecz i zastanow sie, dlaczego np w Twoich wypowiedziach tak czesto pojawia sie slowo "c0ven", "Esoteria" itd, i to nawet w zupelnie wydawalo by sie niezwiazanych z naszym sojuszem tematach. Te ciagle wbijanie szpilek, wyglaszanie nie majacych pokrycia w rzeczywstosci naciaganych opinii, sugerowanie jakichs nieprawdopodobnych i niesprawdzalnych historii, to jest wlasnie to, o czym mowie - nie masz nic wspolnego z c0venem, pewnie nawet nie grasz w EVE, ale jak tylko jest okazja wyglosic jakas teorie z dupy to sie nagle magicznie pojawiasz i poswiecasz swoj cenny czas zeby sie wypowiedziec w temacie ktory cie nie dotyczy. To jest dokladnie to o czym mowie, i takich osob jest wiecej, ja juz sie do tego przyzwyczailem i staram sie to jakos usprawiedliwiac ulomna natura ludzka, i po prostu skupiam sie na rzeczach istotnych, ale z tym sie bardzo ciezko walczy, i wlasnie miedzy innymi Ty jestes tego doskonalym przykladem.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
z reputacja jest tak, za bardzo latwo i blyskawicznie mozna sobie wyrobic zla, ktora sie potem ciagnie latami, ale potem to odkrecic jest duzo trudniej. Tacy juz sa ludzie, ze wola wierzyc i rozsiewac te bardziej emocjonujace wersje, zreszta to juz jest osobny temat raczej z pogranicza psychologii i socjologii, niz gier MMORPG. Najlepiej wez sobie przejzyj swoje posty na tym forum, spojrz wstecz i zastanow sie, dlaczego np w Twoich wypowiedziach tak czesto pojawia sie slowo "c0ven", "Esoteria" itd, i to nawet w zupelnie wydawalo by sie niezwiazanych z naszym sojuszem tematach. Te ciagle wbijanie szpilek, wyglaszanie nie majacych pokrycia w rzeczywstosci naciaganych opinii, sugerowanie jakichs nieprawdopodobnych i niesprawdzalnych historii, to jest wlasnie to, o czym mowie - nie masz nic wspolnego z c0venem, pewnie nawet nie grasz w EVE, ale jak tylko jest okazja wyglosic jakas teorie z dupy to sie nagle magicznie pojawiasz i poswiecasz swoj cenny czas zeby sie wypowiedziec w temacie ktory cie nie dotyczy. To jest dokladnie to o czym mowie, i takich osob jest wiecej, ja juz sie do tego przyzwyczailem i staram sie to jakos usprawiedliwiac ulomna natura ludzka, i po prostu skupiam sie na rzeczach istotnych, ale z tym sie bardzo ciezko walczy, i wlasnie miedzy innymi Ty jestes tego doskonalym przykladem.

O Matko !!! Cat...weź Ty przeczytaj może jeszcze raz albo dwa to co ja napisałem i to co Ty odpisałeś.  ??? Bo Twoja odpowiedź jest tak z d**y że pasuje jak przysłowiowa pięść do nosa. Ale to pewnie ta ludzka ułomna natura się w Tobie odezwała.  :(
Ja piszę jakieś zdanie czy dwa OGÓLNIE odnoszące się do "miejskich legend" na które sam się powołujesz post wcześniej. Nigdzie nie piszę  "Ja wiem Ty się nie znasz" abo "nie masz pojęcia o czym piszesz" A Ty..... najpierw dwie linijki z sensem o tym że znacznie łatwiej stracić reputację niż ją odbudować (czytaj przyznajesz, ze C0ven w swoim czasie spaprał sobie opinię i teraz cierpi) - BYĆ MOŻE już dawno nie zasłużenie - piszę być może bo nie wiem a nie bo wiem lepiej niż Ty - zwróć na to uwagę A chwile dalej robisz mi tu jakieś wycieczki osobiste, retrospekcje z 3 lat itp  ???
Może podliczyłeś też moje posty gdzie nie pada słowo C0ven albo Eso ? Jakaś fobia czy co ?
Calm down, oddychaj powoli i odliczaj dni i tygodnie do następnego mojego posta to może zrozumiesz że C0ven nie jest moją idee fix i mogę żyć bez jak twierdzisz wbijania co dnia wyimaginowanych szpilek w tenże C0ven.
Dla mnie EOT bo nie ma sensu pisać cokolwiek Nawet jakbym napisał że C0ven jest The Best to i tak odczytał byś to jako zakamuflowany atak na Twój ukochany sojusz Szkoda gadać....  :(

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Może podliczyłeś też moje posty gdzie nie pada słowo C0ven albo Eso ? Jakaś fobia czy co ?
Calm down, oddychaj powoli i odliczaj dni i tygodnie do następnego mojego posta to może zrozumiesz że C0ven nie jest moją idee fix i mogę żyć bez jak twierdzisz wbijania co dnia wyimaginowanych szpilek w tenże C0ven.
Dla mnie EOT bo nie ma sensu pisać cokolwiek Nawet jakbym napisał że C0ven jest The Best to i tak odczytał byś to jako zakamuflowany atak na Twój ukochany sojusz Szkoda gadać....  :(

No moze faktycznie nie jestes NAJLEPSZYM przykladem, sa na tym forum lepsze. Wpadam tu ostatnio troche rzadziej wiec mi sie juz troche mieszacie, a akurat Twoja skromna osobe zapamietalem z kilku wyjatkowo moim zdaniem niesprawiedliwych postow. Ja tez mam do c0venu stosunek krytyczny, tzn staram sie wszystkie slabosci i wady dostrzegac i cos z tym robic, dlatego mecza mnie troche takie niekonstruktywne posty z ktorych nic nie wynika, ale faktycznie bije sie w piersi ze nie jestes najbardziej charakterystycznym przodownikeim tego trendu. To forum takie juz jest, wiele osob wlazi tu tylko po to zeby sobie potrollowac, wiec sila rzeczy po jakims czasie czlowiek zaczyna sie tu poruszac jak po polu minowym. Nie przejmuj sie tak, bo mi sie az zrobilo glupio ze wywolalem tyle wielokropkow wykrzyknikow i smutnych buziek ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Myślę, że i ja mogę coś od siebie dodać do dyskusji.
Temat łączenia sojuszy militarnych z kerbirskimi na dłuższą metę się nie sprawdza jak zauważyli to przedmówcy dobrym przykładem są SYS-ki bo mieli liczby ale nie potrafili je wykorzysta.
Co do samego C0venu to myślę, że pokutuje tu zła opinia sprzed X lat ale ... Coven się rozwijał jedynie w sytuacji zagrożenia napaścią i dopóki stagnacja w okolicy Eso i Stein pozostanie to perspektyw pozytywnych na rozwój Covenu raczej nie uświadczymy bo ludzie tam będący (sam jestem tego przykładem) tak naprawdę nie mają celu do którego mogli by dążyć.
Napisane wyżej wzmianki odnośnie zmian 0.0 są na pewno zasadne ale ... czy przeciętne powerbloki by pozwoliły na wejście i aktywne trwanie na terenach przygranicznych wrogich flot? Pomysł braku lokalu w 0.0 popieram ale jak znam życie zaraz powstały by boty stojące w cloaku przy bramach i raportujące każdego wroga jaki by się pojawił w systemie (wcale bym się nie zdziwił jak by one już istniały i monitorowały ruch w WH).
Wiem za to jedno, że największe walki są o systemy gdzie są moony z technetium.
CCP mogłoby wprowadzic dynamiczne i losowe zmiany złóż na moonach bez ich przypisywania do danych regionów. Wyeksploatowane złoża na moonach zanikają i po jakimś czasie dopiero testując dany księżyc dowiadujesz się, że już tam nie ma technetium a jest platyna czy jakieś nic nie warte złoże lub tym bardziej moon jest pusty.  To wymusiło by ciągłe szukanie nowych złóż a nie ustawienie pos-a i tylko zbieranie urobku co jakiś czas.  By może zainicjowało by to walki o tereny.

To tyle na dziś ode mnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
A tak na marginesie dyskusji, zabawne jest, że wypowiadają się osoby, które nigdy w C0ven nie były, nie znają sposobu funkcjonowania tego tworu i kombinują jak to go zreformować, żeby był lepszy. Wejdźcie w jego szeregi, starajcie się, wykazujcie inicjatywę, zostańcie dyrektorem korpa, potem dyrektorem aliansu, może nawet FC albo CEO. Wtedy będziecie mogli reformować do woli, albo może otworzą się wam oczy i zrozumienie dlaczego dyskusja o czymś na czym się nie znacie, nie ma sensu.
Wszystko pieknie tyle ze w zwiazku z tym ze sytuacja jest jaka jest te osoby nigdy do C0venu nie wejda, a co za tym idzie nie wykaza sie inicjatywa, nie zostana dyrektorem corpa w Covenie, nie zostana dyrektorem aliansu, nie zostana FC C0venu a tym bardziej nie zostana CEO C0venu.
Jak C0ven nie chce sluchac rad osob ktore w nim nie sa - nie musi.
Jego prawo.
Tylko niech potem C0ven nie narzeka na to, ze sie starzeje, ze ma dziure pokoleniowa, ze ma malo zaangazowanych graczy, ze coraz ciezej zebrac ludzi na roam itp

Podejrzewam, że piszesz o tym: http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,8886.0.html. To była druga propozycja chronologicznie.
Rok wcześniej miała miejsce inna inicjatywa, o ile mnie pamięć nie myli, wówczas zupełnie za darmo.
Jezeli to bylo do mnie to pisalem o tym co bylo jakos tak pod koniec 2009 r
Nawet znalazlem pare swoich wypowiedzi w dyskusji na ten temat  :D

Swojego czasu (w marcu-kwietniu 2010) bardzo efektywnie i efektownie w ten sposób w Stain operowało BSI przeciwko Rumunom, odciążając nasz front w Esoterii. I niezle zryli LR potem banie ;)
Czyli jednak wbre temu co niektorzy mowia sa korzysci z posiadania gosci na swoim terenie

tych inicjatyw było naprawde sporo, niestety z odzewem było różnie. Zresztą to jest temat na zdecydowanie dłuższą dyskusję;)
Pelna zgoda odnosnie jednego i drugiego. Chociaz jezeli chodzi o dyskusje to raczej jej tematem byloby - co zrobic by odzew byl lepszy, bo przyczyny marnego odzewu sa oczywiste i ciagle te same, wiec nad nimi nie ma co dyskutowac  :P

Ale to wymaga zmiany myślenia zbyt wielu osób, no bo na razie to dość popularne jest "wypierdalać z sygnatur, bydło z inver brassu, pan przyleciał" (cytat podkolorowany jedynie troszeczkę, aczkolwiek wystarczająco prawdziwy).
Doskonale odzwierciedlenie tego o czym mowilem

c0ven to banda zjebow i faszystow ktorzy traktuja innych Polakow w grze jak smieci, spamuja centrale debilnymi postami po pijaku i generalnie tylko mysla jakby tutaj wszystkich wokol wydymac i oszukac.
Na polishu nigdy nie bylem wiec zaryzykowalbym teze, ze takie zdanie bierze sie bardziej z centrali, a to, ze sie nie zmienia bierze sie z tego, ze co jakis czas potwierdza je ktos z C0venu swoimi wypowiedziami

z reputacja jest tak, za bardzo latwo i blyskawicznie mozna sobie wyrobic zla, ktora sie potem ciagnie latami, ale potem to odkrecic jest duzo trudniej.
swieta prawda

to juz jest osobny temat raczej z pogranicza psychologii i socjologii, niz gier MMORPG
ale przeciez gry mmorpg sa wlasnie zagadnieniem z pogranicza psychologii i socjologii

Temat łączenia sojuszy militarnych z kerbirskimi na dłuższą metę się nie sprawdza jak zauważyli to przedmówcy dobrym przykładem są SYS-ki bo mieli liczby ale nie potrafili je wykorzysta.
To ze ktos nie mogl czegos zrobic nie znaczy, ze tego sie nie da zrobic.
To jak w tym powiedzeniu, gdzie wszyscy uwazali, ze cos jest niemozliwe, az przyszedl ktos kto o tym nie wiedzial i to po prostu zrobil

Pomysł braku lokalu w 0.0 popieram
Juz widze jak lecisz na roam i skanujesz jeden po drugim xx systemow od gory do dolu by przekonac sie, ze nikogo w nich nie ma. Ciekawe po ilu takich roamach stwierdzilbys, ze taka gre to masz w 4. literach i nastepny raz zalogujesz sie jak w 0.0 wroci local  ;)

jak znam życie zaraz powstały by boty stojące w cloaku przy bramach i raportujące każdego wroga jaki by się pojawił w systemie
Jakie alty w cloaku? Postacie z kont trialowych w noobshipach
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
To, ze ktos sobie wyrobil takie zdanie obcujac z osobowosciami typu La Mar czy czytajac wynurzenia Kiry Korpii pisane o 4 rano po kielichu, nie znaczy ze obecny c0ven ma cokolwiek wspolnego z tamtym sojuszem.

Zaprawde powiadam iz Twoje posty wybielaja coven w krwi baranka ;p
Zastanawiam sie po co bylo mnie tu przywolywac skoro jak sam zaznaczyles od roku nie gram i w zasadzie sie tu nie wtracam. Ale milo bylo zajrzec i popatrzec na dyskusje o fc, szpiegowaniu, capitalach, czy powrotach vide na pastwiska bociarskich iskow itp itd... bo w curse 4 redow na localu uniemozliwia ISKFARM.  NIC NOWEGO.

No coz takiego poziomu, jak obecny, PBN nie oczekiwal od c0venu dlatego go opuscil. Bawilismy sie dobrze, przyszly bloby capitali, supercapitali, mniej walk normalnych i prosta rezygnacja, bo poswiecanie 3-4h latania dla potencjalnej walki to troszke kicha. Gracze sa aktywni robia co innego, jakby sie skrzyknac mozna jeszcze cos robic ale po co? Teraz w EvE sobie mozna pouprawiac najnudniejsze pve pod sloncem ;p

Bittervet, © SokoleOko, OFF ]

GL HF

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
A tak szczerze mówiąc, Xeovar, braliście pod uwagę zerwanie z Eso/Stain i powrót do korzeni, czyli do życia w NPC 0.0 i skupieniu się na PvP?

W mojej ocenie - a oczywiście mogę się mylić - Południe nie jest teraz interesującym terenem. Próbowałem w Delve, Querious, Catch i Providence, ale odżyliśmy dopiero po przeprowadzce do Syndicate. Teren po prostu rewelacyjny, bo jest z kim bić się zarówno w Syndicate/Outer Ring, jak i z okolicznymi Sovholderami. Zwłaszcza geograficznie najbliższy nam Black-Mark (pozdrawiam Billionerów, hehe) przypomina najgorsze szumowiny z Providence mieszkające pod parasolem CVA.

Patrząc na Wasze liczby na dotlanie, macie porównywalny potencjał z tym co reprezentują sojusze mieszkające w Syndi. W tym co mówię, nie ma cienia złośliwości - po prostu stwierdzam fakt.

EDIT: Czy naprawdę musimy kręcić się w wątku VIDE zamiast wydzielić te posty do oddzielnego wątku "C0ven a sprawa polska" ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...