Autor Wątek: Start - kilka pytan  (Przeczytany 84401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 14, 2009, 10:01:00 »
Sam podajesz sposób w jaki to zrobić prawidłowo. Zdecyduj się.
O co ci chodzi bo nie rozumiem?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 14, 2009, 10:17:53 »
Zdecyduj się czy mu doradzasz, czy odradzasz. Jeśli mu doradzasz to podałeś mu właściwy sposób przekazania pieniędzy - wystawić na sprzedaż coś co jest dostępne w ten stacji i nigdzie indziej.
Jeśli natomiast mu odradzasz to powód jest jakiś taki słaby - stracić pieniądze można na wiele sposobów i Twoje kategoryczne "w żadnym wypadku" jest tu nieco nie na miejscu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 14, 2009, 10:29:54 »
wystawić na sprzedaż coś co jest dostępne w ten stacji i nigdzie indziej.
Nie, coś co nie jest dostępne na tej stacji ani nigdzie indziej w zasięgu, jego oferta ma być najniższa/jedyna. Tak?
Zakładając, że prawie wszystko co młody może mieć jest na rynku dostępne decyduję się odradzić (zdecydowałem się, widzisz?), ty decydujesz się marudzić nic nie wnosząc do tematu.

Jeśli natomiast mu odradzasz to powód jest jakiś taki słaby - stracić pieniądze można na wiele sposobów i Twoje kategoryczne "w żadnym wypadku" jest tu nieco nie na miejscu.
Jeśli uważasz, że strata pieniędzy to słaby powód i odradzanie głupiego tracenia pieniędzy jest 'nie na miejscu', to wybacz, ale Zostałem ocenzurowany. Może przelej mi ze 2b jak nie przeszkadza ci tracenie pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2009, 11:41:05 wysłana przez XIII »

Sotharr

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 14, 2009, 10:50:25 »
Jeśli mu doradzasz to podałeś mu właściwy sposób przekazania pieniędzy - wystawić na sprzedaż coś co jest dostępne w ten stacji i nigdzie indziej.

To, co napisałeś, to właściwy sposób, ale na stratę pieniędzy. Oferta musi być jedyną w stacji, tak jak pisze XIII.
Ponieważ handel odbywa się głównie w hubach, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego przedmiotu i stacji.


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 14, 2009, 13:17:28 »
To, co napisałeś, to właściwy sposób, ale na stratę pieniędzy. Oferta musi być jedyną w stacji, tak jak pisze XIII.
Ponieważ handel odbywa się głównie w hubach, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego przedmiotu i stacji.
Brakło "nie" w odpowiednim miejscu, a poza tym cicho - parę razy w ten sposób zarobiłem extra kasę.  ;)

Powinno brzmieć:
Cytuj
co nie jest dostępne w tej stacji i nigdzie indziej
Tak będzie szybciej niż tłumaczyć newbowi jak ma ustawić market i filtry w nim. Da się takie rzeczy znaleźć.
Nie, coś co nie jest dostępne na tej stacji ani nigdzie indziej w zasięgu, jego oferta ma być najniższa/jedyna. Tak?
j.w. - brakło "nie" w odpowiednim miejscu.
Cytat: XIII
Zakładając, że prawie wszystko co młody może mieć jest na rynku dostępne decyduję się odradzić (zdecydowałem się, widzisz?), ty decydujesz się marudzić nic nie wnosząc do tematu.
Nie, ponieważ nie marudzę, a prostuję Twoją wypowiedź. Odradzasz kategorycznie robienie czegoś co jest jednym z przyjętych i DZIAŁAJĄCYCH sposobów na transfer kasy.
Nie jest to najprostszy sposób, ani tym bardziej jedyny, ale przy zastosowaniu odpowiedniego sposobu.

Cytat: XIII
Jeśli uważasz, że strata pieniędzy to słaby powód i odradzanie głupiego tracenia pieniędzy jest 'nie na miejscu', to wybacz, ale Zostałem ocenzurowany. Może przelej mi ze 2b jak nie przeszkadza ci tracenie pieniędzy.
Nie mam 2b... a głupie tracenie pieniędzy jest tak samo nie na miejscu jak złe doradzanie (odradzanie). Nie wiem dlaczego się oburzyłeś, że zwróciłem Ci uwagę na niekonsekwencję w Twojej wypowiedzi. Jeśli prawidłowo wykona wystawienie przedmiotu to przecież tych pieniędzy NIE straci i dlatego uznałem, że jest to słaby argument. Dużo lepiej by było jakbyś napisał: bo zbyt łatwo popełnić błąd przy tej metodzie.
Rozumiesz różnicę ?
Pewnie nie wiesz (ja w każdym razie nie wiem) dlaczego wszyscy się upierają by przekazywać sobie z triala kasę za pomocą marketu (i płacić dodatkowo tax + broker fee), ale to nie moja sprawa. Skoro chcą tracić pieniądze...

Nikt nie twierdzi, że EVE jest prostą grą, ale dla mnie osobiście w EVE zarabianie isków jest najprostszą czynnością, co nie oznacza, że nie pochłania to czasu !
Prostsze (i bezpieczniejsze) sposoby na przekazanie kasy były tu wielokrotnie opisywane.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sotharr

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 14, 2009, 13:34:46 »
Prostsze (i bezpieczniejsze) sposoby na przekazanie kasy były tu wielokrotnie opisywane.

Możesz je wymienić? Nie znalazłem ich, przeszukując forum. Jestem ciekaw, bo oprócz tego znam tylko wspomniany sposób z przekazywaniem cennych przedmiotów za pomocą puszki.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 14, 2009, 13:47:13 »
Zwykły trade czegoś płynnego w Jita - np cap boosterków.

Niewiele tracisz na różnicy w cenach (a może i nic - zależy od sytuacji na rynku)
Cała prawda o moim graniu...


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2009, 13:48:08 »
Możesz je wymienić? Nie znalazłem ich, przeszukując forum. Jestem ciekaw, bo oprócz tego znam tylko wspomniany sposób z przekazywaniem cennych przedmiotów za pomocą puszki.
Ja znam jeszcze jeden - aktywacja konta.
Naprawdę nie rozumiem ludzi którzy chcą grać w eve totalnie za free przez rok zasuwając na trialowych kontach i ciułając isk na niewyskilowanych charach, blokadą na część skill i całą resztą niedogodności świeżej postaci...

Ja potraktowałem dwa kupione TC jako opłatę za grę którą musiałbym uiścić kupując jakiś inny tytuł w sklepie, fakt że dwa tc to "trochę" więcej niż aktualna średnia cena gier w sklepach, ale jakoś do tej pory nie trafiłem na grę która by mi tak długo dawała rozrywkę, a w przeliczeniu średni czas spędzany nad gra ze sklepu (miesiąc? chociaż dawno nie widziałem tytułu który bym tak długo męczył) i jej cenę (niech będzie stare złe i niedobre ale wciąż spotykane 150 zeta) to Eve jest prawie za darmo :P :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2009, 13:48:10 »
Zwykły trade czegoś płynnego w Jita - np cap boosterków.

Do tego są potrzebne dwa komputery.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 14, 2009, 13:56:54 »
Wszystko zależy od okoliczności, ale:
1. Trade-in na stacji pomiędzy swoimi charami (wiem, że nie da się się zalogować na 2 konta trialowe na tym samym komputerze, ale niektórzy mają więcej jak 1 komp) - najbezpieczniejsza metoda.
2. Puszka/ship zostawiona na planecie (logoof jednym charem na planecie/login drugim wcześniej na niej wylogowanym).
3. Uprzejmość zaufanej osoby mającej opłacone konto przekazującej stuff, kwestia zaufania tylko komuś.
4. Buy order - działanie takie samo jak sell order chociaż mechanika nieco inna. Ta metoda jednak niesie ryzyko, że może się znaleźć ktoś kto zechce nam coś sprzedać, ale to akurat oznaczałoby dla nas dodatkowy zarobek :]
Generalnie odradzam tę metodę, bo trzeba dobrze znać mechanizmy marketu. Tak samo odradzam metode wykorzystania sell orderów (zbyt wielkie ryzyko pomyłki).

