Autor Wątek: Revelacyjne skanowanie - dyskusja  (Przeczytany 15718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« dnia: Luty 12, 2007, 19:32:46 »
Wszelkie komentarze, uwagi, korekty i pytania do poradnika proszę umieszczać w tym wątku.
Przedwieczny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2007, 18:26:20 »
Jestem w trakcie uaktualniania (czyt. w dużej części pisania od nowa) poradnika dotyczącego skanowania i eksploracji. Chciałbym, żeby poradnik był bogato ilustrowany, ale tak wyszło, że mam nieaktywne konto na razie i potrzebuję trochę screenów:
screeny ze scannera - używanie zarówno wbudowanego jak i sondą multispectral, screeny z boczną mapką (f11) i normalną mapą systemu pokazujące rozmieszczanie sond, kilka screenów z wynikami skanowania (z multispectrala i z któryś normalnych): pusto, jakiś encounter, sygnatura z rozrzutem, sygnatura z dokładnością 0km, screen z mapą systemu i zaznaczonymi na nim wynikami (przybliżonym i dokładnym), oraz z samego już encountera użycie codebreakera, analysera i salvagera na odpowiednich puszkach i może screen z tym co w takich puszkach jest. Do kompletu może jeszcze pare screenów pokazujących wyszukiwanie statków na ssach.
Pomoże ktoś?
Przedwieczny.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2007, 07:15:33 »
Postaram się dziś wieczorkiem pomóc, gdyż bawię się trochę w skanowanie od kilku dni... co prawda uczę się jeszcze, ale zrobię trochę zrzutów.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:55:16 »
Jak nie zapomnę to zrobię również.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Fedajkin

  • Gość
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2007, 08:16:17 »
Sorki Xarth nie zrobiłem screenów, gdyż mamy małe jazdy z R.I.S.K.'ami... i cały aktualny czas przeznaczony jest na wywiad/kontrwywiad i akcje zaczepno-obronne. Jak tylko na chwilkę się uspokoi to porobię.

P.S. Kurcze dałem ciała dwa dni temu, miałem fajny skan gdzie multispectral złapał mi unka, gravimetrica, radara i ladra... eh... czemu screena nie zrobiłem! Wszystko w jednym systemie...

Remx

  • Gość
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:30:07 »
Na pocieszenie z racji ze tu nie ma nic wspomnianego jak skanować :) zamieszczam link do starej szkoły skanowania :)
 Projekt wykonany przez starego towarzysza z SHCK : :crazy2:

http://docs.google.com/View?docid=dg2nvz9w_3cfp5rs


Pozdrawiam :knuppel2:

Goomich

  • Gość
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:46:44 »

Arhon

  • Gość
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2008, 14:11:26 »
Moze cos wiecej o skanowaniu ksiezycow?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2008, 14:21:24 »
A co potrzebujesz się dowiedzieć ?

Zanim odpowiesz to 2 małe hinty:
1. Przećwiczyć (bezpiecznie) możesz w hisecu. Nie musisz się martwić, że ktoś (gracze lub POS) zestrzeli, wiesz jaki z góry będzie wynik (bezużyteczny), więc tylko ćwiczenie sprawności i testowanie odpowiednich ustawień.
2. Ma sens jedynie dla sec systemu <0.4, bo tylko w systemach o security (by podkreślić słownie napiszę) MNIEJSZYM od 0.4 można uprawiać moonmining.

Poza tym wiekszość dość jednoznacznie wyjaśnia link jaki podałem na samej górze.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 14:26:22 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Revelacyjne skanowanie - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2008, 10:35:15 »
A w skrocie:

1) Warp na ksiezyc
2) Align To ksiezyc
3) Jak juz bedziesz lecial (dokladnie) w kierunku ksiezyca, to wystrzeliwujesz sonde (Survey Probe - sa 3 rodzaje) - to wazne zeby leciec dokladnie w kierunku tarczy ksiezyca, bo sonda musi w niego trafic - jak spudlujesz to nie dostaniesz wyniku (ew. w Log'u pojawi sie po jakims czasie wpis, ze straciles lacznosc z sonda)
4) w zaleznosci od rodzaju sondy wynik pojawi sie po 5, 10 lub 20 minutach (jesli jestes w Covert-Ops'ie, to 50% szybciej)
5) Wynik pojawia sie w specjalnej zakladce skanera dotyczacej ksiezycow
6) Nie wolno dokowac ani wyskakiwac z systemu w czasie skanowania, ale wolno warpowac, wiec zwykle po odpaleniu sondy, warpujesz na nastepny ksiezyc i odpalasz kolejna sonde
7) Jesli cos jest na ksiezycu to pojawi sie we wzmankowanej zakladce (wszystkie mineraly wystepujace na ksiezycu od razu)
8 ) Jesli nic nie ma na ksiezycu, to pojawia sie jedynie informacja, ze nic nie znaleziono (na ekranie a nie w zakladce). Jesli to przegapisz, zawsze mozesz zajrzec do LOG'a i tam bedzie to napisane.