Autor Wątek: Serial Daredevil - dobre kino  (Przeczytany 5895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Serial Daredevil - dobre kino
« dnia: Październik 21, 2018, 22:30:06 »
Bardzo polecam: https://www.filmweb.pl/serial/Daredevil-2015-702252, a polecam dlatego, że właśnie wyszedł sezon 3. Moim zdaniem najlepszy serial z o superbohaterach jaki kiedykolwiek powstał, a przynajmniej tak osobiście sądzę: raczej poważny, antyutopijny, ciężki, prawie żadnej cukierkowości, sporo sarkazmu, gorzkiego żartu: https://www.youtube.com/watch?v=KQzRs6UCbuI Jeśli ktoś nie oglądał, to bardzo NIE polecam zaczynania od 3 sezonu. Zdecydowanie lepiej zacząć od początku. Poza tym inne seriale Netflix-a na licencji Marvell są takie sobie, czasem jako tako dobre, czasem kiepskie.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 06:53:01 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Serial Daredevil
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2018, 22:41:18 »
Samego serialu nie oglądałem. Zostawiłem go na koniec jako najlepiej oceniany przez znajomych z czwórki Jesicka Jones, Derdevil, IronFist, Luk Cage. Ale utknąłem na Iron Fiście i jakoś nie mam wenny aby iść z tym dalej.
Obejrzałem za to Defendersów którzy są kompilacją tych czterech i chyba warto ich obejrzeć między drugim a trzecim sezonem Derdevila.
Derdevila poleciłbym też dla fanów Punishera od Netflixa. Właśnie w Derdevilu netflixowy Frank ma sporo czasu ekranowego przed swoim serialem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Serial Daredevil
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2018, 22:50:27 »
utknąłem na Iron Fiście
To taki trochę nieudany serial im wyszedł, nic dziwnego, że na tym utknąłeś. To po prostu wyszło im źle. Obejrzyj od samego początku Daredevil a przekonasz się co to jest dobre kino. :)

"Właśnie w Derdevilu netflixowy Frank ma sporo czasu ekranowego przed swoim serialem"
Jeśli chodzi o 2 pierwsze części to nieprawda. On tam występuje raczej sporadycznie i tylko na końcu, ale może w 3 części będzie inaczej. :) Obejrzymy całość to zobaczymy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Serial Daredevil - wyśmienite kino
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2018, 23:00:24 »
Punishera obejrzałem. O ile wiem w którymś z mavelowskich seriali Netflixa była przeprowadzona narracja tego co było przed tym serialem. W przypadku Derdevila mówimy tu o dwóch pierwszych sezonach (jeśli to o ten serial chodziło mojemu znajomemu serialowemu gikowi z pracy) bo one powstały przed serialem Punisher

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Serial Daredevil - dobre kino
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2018, 15:50:32 »
Nazywanie telewizyjnego seriau dobrym kinem to taka trochę sprzeczność. Serial widziałem, 3 sezon też obejrzę, ale to taka rozrywka niskich lotów raczej. Coś żeby sobie leciało w tle jak się jest na floie w eve na przykład.
Z pozostałych seriali marvela od netflixa, to jessica jones jest ok, like cage mocno przeciętny, iton fist nje przebrnąłem

P.s. wątek Punishera jest właśnie w Derdevilu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Serial Daredevil - dobre kino
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2018, 17:42:38 »
Nazywanie telewizyjnego seriau dobrym kinem to taka trochę sprzeczność. Serial widziałem, 3 sezon też obejrzę, ale to taka rozrywka niskich lotów raczej. Coś żeby sobie leciało w tle jak się jest na floie w eve na przykład.
Z pozostałych seriali marvela od netflixa, to jessica jones jest ok, like cage mocno przeciętny, iton fist nje przebrnąłem

P.s. wątek Punishera jest właśnie w Derdevilu.
Zgadzam się, że Luke Cage mocno przeciętny. Iron Fist jeszcze słabszy, taki jak flaki z olejem, ciężko dotrwać do końca. Za to Jessica Jones jest w miarę spoko i po pierwszych 2, lub 3 nudnych odcinkach się bardzo rozkręca. Ale moim zdaniem Daredevil najlepszy, najbardziej się przyłożyli do produkcji, motyw Fiska jest genialny.

Najbardziej zależało mi na Iron Fist, ale ktoś tam troszeczkę spieprzył aktorsko i w scenariuszu.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Serial Daredevil - dobre kino
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2018, 18:37:09 »
może nie do końca o superbohaterach i w zupełnie innym klimacie ale polecam serial "happy" https://m.filmweb.pl/serial/Happy-2017-788999
popieprzone okrutnie ale po grzecznych marvelach odświeżające :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Serial Daredevil - dobre kino
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2018, 20:06:52 »
Popieprzone...
W sumie niezłe podsumowanie na tak psychodeliczną historie...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.