Śmietnisko > Off Topic

Windows 7

(1/19) > >>

Voulture:
Wlasnie wyszla polska wersja jezykowa jako update, testuje, poki co dziala porzadnie. Przypominam, ze Windows 7 dostepny jest na oficjalnych serwerach microsoftu dla kazdego, nie trzeba placic za oryginalny system az do kwietnia 2010 roku. Od 3 tygodni dostepna jest wersja RC z pelnym wsparciem aktualizacji. Uzywam juz ponad 2 miesiace, od bety, nie mialem z systemem ani jednego problemu. W ostatnich tygodniach nastapilo sporo mzian odnosnie kompatybilnosci, mi.i. w7 otrzymal wsparcie od deamon tools co pewnie moglo niektorych zniechecac.

Polecam generalnie. Link: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Howto? Sciagamy wersje angielska i sciagamy 50mb pack z polskim jezykiem.

Xarthias:
Problemy są z firewallami/antywirami (np COMODO nie działa :/ ) i ze starszymi grami (ale mniejsze niż pod vistą).
Generalnie system na moim starym laptopie jest wydajniejszy niż xp i ogólnie dość przyjemny w użytkowaniu.

Voulture:
Hmm lista wspieranych firewalli i antyvirow jest juz dosc spora. Sam od poczatku uzywam sobie Aviry i nie narzekam.

Khobba:
A jak z modyfikacjami plików na dysku? Na etapie bety, dziennikarze bodaj z computerworld zainstalowali photoshopa , a następnie wgrali jakiegoś cracka. Windowsy same, bez pytania, połączyły się z adobe, sprawdziły, że .exe jest nie taki jak trzeba i... zablokowały dostęp do całego katalogu, tak, że nie można było wgrać z powrotem oryginalnego .exe, ani zrobić nic innego w tym katalogu. Sytuacja została przywrócona do normalności przez odpalenie kompa pod linuchem i modyfikację danych na dysku spod niego. (przeczytane na slashdot.org parę miesięcy temu )

Nie chcę rozsiewać FUD, zresztą nikt nie popiera wgrywania pirackich programów, ale nie podoba mi się idea, że nie mogę sam decydować co robię z danymi na swoim dysku... Chyba, że jest inaczej, ja nie zrozumiałem artykułu, poprawili to lub ktoś po prostu leciał w kulki, wtedy cofam powyższe, ściągam RC i grzecznie czekam na pojawienie się 7-ki w MSDNAA ;)

Xarthias:
Trzeba stać się "właścicielem" wszystkich plików na dysku - czyt. konieczność pogrzebania nieco w ustawieniach i wtedy nie ma problemu. Sprawdzanie przez windozę plików też można wyłączyć.
--- Cytat: Voulture w Maj 27, 2009, 13:12:53 ---Hmm lista wspieranych firewalli i antyvirow jest juz dosc spora. Sam od poczatku uzywam sobie Aviry i nie narzekam.

--- Koniec cytatu ---
Avity nie testowałem akurat... A masz pod ręką link do tej listy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej