Autor Wątek: Start - kilka pytan  (Przeczytany 84469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:19:07 »
Możliwe :) Dla mnie (i być może tylko dla mnie, więc nie chcę rozpoczynać na nowo tej z dupy dyskusji ;)) nowy gracz, ma standardowo 3 wyjścia:

1. siedzieć w empire, jeśli klepanie misji/kopanie na afk/handel/scamowanie w jita na localu oraz masa innych rzeczy które można tam robić, jest tym, co daje mu najwięcej frajdy.  :2funny: Jeśli nie lubisz pvp - empire będzie twoim domem przez długi czas.

Natomiast jeśli nowy gracz lubi/chce polubić/nauczyć się pvp, ma generalnie dwie opcje:

1. Dołączyć do corpa factional warfare - wiem, że można się tam dobrze i bezstresowo bawić :), tudzież do corpa pirackiego/lowsecowego - U Colonela też zabawy nie braknie ;). A i do empire blisko, można sobie dorobić.

2. Dołączyć do corpa, bedącego w aliansie który mieszka w npc lub true 0.0 - tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa w EVE..przynajmniej dla mnie :) Oczywiście nie twierdzę, że całą esencję eve można poznać tylko w 0.0, ale jeśli znajdzie się odpowiedniego corpa i odpowiednich ludzi, jest na prawdę fajnie :)

To imo. 3 najpopularniejsze wyjścia, ale EVE daje znacznie więciej..można bawić się w RPG, można budować swoje imperium Handlowe... gdyby się nad tym zastanowić, w EVE istnieje cała masa możliwości - niestety, dla wielu ludzi podział jest jeden - Kerbir i Pr0 3l1te PVP'er  :uglystupid2:

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:26:28 »
W hi secu obecnie myślę że warto explorować plexy unknow i liczyć na faction/expedycje.

Znacznie wzrosła konkurencja od Apocryphy, zdecydowanie mniej ludzi skanuje w low secu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 15:18:46 wysłana przez Carnuss »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 01, 2010, 15:02:36 »
W hi secu obecnie myślę że warto explorować plexy unknow i liczyć na faction/expedycje.

Jeśli ktoś umie wyskanować plexa, to łatwiej będzie mu polecieć do hubu misyjnego i uprawiać ninja-salvaging. Kasa niewspółmiernie większa, a stopień trudności żaden.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

hubert1602

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 01, 2010, 19:27:09 »
Czyli z tego co zrozumiałem(nie łapie jeszcze wszystkich pojęć/skrótów) najbardziej dochodowa będzie na początku eksploracja w bezpiecznych systemach ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 01, 2010, 20:18:36 »
Mniej więcej, ale w momencie w którym miałbyś dostęp do l3 agenta staje się to dyskusyjne
Natomiast to co radzi Sokół owszem może być dochodowe, ale licz się z możliwością oberwania, jak się jeden albo drugi okradziony wkurzy, no i w części korporacji złapanie na czymś takim = insta kick

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:42:29 »
Czyli z tego co zrozumiałem(nie łapie jeszcze wszystkich pojęć/skrótów) najbardziej dochodowa będzie na początku eksploracja w bezpiecznych systemach ?

N i n j a - salvaging (pisze tak, bo automat wstawia ikonkę) polega na tym, że lecisz do hubu misyjnego (czyli miejsca, gdzie siedzą popularni agenci L4 - Dodixie, Taru, Motsu), gdzie na localu masz zwykle 100+ osób. Bierzesz frytkę z bonusami do skanowania (Magnate, Heron, Probe, Imicus) i skanujesz w poszukiwaniu battleshipów. Jak masz misjonarza na sto procent, robisz sobie bookmark, wracasz na stację po frytkę z 4 salvagerami, AB i resztą tak, żeby była szybka i była cap-stable z tymi salvagerami i AB, warpisz na bookmarka i salvage'ujesz wraki.

Dwie ważne rzeczy - jeśli tylko salvage'ujesz wraki, ale nie kradniesz z nich modułów, misjonarz nie może do Ciebie strzelić. Maks co może, to odlecieć z misji i wtedy zaczną klepać Cię raty - na to trzeba uważać.

