Autor Wątek: Beam czy pulse  (Przeczytany 2555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dark

  • Gość
Beam czy pulse
« dnia: Grudzień 15, 2011, 18:57:40 »
Witam,

Latam sobie bc (jeszcze ciepły) robiąc misje l.2 i doszedłem do chwili kiedy chciałem przejśc na medium lasery t.2 no i tu mam zgryz beam czy pulse, bo dorobienie skili (roznych) na każdy z nich to ok.17 dni a biorąc pod uwagę że to więcej niż 1/4 mojego dotychczasowego życia w eve - decyzja wydaje się być ważka :)

Rozumiem róznice pomiędzy tymi dwoma rodzajami ale zastanawiam się które bardziej mi się przydadzą (jak na razie mam wrażenie że częściej dystans wymusza beam) a może (tak jak mam teraz) trzeba mieć oba rodzaje i kolejność nie ma znaczenia.

Zakładamy że na razie będzie to PVE (dopóki nie przeczytam większości tego co jest do przeczytania) i może troche PVP (jak zaraz złoże podanie do akademi i mnie przyjmą :) )

Pozdrawiam, Darek

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:05:09 »
Yyy, a czy przypadkiem nie jest tak, że inne skile do tych ustrojstw to wyłacznie specjalizacje (potrzebna do dział t2)? Specka czy to na beam czy na pulsy  robiona na lev. 4 to jakies 3-5 dni. Czyli nie dużo. Cała reszta skili (w tym te wymagane do rozpoczęcia w/w specjalizacji są te same dla obu broni).

Co do zastosowań. Nie wiem jak lasery. Mi jak się bawiłem matrskimi shipami do pve bardziej sprawdzała sie artyleria (czyli to co strzela na długi dystans). Zazwyczaj było bowiem tak, ze im dalej od tego dziadostwa czerwonego stoisz, tom mniejszy dps pakują w Ciebie. Ale do laserków niech lepiej powie ktos co tego uzywał.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Dark

  • Gość
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:13:53 »
Specjalizacje, tylko ze medium beam/pulse specialization wymaga tez odpowiedniego levelu small beam/pulse specialization, no i sie zbiera  :(

Phobeus

  • Gość
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:14:53 »
Medium pulse lasery + afterburner i prawie jestes bogiem na misjach lvl 3

Trening ten przyda Ci sie pod pozniejsze t2 large pulse lasery do battleshipa, w którym będziesz w stanie robić misje lvl 4 i zgarniać już zacne za nie zapłaty

Edit:
Rozumiem ze dla poczatkujacej postaci cross-training raczej nie wchodzi w gre, i tez z zasobnoscia portfela jest ciezko, ale finalnie do robienia misji lvl 4 polecam statki takie jak Tengu czy Machariel. Co najlepsze, trening pod te statki pozwoli Ci takze na swietny start w Twojej karierze PVP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2011, 19:25:51 wysłana przez Phobeus »

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:28:12 »
Yyy, a czy przypadkiem nie jest tak, że inne skile do tych ustrojstw to wyłacznie specjalizacje (potrzebna do dział t2)? Specka czy to na beam czy na pulsy  robiona na lev. 4 to jakies 3-5 dni. Czyli nie dużo. Cała reszta skili (w tym te wymagane do rozpoczęcia w/w specjalizacji są te same dla obu broni).

Specka + jeden z pobocznych skillow na 4 (motion pred/sharpshooter).

W PVP beamow uzywa się sporadycznie (w ostatnich czasach), w PVE na BS (jak juz sie wytrenuje BS i dojdzie do L4) osobiście raczej jestem (byłem) zwolennikiem pulse'ow na ktorych spokojnie mozna wyciagnac te 60km opti (co jest wsytarczajace na anomalki/plexy), a do misji uzywa sie obecnie innych statkow.

L3 z pewnoscią latwiej byloby robic na beam'ach (przy slabych skillach od capa/tanka), ale to tylko okres przejsciowy do L4, wiec imho lepiej sie przemeczyc na pulse'ach zmiast trenowac turrety ktorych sie uzyje tylko przy L3.

Generalnie ile osob tyle upodoban, wiec kazdy Ci pewnie poleci co innego.


Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:43:23 »
Aby nie zakładać nowego topicu chciałem zapytać jak wygląda sprawa u mattarów w kwestii artyleria vs autocannos? Dawniej grałem ammarami, teraz robię przesiadkę na mattarów, przeglądałem fity (na razie głównie pod PVE) i np dla hurricane część jest z autocannons a część z artylerią (powiedziałbym nawet że 50/50).

Z tego co widzę artyleria = duży zasięg + damage, wysoki czas rate of fire i słaby tracking z kolei autocannony mniejszy zasięg i obrażenia ale lepszy tracking.
Które się lepiej sprawdzają w praktyce?

Phobeus

  • Gość
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:53:15 »
Generalnie to autocannony mają większy DPS, ponieważ kilka ich strzalow sumarycznie daje większy dmg, niz artyleria na jeden strzal w tym samym czasie :) Z medium artyleria na misjach moze byc problem z trafieniem do szybko orbitujących fregat. Ja polecam autocannony z dopalaczem (afterburner lub microwapdrive).

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:11:37 »
Generalnie to autocannony mają większy DPS, ponieważ kilka ich strzalow sumarycznie daje większy dmg, niz artyleria na jeden strzal w tym samym czasie :) Z medium artyleria na misjach moze byc problem z trafieniem do szybko orbitujących fregat. Ja polecam autocannony z dopalaczem (afterburner lub microwapdrive).

wszystko zalezy od odleglosci do celu, AC na dystansie z jakiego strzela sie artyleria maja "maly" dmg.
Nie ma co tutaj pisac ze cos jest lepsze czy cos gorsze, wszystko zalezy od zastosowania / taktyki....
I nie patrz na to ze AC zieje ołowiem jak cholera, ARTy tez maja swoj urok, bo maja tak zwane "pierdolniecie"

Masz do celu duzy dystans,
to maleje ci predkosc kątowa i nie jest az tak zle, ze artyleria ma mniejszy tracking.
Pocisk artyleryjski na duzym dystansie utrzymuje sile uderzenia. Pocisk autocannonow traci impet.

Masz do celu maly dystans,
to rosnie predkosc kątowa i artylerii ciezej trafic, AC radza sobie lepiej a ich pociski sa w dystansie z ktorego mocno trafiaja.

Najlepiej zarzuc sobie program EFT, zafituj sobie tam statek, potem w lewym gornym rogu otworz opcje  [ File > New DPS graph ]
ustaw tam statek cel i statek atakujacy i przyjrzyj sie wykresowi, bedziesz mial porownanie, na jakim dystansie co jak mocno strzela...
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Dark

  • Gość
Odp: Beam czy pulse
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2011, 23:29:49 »
Dzięki za odpowiedzi, widze że jednak pulse