Autor Wątek: STO F2P  (Przeczytany 4256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
STO F2P
« dnia: Grudzień 15, 2011, 08:55:25 »
Od 17 stycznia 2012 Star Trek Online będzie free to play (oczywiście na bazie mikropłatności).

Cytuj
Welcome to the Star Trek Online free-to-play information center! Here you will find all you need to know about the options available to subscribers and non-subscribing players. Please use the tabs above to check out our detailed features matrix for a breakdown of what subscribing Gold Members and free Silver Players receive. There's also a FAQ and a Q&A board.
Here's an overview of Star Trek Online's free-to-play features and how you can engage in a number of different ways:
The Universe is Your Only Limit – Play as much as you like for as long as you like at no cost. No subscription is necessary, nor is payment of any kind required.
Episodic Gameplay – Experience new weekly episodes that feature story-based gameplay and put your captain's ability to command to the ultimate test.
Your Captain, Your Crew, Your Destiny – Become a captain, seek out new life and new civilizations and encounter hostile beings as you advance to maximum level for free.
Familiar Places, New Experiences – Travel to Starfleet Academy, Deep Space Nine, The First City of Qo'noS and many other iconic locations and notable worlds from the beloved Star Trek universe.
As Star Trek Online's free-to-play effort is very much still in development, please be aware that the information provided here is subject to change pending user feedback and closed beta testing.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:44:56 »
Myślę, że te dziesiątki tysięcy graczy nie quitneły gry po pierwszym miesiącu dlatego, że była płatna. 8)

Nie wiem kto w to będzie chciał grać jak star wary na horyzoncie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 16:58:01 »
Recenzja

Zrobiłem ostatnio trochę przerwy od EVE na rzecz spróbowania czegoś innego w klimatach SC-FI. Star Trek Online różni się kapitalnie od EVE praktycznie pod każdym wzgledem. W skrócie jest to gra nastawiona na PVE i traktująca po macoszemu całe PVP. Ma sporo wad, ale też i pewne zalety.

1. PVE - czyli 95% całej gry.
PVE w tej grze jest zrobione na tyle dobrze, że CCP powinno na kolanach prosić CRYPTIC o porady jak się robi misje, to kawał dobrej robótki. Zwykle są to sfabularyzowane minikampanie, w których pierzemy się w kosmosie, we wnętrzach stacji, statków i na powierzchniach planet. Często przy tym wciągani jesteśmy w perypetie naszej załogi. Walki w kosmosie wygladają ślicznie a latanie sprawia szczerą przyjemność. Dreszcze może wywołać łażenie po ciemnych korytarzach zaniedbanej, gnijącej stacji i świecenie latarką w poszukiwaniu stojącego za ścianą "obcego" chcącego nas zeżreć. Mankamentem jest pewna sztywnoś postaci i trudne sterowanie, do którego trzeba się przyzwyczaić. Co więcej misje mają z góry ustalony cały scenariusz i zakończenie, a szkoda.

2. PVP
Niestety miłośnicy postrzelania sobie do innych graczy srogo się zawiodą. PVP sprowadza się do nudnych, instancjowanych deatch match-ów. Pojawiamy się w ciasnym systemie i bierzemy udział w wylosowanej prze automat ustawce. Po śmierci wyskakuje bijący w ślepia przycisk "RESPAWN". O zgrozo!! I ziuuuuuuu... nasz statek cały i nieuszkodzony znów rzucamy do walki. Całość dobijają opinie na forach, że PVP jest mocno niezbalansowane. Za to devsom z CRYPTIC należy się conajmniej łamanie kołem.

3. Grafika i klimat gry
Cała grafika, otoczenie, klimat gry mocno przypomina takie tytuły jak SWTOR. Idąc dalej tym tropem można odnieść wrażenie, jakby przerobiono WOW-a na wersję w kosmosie i dodano szereg zmian, usprawnień, nowych rozwiązań. Cały świat podzielony jest na instancje i lokacje, przez co czujemy się jak zamknięci w pudle, a nie w kosmosie. Strzelać też nie możemy do innych celów niż wyznaczony target danej misji.


Mimo wad całość ratuje zróżnicowanie, oraz naprawdę mnóstwo zawartości, która nie pozwoli nudzić się przez długi czas. Niestety, obfity "kontent" i mnogość misji przeznaczone są głównie dla samotnych graczy PVE. I to w sumie było by na tyle... Jak ktoś by chciał wypróbować grę, będzie wiedział czego może się spodziewać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 21:57:30 wysłana przez Zgudi »

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2014, 17:34:12 »
nekrofil
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2014, 21:18:15 »
nekrofil
Co ma z tym wspólnego nekrofilia?  >:(  Chciałeś powiedzieć nektolog, ale poprawiłem recenzję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 21:34:07 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2014, 06:42:43 »
Wsumie nie każdy musi się interesować durnymi tematami typu "Wojna blobów" które są obecnie na wokandzie i w których udziela się na zmiane 4-5 zawsze tych samych osób  ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2014, 20:23:45 »
Co ma z tym wspólnego nekrofilia?  >:(

nic osobistego, tylko fakt że wykopałeś z czeluści centrali temat z 2011 roku, reszta git, sam grałem w STO, uważam że kupa to była.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2014, 22:59:09 »
Świeża recenzja nieznanego mi miłośnika EVE ONLINE. Więc będzie porównanie.

http://www.youtube.com/watch?v=SnlRf8pQ-z8


A propo. Gram sobie w to jeszcze, puki się nie znudzi (po czym wrócę na stare śmieci koza/akademia/inne) i jestem zdumiony rozmachem tej gierki. Szkoda tylko, że to co w EVE jest zaletą, tu jest wadą - tak można by podsumować ten tytuł.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: STO F2P
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2014, 23:01:42 »
Obejrzałem parę minut... LOL, grafika. Iście, godna pierwszych 2 sezonów TNG, z plastikowymi modelami zawieszonymi na sznurkach. Kto by pomyślał, że grafika w Eve możne położyć konkurencję na łopatki.

Żal, gra wygląda jakby na była wydana na jakieś tablety.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...