Spokojnie możesz tak zarobić 50 mln dziennie. Akurat na set implantów +4 i pierwszego BS-a. Ryzykujesz frytkę za 400 tys. z fitem, którą jeszcze możesz ubezpieczyć.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:58:46 »
Dwie ważne rzeczy - jeśli tylko salvage'ujesz wraki, ale nie kradniesz z nich modułów, misjonarz nie może do Ciebie strzelić. Maks co może, to odlecieć z misji i wtedy zaczną klepać Cię raty - na to trzeba uważać.
Może niszczyć własne wraki i nie dać zarobić  n i n j a  - h i e n om (choć to jak najbardziej legalny zarobek :) )

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:03:01 »
Może też niszczyć własne wraki, salvagować od razu chociaż wraki BSów, albo spuscic ci na leb alta w desce ktory cie pufnie, możliwości jest sporo :)
BTW, jeśli ktoś chciałby dołączyć do Unseen Academy, to ten sposób zarobkowania może sobie z głowy wybić.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:04:19 »
Może też zawołać specjalistę od takich szkodników, który zzałatwi sprawę fast lockiem i alphą...
W skrajnych wypadkach skończy się to wardeckiem dla twojego korpa :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:25:08 »
Może też niszczyć własne wraki, salvagować od razu chociaż wraki BSów, albo spuscic ci na leb alta w desce ktory cie pufnie, możliwości jest sporo :)
BTW, jeśli ktoś chciałby dołączyć do Unseen Academy, to ten sposób zarobkowania może sobie z głowy wybić.

UA boi się wardeca, czy z jakiś względów "moralnych"?

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:26:13 »
chyba moralnych

spooky

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 16, 2010, 23:46:05 »
No wiec zaczalem sobie grac Caldari i co dalej? Chce isc w kierunku PvP, czyli prawdopodobnie obrac kierunek na C0ven. Wiem, ze najpierw powinienem zrobic misje military, a pozniej gdzie leciec?

I jeszcze jedno pytanie, a moze dwa. Czy istniej w tej grze cos takiego jak szpiegostwo? :) Chetnie zalapalbym sie na szpiega dla jakiegos corp. Tylko tak sobie mysle, ze musialbym miec chyba doswiadczenie, by otrzymac jakiekolwiek poparcie. Ale juz teraz ktos (z c0ven ) moglby mi wskazac kierunek, np. gdzie klepac misje?

Druga sprawa to czytalem o prawdopodobienstwie wojny w Splocie. Czy ktos myslal np. o tym, ze jak jest wojna, to idzie na tym zarobic?  >:D Czy tez moze w EVE nie ma takiej mozliwosci bo np. corpy sa do tego stopnia samowystarczalne, ze nie potrzebuja nic z zewnatrz, a jesli juz to tylko high-endowe (czy jakie tu sa) przedmioty?

:)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 16, 2010, 23:57:20 »
Cytuj
No wiec zaczalem sobie grac Caldari i co dalej? Chce isc w kierunku PvP, czyli prawdopodobnie obrac kierunek na C0ven. Wiem, ze najpierw powinienem zrobic misje military, a pozniej gdzie leciec?
Zrób tutoriale, zapisz sie do UA, skoń UA i aplikuj do C0venu jak chcesz, ale uprzedzam że caldari na pvp łatwego życia nie ma na poczatku
Cytuj
I jeszcze jedno pytanie, a moze dwa. Czy istniej w tej grze cos takiego jak szpiegostwo?  Chetnie zalapalbym sie na szpiega dla jakiegos corp. Tylko tak sobie mysle, ze musialbym miec chyba doswiadczenie, by otrzymac jakiekolwiek poparcie. Ale juz teraz ktos (z c0ven ) moglby mi wskazac kierunek, np. gdzie klepac misje?
Szpiegostwo w tej grze istnieje i to na skalę przemysłową, zakres działalności masz olbrzymi, od prostego kablowania o tym co piszą w corp / ally mailach, poprzez aktywne donoszenie co podczas bitwy robi flota, gdzie się znajduje itp, do sabotażu i kradzieży włącznie (do niedawna można było szpiegiem dosłownie zniszczyć znienawidzonego oponenta :P ) ale co jak i dlaczego nie dowiesz się ot tak...
Cytuj
Druga sprawa to czytalem o prawdopodobienstwie wojny w Splocie.
SPLOT to defacto czas przeszły dokonany. A zarabianie na wojnie? myslisz że co produkują industrialne chary? Przepierz że nie pampersy i plastikowe kubki :P
Cytuj
Czy tez moze w EVE nie ma takiej mozliwosci bo np. corpy sa do tego stopnia samowystarczalne, ze nie potrzebuja nic z zewnatrz, a jesli juz to tylko high-endowe (czy jakie tu sa) przedmioty?
Być może w eve są takie alianse, ale jak nie muszą to boostują swoją samowystarczalność dostawami z empire :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 02:19:14 wysłana przez Khobba »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

spooky

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 17, 2010, 00:47:13 »
Cytuj
...uprzedzam że caldari na pvp łatwego rzycia nie ma na poczatku.
No wlasnie slyszalem, ze nie tylko na poczatku. Ja, jako Caldari mysle nad dwoma rozwiazaniami tego problemu - albo zostac SpecOps-em i robic za szpiega albo skillowac statki Minmatar. Ktora opcja lepsza? A moze i to i to?

Do UA jakos mnie nie ciagnie i nigdy nie ciagnelo / nie czuje sie zachecony :/

Na produkcji mnie nie zalezy. Moj char ma predyzpozycje bardziej w kierunku handlowym...

Glowne pytanie teraz, to gdzie trzaskac misje w moim przypadku?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 17, 2010, 02:25:45 »
No wlasnie slyszalem, ze nie tylko na poczatku. Ja, jako Caldari mysle nad dwoma rozwiazaniami tego problemu - albo zostac SpecOps-em i robic za szpiega albo skillowac statki Minmatar. Ktora opcja lepsza? A moze i to i to?
a co przeszkadza w robieniu matarskich statków i szpiegowaniu? Poza tym, co z Twojej postaci głównej (maina) za szpieg, skoro piszesz na tym na ogólnodostępnym forum?  :uglystupid2:
Cytuj
Do UA jakos mnie nie ciagnie i nigdy nie ciagnelo / nie czuje sie zachecony :/
Twoja strata
Cytuj
Na produkcji mnie nie zalezy. Moj char ma predyzpozycje bardziej w kierunku handlowym...
Słusznie, akurat skille producenckie nie są tu bardzo potrzebne, raczej rozeznanie co może być potrzebne ludziom przygotowującym się do CTA
Cytuj
Glowne pytanie teraz, to gdzie trzaskac misje w moim przypadku?
nie ma to żadnego znaczenia

Sammani

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:35:40 »
Napewno nie planuj zyc w npc korpie i klepac misje by pewnego dnia uderzyc do c0ven. Idz do UA lub aplikuj do tych z korpow w c0ven, ktore przyjmuja noobkow (np. moj  :D). Zanudzanie sie z banda nonamow w npc korpie zabija chec grania. Misje nie przygotowuja do pvp. Duzo wiecej nauczysz sie aktualnie zyjac w 0.0. Dodatkowo nowa osoba wiecej zarobi zbierajac po kolegach zlom niz klepiac lvl3 w empire (chociaz z tym zlomem w coven moze byc ciezko z racji kampanii ^^)

Co do szpiegostwa to raczej watpie by ktos na wstepnie na Tobie polegal. Jednak zwiad, rekonesans i skanowanie jesli chcialbys sie w to bawic moga dla Ciebie. Tutaj kazda rasa ma rowne statki.

Caldari maja kilka genialnych statkow do pvp, ale trzeba byc zdecydowanym na dosc waskie specjalizacje. Rook jako swietne wsparcie gangow, basilisk wspolpracujacy w grupie z kilkoma innymi pomimo ociezalosci jest duzo lepszym logitykiem niz scimi (niestety duo basiliskow jest podatne na ecm oraz strata jednego wylacza drugiego z akcji :/ z racji koniecznosci wymiany capa), eagle na ficie na imba zasieg, ale strzelajacy z medium range ammo ma lepszy tracking od zealota i munina i lepszy dps od munina, no i Rokh to zawsze bedzie krol sniperow z swoim zasiegiem. Niestety grajac caldari na pvp musisz olac missile i skupic sie na dzialkach oraz zapomniec o solo pvp. :( Swoja droga ja skilluje matarow, a mam wypimpowanych caldari :P. O czyms to swiadczy.

Voulture

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:57:03 »
Swoja droga ja skilluje matarow, a mam wypimpowanych caldari :P. O czyms to swiadczy.
O niczym? Kazdy gracz o ile nie jest fanatykiem jednej rasy szybko zauwaza, ze swietnie sie uzupelniaja skille pomiedzy nimi i przejscie z jednej na druga to chwila. Sam mam juz skonczone gallente i amarr do hacow/reconow i zaczynam matarow bo chce sejbra. Nic, zlota zasada fotm ;]

Kiedys caldari byli wiele ciekawsi do pvp, dzis, tak jak pisze Sammani maja kilka bardzo niszowych, ale niezastapianych w swojej roli statkow, amarr i matari sa o wiele bardziej wszechstronni.

Kiedy ja zaczynalem gre musialem siedziec w empire zanim nie wyskillowalem ravena by moc sie przerzucic do 0.0 i zaczac funkcjonowac (jakis miesiac gry z learnami podstawowymi) - przy dzisiejszym salvagu, sile bc, szybkosci skillowania, tanich implantach, rigach, latwych learnach i latwosci zaopatrzenia na stacjach w 0.0 siedzenie w empire to po prostu glupota. Powaznie, albo idz do kopra szkoleniowego i ucz sie juz podstaw pvp, pozwiedzaj low seci a jakims korpie strzelajacym sie od czasu do czasu albo od razu do korpa rekrutujacego mlodych w 0.0 jak myslisz, gdyby mlodym to nie wychodzilo na dobre i gdyby sie im to nie oplacalo to taka rekrutacja w ogle by istniala? :)

Powodzenia

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:22:38 »
latwosci zaopatrzenia na stacjach w 0.0
Na pewno mówisz o tym samym 0.0 w którym mieszkamy? Toż tam nawet durnej amunicji nie idzie kupić na tych stacjach...

Sammani

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 17, 2010, 14:54:32 »
Wszystko zalezy od tego czyje to 0.0. Czesto wystarczy pare dni poczekac, az koledzy z korpa zwiaza z jita, jesli korp/ally ma dobra logistyke. Wymaga to planowania lekko do przodu, ale z czasem nie jest problemem

Voulture

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:54:03 »
Na pewno mówisz o tym samym 0.0 w którym mieszkamy? Toż tam nawet durnej amunicji nie idzie kupić na tych stacjach...
Lol amunicja :D Ty nie pamietasz czasow, gdy sie rzeczy do 0.0 wozilo pzrez kampione bramy z low secow indykiem ze scoutem a pozniej 30j po 0.0 z palcem na log ofie. Albo jak na sojusz lataly 2 carriery z puchami raz na tydzien? :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:08:56 »
A podobno tyle tych altów industrialnych tam macie. Nie możesz poprosić kogoś żeby ci zrobił te amo?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 08, 2010, 17:55:01 »
OMFG niech mnie dzikie penta pochlastaja. 4. raz podchodze do triala, rozmawialem na rookie chat ze 100h i dalej nie wiem kilku rzeczy.

Prosze o odpowiedzi na te pytania plz:
Czy mozna zniszczyc POSa?
Czy da rade zestrzelić Concorda?
Czytalem w jednym miesieczniku, ze pewien sojusz budowal JEDEN statek przez 9 miechow a ten sojusz(grupa sojuszy moze) to 1000+ graczy. Czy to prawda?
Jak mozna dzialac w systemach 0.0, skoro panuje tam bezprawie a ja do tej pory obracam sie w systemach bezpiecznych? Skad biora sie tam nowi gracze?
Jezeli jestem zlodziejem, piratem i w ogole zloczynca z low sec i polece do high sec, od razu dostaje w pape od Policji?
Czy te ogromne sojusze typu IT maja jednego glownego szefa czy to taka demokracja?
Co to jest c1, c2, c3 itd? Bylo o tym na forum ze od c3 to juz ekipa powinno sie ale nikt nie wytlumaczyl co to...
Prosze o krotki opis dot. korporacji, sojuszy, wplywow i ogolnie celu gry czyli poszerzania imperium. Czy to mozliwe zeby jedna organizacja zdominowala wszystkie low sec i cala gre?

