Eve Online > NoobGarten

EVE: Czy warto w ni? gra??

(1/4) > >>

YV:
Witam
Przed kupnem gry chcialem czegos sie o niej dowiedziec
wchodze na forum i pierwsze co mnie zniechecilo to aktualna cena (ok75zl) ale to jeszcze da sie przezyc
czytam dalej i co sie okazuje
ze sporo osob przestaje grac w eve...
teraz zaczynam sie powoli zastanawiac czy kupic i grac czy tez nie ;/
i dla czego ludzie przestaja grac w eve ?
z powodu tych 75zl mies... ?
czy poprostu znudzilo im sie juz a moze eve jest nude ?
pomogl by mi ktos rozwiac watpliwosci ?

reassor:
eve jest na tyle gra rozniaca sie od innych , ze nie sposob przejsc kolo niej obojetnie ...

zapewnie wszyscy mnie popra jesli napisze ,ze mozna ja albo kochac , albo nienawidzic ...

na poczatku polecam poszukac topicu o tym jak kazdy z nas zaczynal.. tam mozesz wychwycic duzo naszych spostrzezen i emocji zwiazanych z evka:)

ale generalnie po prawie 5 miesiacach grania moge powiedziec tyle... ze syndrom znudzenia moze wystapic w kazdym momecie... choc jesli preferujesz gre solo(freelancing) to moze to nastapic szybciej ...
jesli jestes "stadnym" ;) graczem i lubisz wyzwania to napewno je znajdziesz....

nie uswiadczysz w tej grze czegos takiego jak event z prawdziwego zdarzenia , ale mozesz byc czescia historii swiata .... sojusze ... wojny miedzy poteznymi korporacjami ... no i najciekawsze moim zdanie to to ... ze jesli wybierzesz odpowiedniego corpa ( dla ludzi nie z TWB --> to nie jest reklama TWB)  to bedziesz razem z kumplami wplywal na losty calych regionow w 'TEJ' czesci galaktyki :)

generalnie eve mozna okreslic jako jedno wielkie narzedzie .. jesli otoczysz sie ludzmi umiacymi z niego korzystac to bedziesz sie bawil dlugo :) ... a jeslli trafisz na znudzonych gra i malo aktywnych to znudzi ci sie po miesiacu ;]

naszczescie gra duzo polakow i sa rozsyapni po calym swiecie eve wiec ja moge tylko mowic za siebie;]  

zycze podiecia decyzji z ktorej bedziesz zadowolony :)

jesli cos sie nie klei w tym texcie to sorry ale nigdy nie mialem ambicji polonistycznych :P

pozdroo i cu in game :)

SHarG:
eve rox  8)

unique|tom:
Witamy nowego, oby przysz?ego maniaka :)


--- Cytat: "YV" ---pierwsze co mnie zniechecilo to aktualna cena (ok75zl)
--- Koniec cytatu ---


W kwestii ceny to jest jak jest i przy p?atno?ci miesi?c w miesi?c 75 z? to jest raczej du?o, lecz wystarczy zmieni? plan na 3 lub 6 miesi?czny i ju? cash za abonament obni?a si? o 1/4.
Jak widzisz nas wszystkich te sprawy nie odstraszaj?, to jest jeden z mniej wa?nych, przyziemnych elementów EVE. Je?eli by nie by?o warto wysup?ywa? tych PLN co miesi?c, to nikogo z nas by? tu nie znalaz?.
Wiedz jedno, ?e je?eli raz zaczniesz gra? i za?apiesz "bakcyla", to na pewno znajdziesz te kilka piw miesi?cznie, które znacznie lepiej b?d? wygl?da?, pozostaj?c w lodówce w monopolowym... 8).


--- Cytat: "YV" --- sporo osob przestaje grac w eve...
--- Koniec cytatu ---


Gdzie to zas?ysza?e?, ?e sporo??
Fakt "odchodzenia" przez graczy w przypadku EVE ma dwojakie znaczenie, pierwsze: definitywnie odchodz? ci (w ci?gu roku naliczy?em tylko 2-4 osoby z ponad 60!!!), którym ewidentnie nie podpasowa? na d?u?sz? met? klimat oraz stylistyka i mechanika EVE, na to nic nie poradzisz - nic na si??.
Druga grupa ludzi, to osobnicy, którzy TYMCZASOWO zawieszaj? swoje konto (najcz??ciej "skilluj?c" odpowiednio d?ug? umiej?tno??) w zwi?zku z oczekiwaniem na nowe "magnesy" (addony) i gdy te si? pojawiaj?, oni czym pr?dzej wracaj?.

Ta druga grupa (o pierwszej ju? wszystko co mia?o zosta? powiedziane to napisa?em uwa?a, zreszt? jak my wszyscy, ?e EVE ma wiele zalet:[*]jest to twór extra ?wie?y[*]zupe?nie wyj?tkowy (po zamkni?ciu E&B jedyny Space MMORPG[*]prawdziwie tworzony przez graczy dla graczy, na którego kszta?towanie my, gracze, mamy wp?yw o 1000% wi?kszy ni? w jakimkolwiek innym MMORPG...[*]EVE posiada jedn? z najbardziej zgranych spo?ecno?ci - mówi? o tym wszyscy którzy przechodz? z innych gierek
[*]to tylko kilka z tysi?cy zalet EVE...[/list]O EVE mo?naby pisa? ksi??ki a i tak nie uchwyci si? tego ca?ego klimatu i tego CZYM tak naprawd? ona jest. Problem z tym, ?e po pewnym czasie nast?puje tak zwane "zm?czenie materia?u", które w przypadku 90% naszej EVE-owej spo?eczno?ci jest chwilowe (wystarczy miesi?c lub 2 zawieszenia konta) i po przerwie ludzie na nowo nabieraj? ochoty na granie w EVE.


--- Cytat: "YV" ---a moze eve jest nude ?
--- Koniec cytatu ---


Jedno czego o EVE nie mo?na powiedzie? to ?e jest nudna - pod warunkiem. ?e nie szukasz gry w której jeste? "prowadzony za r?czk?". Je?eli tak jest, to EVE po 1 miesi?cu ci si? znudzi. EVE jest wyzwaniem dla osób z wyobra?ni?, które maj?c dost?pne narz?dzia (mechanika EVE) tworz? sobie swoje w?asne eventy, tworz? swoje przygody wspó?pracuj?c z innymi graczami itp (w 75% w?ród tych, którzy odeszli to by?o g?ówn? przyczyn? defiitywnego rozstania - brak gotowych rozwi?za?). EVE ci?gle ewoluuje, pojawiaj? si? nowe mo?liwo?ci, nowe narz?dzia itp. wystarczy tylko wymy?le? jak je zastosowa? i ka?dy ma swoj? "wyj?tkow?" przygod?.

Ja jestem z EVE od 1,5 roku, miewa?em swoje ups and downs, nie gra?em przez miesi?c itp. tylko po to ?eby pó?niej wróci? i po raz kolejny "zanurzy? si?" w EVE z wielkim zapa?em, jak widzisz dalej jestem i na pewno jeszcze d?ugo zostan?... Bo EVE ?yje i si? ci?gle PRAWDZIWIE rozwija  :twisted:  i to j? w???nie odróznia od innych MMORPGów.

Po tych naszych chaotycznych wypowiedziach mo?na wywnioskowa? jedno - WARTO SPRÓBOWA?. Je?eli jeste? zainteresowany to mamy do dyspozycji 7 dniowe triale coby? sobie oblooka? co i jak, wystarczy wy?a? do mnie PM z mailem twoim. Chat Room POLSKA w EVE jest zawsze pe?en ludzi, którzy na pewno z ch?ci? odpowiedz? na twoje pytania.

jarecki:
Ermen ja protestuje przeciw takim statystykom i mowieniu ze ci co odchodza na stale lubia byc prowadzeni za raczke, itd, itp. Ludzie odchodza z wielu powodow, a takie generalizowanie mile nie jest.

Ja odszedlem z wielu powodow, jednym z nich bylo zmeczenie materialu, ale do tej pory bardzo cenie EVE i uwazam ja za swietna gre, moze nieco niedorozwinieta... ale mam nadzieje ze pokaze duzo ciekawego.

Jesli ktos ma nieco wolnej kasy (no nie czarujmy sie 70 zl miesiecznie to nie jest kosmiczna kwota) i sporo czasu do poswiecenia i lubi te klimaty to EVE go wciagnie napewno. Mnie "wyplulo" po dobrym pol roku grania. Czy zaluje odejscia....czasem tak :|

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej