Autor Wątek: Pytania od nowego gracza  (Przeczytany 3474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aranisus

  • Gość
Pytania od nowego gracza
« dnia: Styczeń 08, 2012, 23:36:09 »
Witam. Nie jestem pewien czy temat powinien być tu czy w TNQ, w razie pomyłki proszę o przeniesienie.

Od dłuższego czasu skłaniałem się do gry w EVE, czytałem poradniki, opisy itd. Dzisiaj ściągnąłem grę, jednak nim zacznę grać mam parę pytań:
1. Interesuje się górnictwem i industrialem, jaka rasa byłaby najlepsza? I czy jest to opłacalne dla nowego gracza?
2. Czy muszę zakupić grę (5€ bodajże + 15€ subskrypcja) czy wystarczy że kupię PLEX'a w grze?
3. Czy jestem w stanie tych 14dni, poświęcając 2h gry dziennie, zarobić na PLEX'a?
4. Czy w grze są jakieś polskie korporacje które pomagają nowym graczom?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:47:12 »
Cytuj
1. Interesuje się górnictwem i industrialem, jaka rasa byłaby najlepsza? I czy jest to opłacalne dla nowego gracza?
W tej chwili nie ma znaczenia którą rasę wybierzesz. Każda z nich ma lol stateczki kopiące, a później siada się w barki. Dla nowego gracza taka ścieżka to lekki hardkor, chyba że ma cojones ze stali i nie ma złudzeń w temacie tego jak będzie placil za grę.
Cytuj
2. Czy muszę zakupić grę (5€ bodajże + 15€ subskrypcja) czy wystarczy że kupię PLEX'a w grze?
Jakakolwiek opłat upgrejduje trial do pełnego konta. Najlepiej kupić od razu 60 dni bo wychodzi najtaniej. W sumie nie wiem po co trzymają w ofercie ten wałek z opłatą za aktywację, ale nie znam nikogo kto się na to nabrał
Cytuj
3. Czy jestem w stanie tych 14dni, poświęcając 2h gry dziennie, zarobić na PLEX'a?
nie
Cytuj
4. Czy w grze są jakieś polskie korporacje które pomagają nowym graczom?
http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,7277.0.html
do tego in game chanel "centrala noobs"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2012, 08:53:41 »
Do powyższej wypowiedzi pozwolę sobie tylko dodać, że możesz także poprosić o 60 dniowy trial w tym topicu: http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,10143.msg172209/topicseen.html#new

"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Aranisus

  • Gość
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:44:46 »
Dziękuję za odpowiedzi Doom, jednak do odpowiedzi numer 1 i 3 mam jeszcze pytanie.

1. Czyli, dla początkującego gracza, co byłoby najlepsze?
2. Ile bym musiał poświęcić na grę aby zarobić na PLEX'a? To dla mnie ważne, ponieważ z funduszami u mnie cieńko.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:02:37 »
1. Mocno zależy od tego co chcesz robić i w czym jesteś dobry. Jednym łatwiej idzie podskilowanie pod strzelanie w raty, innym jednak hanel jeszcze innym eksploracja
2. Myślę że po 4 miesiącach gry (dwa razy gtc kupione) + czsie triala będziesz już na tyle wyedukowany oraz oskilowany aby bez wiekszych problemów wyciągnąć iski na plex'y i granie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Aranisus

  • Gość
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:10:28 »
Czyli 4 miesiące, licząc z trialem 2, 15euro jeden, 4,5 złotego kurs... Drogo, cholera.

No nic, stokrotne dzięki. Jak tylko zdobędę 2miesięcznego triala zaczynam grać.

Temat do zamknięcia.

Arsen

  • Gość
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2012, 05:25:44 »
Jak chcesz sie bawic w gornictwo to zdaje sie ze Caldarii wydaja sie odpowiednia rasa z uwagi na (wedle legendy gornictwa Eve) najlepsze statki do tego poczynajac od Bantama Frigat po Osprey Cruizera i dalej Rokn BS-a. Jak dojdziesz do BS bedziesz juz tez (albo wczesniej jeszcze) mogl korzystac z barek wiec wedle uznania samo gornictwo czy gornictwo i troche pvp wtedy proponuje BS.
Chyba ze cos sie zmienilo przez ostatnie dwa lata i nikt o tym nie wspomnial odsylajac nadal do tych poradnikow.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2012, 08:40:09 »
Jak chce sie kopac na powaznie to rasa nie ma znaczenia bo i tak idziesz w kierunku hulka.
A legenda o Caldari powstala (o ile pamiec mnie nie myli) jak byly profesje startowe ktore mialy rozne atrybuty, bo wsrod Caldari byla profesja z bazowa charyzma na 3
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2012, 08:47:20 »
W czasie jak tworzenie postaci miało bardziej istotne etapy niż avatar i nick to da best from da best byli gejowaci. Kombinacją poczatkowych skili mozna było potężnie skrócić sobie drogę do hulka

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:43:59 »
Co nie zmienia faktu, że kopaniem to niewiele zarobisz. Lepiej poświęć jakiś czas na przeglądanie marketu gdzie coś jest taniej albo drożej i handluj. Choć z upływem czasu Twoja wiedza będzie procentować co raz większym walletem a nie zgryzotą, że inni mają więcej od Ciebie i czasem łatwiej zarobione.

Aranisus

  • Gość
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:54:43 »
Czyli co możecie polecić jeśli chodzi o dobry start i możliwość zarobku? Czytałem trochę o tych trzech co napisał Doom i handel wygląda dosyć zabawnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2012, 18:03:04 »
Jednego kręci eksploracja, innego mining (ok, to może akurat nikogo nie kręci) a jeszcze innego misje czy handel.

Najlepiej zrób wszystkie tutoriale jakie są (po początkowym jest jeszcze 5 agentów z tutorialami, Industry, Military, Advanced military i jeszcze jakieś 2). W każdym z nich spotkasz się z różnymi ścieżkami rozwoju. Kiedy je zrobisz łatwiej będzie ci ocenić co chcesz robić.


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pytania od nowego gracza
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2012, 08:33:44 »
Czyli co możecie polecić jeśli chodzi o dobry start i możliwość zarobku?
Misje (o ile nie uznasz ich za zbyt nudne)
Daja calkiem sensowna kase, a skille od walki ktore zrobisz by lepiej je robic pozniej bardzo sie przydadza (nawet jak zdecydujesz sie zostac gornikiem  :P)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"