Śmietnisko > Off Topic

Nowosci dla graczy i nie tylko \o/

(1/4) > >>

Loc0:
Tu mozemy sobie pospamowac (erm wyrazac opinie) o zabawkach do uprzyjemniania wolnego czasu ;)

pticu:
moze jakis kacik PS3 ? :]

Loc0:
Na 1st ogien Nvidia serii 4xx! (a nie 300 jak zapowiadano).
http://www.anandtech.com/show/2977/nvidia-s-geforce-gtx-480-and-gtx-470-6-months-late-was-it-worth-the-wait-/1
http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-480-review/1
Premiera odbyla sie 26 marca ... na polkach nadal niedostepna. Zamiast 512 dostajemy 480 "CUDO`w" gdyz TSMC nie moze uzyskac wydajnosci powyzej 50% sprawnych chipow/ wafel, co zapewne bedzie oznaczalo wydanie jeszcze drozszego GTX490 gdy tylko uporaja sie z problemem (zmiejszenie fizycznej wielkosci chipa). Co do cen - GTX480 ~499$, GTX470 ~349$ ... tanio nie bedzie. Zapewne "na dniach" pojawia sie budzetowe modele.
Wydajnosc mozecie obejrzec w testach z linkow. TL:DR GTX480 najwydajniejszym jednordzeniowym ukladem na rynku, choc w rozdzielczosci 2560x1600 roznice sa juz marginalne +/-. GTX470 uplasuje sie miedzy 5850 a 5870 (cenowo rowniez) i wydaje sie rozsadniejszym zakupem (+15-20% fps`ow za 150$ to jednak spora roznica).
Ogolnie jestem nieco rozczarowany, gdyz po takim okresie oczekiwania spodziewalem sie wydajnosciowego potwora ... tymczasem potwor sie objawil w pradozernosci i generowanym halasie przede wszystkim.
Ciekawostka jest zapowiedziany asap ATI 5870 w ver 2gb, ktory moze zielonym korone z glowy sciagnac ;p

ps Pticu - kacika ps3 nie bedzie, chyba ze sam utworzysz - ja juz sie swojego pozbylem :D

Straszny:
wszystko zależy jak patrzeć na nowe karty Nvidii

w tesalacji są 6 krotnie mocniejsze od kart AMD, które mają jeden lub dwa tesalatory sprzętowe na 6 Nvidii, więc w nowych grach DX11 przewaga zielonych będzie rosnąć, czym nowocześniejszy kod gry - tym 470/480 powinny zyskiwać a obecne AMD tracić (AMD już zapowiada poprawienie tesalatora w następnej generacji kart)

do tego dochodzi CUDA (kto poużywał wie jak to jest przydatne) i PhysX, 470 jest pierwszą kartą na tyle wydajną że PhysX nie wymaga osobnego akceleratora żeby chodzić naprawdę na maxa. Wyniki z dwóch dostępnych demek DX11, de facto jedynych natywnych kodów DX11, StoneGiant i Uniheaven, pokazują olbrzymi potencjał nowych kart przy FSAA max, Anizo max i tesalacja max przy kodzie shaderów dx 11

Nieakceptowany dla mnie jest poziom hałasu modelu 480 (470 jest ok), zawsze stałem na stanowisku - karta głośna=spieprzona konstrukcja. Z bardzo dobrze poinformowanych źródłem wiem ze obecna rewizja Fermiego (A3) ma krótki żywot, i do wakacji Nvidia ma wypuśćic karty z rewizją chipa A4, niżej woltowane i pobierające mniej prądu. Palit już projektuje wersje z własnym chłodzeniem co powinno pomóc karcie.

Platfusek:
Nigdy nie miałem konsoli lecz widząc ceny kart graficznych z średniej nawet półki coraz mocniej się zastanawiam. Przy Radeonie 5850 który z tego co tu widzę jest już przestarzały a chciałem go kupić, nawet cena PS3 wydaje się okazyjna.

Zastanawiam się tylko czy kupić w tym roku PS3 czy czekać na coś lepszego, zastanawiam się czy jakość grafiki (detale, fpsy) na tej samej grze na konsoli, czemu odpowiadają na pececie, jakiej konfiguracji / ustawieniach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej