Autor Wątek: Jak to jest i było w C0ven (było: [VIDE] Virtual Democracy - rekrutuje!!!!)  (Przeczytany 75501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
jak wszyscy rozumieja bittervetow :)
ja siebie uwazam za veterana, 7 lat mi stuknelo jak konczylem gre,
ciagnalem ile dalo z rodzina, dziecmi, praca ale ile mozna
teraz to wot, 15 min, instant akcja, jak jest telefon czy wolanie z domu to wylaczam i nic nie trace,
w eve to tylko kampienie choka da to samo, z ta roznica ze wtope sie odrabia duzo dluzej....

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
ile c0ven placi swoim FC ?
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

PAwulonek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
plexik

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
ile c0ven placi swoim FC ?

oplacamy im gre, zeby nie musieli kerbirzyc

edit: tzn dostaja plexa co miesiac i zwrot wdupionych statkow (oczywiscie wykluczajac wszelkie ekstrawagancje, typu dead space fitowane faction shipy)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 20:33:58 wysłana przez CATfrcomCheshire »
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Kurcze, to fajna opcja z fc u was. Może Venz się szarpnie na coś takiego w BUFU... :P

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Nite nie ma bata nie macie Eso :P

a jak już będziecie mieli to po co Wam FC?
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Fakt, masz własny, ciepły kompostownik to nie ma sensu się z niego ruszać.

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Witam,

Jako, ze watek "VIDE rekrutuje" okazal sie bardzo ciekawy postanowilem wyslac cos od siebie :)

Problem z mniejsza iloscia Polakow w Evce niz moglaby byc jest taki, ze potencjalni gracze nie maja mozliwosci dolaczyc do jedynej duzej spolecznosci Polakow w Eve jaka jest C0ven... Tak, to ich wina :)
Ale tez dzieki temu C0ven tak dobrze sie trzyma. Juz mowie co mam na mysli :) - otoz C0ven to zakon :> Ma to liczne dobre cech ale tez nie jest dla wszystkich, powiedzialbym, ze wiecej niz 50% osob nie chce w _grze_ komputerowej byc czescia 100%-owo militarnej organizacji...

Obecnie, (ostatnio jak gralem, okolo rok temu) to inni Polacy, spoza C0venu to byly pety i tylko pety. Podludzie. Kazdy pet byl zobowiazany do placenia okolo 0,5 plexa na miesiac za mozliwosc oddychania w Eso. IMO to duzo za duzo. Jak ktos chce isc do C0venu - spolecznosci, np, zeby uczestniczyc w "polityce" i innych eve-goodies (i przestac kerbirzyc) to musi zostac mnichem :)

Tak wiec przydaloby sie stworzyc spolecznosc wokolo C0venu, moze byc w Eso. Moze jakis jeden, maly, kulturalny corp w C0venie dzialajacy na innych zasadach ?

1) Wiem, ze to co pisze jest nieco idealistyczne ale organizacja C0venu tez nie jest "naturalna".
2) Nie mam tyle wiedzy o Eve aby powiedziec dokladnie jak zrobic aby a) zorganizowac polska, niemilitarna spolecznosc i b) nie zepsuc maszynki C0venu, nie wpuscic do srodka szpiegow i nie popsuc ew. ukladow z reszta SW.

Wydaje mi sie, ze wielu ludzi chcialoby byc "w C0venie" ale nie jako zawodowi zolnierze :)

Net
--
Net

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
potwierdzam, c0ven to sekta... wielu odstrasza rytualny chrzest, tzn polewanie glowy kozla krwia i calowanie Jurka w kolano, ale nie zrazajcie sie, potem jest tylko lepiej
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Ranshe

  • Gość
Wydaje mi sie, ze wielu ludzi chcialoby byc "w C0venie" ale nie jako zawodowi zolnierze :)

A jako kto w takim razie?

potwierdzam, c0ven to sekta... wielu odstrasza rytualny chrzest, tzn polewanie glowy kozla krwia i calowanie Jurka w kolano, ale nie zrazajcie sie, potem jest tylko lepiej

To znaczy potem role się odwracają i to Jurek całuje?

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
> A jako kto w takim razie?

Czytales ten watek wogole ? Mowa tu ogolnie o spolecznosci polskiej w Eve... Proponowalem zbudowac ja wokol C0venu. Bez C0venu sie nie uda :)

Net
--
Net

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
> A jako kto w takim razie?

Czytales ten watek wogole ? Mowa tu ogolnie o spolecznosci polskiej w Eve... Proponowalem zbudowac ja wokol C0venu. Bez C0venu sie nie uda :)

Net

Ale czym ta ogólna społeczność polska w eve zbudowana wokół c0venu ma się zajmować? Kopaniem? Produkcją? Farmieniem anomek i pasków?
Chcesz mieć dostęp do nullseca nie dając nic wzamian. Nie chcesz płacić za teren, ani nie chcesz brać udziału w CTA żeby bronić tego terenu. Czas wydorośleć w życiu nie ma nic za darmo :> Po co c0venowi taki twór, który Ci się marzy? Jaki pożytek z tego będą mieli poza 'polską społecznością'? Poważnie interesuję mnie logika jaka za tym stoi..

p.s.
uprzedzając 'bo tak' to nie argument ;]

Ranshe

  • Gość
Aue jemu chodzi o taki idealny "c0ven", gdzie jest miejsce i właśnie dla górników, farmerów, producentów, skirmishowców itp itd. A niestety tak nie jest, bo taki alians się nie utrzyma, względnie poszczególne typy ludzi stwierdzą że jednak im się bardziej opłaca roamować po lowsecu małym gangiem, produkować blisko Jity, kopać w hiseku itp.

Albo jedno i drugie jednocześnie. ;)


Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Chcesz mieć dostęp do nullseca nie dając nic wzamian. Nie chcesz płacić za teren, ani nie chcesz brać udziału w CTA żeby bronić tego terenu.

Ja gdzies cos takiego powiedzialem ? Z moich ogolnych idei wyciagasz bardzo konkretne wnioski :)

Cytuj
Po co c0venowi taki twór, który Ci się marzy? Jaki pożytek z tego będą mieli poza 'polską społecznością'? Poważnie interesuję mnie logika jaka za tym stoi..

Wieksza polska spolecznosc -> wiecej graczy -> tu wstaw co chcesz :)

Net
--
Net

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Ja gdzies cos takiego powiedzialem ? Z moich ogolnych idei wyciagasz bardzo konkretne wnioski :)

Wieksza polska spolecznosc -> wiecej graczy -> tu wstaw co chcesz :)

Net

wpuszczajac kerbirow do nullseca i dajac im dostep do wszystkich mozliwosci bez zadnych obowiazkow czy oplat zwiekszy sie ogolna liczba ludzi grajacych w eve w polsce... ?

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
potwierdzam, c0ven to sekta... wielu odstrasza rytualny chrzest, tzn polewanie glowy kozla krwia i calowanie Jurka w kolano, ale nie zrazajcie sie, potem jest tylko lepiej

Coven to pikuś gdyś Ty wiedział co się wyprawia w Idei :)


Wieksza polska spolecznosc -> wiecej graczy -> tu wstaw co chcesz :)

Net



i więcej dram, kurde Covenowe forum by trzeba przenieść gdzieś na serwery Googla, ale nie wiem czy i te wtedy by wytrzymały :P



ale... Aua nie jest tak źle z tym pomysłem, bo jak ni będą płacić, nie chcą być żołnierzami, to może będą zwierzyną łowną, wokół Coven same nieużytki, to może wreszcie trzeba to zasiedlić, jakimiś targetami :P Xeo przemyśł ta propozycję
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
lol panie inovator !

http://evewho.com/pilot/Net



✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
lol panie inovator !

http://evewho.com/pilot/Net


LOL ;]  przyznać się który mnie ztrollował :P

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Witam,

Jako, ze watek "VIDE rekrutuje" okazal sie bardzo ciekawy postanowilem wyslac cos od siebie :)

Problem z mniejsza iloscia Polakow w Evce niz moglaby byc jest taki, ze potencjalni gracze nie maja mozliwosci dolaczyc do jedynej duzej spolecznosci Polakow w Eve jaka jest C0ven... Tak, to ich wina :)
Ale tez dzieki temu C0ven tak dobrze sie trzyma. Juz mowie co mam na mysli :) - otoz C0ven to zakon :> Ma to liczne dobre cech ale tez nie jest dla wszystkich, powiedzialbym, ze wiecej niz 50% osob nie chce w _grze_ komputerowej byc czescia 100%-owo militarnej organizacji...

Obecnie, (ostatnio jak gralem, okolo rok temu) to inni Polacy, spoza C0venu to byly pety i tylko pety. Podludzie. Kazdy pet byl zobowiazany do placenia okolo 0,5 plexa na miesiac za mozliwosc oddychania w Eso. IMO to duzo za duzo. Jak ktos chce isc do C0venu - spolecznosci, np, zeby uczestniczyc w "polityce" i innych eve-goodies (i przestac kerbirzyc) to musi zostac mnichem :)

Tak wiec przydaloby sie stworzyc spolecznosc wokolo C0venu, moze byc w Eso. Moze jakis jeden, maly, kulturalny corp w C0venie dzialajacy na innych zasadach ?

1) Wiem, ze to co pisze jest nieco idealistyczne ale organizacja C0venu tez nie jest "naturalna".
2) Nie mam tyle wiedzy o Eve aby powiedziec dokladnie jak zrobic aby a) zorganizowac polska, niemilitarna spolecznosc i b) nie zepsuc maszynki C0venu, nie wpuscic do srodka szpiegow i nie popsuc ew. ukladow z reszta SW.

Wydaje mi sie, ze wielu ludzi chcialoby byc "w C0venie" ale nie jako zawodowi zolnierze :)

Net

OK, tylko dlaczego C0ven miałby chcieć w swoich szeregach korporacje/graczy stricte industrialne/kerbirskich? Takie korpy/gracze w sojuszu to pariasi. PvP-rzy dają sobie sami w 100% rady. Czego nie wyprodukują sami na miejscu, to przewiozą frachtem. Jaki zatem interes miałby jakikolwiek sojusz (niekoniecznie C0ven), by trzymać korporacje, które ani nie dołączą do floty, a więc nie wzmocnią tego co najważniejsze w sojuszu, ani nie mają do zaoferowania nic, czego PvP-rzy nie są w stanie sami załatwić. Jedyna ich funkcja polegała by na nabijaniu sobie kieszeni i kampieniu stacji od środka gdy przyleci red czekając, aż te złe militarne mendy oczyszczą im teren by mogli dalej klepać anomalki.

Chyba, że utworzy się dla nich osobny sojusz, blue do tego złego 100% militarnego zakonu, w którym to jak wyżej będą mogli sobie w spokoju ducha klepać owe anomalki za skromna opłatą przyczyniając się do dobra ogółu ;).

Nie żeby prób zrobienia podobnych aliansów nie było, natomiast wszystkie mi znane przykłady tego typu hybryd spaliły na panewce.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Phunas

  • Gość
Widzisz Ptysiu, ktos juz wpadl na tak wspanialy pomysl. Czy nie obila Ci sie o uszy nazwa "Inver Brass" ?

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Haj.

Czasami wchodze polurkować na to forum - a tu prosze, nawet sensowny i ciekawy topic, więc pozwole sobie zabrać głos i ustosunkować się do kilku spraw, mimo że nie gram od dawna.

Po pierwsze, pomysly podniesione przez Neta były już realizowane przez C0ven jakies dwa i trzy lata temu, bez sukcesu. Cel był mniej więcej taki jak tu wskazano. Wykorzystanie faktu, że mieliśmy kupe terenu i sporo kasy jak na warunki PL community i ułatwienie dostępu do nullseca innym Polakom. Oczywiście w zamian mieliśmy nadzieję na: a) na nowe korporacje b) na rekrutację pojedynczych pilotów, którzy prędzej czy później przenosiliby się do C0ven. W obu przypadkach te inicjatywy spotkały się z bardzo nikłym odzewem, a raz o ile mnie pamięć nie myli, z flamewarem ;) Ze względu na te doświadczenia, pomysł z "Eso dla Polaków" przekształcił się po prostu w Inver Brass czyli sojusz rentierski. No.. ale wtedy też były to inne czasy, polska scena była bardzo żywa i dynamiczna. Teraz, z tego co słyszę, ogólny stan community w porównaniu z okresem jak grałem jest generalnie b cienki.

Po drugie, problem nie leży w tym, że ludzie są coraz starsi ale raczej w braku interesującego contentu ingame. Za moich czasów średnia wieku w c0ven to było jakieś 30+ lat a większość ludzi była żonata i dzieciata. A mimo to, codzienne gangi miały z reguły nie mniej niż 30 osób (a w dobrych okresach i 50-60 osób bez spinki się zbierało). Na ważnych CTA pojawiało się 100+ os w górę. Problemem imho jest raczej generalna stagnacja w Eve i - powiedzmy sobie to szczerze - z dupy polityka. Im mniej konfliktów regionalnych a więcej powerblocków, tym więcej zergów a mniej fajerwerków i ciekawego contentu. Nie przypadkiem, gdy sojusz uczestniczył w wojnach powerbloków to nasza partycypacja zawsze spadała. A w trakcie wojny z Syskami c0ven wystawił rekordową 180+ os flote z 60+ dredami (nie mówiąc o 140-osobowej flocie o 4 rano w ostatni timer A1) - to chyba była największa flota wystawiona przez Polaków w Eve. To samo się działo gdy laliśmy się np. z Brickami w Stain. Teraz Eve po prostu rdzewieje, CCP zabrakło pomysłów co z tą grą zrobić, żeby nie wiało sandałem. Jak mi jakiś czas temu Prins przesłał screena z 50+? tytanami PL gdzieś na gridzie to sobie przypomniałem nasze rozmowy sprzed 3 lat. Wtedy śmialiśmy się na aliansowym, że jak tak dalej pójdzie z dronkowem i masową produkcją scapsów to ludzie będą roamować tytanami za jakiś czas. No i roamują. Dlatego serio nie dziwie się, że sporo ludzi z Eve widuję w lolu albo BF3 bo ta gra, mimo nadal unikalnego sandboxowego potencjału, po prostu zardzewiała. Zamiast planetek i jakichś bzdurnych inkursji należało myśleć np. o likwidacji locala w 0.0 czy zablokowaniu mass produkcji supercapsów...
 
Trzecia rzecz to ta o której wspomniał bodajże Nitefish. Brak wodzów. Może to tak wygląda z mojej skrzywionej perspektywy, ale dowodzenie sojuszem/korpem/grupą, fcowanie gangów a tym bardziej flot jest zajebiście niewdzięczną robotą. I zabiera ona naprawdę w cholerę czasu, który można poświęcić na inne, zdecydowanie bardziej sensowne rzeczy w realu. Pamiętam, ile czasu i nerwów kosztowało mnie, Mikkera czy Yogosa prowadzenie C0venu. Widziałem też jak funkcjonowało Stain Empire, gdzie w zasadzie też wszystko opierało się na jednym oberFC do wszystkiego, w danym czasie (przez lata 911, potem aż do teraz Tek). Ktoś napisał, że Rosjan jest 20x więcej w Eve niż Polaków. A ilu oni mają wodzów z prawdziwego zdarzenia? Może na przestrzeni paru lat jak grałem było ich z 6-7, przy czym de facto 2 wybitnych - 9119 i Nync. Taki "wódz" nie tylko musiał dowodzić i prowadzić politykę, ale także odpowiadał generalnie za content gry całego sojuszu. Czyli należało prowadzić go tak, aby inni się nie nudzili i z chęcią logowali. A logowanie = duże gangi = większe możliwości = duże sukcesy = więcej logowania itd. I koło się zamyka.
Pomijając już stres, flamy i zawsze jakieś pretensje, pomijając też ofc zajebisty fun z sukcesów w bitwach, kampaniach itd., na dłuższą metę naprawdę tak się nie da. Chyba, że jest się na studiach... No ale akurat do funkcji FC/lidera trzeba najpierw dojrzeć. Zawsze byłem zdania, że liderzy z prawdziwego zdarzenia to najbardziej wartościowa rzecz w Eve. Grupy z takimi osobami odnosiły sukcesy a jak go zabrakło to się rozpadały bądź popadały w marazm. A co najlepsze - gdzie były dwie takie osobowości - często gęsto dochodziło do rozłamu ze względu na różne podejścia do gry/rywalizację. Poza tym takie wodzowanie bardzo wypala. Dlatego nie dziwie się, ze dziś w community jest z tym problem.

I na koniec krótko o standardach C0ven-SE, bo widze, że taki wątek też się pojawił. Nie wiem jak jest teraz, ale SE zawsze było w pewnym sensie starszym bratem C0venu - to do nich równaliśmy pod względem standardów a jak się flamowalismy w aliansie o poziom pvp, kerbirke itd. to ZAWSZE padały argumenty "a bo w SE jest tak i tak a u nas jest gorzej" (pisząc kulturalnie ofc;) ). Nie można się tego wstydzić bo SE było jednym z najstarszych i najlepszych pod względem poziomu PVP aliansem ingame (a moim skromnym zdaniem 9119 był najlepszym FC z jakim zetknąłem się kiedykolwiek w tej grze). Natomiast, szczerze mówiąc, były takie trzy okresy, kiedy C0ven dorównywał imo poziomem SE. Pierwszy raz, za czasów wojny z Brickami w Stain...chyba to był 2009 rok. Wtedy specjalizowaliśmy się w gangach haców LR, które naprawde dobrze sobie radziły, a testowalismy je kiedys nawet na Darkside. Drugi raz w trakcie wspomnianej już wojny z Syskami, która była chyba najlepszym okresem w historii sojuszu. 210 osób na aliansowym, 180 we flocie przy max spince na A1. 140 os to był standard pod koniec wojny. Mieliśmy 4-5 świetnych FC w trakcie całego konfliktu, było z nami i PBN, i IDEA, i stare LFN i stare GBT więc poziom był bardzo wysoki - sporo wybitnych weteranów wtedy wróciło do gry. Jest w necie nadal sporo filmików z naszych akcji z tamtych czasów, które oddają poziom c0venu i SE w tamtych czasach. Trzeci okres, po paromiesięcznym dołku po odejściu PBN to był początek wojny między -A-/SW a INIT/Dronkowo/PL. To był ten moment, kiedy PL zaczęło ownować całe Eve swoimi flotami armor haców. Mało kto wie (poza uczestniczącymi chyba nikt), że w tamtym okresie oba sojusze organizowały testy i treningi na sisi przeciwko sobie. Szukaliśmy z 911 sposobu na skontrowanie owych armor haców PL. To byl chyba pierwszy raz od ustawienia plusa n lat temu, kiedy oba sojusze ze sobą walczyły. Po każdej ze stron ok 25 osob w różnych konfiguracjach przez dobre kilka godzin. Wyniki były w zasadzie remisowe. To z tamtego okresu pochodzi ten filmik Ramdeona z naszej kilkugodzinnej bitwy z Syskami w PB: http://www.youtube.com/watch?v=t2kVSDPEDsc.
Tak, żeby to nie wyszło na jakieś chwalenie się - pomiędzy tymi trzema okresami bywało, że odstawaliśmy od SE raz mniej, a raz aż za bardzo.

To tyle ode mnie. Btw, jeśli Jurka całuje się teraz już tylko w kolano to jest stanowczo za mało gejozy w IDEI :<
I-DEA / C0ven

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Widzisz Ptysiu, ktos juz wpadl na tak wspanialy pomysl. Czy nie obila Ci sie o uszy nazwa "Inver Brass" ?

Nie umknął... Stąd to niepozorne ";)" na końcu akapitu...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

jurekiedi

  • Gość
Garon znaczy Gejon miło ze sie jeszcze ozywiłes i napisałes posta :) A kiedy wpadniesz do nas na teesa? Masa ludzi siedzi pod biurkiem i czeka na Cię.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
potwierdzam, mnie juz kolana bola od kleczenia pod biurkiem

sirnolaan

  • Gość
i głosowaliśmy na PSL....

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Po pierwsze, pomysly podniesione przez Neta były już realizowane przez C0ven jakies dwa i trzy lata temu, bez sukcesu. Cel był mniej więcej taki jak tu wskazano. Wykorzystanie faktu, że mieliśmy kupe terenu i sporo kasy jak na warunki PL community i ułatwienie dostępu do nullseca innym Polakom. Oczywiście w zamian mieliśmy nadzieję na: a) na nowe korporacje b) na rekrutację pojedynczych pilotów, którzy prędzej czy później przenosiliby się do C0ven. W obu przypadkach te inicjatywy spotkały się z bardzo nikłym odzewem, a raz o ile mnie pamięć nie myli, z flamewarem ;)
Gdyby tamte propozycje byly przedstawione w troche inny sposob (czyt. ludzie z corpow ktore z nich by skorzystaly mieliby szanse na bycie czyms wiecej niz wycieraczka i oficjalnym zrodlem problemow wszelakich w C0venie) to moze i odzew bylby wiekszy.

Osobiscie zawsze zastanawialem sie co wlasciwie szkodzilo C0venowi po prostu wpuscic polskie kerbirskie corpy na swoje podworko

Z mojego punktu widzenia na czyms takim C0ven nic nie traci, bo jezeli dobrze rozumiem i tak nie wykorzystuje swojego terenu do kerbirki, natomiast troszke zyskuje w paru punktach.

1. Lepszy intel na wlasnym terenie
2. Dodatkowa kasa z biur
3. Dodatkowe minsy z mielenia
4. Wieksza dostepnosc wszystkiego

Moze to nie sa duze plusy, ale dla mnie jako kerbira darmowa kasa i minsy to zawsze cos

Dodatkowo na swoim terenie C0ven mialby wiecej Polakow, a wiec potencjalnie wieksza grupe rekrutow ktorzy predzej czy pozniej przeniesliby sie do C0venu, a ktorzy przy obecnej sytuacji laduja po przeciwnej stronie barykady w efekcie czego C0ven jest przez nich traktowany jako faszystowska organizacja od ktorej najlepiej trzymac sie jak najdalej.
Poza tym kerbiry tez lataja pvp i wielu z nich bedac w okolicy zapewne chetnie dolaczaloby do flot C0venu na jakies roamy. Tyle tylko, ze najpierw C0ven musialby znizyc sie na laskawe pozwolenie na dolaczenie kerbirow do ich flot, no a przeciez to ujma latac z ludzmi ktorzy robia bez dyskusji to co im FC kaze.

W takich watkach czesto pojawiaja sie wypowiedzi, ze jakby na teren wpuscic kerbirow to jakby pojawil sie jakis red to kerbiry zaraz pochowalyby sie na stacji i krzyczaly o ratunek. Tu chcialbym zwrocic uwage na kilka rzeczy (oczywiscie wszystkie IMO)
1. Zawsze mozna olac takie krzyki
2. Lepiej wiedziec ze jest red w danym systemie niz nie wiedziec
3. Jak ma sie ochote powalczyc zawsze mozna zapolowac na redow zamiast leciec Bog wie gdzie zeby ich szukac
4. Mozliwosc zebrania duzego bloba do obrony terenu

Tak podsumowujac to jedyny sensowny powod upadku takiego projektu jaki mi przychodzil do glowy, to ze gdyby C0ven na swoj teren wpuscil kerbirskie corpy to by mogloby sie okazac, ze trzeba by odwrocic znaczenie slow kerbir i mordulec  >:D
Ewentualnie strach przed utrata przez C0ven poczucia elitarnosci
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
OK, tylko dlaczego C0ven miałby chcieć w swoich szeregach korporacje/graczy stricte industrialne/kerbirskich?

Stawiasz sprawe na ostrzu noza.  Ja proponuje "C0ven z ludzka twarza" :) A moze raczej C0ven-community-friendly. Nie proponuje wpuszczenia "kerbirstwa" w nieodpowiednie miejsce.

Cytuj
Jaki zatem interes miałby jakikolwiek sojusz (niekoniecznie C0ven), by trzymać korporacje, które ani nie dołączą do floty,

Nie nalezy trzymac korporacji, ktore nie dolacza do floty. Kto ci taki kit chcial wcisnac ? :)

Cytuj
a więc nie wzmocnią tego co najważniejsze w sojuszu, ani nie mają do zaoferowania nic, czego PvP-rzy nie są w stanie sami załatwić.

Tu sie mylisz. Z takim podejsciem C0ven zawsze pozostanie malutkim sojuszem. Np. zauwaz, ze "rdzenni" c0venowcy nie biora sie z powietrza. Biora sie ze
spolecznsci.

Cytuj
Jedyna ich funkcja polegała by na nabijaniu sobie kieszeni i kampieniu stacji od środka gdy przyleci red czekając, aż te złe militarne mendy oczyszczą im teren by mogli dalej klepać anomalki.
Chyba, że utworzy się dla nich osobny sojusz, blue do tego złego 100% militarnego zakonu, w którym to jak wyżej będą mogli sobie w spokoju ducha klepać owe anomalki za skromna opłatą przyczyniając się do dobra ogółu ;).

Nie żeby prób zrobienia podobnych aliansów nie było, natomiast wszystkie mi znane przykłady tego typu hybryd spaliły na panewce.

Odpowiedzia na to jest miedzy innymi rozklad Gaussa :) http://2.bp.blogspot.com/_aD09LJv1Y-0/Swb1mQlgrdI/AAAAAAAACI0/E1firU3nX6I/s320/DSC00458.jpg
Duuuzo sytuacji in RL i in VR wyglada wlasnie jak ten obrazek.

A opisowo: sa dobre kerbiry i zle kerbiry :) Naprawde, wyglada, ze palasz nienawiscia do wyidealizowanego obrazu absolutnego "barbi-kerbira". I takich kilku zawsze bedzie,
zgodnie z rozkladem Gaussa. Ale czym wieksza spolecznosc tym wiecej "normalnych", zdolnych do dolaczenia do floty graczy.

Co do Inver Brass, polskiej jego czesci: grubo ponad 50% to byly korpy o nastawieniu militarnym, czasem nawet C0ven przyjmowal je do swego elitarnego grona :) Pozostala czesc
robila glownie anomalki ale jak przylecial neut to zaraz kombinowali jakies akcje, pilnowanie gatow... Tak wiec ci "klepacze anomalek" sa calkiem bliscy ideaom wojownikow :) Gdyby
tylko elita jakos przyczynia sie do ich wzrostu moralnego... :)

Sa tez zli i dobrzy mnisi. Dobrzy to Jedi i Shaolin :) A zli to zadowoleni z siebie zdziercy podatkowi :>

A tak przy okazji, to ile lat trzeba zeby stworzyc postac od zera ? IMO rok, dwa lata minimum. A jesli ktos chce skilowac cos industrialnego to od razu po przeczytaniu w gazecie
reklamy EvE ma zakladac dwa lub trzy konta ? Byloby fajnie, nie przecze :) A ile czasu potrzeba na obeznanie sie z 0.0 ? A ile na zostanie jako takim FC ?

Net
--
Net

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
[admin]Starałem się tu ostatnio nie zaglądać żeby ludzie sobie pogadali, ale Ty waść własnie napisałeś tu swój ostatni post, tak długo jak nie zastosujesz się do regulaminu działu[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Juras byłem ostatnio na chwile jak było zebranie, ale nie mam mikrofonu (ten piszczący wywaliłem) więc raczej nie ma sensu ;) Jak sie dorobie nowego to może wpadnę.

Tloluvin - nie chce mi się teraz szukać tych postów, ale warunki i styl propozycji sprzed tych 2-3 lat były naprawde fair i raczej nie wywoływały odruchów o których piszesz. Flame wynikał z czegoś innego ;)
I-DEA / C0ven

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Cytuj
A tak przy okazji, to ile lat trzeba zeby stworzyc postac od zera ? IMO rok, dwa lata minimum. A jesli ktos chce skilowac cos industrialnego to od razu po przeczytaniu w gazecie
reklamy EvE ma zakladac dwa lub trzy konta ? Byloby fajnie, nie przecze  A ile czasu potrzeba na obeznanie sie z 0.0 ? A ile na zostanie jako takim FC ?

Ale co masz na mysli "stworzyc postac od zera"? Ja po roku grania moglem latac Drake'ami i Amarr BSami (dzialka t2) czyli dwoma podstawowymi setupami flot na koniec 2010 i mialem niesamowita zabawe tlukac sie w NPC 0.0. Po niecalych 2 latach doszly do tego Tengu, HACe i Recony (5) Amarr i Caldari, od biedy moge tez latac logistykiem tych 2 ras. Postac tworzona od zera.

Jedyny problem to bycie FC, za malo czasu mam na granie, zeby sie tego nauczyc.

Goomich

  • Gość
Tloluvin - nie chce mi się teraz szukać tych postów, ale warunki i styl propozycji sprzed tych 2-3 lat były naprawde fair i raczej nie wywoływały odruchów o których piszesz. Flame wynikał z czegoś innego ;)

Ceny 1600RT były zbyt wysokie, by wszyscy mogli sobie z nich uszyć majtki.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Po co kerbiry i nie pefauperzy Covenowi?... hm... taki ładny przykład Dronkowa, a dokładniej symbiozy Legion of Deathh i shadow of death. Legion - typowy sojusz PVP praktycznie bez SOVa, Shadow - "filia" legionu do zarabiania kasy i zdobywania minsów na budowe kapitali... Legion trzyma na swoim terenie tysiące "kerbirów" i jakoś to mu nie uwłacza, nie ma z nimi problemu, bardzo chętnie bierze do swoich flot i nie wstydzi sie z nimi latać.
Tylko że tam to jest rzeczywista symbioza a nie zależność pana i chłopa pańszczyźnianego...
Może właśnie dlatego w Covenie to sie nie sprawdziło?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Po pierwsze, skala (zarowno ilosci graczy, jak i dochodow z Dronkowa vs. dochodow z Esoterii) jest na tyle nie porownywalna, ze przyklad jest dosc mocno nietrafiony.
Po drugie, nie twierdze ze aktualny stan c0venu to elite-pr0 i w ogole, ale performance flot xDeath w wojnie z Solarem byl tak zenujacy, ze szkoda gadac. Bez udzialu Pandemikow nie wygrali ani jednego starcia. Wystawiali zbieranine fitow z dupy, a FC popelniali bledy takie, jak nie przymierzajac nasz jurek. :P Tylko u nas to sie konczy strata 3 drejkow, a u nich floty 120 beesow.
Po trzecie, nie wiem jak to "drzewiej bywalo", ale teraz nikt nie traktuje I-BRA jako "chlopow panszczyznianych", ogolnie malo tam juz Polakow zostalo i nie bardzo jest jak ich "organizowac" do PvP, a i oni sami nie bardzo chca sie organizowac.

Goomich

  • Gość
Po pierwsze, skala (zarowno ilosci graczy, jak i dochodow z Dronkowa vs. dochodow z Esoterii) jest na tyle nieporownywalna, ze przyklad jest dosc mocno nietrafiony.
[cut]
FC popelniali bledy takie, jak nie przymierzajac nasz jurek. :P Tylko u nas to sie konczy strata 3 drejkow, a u nich floty 120 beesow.

Skala misiu, skala. :D

Cytuj
a FC popelniali bledy takie, jak

Latanie na autopilocie?

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Tloluvin - nie chce mi się teraz szukać tych postów, ale warunki i styl propozycji sprzed tych 2-3 lat były naprawde fair i raczej nie wywoływały odruchów o których piszesz. Flame wynikał z czegoś innego ;)
Ja nie wnikam w to z czego wynikal flame, a warunki i sposob ich przedstawienia wywolywal wlasnie takie odruchy jak opisalem. I to nie tylko u mnie.
Pamietam jak wtedy gdzies uslyszalem, ze C0ven otwiera sie na polska spolecznosc i jak sie ucieszylem, ze w koncu bedzie cos dla wszystkich. Jak bania mi pulsowala na mysl opotencjalnych korzysciach zarowno dla mnie, 'mojego' corpa jak i dla C0venu czy mozliwosciach jakie cos takiego by dawalo. Pamietam tez dyskusje zwiazane z tym tematem, a takze rozczarowanie po zapoznaniu sie blizej z propozycja, ktore mozna podsumowac prostym zdaniem - wole przestac grac w EVE (a wtedy bylem nolajfem bedacym online po kilkanascie godzin na dobe) niz gownem na czyjejs podeszwie.
Mozliwe, ze moje rozczarowanie wtedy troche spotegowalo negatywne odczucia, ale z perspektywy czasu mysle, ze problemem jest to co ladnie opisal przed chwila VonBeerpuszken, czyli to, ze autorom tych propozycji z C0venu nigdy przez mysl nie przeszlo, ze corpy ktore by mialy skorzystac z ich propozycji moglyby byc czyms wiecej niz tymi chlopami panszyznianymi.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"