Autor Wątek: Ceny GTC  (Przeczytany 4512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

YaAaR.is

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: YaAaR
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: C0ven
Ceny GTC
« dnia: Listopad 16, 2011, 21:31:54 »
Ktoś wie dlaczego ceny GTC i plexów poszły tak w górę? Dziś na forum buy ordery po 1b.

Locutus

  • Gość
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 21:34:29 »
Jak na mój gust ccp dostaje za mało kasy ( Euro , $ ) a wiadomo że na tym głownie zarabiają. Po nowych promocjach , upustach widać, że chcą nowych graczy przyciągnąć , starych znudzonych odzyskać a sądząc po plexach i gtc , wpływają na ceny , żeby ludzie chcieli gotówką płacić.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 22:47:02 »
trzeba pamietac ze GTC bierze sie stad ze ktos zaplacil juz te 35 euro czy dolarow CCP i dlatego ma ten gtc i moze np go sprzedac za iski :P

A sama cena to popyt i podaz tworzone glownie przez graczy. Generalnie im gracz ma wiecej sp jego mozliwosci zarobkowe rosną a w grze takich graczy jest z biegiem czasu cosraz wiecej. dlatego tez coraz wieksza ilosc graczy ma na tyle duzo isk ze moze sobie kupic gtc/plexa za iski. jakby dołożyć do tego wizje  nowego dodatku, spekulacje itp to poprostu gtc musza zdrożeć :P


Wg mnie dodatkowo gracze ktorzy sprzedawali gtc za iski to niedzielni gracze ktorzy nie mieli ochoty grindowac isk. Wymieniali rl cash za plexy ktore pozniej sprzedawali . Jednak  e moze zaczyna ich ubywac bo evka nie ma juz nic im do zaoferowania :P

Druga sprawa to promocja power of 2  mozna zalozyc ze ludzie zaczynaja masowo zakladac alty :P a jesli by tak bylo to oni pozniej  nie kupia plexa przez najblizsze pol roku :P


zakladam ze niedlugo ceny spadna z hukiem jesli ludzi ktorzy do tej pory przedluzali gre plexami przestanie być stac na 500 -600 mil isk za gre :P i zaczna zawieszac konta. Choc z drugiej strony CCP pisze o booscie anomalek i zyskow w isk z nich :P ( chyba nie mysla ze to spowoduje spadec cen plexow :D)


Qreg

  • Gość
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 22:58:42 »
wezcie tez poprawke na to ze ktos musi chciec sprzedac tego gtc za iski. Mam wrazenie ze tez mniej ludzi je sprzedaje stad tez sprzedajacy moga wiecej rządac za GTC. :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 23:38:08 »
Generalnie im gracz ma wiecej sp jego mozliwosci zarobkowe rosną a w grze takich graczy jest z biegiem czasu cosraz wiecej. dlatego tez coraz wieksza ilosc graczy ma na tyle duzo isk ze moze sobie kupic gtc/plexa za iski. jakby dołożyć do tego wizje  nowego dodatku, spekulacje itp to poprostu gtc musza zdrożeć :P

Co za bzdury.

Widać gołym okiem, że mniej ludzi gra. To znaczy, że mniej ludzi kupuje GTC i konwertuje na plexy. Jednocześnie część tych, którzy nie grają, "spalają" ISK-i które mają, płacąc plexami za konto po to, żeby skille leciały dalej. Czyli z jednej strony mniejsza podaż, z drugiej większy popyt.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2011, 09:47:01 »
Spekulacja. U nas osoba siedzaca w temacie plexow juz kilka tygodni temu zauwazyla, ze ludzie wykupuja masowo plexy (po kilkaset sztuk). Biorac pod uwage, ze idzie nowy dodatek i ze plexy nie mialy prawa staniec to ktos kupujacy za 420 mln isk, dzisiaj sprzedaje za 500 albo nawet lepiej. Wiadomo, ze niektorzy gracze spokojnie na swoich kontach posiadaja znaczne zasoby isk, wiec co to dla nich za problem. Nie musza sie bawic w produkcje,inwencje etc etc wystarczy tylko zwykly reseling (wykup i wystawienie ponowne z wyzsza cena).  Dodajmy do tego to co napisal Sokole i wszystko staje sie jasne. 
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2011, 10:00:09 »
idzie nowy dodatek i ze plexy nie mialy prawa staniec

No ale zaraz - to jest 15. dodatek do Eve, pamiętam ze 6 poprzednich nigdy nie było związku przyczynowo-skutkowego między nowym dodatkiem a ceną plexa.

Były natomiast wahania sezonowe, które obecnie w ogóle nie występują - AFAIR plexy drożały przed wakacjami (studenci mieli czas grać), natomiast taniały jesienią.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 10:21:28 »
Ten dodatek jest o tyle inny że może wrucić bardzo wiele osób które poszly sobie po incarnie, podobnie może być też z alt kontami które poszły w zawiasy z powodu redukcji kosztów, a które mogą być reaktywowanew skoro ccp oddaje ludziom grę do jakiej przyszli

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2011, 10:28:28 »
Przed każdym dodatkiem jest wzrost cen na markecie (globalnie), tym razem padło na PLEXy.
IMHO spadek cen będzie po okresie świąteczno-noworocznym, gdzie "starzy" wyjadacze reaktywujący konta sprawdzą co dostali i stopniowo będą je ponownie wygaszać.

Rynek PLEXów to taki sam rynek jak minsów w EVE, chociaż źródło samego PLEXa jest inne. To co napisał SokoleOko jest IMHO głównym powodem - mniejsza podaż, a większy popyt. Na pewno na to się nakłada tradycyjna górka z tytułu nowego dodatku (w końcu za coś trzeba kupić te nowe BPO  ;)).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2011, 16:40:08 »
No a co z ludzmi, ktorzy nie maja stalego pasywnego zarobku, ja np. Zarabiam robiac misje jak musze w null I przy kazdym wczesniejszym dodatku nie bylo problemu z kupowaniem pleksika a teraz naprawde wyrazniej trzeba zrobic tych misji wiecej zeby utrzymac przykladowo ( np. Jak ja) dwa konta
pewpew

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2011, 16:46:46 »
@Gaunt po to ccp co pewien czas robi promocje na wieksze paczki plexow za rl cash. W ten sposob rosnie podaz co sprzyja spadkowi cen.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2011, 17:08:50 »
Pamiętam, że za czasów Quantum Rise ceny PLEXów oscylowały w obrębie 300-350M ISK.

Rzecz jasna mam zamiar w najbliższej przyszłości wrócić za stery na dwa konta, lecz co ja zrobię, gdy będę musiał odpracować 2 plexy ''pożyczone'' od znajomego, a ich ceny osiągną wartość dziury budżetowej USA (w ISKach oraz uwzględniając pojęcie miliarda) ?¿?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2011, 18:11:52 »
No a co z ludzmi, ktorzy nie maja stalego pasywnego zarobku, ja np. Zarabiam robiac misje jak musze w null I przy kazdym wczesniejszym dodatku nie bylo problemu z kupowaniem pleksika a teraz naprawde wyrazniej trzeba zrobic tych misji wiecej zeby utrzymac przykladowo ( np. Jak ja) dwa konta

Kolejny dowód, że brak możliwości płacenia RL kasą za grę jest przepisem na fail.

Ja płacę za dwa konta RL kasą, a za trzecie plexami, ale biorąc pod uwagę ceny plexów i to że żyję raczej z oszczędności niż zarabiania, w najbliższym czasie zrezygnuję z trzeciego konta po prostu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2011, 18:58:22 »
Kolejny dowód, że brak możliwości płacenia RL kasą za grę jest przepisem na fail.

Ja płacę za dwa konta RL kasą, a za trzecie plexami, ale biorąc pod uwagę ceny plexów i to że żyję raczej z oszczędności niż zarabiania, w najbliższym czasie zrezygnuję z trzeciego konta po prostu.


Sokół a kto mówi, że ja nie zapłace realnego hajsu jeśli faktycznie nie będe dał rady opłacić się z gry. Czemu mam płacić w RL pieniędzmi jak mogę tego uniknąć.
pewpew

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2011, 13:33:59 »
gaunt kazdy podchodzi do tego inaczej,
jak gralem to roznie bylo, na starcie z kasa bylo ciezko a z czasem spoko wiec zarabialem na plexy,

pozniej jak mi sie przestalo chciec bawic w inwencje/produkcje/plexowanie to stwierdzilem ze jedna fucha/nadgodzina zarobi mi na miesiac grania w eve
niestety w 1h nie bylem nigdy w stanie zarobic na plexa

(i nie nie mowcie ze w 1h mozna plex zrobic i jest na plexa, bo ten plex trzeba najpierw znalesc itp)

sc0rp

  • Gość
Odp: Ceny GTC
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2011, 14:06:09 »
A ja tam bardzo sie ciesze ze wzrostu cen plexow, bo od lat kazda nadwyzke iskow w nich trzymam  >:D wiec niech rosna jak najwyzej...

...przynajmniej do czasu jak je wymienie na iski ;)