To pierwsza seria moich total noob questions. Jezeli otrzymam odpowiedzi to zrodza one zapewne 10000000 kolejnych pytan.
Z gory dziekuje.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 08, 2010, 18:21:16 »
Czy mozna zniszczyc POSa? Tak, można
Czy da rade zestrzelić Concorda? Samodzielnie nie, w dużej grupie może i tak
Czytalem w jednym miesieczniku, ze pewien sojusz budowal JEDEN statek przez 9 miechow a ten sojusz(grupa sojuszy moze) to 1000+ graczy. Czy to prawda? nie wiem, nie znam się
Jak mozna dzialac w systemach 0.0, skoro panuje tam bezprawie a ja do tej pory obracam sie w systemach bezpiecznych? Skad biora sie tam nowi gracze?Skoro panuje bezprawie to się zajmuje teren i wprowadza swoje prawa. Nowi gracze normalnie tam przylatują, czasami sami, czasami w eskorcie kolegów.
Jezeli jestem zlodziejem, piratem i w ogole zloczynca z low sec i polece do high sec, od razu dostaje w pape od Policji?Dają chwilę na zmówienie pacieża, ale żeby strzelali trzeba mieć odpowiednio niski security status
Czy te ogromne sojusze typu IT maja jednego glownego szefa czy to taka demokracja?Różnie
Co to jest c1, c2, c3 itd? Bylo o tym na forum ze od c3 to juz ekipa powinno sie ale nikt nie wytlumaczyl co to...c od class - klasa w-space, takiej przestrzeni podobnej trochę do 0.0 jednocześnie innej od wszystkiego innego
Prosze o krotki opis dot. korporacji, sojuszy, wplywow i ogolnie celu gry czyli poszerzania imperium. Czy to mozliwe zeby jedna organizacja zdominowala wszystkie low sec i cala gre?Zapomnij że ktoś tu będzie tyle pisał :) za dużo tego i wszystkjo jest już napisane, poszukaj. Teoretycznie to niby możliwe, ale...

To pierwsza seria moich total noob questions. Jezeli otrzymam odpowiedzi to zrodza one zapewne 10000000 kolejnych pytan.
Z gory dziekuje.
OMG, what have I done? ;D

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 08, 2010, 18:26:44 »
Czytalem w jednym miesieczniku, ze pewien sojusz budowal JEDEN statek przez 9 miechow a ten sojusz(grupa sojuszy moze) to 1000+ graczy. Czy to prawda? Czy 9 to nie wiem ale budowanie tytana jak weszly dlugo trwalo i byl to wysilek calego ally (zbieranie surowcow opracowywanie blueprintow itp)

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 08, 2010, 18:35:21 »
Uprzejmie prosze o troche dluzsze odpowiedzi...
Jak z tym Concordem? Sojusz to tyrania czy demokracja? C1 to high sec a c3 to low sec?
Prosze niech ktos sie wysili i napisze na ost pytanie.  *ciach*
Pozdro i dziekuje.

Bez takich tekstów proszę, tematem forum jest gra. — Soth
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:14:27 wysłana przez Sotharr »

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 08, 2010, 18:51:41 »
Co z konkordem? Dostałeś już odpowiedź - jest różnie. Klasa w-space to poziom jej trudności w c1 jest w miarę prosto, w c5 bardzo trudno, to też jest już spisane, wystarczy poszukać poradnika o wormholach i znajdziesz tam odpowiedzi na te oraz inne pytania w tym temacie.

*ciach*
Daruj sobie na przyszłość takie teksty.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:15:07 wysłana przez Sotharr »

Templar Brave

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 08, 2010, 22:52:50 »
*ciach*
WTF???
Daruj sobie na przyszłość takie teksty.
LOL  ;D BTW, współczuję XIII, jeśli będziesz musiał odpowiadać na "10000000 kolejnych pytań"  :uglystupid2:
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:15:41 wysłana przez Sotharr »

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 09, 2010, 13:17:22 »
Witam,
Czym rozni sie sec 1.0 od 0.8? Tzn szybkoscia reakcji Concord? Czy w systemach ponizej 0.5 w ogole nie ma konkordow? Jakk zrobie jettison i ktos to wezmie to przez 15 minut moge go zestrzelic? Dzieki z gory

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 09, 2010, 13:31:57 »
1 od 0,8 poza czasem reakcji concordu różni się jeszcze brakiem ratów (tu zdaje sie pojawiają się te naj bardzie śmieciowe na paskach
Concord jest tylko w High secu, High sec kończy się w systemach 0,5...
Tak możesz, tye że nie tyle strzelać w niego co nawiązać kontakt bojowy. Jak go rozwalisz agro timer z twojej strony znika i już go drugi raz nie pukniesz w ciągu tych 15 minut, jesli nawiążesz kontak przed upływem 15 minut agro to timer zresetuje się tylko dla ciebie (twój korp straci możliwość ataku) i będzie się resetował do momentu zerwania kontaktu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 09, 2010, 13:42:17 »
Ok dzieki nie wiem co to te raty ale nvm. To 2 dzien gry na trialu, nie mam pojecia o skanowaniu, tzn tylko ten skaner na pokladzie czasami wlaczam. Zrobilem targeting i target painting i zamontowalem urzadzenia z tym zwiazane (ukradlem z kontenera jakims botom), mam zamontowane 3 x turret , shield booster, ten przyspieszacz 500 do 950 m/s(nie pamietam nazwy), armor repairer. Chcialbym puknac jakiegos gornika. Bylem w 0.4, na lokalu pusto, tylko jakas baza gornicza, pogrozili sentry gun to ucieklem. Moze mi ktos powiedziec jak znalezc jakiegos gornika i go zatluc, ogolnie co zrobic zeby nawiazac jakas walke pvp? (Robilem z tym jettison ale nikt nie kradl) p.s. wiem ze to dziwne ale jestem noobem i sie ucze i prosze o wyrozumialosc.
Pozdrawiam i dzieki.

Aha moj statek to ten trzeci fighter z minmatar taki dwukadlubowy co sie dostaje po tutorialu 10 czesciowym.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 09, 2010, 13:51:51 »
Poniżej czterostopniowy kurs, po którym zdecydowanie lepiej będziesz się orientował w grze:

1. Zrób tutoriale. Wszystkie. Dokładnie.
2. Wejdź na kanał CENTRALA NOOBS
3. Złóż podanie do Unseen Academy. Jeśli nie wiesz jak, to zapytaj na kanale z punktu 2.
4. Zrób szkolenia w UA. Wszystkie. Dokładnie. ;)
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 09, 2010, 13:57:58 »
Jeśli to rifter to fit masz na nim... powiedzmy typowy dla początkującego gracza.
O tym jak uprawiać w tej grze dresiarskie zachowania (canfliping jest dresiarstwem imo i to strasznie niskich lotów) pytaj sobie podobnych. :/

EDIT:
Cytuj
2. Wejdź na kanał CENTRALA NOOBS
Za takie pytanie jak w ostatnim poście jest ban z tego kanału, jak nie odemnie to od któregoś z innych operatorów  :knuppel2:
Cytuj
3. Złóż podanie do Unseen Academy. Jeśli nie wiesz jak, to zapytaj na kanale z punktu 2.
4. Zrób szkolenia w UA. Wszystkie. Dokładnie.
Obowiązkowo radzę przeczytać statut akedmii i się do niego stosować  :diabeł:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

horax

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 09, 2010, 14:05:26 »
Ok dzieki nie wiem co to te raty ale nvm. To 2 dzien gry na trialu, nie mam pojecia o skanowaniu, tzn tylko ten skaner na pokladzie czasami wlaczam. Zrobilem targeting i target painting i zamontowalem urzadzenia z tym zwiazane (ukradlem z kontenera jakims botom), mam zamontowane 3 x turret , shield booster, ten przyspieszacz 500 do 950 m/s(nie pamietam nazwy), armor repairer. Chcialbym puknac jakiegos gornika. Bylem w 0.4, na lokalu pusto, tylko jakas baza gornicza, pogrozili sentry gun to ucieklem. Moze mi ktos powiedziec jak znalezc jakiegos gornika i go zatluc, ogolnie co zrobic zeby nawiazac jakas walke pvp? (Robilem z tym jettison ale nikt nie kradl) p.s. wiem ze to dziwne ale jestem noobem i sie ucze i prosze o wyrozumialosc.
Pozdrawiam i dzieki.

Aha moj statek to ten trzeci fighter z minmatar taki dwukadlubowy co sie dostaje po tutorialu 10 czesciowym.

polataj troche po systemach 0.4 i mniej a pvp samo Cie znajdzie.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 09, 2010, 14:19:57 »
Ok dzieki. Pytanie pomocnicze jedno (sorry) : te tutoriale wszystkie o ktorych napisales to te z mining tez i innych dywizji? Agenci mowia pozniej o epic missions itd to tez robic? Jest opcja ze dojde do pvp na trialu w ogole?
p.s. nie jestem dresem, sorry za dresiarskie podejscie ale jak w real life jestem przyzwoity to eve moge chyba troche poszalec (w druga strone to nie dziala zapewne)?

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 09, 2010, 16:20:44 »
Wątek wyczyszczony z rozważań nt dresiarstwa Aeny

jeśli chodzi o to:Agentów tutorialowych jest 5 (tutorial bojowy, zaawansowany tutorial bojowy, skanowanie, industry i chyba handlowy (?) Wszyscy agenci siedzą na jednej stacji
Epic misions to seria 50 misji teoretycznie level 1, ale kilka z nich jest dość trudnych, są warte zrobienia z jednego powodu, jak na l1 misje nagrody są bardzo konkretne (duzo isków na początek), a czasem bonusowo dochodzą też skill booki. Ale ogólnie epiki obowiazkowe już nie są
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma