Eve Online > Wsparcie techniczne

nie da sie zmienic rozdzielczosc mam default w grzie 1950x1080, chcie na lepsza

<< < (3/4) > >>

Skaza:

Przyznam, że absolutnie nie rozumiem... Natywna rozdzielczość monitora to 3840x2160, natomiast wspominasz o graniu w 5120x3200? Oczywiście, jest to możliwe przy odpowiednim skonfigurowaniu sterownika. Jednak cel i sens takiego rozwiązania pozostaje dla mnie wyjątkowo mglisty. Tym bardziej, że ten monitor posiada wysoką rozdzielczość, a takie rozwiązanie powoduje degradację jakości obrazu. Natomiast powód, dla którego akurat EVE uruchamia się w 1920x1080 pozostaje dla mnie zagadką. Jednak jestem przekonany, że problemem może być nieprawidłowe ustawienie sterownika w celu uzyskania rozdzielczości wyższej, niż natywna i/lub nieprawidłowe ustawienie z opcjach konfiguracyjnych gry.

Zgudi:

--- Cytuj ---monitor połączony jest z kartą graficzną przez HDMI
--- Koniec cytatu ---
Kupiłbym kabel DisplayPort w standardzie 1.3/1.4 (najlepiej) lub HDMI 2.0/2.1 i sprawdził na nim. Przewody DisplayPort i HDMI mają różne standardy. W HDMI jest ich w sumie kilkanaście i nie wszystkie obługują 3840 x 2160px. Być może problemem jest kabel...

Chociaż do monitorów wysokich rozdzielczości w pudełku powinien być dołączony odpowiedni przewód HDMI lub DisplayPort i powinno to działać. Mimo wszystko dla pewności sprawdziłbym jak to działa na DisplayPort 1.3 lub 1.4.

matrix4:
Kupiłem kabel DisplayPort w standardzie 1.3/1.4 (najlepiej) i  HDMI 2.0/2.1 i nie dziala,  w No mans Sky gram na 2700x1500 . a w  Eve nie  idzie

Zgudi:
Nie mam pojęcia co w tej sytuacji poradzić. Teraz to oddałbym komputer do dobrego serwisu, niech myślą, lub ewentualnie jak masz kasę zainwestował w RTX 2060 - do tak wysokiej rozdzielczości taka karta to zupełne minimum przy wielu nowszych tytułach.

Skaza:

Ten problem absolutnie nie ma żadnego związku z kabelkiem i układem graficznym. Gry komputerowe korzystają z rozmaitych, autorskich silników i zapewne silnik EVE nie potrafi poprawnie odczytać obecnych ustawień sterownika GPU. Można jeszcze rzucić okiem na dwa elementy i chociaż nie spodziewałbym się tu jakiegoś sukcesu, to spróbować nie zaszkodzi. Po pierwsze... Launcher EVE posiada pewną opcję (w Settings): Enable high DPI scaling. Po drugie... Sterownik GPU. Panel sterowania nVidia > Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu. I tam można spróbować zmienić opcje skalowania. Nie sądzę, aby to pomogło, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Powtórzę jeszcze raz, prawdopodobnie problemem jest nieprawidłowe ustawienie sterownika GPU do wyświetlania niestandardowej rozdzielczości i/lub nieprawidłowe ustawienie w opcjach samej gry. Hm... A może wrzuć screena z panelem ustawień graficznych w EVE Online?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej