Eve Online > Wsparcie techniczne

Nowy komputer

(1/11) > >>

Zgudi:
Od dawna zastanawiałem się nad wymianą budy. Po ciężkich namysłach i pomocy na forum Benchmark i PCLab zdecyduję się na taki zestaw:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWEL
Karta graficzna MSI Geforce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, OC
Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX
Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)
Obudowa Fractal Design CORE 3000, USB3.0, CZARNA

Zakupię w morele. Z kodami promocyjnymi wyjdzie mi 3300zł.

-Najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem
-Płyta główna z mocną sekcją zasilania, podwójnym biosem, dobrym audio, stricte do podkręcania.
-Modularny zasilacz, który zapewni zapas mocy
-8Gb sprawdzonego RAMu z niskim radiatorem
-Przewiewna obudowa z dobrym chłodzeniem

Brak tu jedynie lepszego chodzenia do CPU, ale z czasem się dokupi.

Lt Rook:
SSD sobie kup na system i podstawowe aplikacje, poniżej 400zł można już kupić 256GB.
http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/

Zgudi:
Tak, to z czasem, ale jest w planach. Po prostu kasa nie styka na wszystko na raz, a wolę wydajność bez kompromisów i bez oszczędzania do minimum na jakości części typu obudowa, płyta, zasilacz, żeby zmieścić np. SSD. Mój obecny złom się rozpada, więc chcę coś kupić, a jak kupię to żeby potem Elite czy SC ładnie odpaliło bez konieczności kolejnych upgradów.

GlassCutter:
Poczekaj z wymianą na publikację wymagań wiedźmina :P

Zgudi:

--- Cytat: GlassCutter w Czerwiec 07, 2014, 21:42:20 ---Poczekaj z wymianą na publikację wymagań wiedźmina :P

--- Koniec cytatu ---
Na minimum powinno trochę pochodzić 20 klatek/s, zanim sprzęt szlag trafi od przegrzania. Gaśnicę będę miał pod ręką, nie zwykłą, taką przemysłową. Wiedźmin specjalnych środków wymaga. :D

W planach rozbudowy jest:
- SSD 256 lub 512 GB
- dodatkowe 8 GB ram
- dobre chłodzenie pod CPU np. Thermalright HR-02 + dobra pasta.


Ciekawostka:

Odnośnie pasty. W tym wątku http://forum.benchmark.pl/topic/90378-jaka-jest-najlepsza-pasta-termoprzewodz%C4%85ca/ autor pisze:

 "Witam. Mam pytanie na które chcę uzyskać najprostszą na świecie odpowiedź. Mianowicie jaka jest na najlepsza, najbardziej pro, super-uber-ekstra pasta termoprzewodząca? Prosta sprawa - najnormalniej w świecie - najlepsza. Nie najbardziej opłacalna pod względem cena-wydajność, nie "po co będziesz tyle kasy wydawał". Poprostu będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na to pytanie. Przejrzałem tematy o tych nieszczęsnych smarowidłach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chcę znać najlepszą pod każdym względem pastę - może być nawet za 70zł za 1g. Wiem, pewnie brzmię jak desperat ale nie śpię od ok. 20h, a muszę to wiedzieć :P."

Więc faworytów jest dwóch: "GC-Extre­me moż­na po­wie­dzieć, iż jest na­praw­dę eks­tre­mal­na - osią­gnę­ła re­zul­ta­ty lep­sze na­wet od cie­kłe­go me­ta­lu". Lub ta: "Ic Diamond 24 Carat Skład: czyste diamenty 92%". Pasty w cenie kilkadziesiąt zł za tubkę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej