Autor Wątek: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?  (Przeczytany 24023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:20:22 »
Cześć!

Powróciłem do tej gierki po półrocznej przerwie i chciałbym przesiąść się na coś lepszego niż frakcyjny pancernik, którym teraz latam, tzn. CNR. Jednak w moim zasięgu, biorąc pod uwagę czas szkolenia, znajdują się tylko pirackie pancerniki. Dowiedziałem się, że niedawno CCP nieco je zmieniło pod względem parametrów. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy te zmiany są istotne oraz które pirackie pancerniki obecnie sprawdzają się najlepiej w klepaniu misji L4 oraz kompleksów DED a może i w Incursions? Nadmieniam, że najbardziej podobają mi się Nightmare, Machariel i Vindicator aczkolwiek nie wiem czy moje skille z CNR nie będą do nich kiepsko pasować... 

Pete Butcher

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
    • Evernus Market Tool
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:41:01 »
Ja latam vindi i bardzo polecam. Ma skubaniec pierdolnięcie, a i fregatę złapie bez problemu. 1500dps + absurdalny web.

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:46:23 »
Vindicator to oczywiście król PVP i Incursions. Problem w tym, że chyba niezbyt nadaje się do PvE z racji bardzo krótkiego zasięgu blasterów a użycie railgunów nie jest chyba optymalnym wyjściem. BTW, czy on jest tankowany armorem czy shieldem?

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:54:24 »
BTW, czy on jest tankowany
Słyszałem, że ostatnio modne stało się instalowanie LPG w pancernikach, ale spokojnie możesz lać benzynę
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:55:09 »
Z pirackich do l4 to tylko golem
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Pete Butcher

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
    • Evernus Market Tool
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:55:23 »
Tankuje czym chcesz. Ja tez preferuję shield. A co do zasięgu to z Navy antimatter spokojnie z 40km aplikuje dmg. Zwykle wystarczy, bo i tak warto poczekać aż coś w weba wleci.

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:00:00 »
A właśnie - aplikacja DMG! Tutaj jest pewien problem, bo w CNR są rakiety i można idealnie dobierać typ obrażeń pod konkretne raty. Jednak nie wiem jak z tym jest jeśli chodzi o blastery/railguny oraz autocannons/artillery, bo jeśli chodzi i lasery to wiadomo - one zadają tylko obrażenia EM i termiczne.

Pete Bucher: Czy mógłbyś mi podać swój fit Vindiego, gdy robisz nim misje L4? Wrzuciłbym go do EFT, aby zobaczyć, jak by wyglądał z moimi skillami.

Pete Butcher

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
    • Evernus Market Tool
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:12:27 »
L4 nie robię tylko sanshe gromię. Nie wiem czy chcesz fit do tego. A dmg aplikuje bez problemu, bo ma bonusy do trackingu i weba. Dlatego właśnie nawet fregatę można trafić bez problemu i zwykle 1 strzał wystarczy :-)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:53:39 »
Zabawiłem chwilę w EFT, rewelacyjnie wychodzi Rattlesnake na cruise missile + 2x sentry.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2014, 22:34:32 »
Powiem tak
Po tym jak Rattler w chuj czasu temu został skrzywdzony byciem dronościerwem nie masz w pirackim sprzęcie dobrego zamienika z rakietami. Jest nowy BS mordusów, ale parametrami dps to on chyba ustepuje CNR, z tych co wymieniłeś czeka Cię doskilowanie drugiego frakcyjnego BS na minim 4 oraz zrobienie uzbrojenia typu hybrydy / lasery / prijektile na przyzwoity poziom. Osobiście w zalezności od tego gdzie latasz brałbym nightmara tam gdzie raty nie lubią laserów, albo macha na inne okolice z racji łatwości doboru dmg - phased plasma na wsio co nie lubi kinetyki / termala, fusion na explo i emp na drony i te rzedkie opcje z lasero nielubnymi ratami.
Nie wiem jak masz zamiar latać czy na t2 czy na choince, ale generalnie obie maszyny popularniejsze są na shield (można też robić armor na obu). A tak wogle to sugeruje doskilować golema. Jeśli masz zrobionego CNR na tiptop to będzie to porównywalnie długi lub krótsze do zrobienia niż pirat, a golem przez ostatnie patche dostał pare ładnych bufów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2014, 23:14:05 »
ktoś tu nie lubi kotów >:(
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2014, 00:23:17 »
Doom: Masz sporo racji! Sam szukałem na własną rękę najlepszego "pirackiego" BS. Co prawda "rakietowego" Rattlesnake'a teraz nieco pozmieniali ale jakoś dziwacznie to wygląda: buff tylko do rakiet z dwoma typami obrażeń to nonsens! Ten nowy piracki BS ma dwie wady: brak bonusów do PvE oraz cena jak z...kosmosu, hehe - 1,1 mld ISK. Podobnie sprawa ma się z idiotycznym Nestorem - 1,3 mld ISK za to dziwadło bez sensownego zastosowania, bo inne warshipy robią wszystko taniej a nawet lepiej. Mamy jeszcze Bhaalgorna ale on ma jeden obszar zastosowań, dla mnie bardzo odległy - capacitor warfare w PvP. Tak więc zostały mi na stole: Nightmare, Machariel i Vindicator. Oczywiście wiem, że będę musiał mocno skillować pod zupełnie nowe bronie używanie na tych BS, bo teraz mam skille tylko pod rakiety. Owszem, opcja "marudera" Golema jest ciekawa, tylko raczej z czasem skillowania to się nie klei w porównaniu z "piratami", bo wyskillowanie samej zdolności pilotowania Golema zajęłoby mi prawie trzy miesiące a do "pirata" mogę wsiąść w kilka dni. Chodzi jeszcze o to, że CNR nie mam zrobionego na tiptop i latam z musu na ficie typu "pimp-choinka", który zapewnia mi jednak dobry tank+gank. Koncepcja jest taka, aby część "pimp-gadżetów" z CNR przerzucić na nowego "pirata" a więc w grę wchodzi wyłącznie opcja shield tank. Tak więc ostatecznie zastanowię się nad wyborem pomiędzy Nightmare a Macharielem. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, że raty podatne na lasery egzystują głównie w przestrzeni amarrskiej a ja w niej nie mieszkam.

PS. Ostatnio obserwuję dziwne fluktuacje cen pirackich BS. Machariel strasznie staniał w ciągu ostatniego rok - dziś kosztuje 650 mln ISK. tak samo Vindicator tanieje - z ponad 1 mld ISK spadł na 770 mln ISK. Za to Nightmare chyba nieznacznie podrożał i dziś stoi po 800 mln ISK. Czy ma to związek z ich buffami/nerfami czy też to jakaś akcja spekulacyjna na rynku?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 00:53:49 wysłana przez Chester »

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2014, 00:41:03 »
Przeglądając różne fora i poradniki na internecie wykombinowałem takie oto dwa fity dla tych BS:


[Machariel, PvE]

[Low]
Republic Fleet Gyrostabilizer
Republic Fleet Gyrostabilizer
Republic Fleet Gyrostabilizer
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Damage Control II

[Mid]
X-Large Shield Booster
EM Ward Field
Adaptive Invulnerability Field
Adaptive Invulnerability Field
100MN Afterburner

[High]
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
800mm Repeating Cannon, Republic Fleet EMP L
[empty high slot]

[Rigs]
Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

[Drones]
Hobgoblin II x5
Hammerhead II x5


[Nightmare, PvE]


[Low]
Imperial Navy Heat Sink
Imperial Navy Heat Sink
Imperial Navy Heat Sink
Imperial Navy Heat Sink
Capacitor Flux Coil II
Capacitor Flux Coil II

[Mid]
X-Large Shield Booster
Shield Boost Amplifier
Adaptive Invulnerability Field
Adaptive Invulnerability Field
Thermic Dissipation Field
EM Ward Field
Cap Recharger II

[High]
Tachyon Beam Laser, Imperial Navy Multifrequency L
Tachyon Beam Laser, Imperial Navy Multifrequency L
Tachyon Beam Laser, Imperial Navy Multifrequency L
Tachyon Beam Laser, Imperial Navy Multifrequency L
Salvager I
Small Tractor Beam I

[Rigs]
Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

[Drones]
Hobgoblin II x5
Hammerhead II x5


Co o nich sądzicie?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2014, 00:51:16 »
Machem nigdy nie latałem na poważnie, ale to co pokazujesz to typowy fit na duży dps, tyle że zazwyczaj na tym ficie widzę conajmniej frakcyjny booster. XL t2 suszy capa bardzo skutecznie -> po paru cyklach masz problem. Jak ma być fit nie ściągający uwagi gankerów rozważ Micro Jump Drive zamiast AB. Jak raty bedą się naprzykrzać ze zbyt bliska / będzie się kończył cap robisz pstryk i jesteś 100km od ratów, ale musisz bardzo dobrze mierzyć cap aby to odpalić. Z t1 luf na 100km dużo dmg nie zrobisz ale to świetny dystans aby namierzyć i odstrzelić co upierdliwsze małe gówno które schodzi wtedy na salwę. Jak nie idziesz we frakcję / deadspace to zamiast invuli dedykowane blachy. Strzelanie z frakcyjnej amunnicji takim pestkolotem jak mach nie spodoba się Twoim zarobkom nie ważne czy chcesz pompować waletowego epena, kupić sobie droższą pimp raciare czy finansować pvp

Na nightmarze na misje fruwałem z pulsami t2 i szkiełkami scorch + frakcyjne szkiłka z multi, gamma, ultraviolet, standard. Jak chcesz tachiony które widziałem w akcji na tym shipie towarzysząc koledze na 10/10 to obowiązkowo coś co wspomoże drony w dobieraniu się do dupy małego ścierwa, jak coś Ci zejdzie poniżej 20km to nawet z webowanym bs jest problem. Znajdz miejsce na conajmniej jeden tracking comp ze skryptem na tracking, albo tracking enchancer. Hardenery j/w z tą różnicą ze w układzie 2x2 bo bedziesz latał tą spawarką przeciw em/therm dmgowi

Na obu shipach rozwarz ancyliary SB. Coprawda pojemność łądowni sprawi że p[olecisz 1/2 misje tylko bez dokowania, ale jest to wydajny i tani sposób jak nie stać cię / nie chcesz mmontować frakcyjnej pompki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2014, 01:16:05 »
Nie no, wiesz, u mnie nie ma problemu śmieciowych fitówi! Booster jest deadspace'owy a Invule są frakcyjne. Wszystkie elementy ww. fitów określiłem tylko po ich typach a nie po nazwach konkretnych egzemplarzy, bo to zawsze należy zgrać ze specyfiką shipa i umiejętnościami pilota. Bronie muszą być frakcyjne, bo na T2 musiałbym rzecz jasna długo skillować. Na Nightmare optuję za Imperial Navy Tachyon x 4 a na Macharielu za Republic Fleet 800 mm Repeating Cannon x 7. Rozumiem, że na Macharielu schodzi sporo amunicji na misję więc tutaj raczej albo amunicja T1 albo T2 się opłaca. Na Nightmarze "szkiełka" się tak mocno nie zużywają, więc frakcyjne jak najbardziej mogą być. Muszę jeszcze tylko ogarnąć te "szkiełka", bo coś nadspodziewanie dużo ich CCP wymyśliło! Aczkolwiek latając CNR mam opcję zakupu w sklepie LP frakcyjnych cruisów za pół ceny rynkowej! Generalnie shield tank preferuję w opcji "omni" bo nie lubię zmieniać gearu pomiędzy misjami. Jednak jeśli Nightmare lata się tylko przeciwko jednemu typowi ratów, to faktycznie można rozważyć opcję stałego shieldu "non-omni" - tylko pod nie. Jeśli chodzi o drony na Nightmare to masz na myśli lighty czy sentry pod ten Tracking Computer ze skryptem? Inna sprawa, że gdzieś na necie czytałem o opcji z sentry na Machu. A może chodziło o Vindi... 

A po loot latam po właściwej misji Noctis, żeby posprzątać.  ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 01:40:51 wysłana przez Chester »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2014, 01:50:32 »
Cytuj
Bronie muszą być frakcyjne, bo na T2 musiałbym rzecz jasna długo skillować. Na Nightmare optuję za Imperial Navy Tachion x 4 a na Macharielu za Republic Fleet 800 mm Repeating Cannon x 7.
Lufy to jest akurat to czego frakcją / oficerem nie nadrobisz. Skilujesz t2, a jak za długo to sprawdź jednak ile czasu zajmie Ci golem, ewentualnie weź jednak ratlera.

Jak masz drogie fity to zamiast ab na macha polecam dead space core-x mwd (jesli nie zdecydujesz się na mjd)
 
Cytuj
Rozumiem, że na Macharielu schodzi sporo amunicji na misję więc tutaj raczej albo amunicja T1 albo T2 się opłaca.
T2 na machu też się nie opłaca

Cytuj
Na Nightmarze "szkiełka" się tak mocno nie zużywają, więc frakcyjne jak najbardziej mogą być. Musze jeszcze tylko ogarnąć te szkiełka, bo coś nadspodziewanie dużo ich CCP wymyśliło
Podstawowe różnice to optimal, falloff i zuzycie prądu. Jak celujesz w cap stabel, zawsze patrz ten paramtr z multi / t2 close w lufach

Cytuj
Generalnie shield tank preferuję w opcji "omni" bo nie lubię zmieniać gearu pomiędzy misjami.
U mnie efektem takiego nielubienia były parkujące w garażu Palladyn, 3 różnie fitowane tengu i bardzo krótko golem (sprzedany po czasie krótszym niż go spawałem bo sie wtedy mocno nie sprawdzał), obecnie zbudowałem kolejnego golema na mainie, alt od zawsze popylał wargburgiem i tylko czasem musze amunicji dokładać, a tengu płaczą że nieprzydatne po nerfie HM. Palladyn... ekhem... miał wypadek

Cytuj
Jeśli chodzi o drony na Nightmare to masz na myśli lighty czy sentry pod ten Tracking Computer ze skryptem?
Tracking comp jest kurwa dla tachionów. Suport dla dron to painter / web, na nie droniarskim sprzęcie moduły dla dron gówno dają

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2014, 02:20:26 »
OK, sprawdzę ile zajęłoby mi skillowanie uzbrojenia T2. Poza tym muszę poczytać o "szkiełkach" i właściwościach ratów pod te BS. Poza tym czytałem, że Mach sporo zyskuje na "speed-tanku". Dość skomplikowana ta gierka, niestety...  :(

[DOB.] FRancuz1522

  • DOB.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FRancuz1522
  • Korporacja: Dirty Old Bastards
  • Sojusz: Nulli Secunda
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:55:49 »
OK, sprawdzę ile zajęłoby mi skillowanie uzbrojenia T2. Poza tym muszę poczytać o "szkiełkach" i właściwościach ratów pod te BS. Poza tym czytałem, że Mach sporo zyskuje na "speed-tanku". Dość skomplikowana ta gierka, niestety...  :(


niestety skomplikowana ?
jej skomplikowanie jest jej najlepszą częścią.
a uwierz mi jak jesteś na poziomie robienia misji to nawet nie zadrasnąłeś tej gry..

jeśli nie wiesz jak to nie licz na speed tanka, bo to nie takie hop.

ja bym proponował coś takiego:

[Vindicator, FRancuz1522's Vindicator]
Republic Fleet Tracking Enhancer
Republic Fleet Tracking Enhancer
Republic Fleet Tracking Enhancer
Federation Navy Magnetic Field Stabilizer
Federation Navy Magnetic Field Stabilizer
Federation Navy Magnetic Field Stabilizer
Federation Navy Magnetic Field Stabilizer

Gist A-Type 100MN Microwarpdrive
Republic Fleet Shield Boost Amplifier
Gist A-Type X-Large Shield Booster
Pith A-Type Kinetic Deflection Field
Pith A-Type Thermic Dissipation Field

Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Semiconductor Memory Cell I

Hobgoblin II x5
Garde II x4





oczywiście hardnery dobierasz pod misje
no i ten fit potrzebuje +5% do cpu


mozesz też zrobic tak:

[Vindicator, FRancuz1522's Vindicator]
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II
Co-Processor II

Gist A-Type 100MN Microwarpdrive
Republic Fleet Shield Boost Amplifier
Gist A-Type X-Large Shield Booster
Pith A-Type Kinetic Deflection Field
Pith A-Type Thermic Dissipation Field

Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L
Neutron Blaster Cannon II, Federation Navy Antimatter Charge L

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Semiconductor Memory Cell I

Hobgoblin II x5
Garde II x4



Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:06:51 »
Lepiej poświęcić troche dps i wsadzić jak najlepszego weba. Nie bedziesz tak palił capa na mwd na któryś typ anomalek ten sprżet miarzdzy bo ma dps faktycznie co sie dowie a raty spawnują w małych grupach na optimalu blasterów, niemniej na misje jest upierdliwy taki fit

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:10:20 »
hehehe, a zwykly Aishtar na t2 ficie zdazy przewalic 2 misje zanim te smieszne BSy zdropia na 1 drabinke.
ale niektorzy robia misje, dla samego faktu ich robienia. wiec moze i jakis fun(watpliwy) z BSa jest
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:07:35 »
Ty robisz misje dla LP w curse zapewne, tam interesuje Cię zrobienie trigera misji aby została oflagowana jako zrobiona, w high troche inaczej sie to robi

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:16:54 »
[Ishtar, armor]
Drone Damage Amplifier II
Drone Damage Amplifier II
Drone Damage Amplifier II
Armor Explosive Hardener II
Medium Armor Repairer II

10MN Afterburner II
Omnidirectional Tracking Link II, Optimal Range Script
Omnidirectional Tracking Link II, Tracking Speed Script
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Cap Recharger II

Drone Link Augmentor II
Drone Link Augmentor II
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Nanobot Accelerator I
Medium Auxiliary Nano Pump I

Gecko x2
Warrior II x5
Bouncer II x5
Warden II x5


Gecko x2
Warrior II x5
Bouncer II x5
Warden II x5

I wersja na shield chyba gorsza ale ja preferuję (nie wiem czemu) :
[Ishtar, Shield]
Drone Damage Amplifier II
Drone Damage Amplifier II
Drone Damage Amplifier II
Drone Damage Amplifier II
Signal Amplifier II

10MN Afterburner II
Pithi B-Type Small Shield Booster
Large Shield Extender II
EM Ward Field II
Adaptive Invulnerability Field II

Drone Link Augmentor II
Drone Link Augmentor II
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Core Defense Field Extender II
Medium Core Defense Field Extender II

Gecko x2
Warrior II x5
Bouncer II x5
Warden II x5

Zaoszczędzone pieniądze z Vindy przeznaczamy na PVP które można z łatwością uprawiać z BUFU ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 11:27:10 wysłana przez FITTIpalti »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:20:41 »
Chester podejrzewam jest raczej typem człowieka którego Tenroth z chęcią zaprosi do wspólnego latania... przynajmniej przy tej samej bramie... przynajmniej przez krótki moment... :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[DOB.] FRancuz1522

  • DOB.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FRancuz1522
  • Korporacja: Dirty Old Bastards
  • Sojusz: Nulli Secunda
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:41:12 »
chciałem napisać wielkiego posta apropo tych ishtarow ale powiem po prostu NIE (fit nie statek)
sam latam ishtarem na PVE ale ja plexy robie (solo moge wszystkie zrobić łącznie z 10/10) ale to fit musi być z głową


nasz kolega prosil o rade apropo pirackich BS'ow i moze przy tym zostańmy
sam nie latałem za dużo na misjach (troche tym vindykiem co linknolem dla soe jak nestory wyszly) więc nie jestem w stanie dokladniej pomoc
ale co do nightmara to proponował bym mjd do tych tachionow dozucić i 1 lub 2 tracking computery



a dla FITTIpalti: prosze cie nie fituj niczego albo przynajmniej nikomu tego nie pokazuj

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:00:20 »
Tym fitem robisz wszystkie pirackie misje L4 łącznie z Blokadą, bez linków solo nie wiem Francuz o co ci chodzi. Niektórzy zmieniają hardy pod damage, mi się nie chce a mimo to daje rady.

Jak nie ogarniasz to możesz grać w tetris tam ci chyba lepiej pójdzie gra z głową  :P

Edyta.
to ten fit:
http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_detail&kll_id=100049

czy ten:
http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_detail&kll_id=107115
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[DOB.] FRancuz1522

  • DOB.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FRancuz1522
  • Korporacja: Dirty Old Bastards
  • Sojusz: Nulli Secunda
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:43:42 »
Tym fitem robisz wszystkie pirackie misje L4 łącznie z Blokadą, bez linków solo nie wiem Francuz o co ci chodzi. Niektórzy zmieniają hardy pod damage, mi się nie chce a mimo to daje rady.

Jak nie ogarniasz to możesz grać w tetris tam ci chyba lepiej pójdzie gra z głową  :P

Edyta.
to ten fit:
http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_detail&kll_id=100049

czy ten:
http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_detail&kll_id=107115


jesli mussiz sie pytac to naprawde jest coś nie tak z toba.
no tak złapaliscie mnie bo ktoś kogo uważałem za kumpla okazał sie hujem (szpiegiem).


no i w sumie racja ty masz wieksze doświadczenie z misjami bo ja od lat ich nie robilem bo mam gdzie mieszkać i nie musze już robić misji za marne grosze (to jest całkowicie serrio 0 trola).
w sumie to przykro mi ze ktoś kto gra dłużej niż 4-5 mieś musi misje robić


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:53:58 »
darmowe cynabale z ich misji to raczej realny profit.
Możecie iść pyskować do flame?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[DOB.] FRancuz1522

  • DOB.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FRancuz1522
  • Korporacja: Dirty Old Bastards
  • Sojusz: Nulli Secunda
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2014, 13:02:22 »
czyli wracając do tematu mysle że najlepszym pomysłem będzie mach lub nightmare
ale to musisz zobaczyc czy ci sie opłaca jak masz skile w rakietach.

a tak to co bym poradził to znaleść jakiś corp 0.0 moze być nawet rentierski na początek (w zależności ile masz SP itp ) i zacząć zarabiać prawdziwe iski.
jak jesteś zainteresowany to sie odezwij do mnie w grze może będe mógł ci jakoś pomóc

MacAbra Tankian

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MacAbra Tankian
  • Korporacja: Hard Knocks Inc. [HRDKX]
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2014, 14:40:34 »
Co jak co, ale w tych macharielach to bym chociaż repke zpimpował nieco, t2 są tragiczne, gist c-type ?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2014, 14:46:20 »
darmowe cynabale z ich misji to raczej realny profit.
Możecie iść pyskować do flame?
tak Doom, pirackie misje robi sie tylko i wylacznie dla LP. reward w isk to jest skromny dodatek(3-5m) ktory nie wystarcza nawet na pokrycie kosztow wyjmowania itemow z LP store.
Loot heheheeh. ja go nie zbieram, szkoda czasu i ryzyko. zazwyczaj w hubach misyjnych zawsze ktos sie znajdzie z combatami, uwierz mi. kazdy noob nawet fitti z scanowaniem na 1 moze wyskanowac tractora. poza tym. wydokowanie w czyms tylko po to aby zebrac loot to marnotrawienie czasu.
baa, wszystkie objective itemy kupuje w jita, szkoda czasu na bodbijanie do wraku. Robie TYLKO i wylacznie scisle selektywne misje, aby moc zrobic je po najmniejszej lini oporu.
Da sie na tym zarobic, nawet calkiem sporo. wymaga to troche zachodu, bo trzeba miec podzespoly, chocby imple +3 aby wypelnic je Higradowymi odpowiednikami, potem wywiesc to jakos bezpiecznie do huba aby sprzedac lub wypalic BPC. Ale dla mnie mimo wszystko jest to najbardziej efektywny sposob. przy minimalnym strzelaniu do krzyzykow. Nienawidze racic, ale obiecalem sam sobie, ze iskow nie bede kupowal za PLNy: ]

PS, cynabale sa bardzo slabe. cyniacz na rynku to 180m, -20m za wyjecie -15m za minsy na wypalenie daje 145m/80klp=1,8k isk za 1lp. wszystko co jest ponizej 2.5k to jest bardzo malo. jesli masz super bezpieczna miescowke to 2.5-3 jest spoko, bo nadrabiasz wtedy iloscia.3-4, bardzo dobrze. 4+k za lp to jest to co kazdy misjonarz ceni najbardziej: ].

na pewno misje milicyjne licza sie zupelnie inaczej bo tam LPki leca jak poEBane.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Chester

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:34:20 »
LOL! Aleście pojechali!  8)

Sprawdziłem czasy szkolenia mojej postaci:

- Golem - 85 dni
- obsługa uzbrojenia T2 na pirackich BS - 35 dni

Konstatując sadzę, ze lepiej jednak iść w "piraty", bo per saldo szkolenie wyjdzie krócej a przyda mi się jakieś urozmaicenie i większy repertuar skillów mojej postaci niż tylko skille rakietowe na CNR i Golemie. Co do wyboru konkretnego pirackiego BS to jeszcze się zastanawiam. Machariel dostał teraz lekkiego nerfa swojej sygnatury i łatwiej go trafić, więc speed-tank może u mnie rzeczywiście niezbyt dobrze funkcjonować. Z kolei Nightmare jest tylko pod jeden profil obrażeń. A jak wypada na misjach L4 Vindicator z railgunami?

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:46:33 »
~900 tanka, ~1300 DPS na serpentis/guristas


[Rattlesnake, pve]
Imperial Navy Drone Damage Amplifier
Imperial Navy Drone Damage Amplifier
Drone Damage Amplifier II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Capacitor Flux Coil II

100MN Afterburner II
Caldari Navy Thermic Dissipation Field
Thermic Dissipation Field II
Caldari Navy Kinetic Deflection Field
Omnidirectional Tracking Link II, Optimal Range Script
Gist C-Type X-Large Shield Booster
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron

Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Cruise Missile
Cruise Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Cruise Missile
Drone Link Augmentor I

Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

Garde II x2
Bouncer II x2
Curator II x2
Hobgoblin II x5




Można zrobić pasywnego, jak się lubi afczyć na misjach, niskie ryzyko suicide ganku.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:48:13 »
LOL! Aleście pojechali!  8)

Sprawdziłem czasy szkolenia mojej postaci:

- Golem - 85 dni
- obsługa uzbrojenia T2 na pirackich BS - 35 dni

Konstatując sadzę, ze lepiej jednak iść w "piraty", bo per saldo szkolenie wyjdzie krócej a przyda mi się jakieś urozmaicenie i większy repertuar skillów mojej postaci niż tylko skille rakietowe na CNR i Golemie. Co do wyboru konkretnego pirackiego BS to jeszcze się zastanawiam. Machariel dostał teraz lekkiego nerfa swojej sygnatury i łatwiej go trafić, więc speed-tank może u mnie rzeczywiście niezbyt dobrze funkcjonować. Z kolei Nightmare jest tylko pod jeden profil obrażeń. A jak wypada na misjach L4 Vindicator z railgunami?
Wynocha z BS jak u Ciebie tak to wygląda. W tej chwili na marudę chyba tylko BS na 5 potrzebny, więc jeśli masz tyle dni to znaczy że do bs nie dorosłeś :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[DOB.] FRancuz1522

  • DOB.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FRancuz1522
  • Korporacja: Dirty Old Bastards
  • Sojusz: Nulli Secunda
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:59:08 »
Wynocha z BS jak u Ciebie tak to wygląda. W tej chwili na marudę chyba tylko BS na 5 potrzebny, więc jeśli masz tyle dni to znaczy że do bs nie dorosłeś :P

jeszcze awu potrzeba na 5


a co do vindyka to ciezko snipic z 60 km zasiegu targetowania a na blasterach na null masz 40km zasiegu i nadal 1100 dps

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zmiany w pirackich pancernikach - który teraz wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2014, 17:06:29 »
AWU to już wskazane jest mieć na med shipach.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.