Autor Wątek: Total Noob Questions po raz czwarty  (Przeczytany 125510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:38:51 »
Raveny i Typhoony mogą rozważyć drony z targrt painterem.
jaki maksymalnie to da bonus?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 07, 2008, 13:13:33 »
Trzy heavy pewnie z 50, 60%

Brioszka

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 08, 2008, 15:24:02 »
Witam wszystkich i z góry przepraszam za moje idiotyczne pytania.

Od dłuższego czasu się przyglądam EVE i chcę rozpocząć moją przygodę ( lub porażkę ) w otchłaniach kosmosu , jako że z tego co czytam EVE jest grą nastawioną na pvp moje pytanie jest następujące , którą rasę wybrać do pvp , Caldari raczej odrzucam bo z tego co czytałem ich statki nadają sie bardziej do PvE ( mam nadzieję że nikogo nie uraziłem ) , wiem że przez 1szy miesiąc bedę robić learningi itd .

Za pomoc dziekuję z góry :)

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 08, 2008, 15:31:43 »
Wybierz taką rase jaka Ci się najbardziej podoba :)
Wyskillować statki innych ras to nie jest wielki problem, nigdy nie zamykasz sobie drogi wybierając taką rase na postać czy inną.

solette

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 08, 2008, 15:36:17 »
Tylko cross-training zajmuje baaaardzo duzo czasu ;)

Witamy :)

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 08, 2008, 15:46:41 »
Witam wszystkich i z góry przepraszam za moje idiotyczne pytania.

Od tego jest ten wątek. Właściwie cały dział noobgarden. I KAOD. I Gara... Nieważne.

Od dłuższego czasu się przyglądam EVE i chcę rozpocząć moją przygodę (lub porażkę) w otchłaniach kosmosu , jako że z tego co czytam EVE jest grą nastawioną na pvp moje pytanie jest następujące, którą rasę wybrać do pvp,

Tę której background najbardziej ci się podoba. No i muszą mieć jeszcze ładną twarz. Jeśli gra ci się spodoba, to nie chcesz, by przez parę następnych lat jakiś maszkaron spoglądał na ciebie z ekranu logowania.

Caldari raczej odrzucam bo z tego co czytałem ich statki nadają sie bardziej do PvE

Po pierwsze latać można dowolnym statkiem więc nie ma to żadnego znaczenia. Po drugie, w statkach Caldari mozna było w easy mode uprawiać PVE, nie znaczy to jednak, że nie nadają się PVP. Wprost przeciwnie. Chyba jako jedyna rasa mamy statki przydatne wyłącznie w PVP, zaś wyspecjalizowany pilot Caldari jest bardzo pożądany w każdym gangu.

(mam nadzieję że nikogo nie uraziłem) , wiem że przez 1szy miesiąc bedę robić learningi itd .

To może być błąd. Co prawda po tym miesiącu będziesz skillował nieco szybciej, ale potwornie się zanudzisz.

Tylko cross-training zajmuje baaaardzo duzo czasu ;)

Wprost przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 15:51:09 wysłana przez Mona X »

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:12:05 »
Uścislając, jako Caldaryjczyk nie będziesz miał zbyt dobrych statków do latania na pvp solo, do wiekszego gangu czy floty będziesz miał zaś najprzydatniejsze. Jeśli jednak planujesz walczyć solo, piracić a jednak pve ędzie stanowiło spora cześć twojej gry w Eve polecam Ci Ammarow. W tym momencie, bo eve sie cały czas zmienia, wydaja sie oni zdecydowanie najciekawsza rasą. Świetne statki do solo, rewelacyjne fleet shipy, najlepsze capitale i bsy, dobre recony i jedne z najlepszych statkow do PVE. Alw to tylko moja prywatna opinia Caldari/Gallente gracza,

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:20:39 »
W tym momencie, bo eve sie cały czas zmienia, wydaja sie oni zdecydowanie najciekawsza rasą.

Ale tylko dlatego, że prześli process caldaryzacji. :)

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 08, 2008, 20:26:07 »
  Eeee tam Caldaryzacji. Jak zaczniecie latać z laserami, to pogadamy o Amarryzacji, a teraz jak zawsze zresztą jest do dyspozycji uber Sacrilege do wszystkiego, jako główny przedstawiciel joint venture Khanidow z Caldaryjczykami.  :P

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 08, 2008, 21:14:16 »
A także Veangance, Damnation, Malediction, Apoc i Zealot. :)

Brioszka

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:24:44 »
Po długich namysłach poszedłem za radą i wybrałem Ammar bo podoba mi sie ich background . wygląd statków , ładna twarz na mnie patrzy :P to że są nerfy i boosty cały czas to normalne w MMO więc tym się nie przejmuję , teraz tylko się muszę zastanowić co dalej lepiej małe gangi w jakimś merc corpie czy większy alliance czy cos i fleet bitwy :P

Przy pierwszym kontakcie gra lekko przytłacza :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:38:28 »
Po długich namysłach poszedłem za radą i wybrałem Ammar bo podoba mi sie ich background . wygląd statków , ładna twarz na mnie patrzy :P to że są nerfy i boosty cały czas to normalne w MMO więc tym się nie przejmuję , teraz tylko się muszę zastanowić co dalej lepiej małe gangi w jakimś merc corpie czy większy alliance czy cos i fleet bitwy :P
I bardzo dobrze, że tak właśnie do tego podchodzisz. Prędzej czy później i tak zaczniesz skillować inne statki (czy to dlatego, że będziesz chciał latać najlepszym w swojej specjalizacji, czy też dlatego, że przyjdzie kolejny nerf - w dłuższej perspektywie i tak nie ma znaczenia). Polecam fleet battle - pomimo problemów z lagiem akurat ten element EVE jest ładnie dopracowany.
O małych gangach się nie wypowiem bo nie wiem jak jest teraz, aczkolwiek po ostatnich zmianach (nie żebym latał na fleet opy ostatnio  8)), to właśnie one najwięcej zyskały IMHO.

Przy pierwszym kontakcie gra lekko przytłacza :P
Przyzwyczaisz się, jak i do pewnych braków i niedociągnięć ze strony CCP. Niestety nie ma dla EVE obecnie żadnej alternatywy.

A używałeś vespa ec-600 albo hornet ec-300? to w sumie jedne z bardziej popularnych dronek jakich się ostatnio używa.
Caldari nie zostali stworzeni do pvp tylko pve. Do PvP nadaje się falcon, czyli generalnie caldari mają świetne ew ;)
I co sugerujesz, że dronki ECM używa się w PVE ?  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 10:44:38 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:29:56 »
Z innej beczki:

1) Jaka jest różnica między zwykłą CovertOps Frigate a Stealth Bomberem? Wiem, że ten drugi ma możliwość odpalania Cruise Missile, ale czy jest za to jakaś "cena' w porównaniu pierwszego typu?

2) Gdy zaczepiamy agenta, mamy do wyboru - przyjąć misję, odrzucić lub dać "back", przy czym przy tej ostatniej opcji misja "wisi" w Journal - jeśli nie mam ochoty jej robić, to lepiej od razu odrzucić, czy poczekać aż wygaśnie?



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:39:58 »
Z innej beczki:

1) Jaka jest różnica między zwykłą CovertOps Frigate a Stealth Bomberem? Wiem, że ten drugi ma możliwość odpalania Cruise Missile, ale czy jest za to jakaś "cena' w porównaniu pierwszego typu?

Covert ops, to papierowa fregata, która może warpować w cloaku. Do tego ma bonus do skanownia, więc szybciej można znaleźć różne rzeczy.

Stealth bomber, to papierowa fregata, ktora nie może warpować w cloaku, ale gdy jest niewidzialna, to porusza się szybciej niż normalnie. Do tego może wystrzelić rakietki Cruise, które w tym wypadku sa świetne do psucia frejek lub bomby, które są świetne do psucia idiotow.

2) Gdy zaczepiamy agenta, mamy do wyboru - przyjąć misję, odrzucić lub dać "back", przy czym przy tej ostatniej opcji misja "wisi" w Journal - jeśli nie mam ochoty jej robić, to lepiej od razu odrzucić, czy poczekać aż wygaśnie?

Podobno lepiej odrzucić. Po odrzuceniu rusza czterogodzinny timer, w czasie którego po następnym odrzuceniu spadnie standing do agenta, korpa i frakcji.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:40:14 »
1. Fregata cov ops może nosić cov ops cloak, stealth bomber tylko cloaki T1 = cov ops może warpować w maskowaniu, stealth bomber nie.
2. Misja wisi w journalu bodaj 2 tygodnie - potem wygasa i tracisz standy, więc jeśli wiesz, że nie masz czasu/ochoty/możliwości jej zrobić, to odrzucaj. Odrzucenie dwóch misji pod rząd w krótkim okresie czasu [nie pamiętam dokładnie ile] też powoduje stratę standów.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:48:59 »
1. Fregata cov ops może nosić cov ops cloak, stealth bomber tylko cloaki T1 = cov ops może warpować w maskowaniu, stealth bomber nie.
Są 2 modele T2, SB nie może korzystać z 1: Covert Ops Cloaking Device II

2. Misja wisi w journalu bodaj 2 tygodnie - potem wygasa i tracisz standy, więc jeśli wiesz, że nie masz czasu/ochoty/możliwości jej zrobić, to odrzucaj. Odrzucenie dwóch misji pod rząd w krótkim okresie czasu [nie pamiętam dokładnie ile] też powoduje stratę standów.
Jak napisał Mona X
Cytat: Mona X
Podobno lepiej odrzucić. Po odrzuceniu rusza czterogodzinny timer, w czasie którego po następnym odrzuceniu spadnie standing do agenta, korpa i frakcji.
Aczkolwiek nie jestem pewny tej frakcji dla zwykłych misji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:08:00 »
Wiem, że wygaśnięcie ofert misji storyline nie ma absolutnie żadnego efektu - oczywiście poza pełnym niezadowolenia mailem od agenta( Kij im w oko, nie będę leciał 10 j żeby powiedzieć, że nie będę przewoził 50k m3 5j po low )

O dziwo porażka zwykłej misji powoduje spadek standingu także do frakcji, choć w _bardzo_ nieznacznym stopniu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 09, 2008, 15:01:46 »
OK, w takim razie jaki statek nadaje się lepiej dla scouta - CovertOps czy Stealth Bomber?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 09, 2008, 15:10:29 »
Interceptor [;

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 09, 2008, 15:29:31 »
CovertOps - kluczem jest zdolność do warpowania w maskowaniu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:03:25 »
Kolejna porcja pytań od nooba :)

1) Statki w cloacku  - czy widać je na scanie?

2) Kontrakty kurierskie - jak ustalany jest collaterall? Czy wystawiając taki kontrakt może ustawiać tę wartość "z d...", czyli to się samo kalkuluje na podstawie wartości towaru? I w drugą stronę - czy jeśli do przerzucenia jest np: 5000 m3, to czy mogę to przewieźć w dwóch partiach?

3) Gate-campy. Siedzę w systemie, w którym jest gate-campa (czyli i ja, i campa jestem po tej samej stronie interesującej mnie bramie), to jaka taktyka przebicia się jest najlepsza - warp to 0 na bramę i jump? Statek zdzierży nawet 3 dobre salwy z BS-a bez wejścia na strukturę (sprawdzone!), więc jeśli skok zajmie 5-10 sekund, nie będzie problemu. Ale czy to dobry pomysł, czy jest może lepszy?

4) Safespoty - załóżmy, że jest pusty system, w którym jestem tylko ja i gang szukających mnie przeciwników. Mam SS-a, ale powiedzmy, że zrobiony jest "po taniości" - albo jest w prostej linii pomiędzy dwiema punktami, albo jest bliżej niż 14,5 AU od jakiegoś punktu. Czy jednak ten SS oraz 20+ innych obiektów (gwiazda, planety, moony, belty - ale NIE gate'y) wystarczy, by skacząc non-stop pomiędzy tymi punktami być nieuchwytnym? Non-stop, znaczy "jestem w danym punkcie przez 30 sekund i warp na kolejny, w losowej kolejności). Cel ćwiczenia - zmęczyć i zniechęcić przeciwnika, żeby poszedł do innej piaskownicy lub przynajmniej prysnąć przez gate'a (patrz punkt 3).

5) A teraz trudne pytanie, naprawdę trudne: czego nie boi się cruiser? Zakładając, że nie ma się uber-skilli i ma się ca. 8000 HP shielda i armora. Działa medium plus medium drones. Czy zawsze warto zwiewać, czy jest jakaś kategoria shipów, które mogę spokojnie rozjechać? No, wiadomo - frytki T1 :) Ale pozostałe spotykane w lowsecu - co z covert-opsami, steatlh bomberami, AF-ami?

Z góry dzięki :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #301 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:22:05 »
1) Nie.
2) Przez wystawiającego kontrakt, chyba nie ma przeciwwskazań do przewozu w dwóch i więcej turach.
3) Jeśli to low sec to warp na zero i skok - piraci przeważnie nawet nie spróbują namierzyć statku. Camp jest raczej na statki lecące w drugą stronę.
4) Generalnie tak.
5) Tutaj się nie da odpowiedzieć. Możesz przegrać z dobrze pilotowaną i wyskilowaną fregatą, możesz rozwalić fakcyjny pancernik z oficerskim fitem, którego pilot jest idiotą i poszedł afk na pasku z wyłączonymi modułami. Jak chcesz latać po low secu i kosić ludzi w krążowniku to zapisz się najlepiej do jakiejś korporacji pirackiej - tam będą ludzi z doświadczeniem w takich sprawach i o wiele lepiej odpowiedzą na to pytanie. No i praktyka pozwoli ci samemu się orientować. Jeśli nie chcesz piracić, to polecam milicję - gallentejską oczywiście:) Polecam moją korporację;) Masz chyba jakieś 20m sp za mało na normalną rekrutację, ale pogadać [zaznaczam - po angielsku] zawsze można;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #302 dnia: Grudzień 18, 2008, 22:08:13 »

2) Czyli co - mogę wystawić absurdalnie wysoki collateral? Ofc, najwyżej nikt się po to nie schyli?

5) Wręcz przeciwnie - piracić nie zamierzam. Natomiast chodzi mi raczej o sytuacje, gdy ktoś mnie atakuje w lowsecu. Na razie - ze względu na mizerne skille i generalne słabe ogarnięcie gry - z miejsca palę gumę. Przeżywalność mam niezłą: zdarzyło mi się zginąć na gate-campie, ale nigdy nikt nie był w stanie złapać mnie na pasku nawet jeśli w ogóle do kontaktu doszło . Z drugiej strony, już mnie troszkę diabli biorą od tego uciekania (ego, ego!) i najchętniej bym się odgryzł... wczoraj goniły mnie dwie AF-ki i zastanawiam się po prostu czy to nie był akurat cel, który mógłbym zarysować. Podejrzewałem jednak, że te AF były bardzo szybkie, plus jeden z tych pilotów był CEO jakiegoś korpa, więc raczej wiedział co robi.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #303 dnia: Grudzień 18, 2008, 23:08:34 »
Dowolnej wielkości - co może być dość śmieszne gdy np. stacja docelowa nie pozwala nikomu dokować. Cały kontrakt musisz być w stanie przewieść na raz, paczki nie da się podzielić, ale jak już weźmiesz kontrakt możesz podejrzeć co jest w środku.
Wyczucie co, kiedy i czym atakować zdobędziesz tracąc statki, więc zadbaj byś mógł sobie na to pozwolić.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #304 dnia: Grudzień 18, 2008, 23:17:50 »
2) Dokładnie tak.
5) Palenie gumy jest doskonałym pomysłem. Piraci zawsze mają statki sfitowane pod pvp, ty prawdopodobnie nie, więc walka będzie dość jednostronna. By nie wspomnieć o ich przewadze w sp i doświadczeniu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #305 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:59:20 »
Dowolnej wielkości - co może być dość śmieszne gdy np. stacja docelowa nie pozwala nikomu dokować. Cały kontrakt musisz być w stanie przewieść na raz, paczki nie da się podzielić, ale jak już weźmiesz kontrakt możesz podejrzeć co jest w środku.
Wyczucie co, kiedy i czym atakować zdobędziesz tracąc statki, więc zadbaj byś mógł sobie na to pozwolić.
Jak podejrzeć ? Otwarcie paczki dotąd bezpowrotnie niszczyło możliwość zakończenia kontraktu.

2) Kontrakty kurierskie - jak ustalany jest collaterall? Czy wystawiając taki kontrakt może ustawiać tę wartość "z d...", czyli to się samo kalkuluje na podstawie wartości towaru? I w drugą stronę - czy jeśli do przerzucenia jest np: 5000 m3, to czy mogę to przewieźć w dwóch partiach?
Collateral sam ustalasz - może to być również informacja, że coś cennego jest w ładunku i teraz pytanie, czy może warto jednak nie oddawać ? Collateral można ustalać bazując na wartości towaru, ale mi jakoś dziwnym trafem zawsze z dupy cena wychodziła.
Jeśli kontrakt ma określoną objętość to nie możesz podzielić paczki jaką dostajesz. Kontrakt kurierski za to może obejmować max 100 pozycji o objętości nie większej niż bodaj 120k m3 (lub 100k m3 - nie pamiętam). Otwarcie paczki oznacza jej zniszczenie i uniemożliwa (lub uniemożliwiało jeśli to zmienili ostatnio) zakończenie kontraktu.

4) Generalnie tak.
Dodam od siebie:
Jeśli znasz swoje możliwości i znasz dokładnie przeciwnika (np. dokładnie jakim sprzętem dysponuje - i.e. typ statku, fit) wówczas sam możesz się zacząć bawić. Jeśli ściga Ciebie ceptor a jesteś pewny, że go pokonasz w czasie jaki będzie potrzebny by do Ciebie dotarli jego koledzy - możesz próbować. Jeśli znasz prędkość z jaką poruszają się przeciwnicy i jest ona niższa niż Twoja, to możesz alignować na jakiś obiekt i walić ile fabryka dała (i jeszcze więcej).
Możliwości zabawy jest mnóstwo.

5) Palenie gumy jest doskonałym pomysłem. Piraci zawsze mają statki sfitowane pod pvp, ty prawdopodobnie nie, więc walka będzie dość jednostronna. By nie wspomnieć o ich przewadze w sp i doświadczeniu.
W czasie warpu dodatkowo możesz sprawdzić informacje o przeciwnikach (info charu to potężne narzędzie - wiek sugeruje potencjał SP, empolyment history zaś kierunki w jakich odbywało się szkolenie, wrzutki w bio czasem dodatkowo dorzucają parę rzeczy).

Podejrzewałem jednak, że te AF były bardzo szybkie, plus jeden z tych pilotów był CEO jakiegoś korpa, więc raczej wiedział co robi.
Bycie CEO jakiegoś korpa o niczym nie świadczy. Czasem jest to po prostu osoba z łapanki. Informacja o ilości ludzi w korpie może być zaś cennym dodatkiem by jednak tę gumę palić intensywniej (im większy korp tym większe prawdopodobieństwo, że jednak ten CEO to nie byle kto), a przynależność korpa do znanego pirackiego ally powinna rozwiać jakiekolwiek Twoje wątpliwości.
Co do AF'ów - wszystko zależy od fitu i, może się zdarzyć, że mają fit na speed, ale to Twój własny fit w tym wypadku powinien być bardziej determinującym Twoje zachowanie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #306 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:51:49 »
Ja byłbym jednak ostrożny w atakowaniu AF'ów cruiserem t1 ... bo moze ci się przytrfić sporo suprise ... z drugiej strony AF raczej nie zaatakuje pod gete ... a jesli przeciwnik nie stoi pod gatem BS-em z SMART bombami to wskoczenie na 0 i jump sa niezlą taktyką, .. no chyba ze to gate low > low lub 0 > 0/low ... wtedy warto moze przyjac jedna salwe na klate by przeciwnik złapał agro ...

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #307 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:59:26 »
od pol rokuj ponad nuie da sie odpalic smartki w obszarze 10km od gate.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:27:20 »
wczoraj stracilem na smartce pod bramą shutla i jajo. Ale może to było 20km od bramy i jakoś mnie złapało na wychodzeniu z warpa.

Mosiek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #309 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:35:57 »
Podobno przy wychodzeniu z warpa nie można dostać od smartek.
Aczkolwiek co pewien czas ktoś dostaje.

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #310 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:17:54 »
Albi: W Rancer? Też się dałem tam załatwić choć wiedziałem że tam bez przerwy kampią bramy z włączonymi smartbombami :/

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:48:20 »
wczoraj stracilem na smartce pod bramą shutla i jajo. Ale może to było 20km od bramy i jakoś mnie złapało na wychodzeniu z warpa.

aha - napisałem o tym prawie rok temu pierwszy raz - że smartbombujące bsy zabijają dropujące w obręb grida  drobnice/jajka. Zasadniczo Xarthias nawet zrobił jeden eksperyment, który wyszedł ze nie zabijają , ale z dwóch możliwych wariantów ustawienia diosco-BSa chłopaki sprawdzili jeden i chyba do eksperymentu nie wrocili. A szkoda.

Zychoo

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #312 dnia: Grudzień 20, 2008, 11:40:39 »
@SokoleOko
Cruiserem zafitowanym na raty uciekaj zawsze jak ktos cie atakuje. W 90% przypadkow napastnik wie co robi i cie popnie nawet zwykla t1 frejka (rifterem np.)

Greg

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #313 dnia: Grudzień 21, 2008, 01:16:57 »
Witam, gram od kilku dni i przesiadam sie na destroyera. W co go wyposazyc, i na jakie raty moge isc i gdzie? Bo kopanie powoli mi sie nudzi.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #314 dnia: Grudzień 21, 2008, 03:04:40 »
Small działka (te, na które ma bonus) do oporu i do 0.5.

Ewentualnie misje rób  :)