Autor Wątek: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"  (Przeczytany 28346 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2010, 13:16:51 »
oj - się czepiacie - zmienię na dmg bo odruchowo mi się wpisało dps ;p.... cfaniaki! ;p

Jedi

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2010, 13:21:13 »
o to mi własnie chodziło

ja już mam chara który ma all skille do skanowania na 4 i chyba zaczne trenować skanowanie. tylko jeszcze musze wyskilować drugiego chara do pvp.

Tak to jest niestety jak się nie miało czasu na gre i posprzedawało chary.

Ale nie o tym tu mowa. Co do tematu wylogowania to raczej mu nic to nie da korzystając z twojego sposobu. Nie wiem czy bot sprawdza overview na ssie ale z tego co wiem to na paskach tak. I jest tam właśnie opcja taka że jeżeli na pasku będzie plus to leci na następny (chyba że był pierwszy) drugi to taki jak napisałem że następuje wylogowanie jeżeli znajdzie na ov hosta.

Ale za każdym razem kończy się to tak że po pojawieniu się na localu bot automatycznie leci na ss i włącza cloak. No chyba że ma w systemie posa to cięższa sprawa bo może się do niego schować a wtedy lipa ze złapaniem.

pozdrawiam

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2010, 13:28:51 »
No pos to już nie moja działka - posa trzeba przeorać a to zadanie dla grubszego tematu.

Co do sprawdzania overview to jest to na 100% po dolocie na pasek żeby blue nie bruździć w temacie,
jeśli chodzi o dolot na ss to algortym który ja widziałem działał na zasadzie:

neut -> schowaj drony(odczekaj na powrót dron x sek) -> warp na ss (random ss z kilku podanych) -> po dolocie sprawdź czy jesteś na właściwym ss (klik na bookmark i sprawdza czy jest approach czy warp) -> wejdź w cloak.

Nawet jak nie ma wylogu po pokazaniu się na overview obcego to pewnie niedługo dodadzą, aczkolwiek nawet wtedy można złapać i ubić w miarę szybko bo dolatujemy covertem i wycloaczenie działa na obu jednocześnie (protek covert cloak ma 400+ dps co razem z altem pozwala na wykończenie większości spryciarzy).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 04, 2010, 13:48:18 »
A po co sprawdzać hosta na overview skoro widać go na localu ?

Oczywiście powyższe nie jest prawdziwe jeśli się oszukuje i/lub NPCuje w WHSach, ale... w końcu local powinien być "szybszy" od overview. Ja w każdym razie w algorytmie szukałbym hosta na localu i na "sygnał" dawał warp na ss i logoff lub od razu logoff.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 04, 2010, 14:42:10 »
A po co sprawdzać hosta na overview skoro widać go na localu ?

Oczywiście powyższe nie jest prawdziwe jeśli się oszukuje i/lub NPCuje w WHSach, ale... w końcu local powinien być "szybszy" od overview. Ja w każdym razie w algorytmie szukałbym hosta na localu i na "sygnał" dawał warp na ss i logoff lub od razu logoff.

To jest właśnie ta część której ja od razu nie skumałem.
Chodzi o to że bot możesz ustawić tak by na widok neut na lokal uciekał - ale jak wróg jest w szybkim cepie i skoczy od razu na Twój pasek (taki przykład) to bot może zrobić logout i znika ci z punktu po 1min.
To samo może być (może już jest) na bot siedzącym już na ss, jeśli mimo wszystko ktoś ci tam się pojawi robi logout i znika po 1min, jeśli przyjmie jakiekolwiek agro jak jest jeszcze on-line to znika po 15min.

Od razu logoff - no to byś sobie nie zarobił ci powiem - wystarczy spojrzeć na dotlan i zobaczyć ile jest wyraconych ratów na 1h, i ile j do i z systemu - a może się zdarzyć że wleci ci neut po 5min jak ustawisz bota.

Proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę :)
Wiem że tak było jeszcze parę miesięcy temu - tak właśnie przeprowadza się frachta przez null, masz scouta ale nawet z nim ktoś ci może wlecieć z bocznej odnogi - logout i scoutem obserwujesz co się będzie działo (to było kiedyś).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 04, 2010, 15:25:49 »
Nie, no ja to rozumiem, ale albo zarobek, albo bezpieczeństwo. W końcu to 0.0, nie ?  ;)
Anyway... zakładam, że nie NPCuje się botem w systemie przelotowym, z dużą ilością pasków. Wówczas sytuacja, że ktoś wskoczy od razu na mój pasek jest no... powiedzmy dość nietypowa. Po prostu musiałbym mieć pecha. Z drugiej strony przecież w tej metodzie (zwalczania botów) chodzi o to żeby zniechęcić użytkownika bota, więc jeśli on ma tak nieżyciowe ustawienie, że robi logoffa na samo wejście hosta do systemu to tylko jego strata, a jeśli nie ma takiego ustawienia (logoff), to przecież daje szansę na ubicie bota.

My tej metody używaliśmy z powodzeniem 2-3 lata temu - na sygnał host od scouta w sąsiednim systemie fracht robił logoff. Oczywiście scouci byli wszędzie (przed/za i w sąsiednich systemach). No ale wtedy były troszkę inne czasy i wyskanowanie nawet frachta zajmowało troszkę więcej jak kilka sekund. Ale pamiętam, że zawsze największa panika była jak już fracht wszedł w warp :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 04, 2010, 15:27:29 »
Dlaczego?

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 04, 2010, 15:32:23 »
Dlaczego była panika?
Bo to bydle dłużej leci nawet parę au niż się do tego warp zbiera - a zbiera się w cholerę długo ;)

Co do samego umiejscowienia bot'ów - nie są na przelotówkach, ale nawet tam ktoś się kręci choćby w poszukiwaniu plex 10/10 czy WH do jita :)
Otwórz dotlan - i zobaczysz że nawet "poboczne" systemy mają po kilka j dziennie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 04, 2010, 15:33:25 »
Wiem że tak było jeszcze parę miesięcy temu - tak właśnie przeprowadza się frachta przez null, masz scouta ale nawet z nim ktoś ci może wlecieć z bocznej odnogi - logout i scoutem obserwujesz co się będzie działo (to było kiedyś).

Działa niestety, ostatnio nam tak koleś uciekł hurkiem - wylogował jak jeszcze był w cloaku po przeskoku (czyli w ogóle bez agro, naszego czy jego) i na strukturze udało mu się zniknąć po minucie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2010, 15:37:36 »
Dlaczego była panika?
Bo to bydle dłużej leci nawet parę au niż się do tego warp zbiera - a zbiera się w cholerę długo ;)

Hmm przeciez do niedawna logoff jak sie bylo w warpie skutkowal instantowym warpem w losowym kierunku na 1kk km, dopiero ostatnio to zmienili i emergency warp zaczyna sie dopiero jak skonczy sie warp przed logoffem

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 04, 2010, 15:40:54 »
tia - ale właśnie dlatego panika bo musisz zrobić logoff i jak neut ma przyjaciół to już sobie nie polecisz z towarem.
A kto się bawi transportem wie jak przyjemne jest czekanie na wolną ścieżkę i ile to może potrwać.

Goomich

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 04, 2010, 15:44:15 »
Dlaczego była panika?
Bo to bydle dłużej leci nawet parę au niż się do tego warp zbiera - a zbiera się w cholerę długo ;)

A im dłużej w tym warpie jest, tym mniej czasu będzie na ustrzelenie po wylądowaniu na miejscu. A jeden ship raczej go w w czasie krótszym niż 30 sekund nie odstrzeli.

A kto się bawi transportem wie jak przyjemne jest czekanie na wolną ścieżkę i ile to może potrwać.

Khem, JFy już od jakieś czasu są dostępne. :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 04, 2010, 15:46:09 »
Hmm przeciez do niedawna logoff jak sie bylo w warpie skutkowal instantowym warpem w losowym kierunku na 1kk km, dopiero ostatnio to zmienili i emergency warp zaczyna sie dopiero jak skonczy sie warp przed logoffem
Zgadza się, ale po zalogowaniu warpował na linię którą było łatwo namierzyć, no i poza tym strata czasu, etc.
To o czym napisałeś było przecież używane właśnie do robienia ssów na losowych kierunkach (warpowało się na jakiś obiekt i robiło logoff, potem w czasie logowania kilka kolejnych i miało się ssa, który przy odrobinie szczęścia był poza linią - wymagał skanowania).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 04, 2010, 16:26:49 »
Khem, JFy już od jakieś czasu są dostępne. :P

Wy mnie tu Mona nie cfaniakujcie :) - a myślisz że czemu bujałem się Frachtem po null zamiast JF bryknąć? (a co - mam na stanie!). Otóż nie wszystko wlezie w JF, lvl V upgrade, iHub itp muszą być bryknięte frachtem)

Goomich

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 04, 2010, 19:44:49 »
Po pierwsze uno "A kto się bawi transportem wie jak przyjemne jest czekanie na wolną ścieżkę i ile to może potrwać." jest wybitnie w czasie teraźniejszym.
Po drugie punto widać, że nie budowałeś nigdy matki. Teraz mógłbym przewieźć ihuba nie JFem, ale mamutem (jakbym miał matarskiego indyka na 4). Nie twierdzę, żebym doleciał, ale się spokojnie zmieści. Do ninja dropowania wybrałbym jednak Rorquala.

PAwulonek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 04, 2010, 19:56:24 »
sa boty robiace log off-a jak go wybijasz z cloak-a  lub te ktore widzialem na zasadzie piszczalki budzily wlasciciela

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 04, 2010, 19:57:46 »
400 dps z protka + 390 z lokiego - i po sprawie <1min.

PAwulonek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 04, 2010, 22:43:20 »
daj fity jestem ich ciekawy