Autor Wątek: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??  (Przeczytany 5410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fan_Von_Roheds

  • Gość
jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« dnia: Wrzesień 21, 2007, 14:09:29 »
Jestem nowym graczem tzw. noobem dysponuje sporym  doswiadczeniem z innych gier i sporym zasobem wolnego czasu.
o piraceniu o statkach i broniach mozna znalezc sporo poradnikow.kolega ktory mi pokazał EVE-ke na tym co mnie nie interesuje po prostu sie nie zna. A chciałbym dowiedziec sie cos o budowie baz co do tego jest potrzebne i jak wogole to ugryzc??
narazie robie misje i zbieram wszystko co zostaje po nch albo sprzedaje albo przerabiam na surowce..sporo tego zebralem jak na 11 dni a wiem ze bedzie trzeba jeszcze wiecej..moze mi ktos udzielic wsparcia w tym temacie wiedza??

Goomich

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2007, 14:56:29 »
Istnieją dwa rodzeje baz, które można sobie postawić: POSy i Outposty.

Do postawienia POSa potrzebne jest: kilkaset milionów ISK, korporacja, Industrial, trochę paliwa i skill anchoring na levelu 2, czy 3.
Kupujesz sobie wieżę, zawozisz ją do systemu o security status 0.3 lub mniejszym (można stawiać i w większych, ale trzeba mieć wysoki standing do rasy, która ma tam sovereignity), znajdujesz jakiś wolny księżyc, wystrzeliwujesz wieżyczkę dla korpa, wybierasz anchor, ustawiasz dokładnie gdzie ma stać i anchorujesz. To chwilę trwa, więc wracasz do stacji po paliwo. Po zaanchorowaniu jeszcze trzeba wieżę włączyć (co też chwilę trwa), załadować paliwo do baku i masz POSa. Oczywiście sama wieża nic nie daje, więc możesz sobie dostawić jakieś hangary, działka, fabryki itp.

Do postawienia Outposta potrzeba kilkadziesiąt miliardów ISK, alliansu (najlepiej z 2000 członków i możliwością wystawienia w każdej chwili z dwóch setek carrierów i dreadów + support), paru frachtowców, systemu w głębokim 0.0 oraz skilli anchoring na 5, outpost contruction i coś tam jeszcze.

W sytemie w głębokim 0.0 stawiasz sobie parę POSów (tak ze dwadzieścia przynajmniej) w standardzie deathstar (same działa, hardenery i EW) i zaznaczasz im, żeby zajęły sovereignity w systemie.
Zajmuje to trochę czasu (liczonego w tygodniach), więc w międzyczasie kupujesz sobie BPC na outposta, materiały do budowy oraz "paliwo" do niego. Na szczęście to "paliwo" to jednorazowy wydatek Jak już się skończy budować ładujesz jajko na frachtowca, zawozisz do systemu, w którym POSy zdobyły odpowiednie sov, wywalasz jajo i anchorujesz na orbicie jakiejś planety, ładujesz "paliwo" (na co potrzeba z 5 razy przelecieć się tym frachtem) i po DT masz własną stację.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 13:55:00 wysłana przez Mona X »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2007, 15:16:27 »
czyli jak sie sprezysz, to gdzies tak za 3 lata bedziesz miec swojego outposta ;))

nastepnego dnia przyleci taki goon albo inny cwaniak i ci go zabierze hehe ;)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Fan_Von_Roheds

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:23:46 »
Bardzo dziekuje za odpowiedz. wiedzialem ze zbudowanie takiego posanie jest proste patrzac na sama rozbudowe gry. i mysle ze to jest realne nawet w pojedynke.pod warunkiem ze nie postawi sie takiego posa w sektorze 0.0 tylko chronionym:)
jesli wogole jest to mozliwe??
a ze jestem uparty i mam duzo wolnego czasu to powoli systematycznie robie to do czego chce.
ucze sie skili a w miedzyczasie robie misje. jak na mlodego gracza wykonywanie misji na lvl.2 zdziwilo mojego kolege
ze dalem rade.ale upartosc i zawziecie biora gore.
i tu pytanie ??
gdzie moge zdobyc bluepointa do posa??
lub czy moge juz zaczac produkcje materialow na jego budowe.
przydala by mi sie jakas solidna pomoc w tym kierunku.

Venec

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:28:22 »
Posy bodajże się kupuje od NPC, jedyne posy jakie możesz wybudować są to frakcyjne - wtedy BPC wypada z ratów w 0.0.

Poza tym paliwo na miesiąc do posa to spory wydatek, na small wydasz bodajże z jakieś 50mln. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Yabushido

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:33:24 »
wszystkie "czesci" do posa mozna kupic na markecie, nie trzeba ich budowac (chyba nawet sie nei da).
Owszem, mozna nabyc bpc na frakcyjne elementy (szpilke, dzialka etc), ale koszt takiej zabawy jest troche wyzszy niz kupno podstawowej wiezy.
Roznica w cenie pomiedzy duza szpila Caldari a Dread Guristas, to okolo 140m (kalamarnica 360, dg okolo 500; zalezy za ile bpc dopadniesz i za ile bedziesz mial materialy do budowy;)

misao

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:58:52 »
posy w lowsecu sa w tej samej sytacji co w 0.0. w sumie kadzy moze ja klepnac, moze sicagnac dready i zrobic to sz ybcie. w hisecu klepniecie wymaga  wardeca, i sporych sil BSow, jako ze capitale nie wleca

Voulture

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2007, 14:21:07 »
Faction towerki wymaga do budowy zwykla wiezyczke plus odrobinke (naprwde smieszne ilosci) mineralkow. Placi sie wiec tlyko za bpc.

Fan_Von_Roheds

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2007, 14:31:15 »
a czyli mozna zbudowac w hs wlasnego posa??
a do tego potrzebny jest stending??na jakim poziomie??
kasa narazie u mnie wacha sie miedzy 10-20 milionow tylko bo caly czas dokupuje skille nauki.
mam crussiery i sporo zelaztwa w bazie bo wszystko co niewarto sprzedac zostawiam i wrazie czego bedzie przerobione.
moze nie tyle cobym zbieral kopiac ale kase mam tylko za misje a z tego co wypadlo mam juz samych surowcow za 20 milionow:)

Ronin

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2007, 15:20:10 »
zeby w hi secu posa postawic potrzebujesz corpa(nie noobcorpa) i stadningu corpowego takiego jaki jest security status danego systemu czyli. ss 0.5 stadning corpowy 5.0 , 0.6=6.0 do frakcji ktora zamieszkuje dany obszar czyli np caldari state.

Venec

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2007, 18:02:52 »
[...]w hisecu klepniecie wymaga  wardeca, i sporych sil BSow, jako ze capitale nie wleca

Posy w high-secu są chronione przez Concord, również podczas wojen.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2007, 18:09:22 »
No i chyba jeszcze nikt nie wspomniał o kosztach.
Trzeba pamiętać, że POSy żrą paliwo, mały za około 50mln miesięcznie, średni za 100, a duży za 200mln miesięcznie. Ceny przybliżone, bo zależą jak wszystkie od rynku, i pewnie można trochę zaoszczędzić wstawiając zlecenia skupu lub latając po kilku regionach i skupując najtańsze.
Przedwieczny.

Kaira Voux

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2007, 15:18:16 »
to nawet podczas wojny nie mozna klepnac posa w hi secu??

Ellaine

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2007, 15:23:59 »
Nie.
I to nie jest feature. To jest bug.

nigel

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2007, 14:56:15 »
Ku przestrodze tych co POSy chcą stawiać ;-)
Oto co się dzieje jak zabraknie paliwa

http://dl.eve-files.com/media/corp/QUAM/offline_pos.JPG
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 14:58:15 wysłana przez Nigel Walmsley »

Voulture

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2007, 23:29:18 »
Ze scrapheadu:

Mr Snaffle, Posted: Mon Nov 05, 2007 7:22 am
Cytuj
[Na temat rakcji Concorda na posy w hi secu pomimo wardecku]

This bug was fixed some time ago. The day after which my corp started its campaign of extortion. I know for an absolute fact that concord couldn't give a monkeys about me attacking people's POSes provided I throw them 2 mil to look the other way.

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2007, 06:24:18 »
XII. POSy

1. Co to jest POS, do czego służy (Aktualizacja: 18.08.2006)

POSy, czyli Player Owned Structures to umieszczone w kosmosie niedaleko księżyców bazy. W przeciwieństwie do stacji czy outpostów, nie są to bazy składające się z jednej bryły. POS składa się z Control Tower (wieży kontrolnej), wokół której w kosmosie, w pewnej odległości, zakotwiczone są inne elementy (hangary, fabryki, stacje wydobywcze itp.). POS otoczony jest polem siłowym. Pole to uniemożliwia namierzanie kogokolwiek wewnątrz pola, tak samo jak i nikt wewnątrz pola nie może nikogo namierzać.

Głównym zadaniem POSa jest wydobywanie z księżyców materiałów, które po przetworzeniu stają się reakcjami i w końcowym efekcie, materiałami specjalnymi, wymaganymi do tworzenia modułów T2.
Aby wydobywać z księżyca podstawowe materiały, należy umieścić w POSie Moon Harvestera. Razem z Moon Harvesterem należy też umieścić Silo, czyli magazyn na wydobyte materiały. Wokół Control Tower można także zakotwiczyć wiele innych elementów, także służących do obrony.

Kolejną ważną informacją jest, że POS nie może działać bez dostaw paliwa. Aby Control Tower mógł produkować energię potrzebną do zasilania podłączonych elementów, musi mieć odpowiednią dawkę różnego rodzaju paliwa, które to paliwo zużywa szybciej lub wolniej, w zależności od wielkości Control Tower i ilości podłączonych i zasilanych elementów. Bez odpowiedniej ilości paliwa przestanie działać osłona i POS stanie się wrażliwy na ataki. POS bowiem, w przeciwieństwie do Outpostów i Stacji, może zostać całkowicie zniszczony. Paliwo takie po części można wydobyć kopiąc lód, jednakże niektóre z jego elementów można kupić tylko od NPC, na stacjach.

POS w systemach 0.0 służy także jako baza wypadowa, gdzie trzyma się statki. Dzięki zainstalowaniu fabryk i rafinerii można w POSie produkować wszystko to, co może zostać wyprodukowane na stacjach.
POS jest także JEDYNYM miejscem gdzie można wyprodukować Capital Shipy (Frachtowce, Dready, Carriery itp).


info z : http://www.ravetech.org/?mode=5&lang=

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: jak mozna zaplanowac budowe małej bazy??
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2007, 10:09:28 »
POS jest także JEDYNYM miejscem gdzie można wyprodukować Capital Shipy (Frachtowce, Dready, Carriery itp).
To dotyczy tylko super-capital ships (Tytany i Mothershipy).
Dready, Carriery i Frachty można produkować na stacjach.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team