Autor Wątek: Wojna, a jej op?acalno??  (Przeczytany 9772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redbart

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« dnia: Marzec 07, 2006, 15:05:42 »
Na wszystkich killboardach widz?, ?e podaj? ile ISK mieli strat, a ile zadali. Zastanawiam si?, czy wypowiadanie wojen sie wogóle op?aca, ile si? zyskuje na wojnie itp.

Nie chodzi mi o wojny terytorialne,ale ich cz??? prowadzon? cho?by w imperium?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2006, 15:22:25 »
Jak to co si? zyskuje... Dobr? zabaw? :) :) :) :) :)
Ja si? natomiast zastanawiam nad czym? innym. A mianowicie korp któremu wyzwa?em wojn? (mój korp/alians) mo?e si? nam podda?... Dostali?my zreszt? takiego maila... Co to dok?adnie daje? Kto? wie? Czy takie poddanie wi??e si? z jak?? chocia?by refundacj? kosztów wyzwania wojny? Czy tylko tak sobie, mam satysfakcj?, ?e si? poddali?
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Re: Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2006, 15:28:36 »
Cytat: "redbart"
Na wszystkich killboardach widz?, ?e podaj? ile ISK mieli strat, a ile zadali. Zastanawiam si?, czy wypowiadanie wojen sie wogóle op?aca, ile si? zyskuje na wojnie itp.


Wojna to dobra rzecz, dopóki inni si? mi?dzy sob? bij?. :)

Cytat: "xarthias"
A mianowicie korp któremu wyzwa?em wojn? (mój korp/alians) mo?e si? nam podda?... Dostali?my zreszt? takiego maila... Co to dok?adnie daje? Kto? wie? Czy takie poddanie wi??e si? z jak?? chocia?by refundacj? kosztów wyzwania wojny? Czy tylko tak sobie, mam satysfakcj?, ?e si? poddali?


To tylko mail "Hej poddajemy si?. NIE BIJCIE JUUUU?", czy mo?e jaka? opcja w grze?

BTW wy walczycie z Jub??

Kamoris

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2006, 15:46:57 »
jak sie ktos chce poddac to mozna negcjowac ile np beda placic za tydzien pokoju :P czy to w sprzecie czy to w iskach. A sama wojna to zalezy najczesciej jest oplacalna, bo koszty w miare niskie a zabawy duzo .

LosBekoczoS

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2006, 12:10:58 »
Typhon z fitem 70mlm
Kolega w scorpie z fitem razem jakies 90 mln
2 Kolega w Blackbird z fitem razem jakies 10mln max

zdziwienie Veta w Armagedonie zjamowanego zescramblowanego i zwebowanego przez ISS w pierwszych minutach wojny w Amarr = BEZCENNE

za cala reszte zaplacisz karta mastercard :P

006.03.07 20:57

Victim: Mastereve
Alliance: None
Corp: Blood Inquisition
Destroyed: Armageddon
System: Amarr
Security: 1.0

Involved parties:

Name: LosBekoczoS
Security: 5.0
Alliance: Interstellar Starbase Syndicate
Corp: EVE Scultatores Ilegrattes
Ship: Typhoon
Weapon: Berserker I

Name: Shas'o H'dam (laid the final blow)
Security: 5.0
Alliance: Interstellar Starbase Syndicate
Corp: angels of darkness LTD
Ship: Scorpion
Weapon: Wrath Precision Cruise Missile

Name: UnknowEnemy
Security: 5.0
Alliance: Interstellar Starbase Syndicate
Corp: Frontier Worlds
Ship: Blackbird
Weapon: Thunderbolt Heavy Missile


Destroyed items:

Gamma L, Qty: 7 (Cargo)
Multifrequency L
Mega Pulse Laser I
Medium Armor Repairer II
Large Armor Repairer II
Mega Pulse Laser I
Multifrequency L
Berserker I (Drone Bay)
Berserker I (Drone Bay)

partridge

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2006, 13:19:46 »
Jak na moj gust glupio sie szczycic kill mailem w ktorym BS zostal zjamowany i koles ktory go prowadzil poszedl sobie na peta bo i tak nie mial juz nic do robienia....

redbart

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2006, 13:23:05 »
No to sama instytucja wojny jest beznadziejna, chyba ze chcemy si? na kim? pom?ci? itp. A przecie? wojny zazwyczaj nap?dza?y gospodarke i nauke... Hmm mo?naby co? z tym zrobi?.

pc5

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2006, 13:40:58 »
Ten kto posmakowa? PvP i spodoba?o si? mu to nie zgodzi si? z tym, ?e wojna to z?a rzecz :D Nic w tej grze nie podnosi adrenalinki jak walka. Wojna dodaje tylko temu smaczku. Je?eli 'Kali' przyniesie zmiany w prowadzeniu wojen (np. victory conditions, medale itd itp.) to dopiero wojenka b?dzie fajn? spraw?. Je?eli ju? znudzi Ci si? strzelanie do NPCów - come to the dark side, we have cookies.

WolfSimon

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2006, 13:53:04 »
Wojna zawsze ma co? na celu, cho? w evce zdarza si? ?e wywo?ywana jest dla samej zabawy bo akurat komu? si? nudzi. Zwykle jednak celem jej jest zemsta, odstraszenie kogo? z danego miejsca bo akurat zacz?? psu? nam interesy, wymuszenie czego?, itp. i evka nie jest inna od rzeczywisto?ci w tym aspekcie. Ludzie wywo?ywali wojny np. tylko po to by si? pozby? farmerów z kompleksów czy kopaczy z pasków :).

Sir Falo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sir Falo
  • Korporacja: Exterminatus
  • Sojusz: Nulli Secunda
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2006, 13:57:27 »
Dla mnie celem wojny jest sprawdzenie swoich mo?liwo?ci w sensie umiej?tno?ci walki oraz wyposa?enia. To jedno, a drugie to przeyjmowanie terenów, bo "co? na nich jest co nam sie podoba". Troche to w EVE s?abo wygl?da póki co, ale gdyby dosz?y jakie? dodatkowe opcje obrony terenu nie tylko przez shipy (bo posy tylko na moonach) to wtedy by to mia?o wi?ksze wzi?cie.

Koori

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2006, 14:13:40 »
Cytuj
Troche to w EVE s?abo wygl?da póki co, ale gdyby dosz?y jakie? dodatkowe opcje obrony terenu nie tylko przez shipy (bo posy tylko na moonach) to wtedy by to mia?o wi?ksze wzi?cie.

W?asciwie to i tak jest lepiej ni? kilka miesi?cy temu. Teraz przynajmniej jest namacalny wyznacznik przej?cia terenu. Kiedy? walka toczy?a si? tylko o kilka stacji rozsianych po 0.0. Teraz trzeba bronic POSów, outpostów (ogólnie sovereignity).

Generalnie definitywne wygranie wojny w EVE niemozliwie trudne. Nie ma w?a?ciwie wyznacznika "totalnego zwyci?stwa". Mo?na zdoby? troch? terenów i mie? satysfakcj? z walki, ale dopuki nie da sie "trwale" zabi? przeciwnika prawdziwe zwyciestwo nie istnieje. Przeciwnik zawsze mo?e si? gdzies cofn??. Nawet je?eli zostanie wyparty z ca?o?ci w?asnej przestrzeni to przez jaki? czas siedzi w imperium i po kilku dniach/tygodniach wraca ?eby odbi? swoje terytorium.

Generalnie najwi?kszym zbli?eniem se do ca?kowitego zwyci?stwa w EVE mozna by nazwac jedynie spowodowanie ca?kowitego rozwi?zania przeciwnego alliansu. Ca?a reszta to tylko przepychanki.

redbart

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2006, 14:50:34 »
pc5:

Dla 1.5 chara wojna jest strasznie m?cz?ca, szczególnie czara b?d?cego w sojuszu ISS, gdzie nikt nie wychyli ty?ka, aby co? z napastnikami zrobi?. Jedynie co uzyskali na wojnie ze mn?, to ?e porzuci?em moje my?li aby by? kopaczem/transportowce i pój?cie we frieghta, na korzy?? walki. Szukam zemsty :). Wi?c dark side got me, but cookie will be apreciated ;]


WolfSimon:
 Co mia?? na celu walka Excuro z ISS?

Sir Falo:

Time will tell, narazie mój cyclon p?k? z 5 sekund od 3 hacow i 3 as.

LosBekoczoS

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2006, 15:04:51 »
E Part czemu nie ??:D on sam na nas wskoczyl  i chcial nas pogonic to co mielismy stac patrzec i moze jeszcze prowadzic  dysputy moralne czy uzyc tego co mamy na shipach zmontowane ??:D
Podlecial zaatakowal odlecial w jaju... dlamnie EW dzial jest taksamo wazny jak i Gunery oba sluza do walki, kazdy sposob prowadzacy do wygranej jest ok?? nieprawdaz ?

surt

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2006, 15:48:25 »
iss to bogaci ludzie wiec wojna wywolana zostala w celach powiekszenia waleta z cargo expanderow ;)

redbart

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2006, 17:00:58 »
Cytat: "surt"
iss to bogaci ludzie wiec wojna wywolana zostala w celach powiekszenia waleta z cargo expanderow ;)


No wlasnie, wi?c pytam si? ponownie czy taka wojna jest op?acalna ;P

LosBekoczoS

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2006, 22:59:43 »
Wiesz niektore corpy lubia miec wojny w empire gdzie duzo niezorganizowanej masy lata w ktora latwo strzelic... a ze czasem sie prazejada bo wojna oznacza dlanich tydzien bez wylotu ze stacji to juz inna sprawa.. :D

pc5

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2006, 00:33:00 »
Co? mi si? wydaje, ?e ten ISS to tacy ch?opcy do bicia. Tak ja GoonFleet u nas :D

surt

  • Gość
Wojna, a jej op?acalno??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2006, 09:12:06 »
brawo Jasiu zgadles i wygrales wycieczke na moona ;) proponuje np. Oerse Planeta 1 moon 1 ;)