Nie wiem jakie ludzie pieniądze chcą sobie przekazywać na trialach, ale nie sądzę by były to setki mln ISK. Po kilku miesiącach gry większość z tych "koniecznie" upierających się przy przekazaniu kasy będzie się śmiała z tego wysiłku jaki wkłada w przekazanie kasy.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 09, 2009, 23:57:51 »
Hey
Mam male pytanko
Musialem przez przypadek cos sobie zablokowac i teraz nikt niemoze mnie dodac do floty
ja za to moge zrobic flote i moge zaprosic kazdego bez problemu

Gdzie moge szukac rozwiazania problemu - gdzie moge szukkac tych ustawien  :-\

Prosze o podpowiedz w miare szczegolowa bo gram dopiero cos okolo poltora miecha i nieczaje wszystkich skrotow  :)

Z gory dzieki  O0
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

pticu

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 10, 2009, 00:00:50 »
raczej nei ma takiej opcji, jedynie co moze przeszkodzic to twoja obecnosc w innej flocie

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 10, 2009, 00:10:19 »
W opcjach, zakładka Audio & costam, trzecia kolumna, odznacz auto reject invitation.

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 10, 2009, 15:57:35 »
Widac jednymi kieruje doswiadczenie - innymi znajomosc gry  O0
Przyda sie wszystko   :laugh:
Dz MonaX - to bylo to  O0
Dziex za podpowiedzi   ;)
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 10, 2009, 16:20:50 »
Zwróć tylko uwagę, że w zasadzie na pewnym poziomie obie odpowiedzi są prawidłowe.
W chwili obecnej NIE możesz zmienić ustawień dotyczących floty, które blokowałyby zapraszanie Ciebie. Natomiast ustawienie, które uniemożliwiało innym zapraszanie Ciebie dotyczyło zaproszeń jako takich (uwzględniając w tym również zaproszenia na kanały dyskusyjne, czy priv).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 16:25:59 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Szynsz

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 20, 2009, 16:37:43 »
Witam gram dzisiaj pierwszy dzień i już mam mały problem (co chyba dziwne nie jest :P) Mianowicie chce sobie zmienić laser ale pisze mi ze nie mam odpowiedniego power load. Myśląc ze chodzi o generator idę do marketu i szukam, niestety nie tylko nie znalazłem nic pasującego na mój statek ale i nawet generatorów. Prosiłbym o pomoc.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 20, 2009, 16:40:48 »
moze laser ktory chcesz zalozyc potrzebuje wiecej power grida niz posiada statek...
przygladnij sie atrybutom lasera i statku

Wkradl sie maly blad (kilka za duzo literek i ciezko bylo dojsc o co chodzi Aeny
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 16:58:47 wysłana przez Aenyeweddien »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Szynsz

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:03:52 »
Doszedłem to chodzi o power grid jak go zwiększyć??

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:09:31 »
Skillem engineering, modulami reactor control / power diagnostic / micro auxiliary power core, ale wydaje mi sie, ze lepiej zrobisz jak zobaczysz, czy nie ma na markecie laserkow wymagajacych mniej pg do fitowania, gatling pulse laser I ma najmniejsze wymagania z tego co widze.

Szynsz

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:49:25 »
Dzięki akurat nowy statek dostałem wiec mam już większy PG a jeszcze mam dwa pytania co mogę zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami oprócz wystawienia ich do marketu?? I drugie jak można jeszcze zdobyć statek oprócz kupna w markecie i misji??

A i pytanie bonusowe żeby nauczyć się jakiegoś nowego skilla muszę zdobyć książkę??

Crux

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:57:19 »
co mogę zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami oprócz wystawienia ich do marketu??
Można je "przetopić" czyli poddać procesowi recyclingu w stacji i uzyskać w ten sposób minerały, można przedmiot zniszczyć- trash item, można oddać koledze na stacji przez opcję trade lub wystawić na kontrakcie(opcja nie działa na kontach trial), wyrzucić w kosmos w puszcze dzięki opcji jettison.
A i pytanie bonusowe żeby nauczyć się jakiegoś nowego skilla muszę zdobyć książkę??
Tak
I drugie jak można jeszcze zdobyć statek oprócz kupna w markecie i misji??
Można poprosić kolegę żeby Ci wyprodukował- jesli ma odpowiednie materiały i plany produkcji (tzw. BPO- blueprint orginal lub BPC- blueprint copy). Można również dokonać czegoś w rodzaju "abordażu" tzn., jeśli znajdziesz się (dokładnie nie pamiętam) 2,5 km od statku bez pilota i jeśli masz skille żeby go pilotować klikasz na opcję board ship lub z hangaru statku typu capital, które mogą przewozić w sobie inne mniejsze statki gotowe do użycia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 21:14:50 wysłana przez Crux »

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:59:31 »
Możesz go sobie zbudowac, ukrasc, dostac od kogos, dostac od ccp, wygrac w jakims konkursie lub loterii, wyscamowc od kogos, możesz dostać od korporaji, która daje swoim członkom statki potrzebne do zrobienia czegoś, możesz znaleźć jakiś bezpański lub zmusić kogoś do opuszczenia swojego w zamian za darowanie życia.

hubert1602

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:45:27 »
Ja dopiero mam zamiar zacząć grać w EVE (sesja się zbliża i wypadałoby zaliczyć:)). I mam pare pytań
1.Czy postać uczy się nowych skilli nawet po wygaśnięciu abonamentu gdy konto jest nieaktywne?
2.Po śmierci w przestrzeni tracę statek wszystko co było na pokładzie a co dzieje się z pilotem ?
3.Jeśli do konta trial kupie doładowanie na kolejny miesiąc np na allegro to staje się ono pełnowartościowym kontem ?

YaAaR.is

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: YaAaR
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: C0ven
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:51:57 »
1. Już nie.
2. Zostajesz w jajku (PODzie), którym możesz uciec. Jeśli cie złapią i zestrzelą to budzisz się w klonowni na stacji.
3. Możesz kupić TC (Time Code) przedłużający grę. Doładowanie z Allegro (czyli przelew ISK na Twoje konto, za które kupisz TC) = ban. Zakup PLEXa na Allegro = ban.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:05:29 »
Cytuj
1.Czy postać uczy się nowych skilli nawet po wygaśnięciu abonamentu gdy konto jest nieaktywne?
Cytuj
1. Już nie.
Skill idzie jeszcze przez około 72h (tyle mam potwierdzonego czasu empirycznie od wygaśnięcia tc do doładowania konta), jeśli w tym czasie się skończy a było coś jeszcze w kolejce to o ile wiem to coś nie zaskoczy. Ten czas jest ponoć na wypadek gdybyś pomylił się z datą zakupu subskrybcji na kolejną jednostkę abonamentową ;)
Cytuj
2.Po śmierci w przestrzeni tracę statek wszystko co było na pokładzie a co dzieje się z pilotem ?
Po zestrzeleniu tracisz statek i jego rigi, jesli idzie o resztę fitu i zawartość ładowni, to część może przetrwać. Jeżeli nie byłeś sam i twoja strona wygrała jest szansaq żśe ktoś pozbiera to co zostało z twojego sprzętu i może nawet Ci te rzeczy odda :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

hubert1602

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 01, 2010, 11:22:23 »
skoro tak chetnie odpowiadacie na moje głupie pytania to zadam jeszcze kilka :)
1.Czytałem juz trochę o grze i oglądałem też sporo filmików na youtube,ale dalej nie wie czy gracz steruje tylko i wyłącznie jednym statkiem czy też może prowadzić eskadrę statków
2.co gracz zyskuje jeśli uda mu się uciec po zniszczeniu statku kapsułom w porównaniu gdyby zginął na miejscu?
3.Czy taka dorywcza gra w eve ma sens czy tez trzeba poświęcać na gre sporo czasu by cokolwiek osiągnąć
4.Jaki jest najlepszy sposób zarabiania dla początkującego gracza?

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 01, 2010, 11:50:42 »
skoro tak chetnie odpowiadacie na moje głupie pytania to zadam jeszcze kilka :)
1.Czytałem juz trochę o grze i oglądałem też sporo filmików na youtube,ale dalej nie wie czy gracz steruje tylko i wyłącznie jednym statkiem czy też może prowadzić eskadrę statków

Zasadniczo steruje sie tylko jednym statkiem, ewentualnie mozna miec kilka dron, a lotniskowce moga uzywac tzw fighterow (mysliwce) ktorym wydaje sie proste rozkazy.


2.co gracz zyskuje jeśli uda mu się uciec po zniszczeniu statku kapsułom w porównaniu gdyby zginął na miejscu?

Kazdy klon ma ograniczona ilosc "pamieci" na trzymanie naszych SP (skillpoint'ow), po wyuczeniu sie danej ilosci SP musimy czasami wykupywac lepszego klona by ten pamietal wszystko czego sie nauczylismy. Po stracie POD'a jestesmy zmuszeni tym samym na zakup nowego klona, poczatkowo nie sa to jakies duze kwoty (oplata zalezy od ilosci SP jaka trzyma klon). Druga sprawa to utrata implantow, moze byc bolesna jezeli ktos uzywa drogich wspomagaczy.


3.Czy taka dorywcza gra w eve ma sens czy tez trzeba poświęcać na gre sporo czasu by cokolwiek osiągnąć

W EVE liczy sie kazdy gracz, szczegolnie jezeli chodzi o dzialanie w korporacji/aliansie,  wiekowo kazdy jest przydatny i dla kazdego znajdzie sie jakies zadanie. Gra dorywczo ma sens jezeli oplacasz gre zlotowkami, ewentualnie znajdziesz juz sobie zrodlo dochodu ktore nie wymaga posiecenia duzej ilosci czasu.


4.Jaki jest najlepszy sposób zarabiania dla początkującego gracza?

Mysle ze misje agentow lvl 1, handel.. duzo tutaj zalezy od tego czego oczekujesz od gry.  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 01, 2010, 11:58:08 »
Cytuj
1.Czytałem juz trochę o grze i oglądałem też sporo filmików na youtube,ale dalej nie wie czy gracz steruje tylko i wyłącznie jednym statkiem czy też może prowadzić eskadrę statków
Generalnie jest zasada jeden gracz - jeden statek, ale jeśli masz możliwości sprzętowe, kilka opłaconych kont a także możliwości percepcyjno manualne żeby te kilka kont ogarniać to możesz uruchomić kilka klientów i na każdym prowadzić jeden statek.
Najpopularniejsza chyba tego typu sytuacja to main w czymś do mordowania i support w postaci alta w czymś pokroju recona (zaawansowany krążownik), ewentualnie jedno osobowa operacja górnicza z kilkoma barkami kopiacymi skały
Cytuj
2.co gracz zyskuje jeśli uda mu się uciec po zniszczeniu statku kapsułom w porównaniu gdyby zginął na miejscu?
Nie traci implantów i nie musi pamiętać o tym żeby natychmiast upgradować klona
Cytuj
3.Czy taka dorywcza gra w eve ma sens czy tez trzeba poświęcać na gre sporo czasu by cokolwiek osiągnąć
Zależy co rozumiesz przez osiągnięcie - skille jeśli pilnujesz żeby je zmieniać o czasie same się robią, zarobić na spora część z nich jest łatwo nawet początkującej postaci (przynajmniej te podstawowe), jest też kilka źródeł dochodu pozwalających gromadzić iski we względnie nie czasochłonny sposób...
Cytuj
4.Jaki jest najlepszy sposób zarabiania dla początkującego gracza?
Misje lub handel. To drugie wymaga smykałki i talentu, ale jak to masz to da sie gromadzić iski

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

hubert1602

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:24:58 »
Wielkie dzięki za tak cierpliwe odpowiadanie na pytania:) w eve na pewno będę grać tylko po sesji bo czuje ze jak przy niej usiądę to stracę kontakt z rzeczywistością:) A doradziłby mi ktoś jeszcze o najlepszym wyborze na początek,mam na myśli rasę,bloodline na kogo się szkolić jaki statek kupić na początek, tak żebym w miare szybko dorobil sie fajnego statku:) Pozatym gdzie moge znaleść jakaś stronke z opisami statków/broni w miare przejrzysty sposob ?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:42:08 »
Rasa, bloodline idp nie ma w tej chwili zadnego znaczenia , wybierze gebe ktora przy kazdym logowaniu ogladal i w sumie tyle w tej chwili jest z wybierania rasy.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:43:51 »
Jeśli chodzi o rasę i bloodline to wybierz taką, której facjata najbardziej Ci się podoba - i tak skillować możesz co tylko zechcesz. Jeśli chodzi o porady dotyczące statków i co skillować (najpierw learningi :) ) to poszukaj na forum w dziale NoobGarten - tam pewnie znajdziesz sporo odpowiedzi. Przejrzyj między innymi ten wątek:
http://www.eve-camp.com/centrala/forum/index.php?topic=6317.0

Ellaine

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:50:15 »
1. Wielkie floty ktore mogles ogladac na filnach sa sterowane przez setki graczy - kazdy jedrn statek. Ktos nimi dowodzi, ale robi to mowiac do ludzi na ventrillo, teamspeaku albo wbudowanej technologii gadajacej eve.

3. Eve w porownaniu z innymi grami online jest wyjatkowo laskawe dla nieregularnych graczy. Sa jednak granice;
Zeby postac sie rozwijala powiniennes logowac sie przynajmniej raz na kilka dni na kilka minut, ustawic kolejke szkolen.

Zeby pvpowac, warto pare razy w miesiacu po kilka godzin polatac z kolegami.

Zeby handlowac trzeba zalogowac sie czesciej niz raz na 3 miesiace.

Zeby robic misje warto grac przynajmnie 1 godzine na raz.

4. Imho najlepsze dla calkiem nowego gracza jest zbieranie smieci po misji lub ratach kogos starszego. Jeden na 20 graczy objawia wrodzony talent handlowy i od pierwszych dni potrafi zbudowac wielka fortune.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:54:05 »
Będąc totalnym Świeżakiem, najprościej można się "dorobić" bijąc npc na paskach asteroidow w systemach z security status 0.7-0.5.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 01, 2010, 12:58:16 »
W hi secu obecnie myślę że warto explorować plexy unknow i liczyć na faction/expedycje.

AFem lub cuzem z dobrym fitem luźno solo je zrobisz. Temat wymaga oczywiście troche zachodu i przygotowania ale są w tym dobre iski.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 01, 2010, 13:09:04 »
Cytuj
AFem lub cuzem z dobrym fitem
Mówimy o nowym charze :P który poza skilami na takie coś musi jeszcze zrobic skile do skanowania, czyli ta opcja to mniej więcej 2 lub 3 miech gry

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.