Śmietnisko > Off Topic
Idziemy do woja
FITTIpalti:
Może tak zdołało że założyło firmę w 1 dzień w jednym okienku a opłaty typu ZUS i inne są niewspółmiernie niższe niż w polsze ?
Co do opłat za autostrady to nie dość że zapłaciłeś za budowę drogi to masz w paliwie podatek na utrzymanie tych drug a na końcu każą ci zapłacić nie małą stawkę za pokonanie każdego kilometra. Do tego wprowadzają elektroniczne bramki (na twój koszt) jak by nie mogli wprowadzić winiet.
Isengrim:
W Polsce firmę również można założyć w jeden dzień, również w całości online, tylko łatwiej jest narzekać jak to jest źle.
FITTIpalti:
Z tym zakładaniem to jest najmniejszy problem, problemem jest Zus. Powiedzmy że chciał bym założyć firmę remontową i zatrudnić 2 kolegów powiem ci że na legalu nie ma chuja żebyś wydolił no chyba że będziesz nieźle kroił klientów (prywatnych) na kasę albo dostaniesz robote w budżetówce
Isengrim:
--- Cytat: FITTIpalti w Marzec 27, 2015, 13:04:30 ---Z tym zakładaniem to jest najmniejszy problem, problemem jest Zus. Powiedzmy że chciał bym założyć firmę remontową i zatrudnić 2 kolegów powiem ci że na legalu nie ma chuja żebyś wydolił no chyba że będziesz nieźle kroił klientów (prywatnych) na kasę albo dostaniesz robote w budżetówce
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście że ZUS jest większym problemem, niż szybkie zakładanie firmy. Ale że ten argument, jak to u nas trudno założyć firmę, pojawia się bardzo często, to pokazuję, że jest on argumentem z tzw. końca pleców i korwinową karmą dla kucy, a nie rzeczywistością.
Ale czy to jest wina ZUSu, czy wina tego, że dwaj inni Janusze zaoszczędzą na ZUSie dla 2 kolegów i pójdą do klienta "panie, ja to panu połowe taniej zrobie".
Gdyby całość gospodarki działała uczciwie, a nie na zasadzie jak tu wykombinować, żeby coś uszczknąć i na lewo przyoszczędzić, to ZUS nie byłby takim problemem.
No i wszystko fajnie, ale problem się zacznie jak dzięki wspólnym wysiłkom niegospodarnych urzędników i cwanych przedsiembiorcuf skończy się kasa w ZUSie. I co wtedy, panie Korwinie?
FITTIpalti:
Co ten Korwin ci babe zbałamucił że go tak wywołujesz ?
Może i ten Janusz bierze mniej ale jak by krzyczał "normalną" cene za pomalowanie ściany 1500 pln to pracy nigdy nie znajdzie .
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej