Autor Wątek: Kilka pytań o EVE...  (Przeczytany 17664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krakow2000

  • Gość
Kilka pytań o EVE...
« dnia: Luty 13, 2010, 15:19:26 »
Witam
Na wstępie powiem, że gram w WoW-a ale po 2 latach gry trochu mnie to nudzi :)
Szukałem jakiejś gierki w kosmosie właśnie a na Star Wars-a nie doczekam się chyba... w związku z tym zastanawiam się między Star trek a EvE... i teraz te moje pytania :) :
1. Oglądałem na youtubce filmiki z PvP w kosmosie (trochu statków walczyło) i na każdym filmiku były "lagi" tudziesz przycinanie... no i na tych filmikach te statki jakoś takie nieruchawe były :)... znaczy stali w grupie... edwo się ruszali i ostrzeliwali się z inna grupą (przynajmniej tak to wyglądało)... czy tak wyglądają "mass" pvp??
2. Nie przepadam za PvP 1vs1 czy 3vs3 mnie interesuje mass pvp (jak np. warhammer). Jak pisałem powyżej widziałem filmiki ale jak się to ma w rzeczywistości... większość to są "ustawki"??
3. W EvE jest chyba dość mocny nacisk na ekonomie (w Star Trek niet). Nie powiem abym był zwolennikiem farmienia po kilka godzin dziennie :)... jak wygląda sprawa "zarabiania" w grze... poza surowcami zbieranymi...
4. Jak w grze miewa się sprawa "nowicjuszy"... tz czy jak "zarabia" kasę zbierając tudzież wydobywając czy jak to tam było (skleroza nie boli) to czy silniejsi go atakują często??
5. Czy istnieje tam coś takiego jak "nietykalność" przez pewien czas od rozpoczęcia gry... czy może jest kilka serwerów i jedne są PvP a inne PvE (PvE w eve... ciekawe... chyba mi się gry pomyliły).

To tyle na wstępie... jak mi przejdzie po nocnej imprezie to poczytam trochu o grze ale odpowiedzi na te pytania (nie wiem czy "mądre") jakoś by mi ułatwiły całą robotę.

Z góry dzięki
P.S.
Nie wiem czy dobry dział na tego posta :)
[gmod]nie, ale już jest w dobrym.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 15:38:53 wysłana przez Khobba »

Kareem

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2010, 15:51:48 »
1. Oglądałem na youtubce filmiki z PvP w kosmosie (trochu statków walczyło) i na każdym filmiku były "lagi" tudziesz przycinanie... no i na tych filmikach te statki jakoś takie nieruchawe były :)... znaczy stali w grupie... edwo się ruszali i ostrzeliwali się z inna grupą (przynajmniej tak to wyglądało)... czy tak wyglądają "mass" pvp??

Jeżeli chodzi o poruszanie się statków podczas mass pvp, to faktycznie nie wygląda to zbyt imponująco, ale uwierz mi, to co robi flota nie jest przypadkowe i bynajmniej nie polega to na staniu naprzeciwko siebie i wciskaniu F1. Największą sztuką jest ustawienie się i zmuszenie przeciwnika do walki na Twoich warunkach. Generalnie porównałbym te nieruchawe floty do ławicy, która musi czasami w ułamkach sekundy zmienić pozycję. To jest wg mnie jedna z najlepszych cech EVE, gdzie wielkie bitwy to nie jest n pojedynków 1 na 1, ale prawdziwe starcia flot. Jak dla mnia mass pvp w EVE > mass pvp w jakimkolwiek 'postaciowym' MMO. PVP w EVE to nie ustawka i klikanie F-ów aż skończą się przeciwnicy, ale odpowiednie polowanie na przeciwnika, ustwienie się taktyczne i prowadzenie bitwy

2. Nie przepadam za PvP 1vs1 czy 3vs3 mnie interesuje mass pvp (jak np. warhammer). Jak pisałem powyżej widziałem filmiki ale jak się to ma w rzeczywistości... większość to są "ustawki"??

Rzadko sa to 'ustawki'. To raczej nie miałoby sensu, ponieważ w odróżnieniu od innych gier, jak zniszczą Ci statek, to musisz kupić nowy (nie odradzasz się magicznie w mieście z całym sprzętem) i nikt nie lubi poświęcać wielu statków just for fun. Bitwy najczęściej są o coś - przejęcie systemu, obrona POSa itp. Zdarza się też, że 2 floty kręcące się po okolicy spotkają się, albo mieszkańcy danego terenu wystawią flotę do walki z jakimś roamującym blobem.

3. W EvE jest chyba dość mocny nacisk na ekonomie (w Star Trek niet). Nie powiem abym był zwolennikiem farmienia po kilka godzin dziennie :)... jak wygląda sprawa "zarabiania" w grze... poza surowcami zbieranymi...

Piękne jest to, że jeżeli chcesz to w ogóle nie musisz farmić. Handel czy produkcja potrafią przynosić przyzwoite dochody bez poświęcania temu wiele czasu (no ale na tym trzeba się znać). Cena statku jest tez stosunkowo niewielka (to nie są jakieś tam miecze czy armory, na które trzeba farmić materiały miesiącami), więc w zasadzie jak opłacasz konto za PLN to logować sie możesz jedynie na pvp. Nie musisz farmić aby zdobywać exp, są skille, które się skillują nawet jak jesteś offline

4. Jak w grze miewa się sprawa "nowicjuszy"... tz czy jak "zarabia" kasę zbierając tudzież wydobywając czy jak to tam było (skleroza nie boli) to czy silniejsi go atakują często??

Zarabia sie robiąc misje, czyli po prostu strzelając do NPC -> to taki odpowiednik zabijania potworów, z tym, że ubrane w otoczkę 'zabijaj je w jakimś celu'. Misje takie robi się w tzw high secu, czyli miejscu, gdzie za atakowanie graczy grożą spore konskwencje, więc teoretycznie nie ma wielkiego ryzyka.

5. Czy istnieje tam coś takiego jak "nietykalność" przez pewien czas od rozpoczęcia gry... czy może jest kilka serwerów i jedne są PvP a inne PvE (PvE w eve... ciekawe... chyba mi się gry pomyliły).

Jak wyżej. Nietykalność to po prostu tak zwane systemy high sec. Nikt tam ci nic (teoretycznie) nie może zrobić, nawet jak grasz w tą grę 5 lat i masz od groma sp. Za to tzw null sec to miejsce, gdzie nie ma żadnych reguł (jedynie te stanowione przez graczy) i każdy może rozwalić każdego bez żadnych konsekwencji. A serwer jest jeden i gra na nim nawet 50k ludzi w tym samym czasie

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2010, 15:52:35 »
po pierwsze polecam darmowy trial.

lagi występują przy większych bitwach. Tak do 50 osób zazwyczaj jest w miarę płynnie.

filmiki z większych starć są zazwyczaj w bardzo dużym oddaleniu kamery - tak żeby było widać całe starcie. Jeśli weźmiesz pod uwagę że patrzysz na pole walki które ma jakieś 200 - 300 km długości to z daleka może ci się wydawać to trochę statyczne.
Duże walki to nie ustawki - to efekt polityki dużych sojuszy. Duże bitwy zawsze są o coś. Zazwyczaj dochodzi do nich przy walce o terytoria. I cały problem z "mass pvp" polega na znalezieniu floty podobnej wielkości która będzie chciała podjąć walkę... albo mniejszej, którą uda się do takiej zmusić.

nacisk na ekonomię jest silny :) eve to gra ekonomiczno - strategiczna właściwie. Szczerze mówiąc walka 1v1 również wymaga głównie kombinowania zanim się zacznie. Jak już zaczynasz strzelać to trwa czasem kilkanaście sekund.

a sprawa nowicjuszy wygląda tak że zanim ogarniesz grę możesz się zniechęcić bo ogarnianie trwa dłuuugo :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2010, 16:03:39 »
1. W duzych bitwach duze okrety za bardzo sie nie przemiszczaja, to racja. Ale juz grupy np snajperow (czyli takie strzelajace z duch odleglosci okolo 100 km) musza sie przemieszczac inaczej zostana szybko zlikwidowane. Jednak czesciowa regula jest w tej grze ze im wieksza bitwa tym bardziej "Statyczna" co nie znaczy ze cale eve tak wyglada i ze to jest nudne. Do tego jak wyzej wspomniano przewaznie filmy sa robione z duzym oddaleniem wiez widac tylko te najwieksze okrety , a wszystko co ma mniej niz kilka km dlugosci sobie tam gdzies radosnie lata ale juz tego nie zoabczysz.

2. Duze bitwy to przewaznie "ustawki" bo malo kto walczy o nic, wiekszosc jest o stacje, o kontrole nad systemem, o POS-a (pos to taka instalacja gdzie odbywa sie kopanie ksiezycow, produkcja, badania naukowe, czarne msze i inne tajemne rytualy o ktorych mam niewielkie pojecie). Co wcale nie oznacza ze jakas droba potyczka 100 vs 100 nie moze sie odbyc bo goscie po prostu na siebie wpadli i kazdy ma ochote komus skopac 4 litery. Do tego dodam ze Eve to nie tylko wielkie bitwy capitali, to tez male gangi 20, 30 osob , jak bedziesz sie nastawial tylko na latanie w duzych bitwach to w koncu sie zanudzisz imo

3. W Eve nie musisz farmic po kilka godzin dziennie, moze na samym poczatku zeby wogole ta gre ogarnac, gdy ma sie jeszcze male doswiadczenie, albo gdy masz ochote byc farmerem. Z wlasnego doswiadczenia powiem ze im dluzej gram w Eve tym mniej strzelam do npc, aktualnie robie to tylko gdy mam jakis dziwny dzien ze mam ochote postrzelac do npc, a na stan portwela nie narzekam. Mozesz strzelac do npc, mozesz siedziec w stacji i kupowac tanio sprzedajac drozej, mozesz bawic sie w gornika, mozesz scamowac, mozesz krasc, mozesz strzelac i zabierac z wrakow innych graczy na co masz ochote. Mozliwosci zarobku jest mnostwo i do tego znacznie wiecej niz wymienilem.

4. W high security space nie musisz sie raczej przejmowac atakami innych, jedynie wiozac cenny ladunek albo posiadajac taki drogi statek zeby oplacalo sie zrobic suicide gank. Zadna z tych rzeczy nie grozi nowemu graczowi.

5. Nie istnieje 100% nietykalnosc, to ze nowy gracz w high sec nie stanowi dla wiekszosci ludzi potencjalnego celu to nie znaczy ze nie mozesz zostac zaatakowany bo ktos stwierdzi ze mu sie nie podobasz. Niestety na pvp w Eve zgadzasz sie logujac sie do gry.


Jeszcze dodam skoro grasz w Wow-a ze w Eve pvp to zabawa taktyczna, chodzi o to zeby przeciwnika znalezc i zmusic do walki na wlasnych warunkach i najwazniejsze nie istnieje cos takiego jak np na arenie w wow ze grupka napakowanych postaciw  top sprzecie moze zdominowac cala reszte. W eve kazdy pilot jest malutkim trybikiem wiekszego mechanizmu i ciezko mowic zeby ktos jakos specjalnie sie wyroznial na tle innych z uwagi na posiadana ilosc SP (odpowiednik lvl z innych mmorpg) albo sprzet.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 16:12:28 wysłana przez Kara Mon »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2010, 16:08:23 »
Cytuj
5. Czy istnieje tam coś takiego jak "nietykalność" przez pewien czas od rozpoczęcia gry...
Zapomnij, do noobków można grzać jak do starych (tyle że w high secu ma to zwykle konsekwencje w postaci kontrataku ataku "policji") zła strona tego jest taka że czasami ludki ze skrzywioną psychą gnębią młodych, dobra jest taka ze żaden noob nie będzie bezkarnie wkurzał innych :)
Cytuj
czy może jest kilka serwerów i jedne są PvP a inne PvE (PvE w eve... ciekawe... chyba mi się gry pomyliły).
serwer dla chińczyków, serwer testowy i serwer dla całej reszty graczy. Tyle ich jest

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2010, 16:25:35 »
1. Oglądałem na youtubce filmiki z PvP w kosmosie (trochu statków walczyło) i na każdym filmiku były "lagi" tudziesz przycinanie... no i na tych filmikach te statki jakoś takie nieruchawe były :)... znaczy stali w grupie... edwo się ruszali i ostrzeliwali się z inna grupą (przynajmniej tak to wyglądało)... czy tak wyglądają "mass" pvp??
;)

Przede wszystkim zależy w jakim statku polecisz na takie mass pvp. To co najczęściej pokazują na filmikach to albo capsy albo sniper statki. IMHO często tak jest dlatego, że ci goście są jeszcze w stanie znaleźć czas na jakieś frapsowe ujęcie w mniejszych statkach nie ma czasu  ;) Po drugie chłopaki mają racje, że ujęcia z dużej odległosci nie oddają dynamiki.
Chcesz mieć szybką akcje to wsiadasz w  szybki stateczek w rodzaju stabera i szukasz celu.
Albo fajne akcje są też w bomber składzie gdzie robisz naloty na te nieruchawe bsy  :P

Co do dynamiki warto  też dodać, że akcja w EVE potrafi przyśpieszyć momentalnie.
Siedzisz, nuda, gadka na czatach, czekanie na wyjście posa albo stacji z rf słowem nic się nie dzieje. NIC.
Nagle
CYNO !! CYNO NA LOKALU !!
I 30 sec później masz stado hostów na karku  :P


Pograj na trialu, polataj z unseen oni tam troszke pvpują i biorą wszystkich do gangów nawet kogoś kto krótko gra. Pokażą ci co i jak.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2010, 16:29:35 »
dobra jest taka ze żaden noob nie będzie bezkarnie wkurzał innych :)

 O0 >:D ^^ ::) ;D :D ;) :knuppel2: :2funny: o7 :uglystupid2: :buck2: :coolsmiley:

Kareem

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2010, 16:34:34 »
Pograj na trialu, polataj z unseen oni tam troszke pvpują i biorą wszystkich do gangów nawet kogoś kto krótko gra. Pokażą ci co i jak.

Z tym że na trialu w Unseen raczej ciężko doświadczyć mass pvp.

krakow2000

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2010, 17:41:58 »
Triale mają to do siebie iż zawsze są tam jakieś ograniczenia :D
Jeśli bym się zdecydował to odrazu abonamenta bym walnął... no chyba, że nie ma zbytnich ograniczeń :>
Jeszcza cuś... jestem na stronie eve i jest "BUY EVE NOW..." jeśli zakupię konto do gry to mam jakiś okres do grania np. 30 dni czy muszę dodatkowo zakupić "pre-paid"... czy jak to wygląda teraz... na allegro można zakupić prepaida 60 dni za 100 zł i jakiegoś PLEXa za 33 zł na 30 dni... co to i z czym się to je... czemu 60 dni 3x droższe niż 30...
Konto na allegro + 30 dni gry za 40 zł więc chyba kupując na oficjalu konto mam 30 dni grania :>
Coś mi się wydaje, że wpadne do świata EvE...
Sorka za takie pytania ale za 2h idę kontynuować wczorajszą imprezkę :)
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 17:51:06 wysłana przez krakow2000 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2010, 18:02:58 »
Trial ma takie ograniczenia:
- tylko jeden klient z kontem trialowym odpalony na kompie (lub ile pudło udźwignie z kontami opłaconymi)
- blokada na skilowanie kilku rzeczy, które i tak sa mało przydatne tak młodej postaci (inne skile potrzebne do użycia, koszty), tak naprawdę jedyne wkurzające ograniczenie to niemożność wyskilowania indyków (statki stransportowe), ale ccp ma bardzo konkretne powody do tej restrykcji
- niemożność korzystania z kontraktów

z płaceniem za konto u mnie zawsze wyglądało tak ze był trial z inwitki (tydzień dłużej) i od razu kupno tc bardziej dla upgradu na full konto niż dla kolejnych dni, nie wiem jak to wygląda te kupowanie aktywacji konta uccp (ale zdaje sie że wyciągają kase za nic taki droższy prepeid wychodzi), a na allegro radzę kupowac tylko i wyłączenie TC które mają opcje wysyłki na komórkę / mail

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2010, 19:16:41 »
Triale mają to do siebie iż zawsze są tam jakieś ograniczenia :D
Jeśli bym się zdecydował to odrazu abonamenta bym walnął... no chyba, że nie ma zbytnich ograniczeń :>
Jeszcza cuś... jestem na stronie eve i jest "BUY EVE NOW..." jeśli zakupię konto do gry to mam jakiś okres do grania np. 30 dni czy muszę dodatkowo zakupić "pre-paid"... czy jak to wygląda teraz... na allegro można zakupić prepaida 60 dni za 100 zł i jakiegoś PLEXa za 33 zł na 30 dni... co to i z czym się to je... czemu 60 dni 3x droższe niż 30...
Konto na allegro + 30 dni gry za 40 zł więc chyba kupując na oficjalu konto mam 30 dni grania :>
Coś mi się wydaje, że wpadne do świata EvE...
Sorka za takie pytania ale za 2h idę kontynuować wczorajszą imprezkę :)
przez 21 dni nie zdążysz dobić do granic konta trialowego to raz, dwa ja zrobiłem tak że wzięłem sobie najpierw jednego triala narobiłem masę głupot np poleciałem do 0.0 hahaha, wq* górników latając dookoła nich i drąc jape na lokalu, w ogóle nie miałem ustawionych skili do skilowania itp ale coś zaskoczyło i wzięłem drugiego triala zrobiłem porządną postać (o ile caldari może być porządny w czymkolwiek hahaha) i zaczęła się zabawa. Ogólnie w eve jest wszystko, sa niesamowicie szybkie akcje w kilka-kilkanaście statków, są wielkie bitwy gdzie ty jako świeżak będziesz musiał sporo się nalatać, są starcia 1 na 1 i cała masa sytuacji gdzie musisz na prawdę szybko myśleć. Dojście do dużych powolnych statków zajmie ci rok (możesz szybciej w 2 czy 3cim miesiącu miałem Ravena, tylko że z takimi skilami że to nie ma sensu 3razy mniejszy statek z dobrymi skilami mnie zjadał) ale i one wymagają niezłej szybkości reakcji. Taki statek powoli reaguje więc musisz bardzo uważać na to co mówi dowódca (FC) czasem dwie sekundy spóźnienia i już się nie wywiniesz bo przeciwnicy na tobie siądą, a czasem komendy padają po sobie tak szybko i sytuacja się tak szybko zmienia że nic nie zrobisz. no i są też takie sytuacje gdzie siedzisz i z nudów zabijasz kolejnych npc. Ale w dobrej ekipie te ostatnie to rzadkość ;).

krochmal

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2010, 12:39:56 »
bardzo przepraszam za odgrzewanie tematu, ale pomyślałem, że lepiej napisać te kilka pytań w starym temacie niż zakładać nowy :)

jest kilka kwestii, które nie do końca rozumiem. poczytałem kilka tematów, ale ilość skrótów i specyficznych dla gry wyrazów uniemożliwiła mi dokładne zrozumienie wszystkiego :) wiem już, że wybór klasy jest bez znaczenia, najlepiej na początku robić misje i zbijać na tym hajs. ale niestety nic więcej. stąd kilka moich pytań.

po pierwsze - jak to jest z opłaceniem konta? kolega coś wyżej pisał o jakimś TC, UCCP, ale niestety nie za wiele z tego zrozumiałem. na allegro znalazłem te Plexy - 36 złotych za 30 dni. opłaca sie to kupić żeby aktywować konto? czy może są jakieś inne, lepsze sposoby?

po drugie - załóżmy, że porobie kilka misji, dorobie się już trochę ISKów - i co wtedy? co mi daje wejście do korporacji? a co jeśli nie chciałbym grać w korporacji, tylko raczej grać samotnie? czy to się wogle opłaca?

po trzecie - skille. uczyć się wszystkiego "jak leci", czy są jakieś skille, które są bardziej lub mniej ważne na początku? jak to jest z tą nauką skilli - przy każdym skillu jest jakaś ilość sp, np. 1300/8000; co to znaczy? kolejne sp zdobywa się za misje, tak?

po czwarte - co warto robić prócz misji i "kopania"? czy pvp daje jakieś inne korzyści prócz satysfakcji?

po piąte - statki. czytałem jakiś temat o statkach, ale kompletnie się w nim nie odnalazłem, jakieś blastery, railguny, BS'y, tak wiele skrótów a ja jako noob nie rozumiem prawie nic :) bardzo prosze o jakieś przybliżenie ogólnej charakterystyki, rodzajów statków - bo czytałem, że różne statki mają różne przeznaczenie.

jeszcze raz przepraszam za odkopywanie i mam nadzieję, że "starzy wyjadacze" nie będą zmęczeni odpowiadaniem na te same pytania po raz setny i mi pomogą :)

pozdrawiam.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2010, 13:20:50 »
Cytuj
po pierwsze - jak to jest z opłaceniem konta? kolega coś wyżej pisał o jakimś TC, UCCP, ale niestety nie za wiele z tego zrozumiałem. na allegro znalazłem te Plexy - 36 złotych za 30 dni. opłaca sie to kupić żeby aktywować konto? czy może są jakieś inne, lepsze sposoby?
Jedyne legalne źródło plaksów za rl kasę to sklep ccp, to co masz na allegro to tak zwany isk selling i jest nielegalny
Cytuj
po drugie - załóżmy, że porobie kilka misji, dorobie się już trochę ISKów - i co wtedy? co mi daje wejście do korporacji? a co jeśli nie chciałbym grać w korporacji, tylko raczej grać samotnie? czy to się wogle opłaca?
Singiel player games >>> that way
Eve to gra multi, nie trafia do mnie idea grania w coś takiego solo. Dołączenie do korporacji graczy może ale nie musi (zależy od korpa) dać ci dużo albo bardzo duzo np
- rady na temat gry od starszych starzem graczy,
- pomoc tychże graczy w pvp / misjach / przedsięwzięciach industry
- często gęsto korporacja maja zaplecze ekonomiczcne które udostępniają memberom nieodpłatnie lub po cenie znacznie bardziej opłacalnej niż market
Cytuj
po trzecie - skille. uczyć się wszystkiego "jak leci", czy są jakieś skille, które są bardziej lub mniej ważne na początku? jak to jest z tą nauką skilli - przy każdym skillu jest jakaś ilość sp, np. 1300/8000; co to znaczy? kolejne sp zdobywa się za misje, tak?
Skilli ogólnie przydatnych, a juz w szczególności na początku jest całkiem sporo, to jest właśnie jedna z kwestii w której moga ci pomóc weterani korpa, nie będę tu listował wszystkich bo lista jest dość długa. Skilowanie na dziko to zdecydowanie nie odpowiedni pomysł. A co jest bardziej ważne od innych ważnych skili zależy od tego jakiej rasy stkami latasz i ich specyfikacji.
Cyferki przy skilach to skill pointy pierwsza to ile ich masz teraz druga ile potrzebujesz żeby skill wszedł na kolejny poziom (jak zrobisz skill na 5 zostanie tylko pierwsza cyfra)
Cytuj
po czwarte - co warto robić prócz misji i "kopania"? czy pvp daje jakieś inne korzyści prócz satysfakcji?
Są tacy co uważają ze pvp to esencja tej gry a wszystko inne to jedynie dodatki i sposoby zdobycia isk na kolejne statki..
Oprucz misji masz też 2 inne rodzaje pve (latanie i gnojenie ratów na paskach i eksploracje), explorowanie, industry (produkcja t1, produkcja t2, produkcja t3, invencje, obrubka bpo), handel (normalny, spekulacyjny, scam) samo pvp też ma kilka odmian (klasyczne napier******* wszystkiego co spotkasz, Piractwo w low sekach, dresiarstwo w high secach, kamikadze w hig, null sec pvp, faction wars, wh pvp)
Cytuj
po piąte - statki. czytałem jakiś temat o statkach, ale kompletnie się w nim nie odnalazłem, jakieś blastery, railguny, BS'y, tak wiele skrótów a ja jako noob nie rozumiem prawie nic  bardzo prosze o jakieś przybliżenie ogólnej charakterystyki, rodzajów statków - bo czytałem, że różne statki mają różne przeznaczenie.
To jest kolejne pytanie z gatunku tych o których można tu książkę napisać, doprecyzuj chociaż rasę. Ponadto zalecam opcję serch i tematy słowniczki slangu eve (powinny być co najmniej dwa lub trzy)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2010, 13:49:16 »
kolejne sp zdobywa się za misje, tak?

Nie. Nie ma expa czy jak mu tam w EVE w ogóle. Ubiecie rata to tylko nagroda pieniężna (tez nie zawsze) plus ewentualnie to co znajdziesz w jego wraku oraz co zsalwagujesz. Skile natomiast zdobywasz przez "uplyw czasu". Po prostu uruchamiasz nauke skila (prawoklik i train to ..), którego skillbooka posiadasz. Nauka skilla będzie Ci leciieć niezależnie od tego czy jestes online czy nie. Minie czas potrzebny na jego naukę i skill  bedzie gotowy. Tyle :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2010, 23:51:21 »
Może nie ten dział - może ten, ale pilne pytanie mam. Czy po tym całym nowym contencie twórcy gry planują zaprosić nieaktywne konta 14 dniowym trailem tak jak to dawniej było po wprowadzaniu dodatkach? Czy ktoś się orientuje może? Konto mam nieaktywne od ok. 2 miesięcy i liczę ciągle na ten free-time po nowym contencie ponieważ chce wrócić do EVE ale chce opłacić następne miesiące przez ISK.. a tak nie ma jak:))

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2010, 00:20:54 »
Jeśli będzie taka akcja, to konto będzie aktywne przez 2-4 dni.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2010, 08:04:11 »
Konta, które były opłacane, a są obecnie nieaktywne od jakiegoś czasu prawdopodobnie dostaną 5 darmowych dni na zapoznanie się z nowym contentem.
Dokładna zasada przyznawania tych pięciodniówek jest słodkim sekretem CCP (chyba losują :P).

Czy dostaniesz te 5 dni, to cholera wie, ale zawsze możesz napisać petycję przez stronkę, a GM aktywuje Ci konto na 24h, żebyś mógł je opłacić iskami (pod warunkiem, że masz już aktywowane konto, czyli dokonałeś przynajmniej jednej płatności).
Przedwieczny.

Sammani

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2010, 11:29:42 »
przy tych 5 dniowych przewaznie wystarczy zamotac z linkiem, ktorego dostal ktos inny i tez sie to dostanie chyba, ze konto jest nieaktywne zbyt krotko.

mateolas

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:13:56 »
Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego wielkie WITAM wszystkim. Wydaję mi się, że nie mam uprawnień do zakładania nowego wątku dlatego pozwolę sobie podpiąć się tutaj. Mam pytanko odnośnie przynależności obszarów w EVE.
1) Czy indywidualny gracz może posiadać "swoją ziemię"
2) Jak budowane jest terytorium należące do danej korporacji. Inaczej, co stanowi granicę obszaru.
3) Jak można poszerzać granicę swojej "ziemi".
4) Czy można mieć swoją "ziemię" niezależnie od security status danego rejonu.
5) Jak duże zaplecze finansowo - militarne trzeba mieć aby móc zdobywać tereny w EVE ? Czy początkujący gracz ma w ogóle o czym myśleć ?

Pozdrawiam

sc0rp

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2010, 20:59:34 »
Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego wielkie WITAM wszystkim. Wydaję mi się, że nie mam uprawnień do zakładania nowego wątku dlatego pozwolę sobie podpiąć się tutaj. Mam pytanko odnośnie przynależności obszarów w EVE.
1) Czy indywidualny gracz może posiadać "swoją ziemię"

i tak i nie. Nie - nie ma takiej możliwości w mechanice gry, Tak - bo możesz założyć corpa którym dołączysz do jakiegoś ally i wtedy możesz sova sobie stawiać ;)

Cytuj
2) Jak budowane jest terytorium należące do danej korporacji. Inaczej, co stanowi granicę obszaru.
nie ma czegoś takiego jak granica obszaru, zajmuje się konkretne systemy stawiajac TCU.

Cytuj
3) Jak można poszerzać granicę swojej "ziemi".
stawiając TCU w nowy i niezajetych systemach, można jeszcze przejmować za pomocą SBU i stłuczeniem TCU aliansu którego był system wcześniej, ale to raczej tylko przy użyciu sporej grupy ludzi i samozaparcia (na każdym evkowym forum ludzie piszą że mechanika sov-war jest do bani).

Cytuj
4) Czy można mieć swoją "ziemię" niezależnie od security status danego rejonu.
tylko <= 0.0 i tylko w określonych regionach (bo są jeszcze regiony 0.0 zajete przez npc).

Cytuj
5) Jak duże zaplecze finansowo - militarne trzeba mieć aby móc zdobywać tereny w EVE ? Czy początkujący gracz ma w ogóle o czym myśleć ?

bez wlasnego aliansu nie masz co myslec nawet jakbys gral 5 lat ;) ale jest opcja wynajecia systemu od duzych aliansow np. AAA uruchomil w tym celu alians AAA Citizens (inne sojusze z tego co sie orientuja rowniez wynajmuja) i za odpowiednia kwote miesiecznie mozesz miec wlasny system, ale tu się przygotuj na wydatek conajmniej 500m ISK/miesiac.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2010, 21:24:30 »
A także konieczność samodzielnej obrony swojej dzierżawy. Wynajmujący zwykle mają ważniejsze sprawy na głowie niż bronić Ciebie od pojedynczych piratów, poza tym jak źle trafisz to mimo "wyłączności" na system i tak będziesz miał w nim kogoś kto leje na to że to twoje bo on należy do wynajmujących a ty wynajmujesz, a weź takiego rozwal to dopiero zobaczysz jak szybko twój suweren potrafi flotę zebrać :P

Dark Flonoe opisał ci zgodne z teorią sposoby trzymania terenu, tam gdzie to możliwe. Są jeszcze metody na posiadanie terenu który zgodnie z mechaniką jest niczyj. Po prostu musisz być w składzie największej i najwredniejszej bandy skur****** w okolicy. Odpowiednio wyposarzonej, doświadczonej i oskilowanej. Widziałem już takie trzymanie terenu w low sekach. Kolesie kitują pipe (ciąg systemów które mają jeden wlot i jeden wylot i kończą się ślepo albo drugim wejściem) prowadzący do np huba misyjnego. W hubie maja swoje zaplecze ekonomiczne, siły defensywne szybko zwykle biorą na buty intruzów, a jak glany nie dość okute to wyciągają capitale, czasem super capitale. Jak sie im przykszy kerbirka / kampienie dolotu to lecą solo albo całą bandą na jakieś gościnne występy. Najtrudniej coś takiego osiągnąć w high secu, ale słyszałem że i tam sie to udaje, tyle ze metod są brutalniejsze i kosztowniejsze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

mateolas

  • Gość
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2010, 21:58:21 »
Aha, a więc tak sprawy się mają. No to na to wygląda, że jak najszybciej muszę stać się jednym z  "największej i najwredniejszej bandy skur****** w okolicy". W takim razie plan zawładnięcia EVE i ogłoszenie siebie cesarzem uniwersum będzie musiał trochę poczekać ;). Dzięki i pozdrawiam. 

Juliet64

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SegalPL2
  • Korporacja: Private
  • Sojusz: Brak
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2010, 23:22:18 »
Witam. Również mam pytanie o evke, a dokładniej co to za efekt w 1:06?? http://www.youtube.com/watch?v=Pn5uY2pHqaM

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań o EVE...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2010, 23:24:47 »
Nowy efekt briga tytanem, czyli przekładając to na jaśniejszy język wrzucenia do systemu floty przez portal generowany na tytanie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.