Śmietnisko > Off Topic

Wybór nowego monitora

(1/3) > >>

[VIDE] Herezja:
Czy ktoś z Was może miał styczność z monitorem BENQ GL2250HM o rozdzielczości 21.5"??

Poczytałem troszkę rankingów i opinii w sieci a także przemyślałem sprawę rozdzielczości. Siedząc przy standardowym biurku mogę mieć spory dyskomfort użytkując monitor 24 calowy więc zdecydowałem się na mniejszy.


SPECYFIKACJA
Producent               BenQ
Przekątna ekranu       21,5 cala
Proporcje ekranu       16:9
Rodzaj matrycy       TN
Czas reakcji               2ms (ciekawe czy rzeczywiście ma aż tak niski czas reakcji)
Kontrast dynamiczny   1000:1
Rozdzielczość               1920x1080
Głośniki                       Posiada wbudowane głośniki (kompletnie mi zbędne)
Jasność                       250cd/m2
Kąty widzenia               160 (pion)/170 (poziom)
Technologia               LCD
D-sub                      1 szt.
DVI                              1 szt.
HDMI                      1 szt.
Moc głośników              1 W (łał klękajcie narody jakie mocne hehehe)
Pobór mocy              30 W (na szczęście niewielki pobór mocy)

Aktualnie posiadam trupka prawieLG Flatron E1942 (tak wiem denny ale jest). Komp pracuje pod Windows 7 w wersji pro z sp 1 (z tego co pamiętam) a karta to MSI GTX 650 ti Afterburner.

Ktoś może coś o nim powiedzieć i ocenić wybór?

[BU FU] Karas:
nie wiem jak bardzo nie masz miejsca, ja tez nie mam. ale nie bral bym nic mniejszego niz 24, a najchetniej 27.

[VIDE] Herezja:
Inna sprawa, że warte uwagi monitory 24 calowe z 144 odświeżaniem to koszt od 1000 zł w górę a zalinkowany przeze mnie monitor jest poniżej 500 zł.
Nie jestem zapalonym graczem i częściej oglądam coś czy czytam w sieci.

Filip Bonn:
Obecnie matryce z odświeżanie m 144 mają słabe kolory i czesto bardzo maly margines kątów z jakich mozna oglądać obraz bez straty kolorow. Te z ladnymi kolorami i dobrymi kątami mają po 60hz odświeżanie.

Na forum benchmark.pl matryce stosowane w monitorach są ładnie opisane

[VIDE] Herezja:
Na innym forum, na którym stworzyłem podobny temat polecano mi monitor AOC i2269Vm, który ma matryce IPS. BENQ GL2250HM ma matryce TN. Z tego co wyszperałem w sieci wynika, że matryce TN mają dobry czas reakcji ale problemy z prawidłowym doborem kolorów i kilka innych problemów za to matryce IPS są relatywnie niedawno wprowadzoną technologia i do niedawna były dość drogie. Mają dobre kąty widzenia a także bardzo dobrze oddają kolory za to odrobinę wolniejszą reakcję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej