Autor Wątek: Co szkolić?  (Przeczytany 20342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podchmielony

  • Gość
Co szkolić?
« dnia: Maj 05, 2008, 15:14:03 »
Witam Wszystkich jako że jest to mój pierwszy post chcę zaznaczyć że Mam bardzo mało Info o grze  :buck2:

Stworzyłem postać z myślą o byciu kretem (miner)
Wykonałem wszystkie misje podstawowe i przyszedł w końcu czas podjąć się szkolenia umiejętności nie oczekuje od was jakiegoś ścisłego Wytyczenia co mam szkolić (chociaż było by miło) nawet małe porady co jest bardziej przydatne a co mniej będą pomocne  ;)

Oto krótki opis mej postaci
Nick Jicc
Caldari
Spis statystyk:
Int 13 (z implantem +1)
Per 9
Char 3 ( :uglystupid2: prawdziwy zemnie Charyzmatyk xD)
Wil 7
Mem 15 (z implantem +1)

Opis Skili



Liczę na państwa pomoc Puki co rozwinąłem skile potrzebne do latania fregatami Caldari z Bazy startowej.
Posiadam Fregatę Bantam z zamontowanymi 2x Miner l +2x Civilian Expanded cargohold .
Oto moje WH + kasa za same materjały w początkowej stacji otrzymam ~340-380k.


PS z tymi umiejętnościami zastanawiam się czy zmienić Statek na inny czy jeszcze poczekać.
BTW Alem się rozpisał  :laugh:
Z góry dziękuję za pomoc .


Edit Oj przez pomyłkę nie ten dział Może ktoś przenieś do     NoobGarten
Przepraszam za kłopot.

Ellaine

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2008, 15:24:10 »
Większości ludzi przechodzi ochota na bycie kopaczem na dłuższą metę i wtedy żałują swojej super wysokiej memory i int. Jako że będziesz się gryzł z rozpaczy prawdodpobnie dopiero za parę miesięcy - parę miesięcy zmarnowanego czasu skillowania - to proponuję już teraz przerobić postać na bardziej uniwersalną i mieć wszystko oprócz charyzmy w granicach paru punktów różnicy.

A tak poza tym pro sprawa jest prosta, skillujesz w kierunku założenia Minerów II na statek Osprey i wykopania nim jak najwięcej w granicach rozsądku. Potem zostają Ci Mining barges i strip minery.
W międzyczasie - skillujesz learningi tak przynajmniej do poziomu posiadania wszystkich 11-tu na 4.

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2008, 15:29:28 »
szczerze zastanawiałem się nad postacią bardziej uniwersalną ale jakoś odszedłem od tego pomysłu bo jak coś jest do wszystkiego to jest do Du.. Po twoim poście zacząłem się zastanawiać nad zmianą Masz jakieś propozycje? W sumie Kopanie Wybrałem dlatego że chciał bym mieć zawsze jakieś drobne na wydatki a na Walce itp póki co się nie znam więc farmienie innych odpada. Zostają questy czy z nich da się wyciągnąć spore profity?.

Goomich

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2008, 15:36:55 »
Liczę na państwa pomoc Puki co rozwinąłem skile potrzebne do latania fregatami Caldari z Bazy startowej.
Posiadam Fregatę Bantam z zamontowanymi 2x Miner l +2x Civilian Expanded cargohold .

Stąd masz dwie możliwośći. Albo zacząć skillować Caldari Cruiser i kopać w Ospreyu, a później przesiąć się na Rokha albo Retrievera, albo olać tę linię i skupić się od razu na barkach. A dokłądniej na Prokurerze. To z lekka syfny statek (gorszy od Ospreya), ale nie "zmarnujesz" kilku dni na cruiserach.  Wtedy skillujesz Astrogeology (w dziale Science) na 3, Industry na 5 oraz Mining barge na 1. Następnie skille na retrievera, covetora i ostatecznie na Hulka.

1. Liczba SP jaką masz w danym skillu / liczba SP potrzebna do osiągnięcia następnego poziomu skilla.

2. Nazwa skilla i jego ranga (czyli mnożnik). Tade ma rangę 1, więc jest to podstawowy skill, ma level 1 potrzeba tylko 250SP. Dla skilla o randze 2 potrzeba by było 500, dla skilla o randze 3 - 750 itd. Najwyzsza ranga to 16.

3. Poziom skilla. tu masz pierwszy, Gdybyś miał trzeci, to byłoby 3 kwadraciki. Najwięcej może być 5.
Pod spodem jest pasek postępu w nauce. Im dłuższy, tym bardziej zapełniony będzie, kiedy osiągniesz nastepny level, pasek się oprózni.

Większości ludzi przechodzi ochota na bycie kopaczem na dłuższą metę i wtedy żałują swojej super wysokiej memory i int. Jako że będziesz się gryzł z rozpaczy prawdodpobnie dopiero za parę miesięcy - parę miesięcy zmarnowanego czasu skillowania - to proponuję już teraz przerobić postać na bardziej uniwersalną i mieć wszystko oprócz charyzmy w granicach paru punktów różnicy.

On ma wyrównane, popatrz się na learningi.
Int 13 - 1 (implant) - 2 (analytical mind) = 10
Mem 15 - 1 (implant) - 4 instant recall) = 10
perc 9
will 7

Przy tech 2 bedzie miał problem, ale nie ma tragedii.

A tak poza tym pro sprawa jest prosta, skillujesz w kierunku założenia Minerów II

To już ma.

na statek Osprey i wykopania nim jak najwięcej w granicach rozsądku. Potem zostają Ci Mining barges i strip minery.
W międzyczasie - skillujesz learningi tak przynajmniej do poziomu posiadania wszystkich 11-tu na 4.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 15:44:29 wysłana przez Mona X »

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2008, 15:44:25 »
dziękuję Teraz jeszcze raz przemierzę Forum wzdłuż i wszerz i zobaczę czy nie będzie Rerola na inną klasę postaci bo Wyskilowanie umiejętności z 4na 5  trochę trwa i  w sumie szkoda by było później się skapnąć że to jednak nie ten typ gry co nas pociąga. Nie wiem póki co jak wygląda PvP w Eve I tu jest problem może jak bym zobaczył to bym wiedział czy ten typ gry mnie interesuje czy nie  xD stoję teraz na rozstaju po Poście Albi Kto mi doradzi pchać się dalej w górnika czy rerol?

Edit zacząłem skilować do tego statku Osprey (Ale to będzie kosztowne xD i czasochłonne)
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 16:00:17 wysłana przez Jacek »

Ellaine

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2008, 15:56:19 »
Nie ma problemu z byciem górnikiem, po prostu warto mieć więcej percepcji i willpowera (bardziej wyrównane cechy).
W Eve postać uniwersalna nie oznacza postaci do dupy. Możesz w ciągu jakichś 3-4 miesięcy osiągnąć mniej więcej szczyty możliwości jako górnik a potem szkolić się do przemysłu albo pvp albo albo nauki - cokolwiek - i Twoje skille w barkach w niczym Ci nie przeszkodzą w nauce strzelania. Ale niska percepcja i willpower zaszkodzą, i owszem (nauczyenie się skilli bojowych zajmie Ci więcej czasu)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2008, 16:04:21 »
Widać, że jesteś mało przekonany...  ;D
EVE w tym względzie (atrybuty) jest bardzo podobna do RL - pewne rzeczy będą Ci łatwiej (szybciej) szły, a inne gorzej.

Za przykład niech służy postać jaką obecnie masz stworzoną (nie rezygnuj z niej od razu, w końcu konto może trzymać 3 różne charaktery, więc zrobisz sobie drugi). Tworzyłeś ją z myślą o górnictwie, dałeś wysokie int i mem.
Dzięki temu możesz szybciej szkolić się w elektronice, inżynierii, przemyśle, mechanice i nauce. W sumie daje to około 100 umiejętności w których będziesz miał przewagę czasu treningu. Z drugiej strony będziesz wolniej szkolić się w tych które są związane ze statkami i uzbrojeniem (wyjątek stanowią dronki).

Różnice przy obecnie podanych informacjach wydają się spore, ale nie podałeś nam info jak wygląda sprawa ze skillami startowymi - może masz już jakieś zrobione (np. analytical mind), a każdy lvl to +1 do przypisanego mu atrybutu.


Heh... no i uprzedzili mnie...
Zatem masz dobrze zbilansowany charakter przemysłowy.

Sprawdź sobie jak to wygląda w zestawieniu i oceń sam co warto, a czego nie...


Jeżeli Twoja postać ma nie więcej jak kilka dni (trial konto), a w dodatku int i mem nie są podwyższane przez skille w grupie learnings to na Twoim miejscu zmieniłbym ustawienia na rzecz per i will. Jeśli zechcesz zmienić postać to podnieś odpowiednio per i will zdejmując po 3-5 pkt z int i mem (tak by mieć bez skilli max 9).

Idealna "wszechstronna" postać to taka która wszystko może rozwijać w podobnym tempie, bo wówczas najmniej traci czasu na szkolenie tego czym się będzie zajmować po kilkunastu miesiącach.

O specjalizacji w EVE decyduje nie to jakie masz startowe atrybuty postaci, czy rasa, a ilość i poziom umiejętności w ściśle określonych grupach.
Górnik w EVE potrzebuje poza umiejętnościami z grupy industry również kilka w grupie science no i oczywiście mieć czym latać.
Wojownik co zrozumiałe głównie będzie potrzebować umiejętności bojowych, ale nie samym gunnery przecież char w EVE żyje... zatem będzie potrzebował skilli równiez i w engineering (np. pod PG), electronics (np. pod CPU i tarcze), mechanics (np. hp dla pancerza i struktury)...

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 16:07:56 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2008, 16:09:41 »
Skile w Screenie są z mojego aktualnego stanu szkoliłem już kilka (właśnie mi się kończy robić spaceship command Rank z 1 na 2)


To zostanę przy górnictwie a w międzyczasie Douczę się Umiejętności obsługi Jakiś systemów obronnych ^^ i broni

W sumie przeczytałem posta  O pvp używając electronic warfare ship i powiem że to nawet nie było by złe rozwiązanie dla mnie  xD

Pożyjemy zobaczymy

PS czy zamieniać teraz Ship na Fregatę Kestrel (trochę słaby procesor nie pociągnie mi 4 Minerów ale 2 + jakąś broń owszem) no i te 300m3 boli xD ale póki co patrząc niema lepszej alternatywy brać czy są lepsze statki do mych skili odpowiednie  (nie latałem po dalszych bazach i nie patrzyłem co tam za statki są.)


Edit Kocham te wasze posty mówią mi one więcej niż te Treningi z gry :*

EDIT 2 Konto mam trial ale na 99% przedłużę mimo iż mało wiem o grze im więcej jej poznaje tym bardziej mi się podoba ^^

Edit 3 a da się jakoś zmieniać atrybuty na już stworzonej postaci? jak nie to stworzę tak jak mówicie mi Coś zrównoważonego ale na tej samej zasadzie czytaj Rasa klasa itp tylko will i percepcję zwiększę :)

Edit 4 a macie jakiś spoko builid pod górnika z mojej rasy? bo ja jeszcze do końca nie kumam tych wszystkich skili itp xD wiem że podczas tworzenia moja droga była taka

Caldari Achura
Ancestry - Stargazers
Kariera - Industry
Specjalizacja - Prospector
+ rozdanie tych punktów pomiędzy statystyki. jeśli będę tworzył nowego górnika to po prostu rozdać te 5 Pkt do Will i perc ?

Edit (znów) :krzeslo: do tego co napisano poniżej jednak nie łapie jak tymi lerningami zmieniać Statystyki postaci xD
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 16:24:36 wysłana przez Jacek »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2008, 16:20:29 »
Kestrel odpada - nie ma możliwości zamontowania minerów.
Atrybuty zmieniasz poprzez skille w grupie learning oraz implanty (max to 15+20% z sumy podliczonej po dodaniu bazowych).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2008, 16:29:56 »
w grupie lerning nie mam skila odpowiedzialnego za zwiększenie Will i perc czy takowe można w miarę tanio zakupić? (bo coby nie mówić jakimś muti milionerem to ja nie jestem xD)

Edit jest jakiś szybszy sposób na opróżnianie puszki? Bo bantanem latam 100 razy w tą i z powrotem zwożąc towar xD


Edit 2 :* za ten link
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 16:45:16 wysłana przez Jacek »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2008, 17:00:10 »
Ok moja lista umiejętności rozszerzyła się o
spaceship command Rank z 1 na 2
i iron will rank już jest 1 zaraz zrobię 2

Goomich

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2008, 18:19:18 »
Level, nie rank.

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2008, 21:08:24 »
jak zwał tak zwał pogram to i nazwy będę lepiej kojarzył.

pticu

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2008, 22:59:46 »
w grupie lerning nie mam skila odpowiedzialnego za zwiększenie Will i perc czy takowe można w miarę tanio zakupić? (bo coby nie mówić jakimś muti milionerem to ja nie jestem xD)

 podstawowe skile sa tanie jak barszcz

Edit jest jakiś szybszy sposób na opróżnianie puszki? Bo bantanem latam 100 razy w tą i z powrotem zwożąc towar xD

wyskiluj caldari industrial, kup haulera (nie wiem nawet jak sie to caldari nazywa) zamontuj minera i kop, bedziesz latal na stacje raz na 1-2h :) z pelniutkim cargo (kilka tys m3)

Goomich

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2008, 23:33:03 »
wyskiluj caldari industrial, kup haulera (nie wiem nawet jak sie to caldari nazywa)

http://www.youtube.com/watch?v=BeE5RanUr_E

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2008, 09:02:56 »
chodziło o industriala badgera ? Jeśli tak to on ma z tego co widzę  tylko jeden high Slot  :nie: jeśli ma jakieś plusy to jego pojemność  xD czy industrialem można ciągać skrzynki (takie z których nikt nic nie może wyjąć)


Edit A teraz małe pytanko dokąd się udać po wykonaniu wszystkich misji w pierwszej stacji dokującej? I jak szybko i sprawnie przenieś sprzęt :PP
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 09:09:00 wysłana przez Jacek »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2008, 09:27:35 »
wyskiluj caldari industrial, kup haulera (nie wiem nawet jak sie to caldari nazywa) zamontuj minera i kop, bedziesz latal na stacje raz na 1-2h :) z pelniutkim cargo (kilka tys m3)
To się nadaje na afk jak się nie ma nic innego do roboty.

chodziło o industriala badgera ? Jeśli tak to on ma z tego co widzę  tylko jeden high Slot  :nie: jeśli ma jakieś plusy to jego pojemność  xD czy industrialem można ciągać skrzynki (takie z których nikt nic nie może wyjąć)
Z pewnością Badger. Plus to jedynie pojemność, ale tym się można nie przejmować, bo normalną "procedurą" jest używanie jet-can (trzeba tylko uważać na kradziejów), albo kopanie w grupie, w której co najmniej 1 osoba zwozi urobek.

Skrzynki "z których nic nie można wyjąć" (secure) wozić może każdy statek o wystarczającej pojemności ładowni. Ciągać zaś ten który jest wyposażony w tractor beam. Problem w tym, że kontener jest o kant dupy rozbić z dwóch powodów - musisz go kotwiczyć by zabezpieczał zawartość, a po drugie ma małą pojemność (max 3.9k m3 pojemności).

Edit A teraz małe pytanko dokąd się udać po wykonaniu wszystkich misji w pierwszej stacji dokującej? I jak szybko i sprawnie przenieś sprzęt :PP
Po zakończeniu misji od agenta wprowadzającego (startowe misje) powinieneś dostać info o innym agencie któremu zostałeś polecony. U niego możesz robić kolejne misje, ale od tego momentu nic nie stoi na przeszkodzie byś rozmawiał z każdym agentem z którym możesz rozmawiać.
Inną metodą jest sprawdzanie korporacji w najbliższej okolicy pod tym kontem (show info o korporacji, zakładka agents i patrzysz jacy są dostępni i gdzie się znajdują).
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 09:29:12 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2008, 10:25:07 »
Skrzynki "z których nic nie można wyjąć" (secure) wozić może każdy statek o wystarczającej pojemności ładowni. Ciągać zaś ten który jest wyposażony w tractor beam.

Jesteś pewny, że można ciągnąć secury?

Podchmielony

  • Gość
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2008, 10:27:31 »
nie mam innych agentów poza 2 pierwszymi i u nich all zrobione ale znalazłem sam i walczę z 10 piratami naraz bantanem ale masakra xDD
Ale powiem wam że coraz przyjemniej mi się takie misje robi  chyba podszkolę się w ofensywie ^^

Edit Zwariowałem   :uglystupid2: ale kupiłem cormoranta założyłem ( 3 x miner 1 + 4 x 75  mm gatling rail1 + standard misle lancher) Misje się wykonuje o niebo lepiej trenuje teraz do tego industriala i będę miał jeden okręt na misje a drugi na kopanie afk ^^  :buck2:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 11:22:53 wysłana przez Jacek »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co szkolić?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2008, 14:38:43 »
Jesteś pewny, że można ciągnąć secury?
No ostatnio przyznaję, że nie sprawdzałem. Ostatnio czyli od czasu jak opuściłem Kerying (będzie ze 2 lata) gdzie przestawiałem przy POSie puszki z amo.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...