Autor Wątek: Rubicon  (Przeczytany 245882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:11:02 »
To co CCP powinno zrobić "na już, na wczoraj", to zatrudnić na etacie 1-2 gości, którzy lataliby by sobie po 0.0 altami i po prostu typowali boty. Jeśli ja jestem w stanie dosłownie w 30 sekund "rozpracować" całego korpa składającego się wyłącznie z botów, to CCP tym bardziej. Myślę, że spokojnie byliby w stanie banować 50 botów dziennie - czyli 1000 miesięcznie.
Popieram. Dodatkowo jeszcze wpadł mi do łba wtyczka do wyszkuwania botów, działająca w oparciu o dane z programów do bocenia i heurystykę (tak jak antywirus czy program anty-spyware w kompie). To powinno "spermabanować*" nawet ok. 2300~-2500 botów/mc. Oczywiście problem byłby z osobami które są na tyle bezmózgie że będą się zachowywać jak boty, ale jak przyjdzie co do czego to może i paru dostanie z banhammera za utrudnianie pracy gmom/anti-bot volunteersom bądź za świadome ich użycie. Period.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:12:57 »
... - czyli 1000 miesięcznie.
hmmm to jakies (teraz jest promocja) 17,5 tysiecy ojro mniej w skarbcu.
tylko dlatego ze jakims fagasom to sie nie podoba? hue hue hue wolne zarty.
IMO gdyby ccp naprawde chcialo wyeliminowac boty, to zrobilo by to w moment. ale coz, ciezko sie rozstac z wplywami, a ze kilku poplakuje z tego powodu... coz, jebac.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:24:57 »
hmmm to jakies (teraz jest promocja) 17,5 tysiecy ojro mniej w skarbcu.
tylko dlatego ze jakims fagasom to sie nie podoba? hue hue hue wolne zarty.
IMO gdyby ccp naprawde chcialo wyeliminowac boty, to zrobilo by to w moment. ale coz, ciezko sie rozstac z wplywami, a ze kilku poplakuje z tego powodu... coz, jebac.

Trollujesz czy w dzieciństwie matce z rąk się wymsknąłeś na deskę barlinecką?

Bociarnia niszczy tą grę. Dwa powody:
1) Inflacja. To, że PLEX kosztuje teraz 600 mil to pewnej części zasługa botów. Ile osób przestało grać, bo nie chciało im się grindować tyle miesięcznie? A przynajmniej musiało ograniczyć liczbę aktywnych kont?

2) Brak kontentu - fajnie lata się na roam, gdzie wszystko jest w warpie na posa zanim jeszcze załaduje Ci się grid po przeskoku przez gejt?

Specjalnie dla Ciebie analogia -> bociarstwo w grze = pedofilia w RL. Prościej się chyba tego wytłumaczyć nie da.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:38:02 »
polecam zapoznać się z tym http://www.youtube.com/watch?v=7Vd-CpnjvAM

"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:38:26 »
Myślę że już dawno temu doszliśmy do wniosku, że CCP najnormalniej w świecie nie opłaca się likwidacja botów. Bądźmy szczerzy, właściciele serwerów, kodu gry i tym podobnym, gdyby naprawdę chcieli wykosiliby bociarstwo w 95 procentach. Może sami devowie i chętnie by to zrobili, ale myślę że po pierwszym miesiącu kontroli przychodów firmy zostaliby zamienieni na bardziej spolegliwych i słuchających się księgowych. Niestety, to nie organizacja charytatywna tylko firma która ma przynosić zyski.
Pewnie, są przeprowadzane akcje likwidacji botów... ale jest ktoś w stanie zagwarantować że wszystkie te konta to rzeczywiste konta bociarskie a nie konta już martwe?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:42:30 »
Myślę że już dawno temu doszliśmy do wniosku, że CCP najnormalniej w świecie nie opłaca się likwidacja botów.

http://web.ccpgamescdn.com/newssystem/media/65174/1/Threats.In.A.Virtual.World.pdf

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:47:29 »
hmmm to jakies (teraz jest promocja) 17,5 tysiecy ojro mniej w skarbcu.

Czego mniej?
http://evenews24.com/2013/09/27/the-veldspar-isnt-real/

W skrócie jak nie płacisz kasą za PLEXa, to CCP spokojnie może ci podziękować za grę, bez żadnej dla nich straty.
W końcu nikt im nie zabroni aby PLEXy kupowały NPCe.
I wtedy płacz i zgrzytanie zębów...

SokoleOka twoje porównania, wklej sobie fecepalma jakiegoś.
Dwa osoby nie zainteresowane PvP i tak będą warpować na POSa/Stację zanim załaduje ci się grid i nic tupanie nóżka tego nie zmieni.



Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:52:42 »
Niech warpują na POS'a nawet jak będe 3 systemy od nich bo ustawią tam oczy. Ale niech siedzą i klikają a nie chrapią kiedy bot naparza 16h na dobe.

Kasacja botów ilości 'graczy' nie zmieni. Ilości kont nie wiele. Kupowanych za $$ plexów wcale. Za to przestanie spadać wartość iska
Gun for hire.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:53:39 »
Jabolex, sorki, ale gadasz głupoty... plex nie wziął się z nikąd, ktoś musiał wydać kasę na GTC, podzielić na plexy i wrzucić na market. Gdy zmniejszy się popyt na plexy, mniej kodów będzie kupione, a co za tym idzie mniej ojro do kasy CCP. Proste jak drut.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 29, 2013, 13:55:16 »
Doktoranci ekonomi widze ;)
Gun for hire.

Goomich

  • Gość
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:00:45 »
Jabolex, sorki, ale gadasz głupoty... plex nie wziął się z nikąd, ktoś musiał wydać kasę na GTC, podzielić na plexy i wrzucić na market. Gdy zmniejszy się popyt na plexy, mniej kodów będzie kupione,

Ludzie nie kupują kodów, by sprzedać pleksy, tylko, żeby przerobić realną kasę na wirtualną.
Gdy zmniejszy się popyt na pleksy, to ich cena spadnie. Do kupienia nowego tytana potrzeba więc będzie więcej pleksów.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:03:56 »
Gdy zmniejszy się popyt na pleksy, to ich cena spadnie. Do kupienia nowego tytana potrzeba więc będzie więcej pleksów.
Nom.. i zapewne kupno 5 tytanów zapewni większe wpływy niż parę tyś. kont  ;)

Ludzie nie kupują kodów, by sprzedać pleksy, tylko, żeby przerobić realną kasę na wirtualną.
Przecież to dokładnie to samo...
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:05:09 »
Jabolex, sorki, ale gadasz głupoty... plex nie wziął się z nikąd, ktoś musiał wydać kasę na GTC, podzielić na plexy i wrzucić na market. Gdy zmniejszy się popyt na plexy, mniej kodów będzie kupione, a co za tym idzie mniej ojro do kasy CCP. Proste jak drut.

Zmniejszy się popyt na plexy - spadnie cena, przyjdą nowe/resub osoby które je kupią.
Mniej kodów będzie kupione od CCP?
Zaciekawiłeś mnie. Ale myślisz w naszych realiach.
Dla osoby dobrze/normalnie zarabiającej kupno kilku PLEXów, aby sprzedać je na markecie po niższej cenie nie jest problemem.
I masz te więcej/tyle samo PLEXów kupionych od CCP. I masz osoby które nie tracą czasu na grind, bo wolą zabawę.
A w ostateczności NPCe będą kupowały PLEXy.



VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:23:56 »
Czyli mniej kupujących, bo zabanowanych kont, zwiększy popyt na plexy? W jaki sposób? Co z tego że cena spadnie? Plexy kupuje pewna określona grupa graczy, chcesz powiedzieć że jak cena spadnie, zamiast jednego miesięcznie będziesz kupował dwa?
Chyba że rzeczywiście, CCP zaczęłoby same od siebie odkupować plexy  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:28:44 »
Czyli mniej kupujących, bo zabanowanych kont, zwiększy popyt na plexy? W jaki sposób? Co z tego że cena spadnie? Plexy kupuje pewna określona grupa graczy, chcesz powiedzieć że jak cena spadnie, zamiast jednego miesięcznie będziesz kupował dwa?

Owszem, bo sobie drugie konto założę.
A może i namówię kumpla/koleżankę, bo za rozsądne pieniądze będzie mógł kupić PLEXa i zobaczyć jak się gra.
A jak nie to ech, NPCe będą je kupować, bo sprzedający chce ISK a nie interesuje się tym czy inni przedłużą sobie w ten sposób grę czy nie on chce ISKi.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:35:49 »
Myślę że CCP obawia się troche mojej wersji wydarzeń, dlatego na wszelki wypadek wolą omijać ten temat  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 29, 2013, 14:44:33 »
W tej chwili popyt na PLEX-y mocno przewyższa podaż. Można powiedzieć, że "wahadełko jest wychylone na maksa".

Jeśli CCP zrobiłoby bociarzom "noc długich noży", popyt spadłby, a nie na tyle, żeby wahadełko wychyliło się w drugą stronę. Oczekiwałbym osiągnięcie stanu, w którym popyt lekko przewyższałby podaż.

Natomiast co do twierdzeń typu "nie zbanują, bo to płacone konta, a więc ich przychód" - jakbym słyszał alkoholika mówiącego "ale przecież po butelce wódki świat wygląda lepiej". Faktycznie, wygląda lepiej danego wieczora (w krótkiej perspektywie), ale w długiej perspektywie czeka Cię przedwczesna śmierć.

Dlatego ostre tępienie botów faktycznie w krótkiej perspektywie przyniesienie spadek przychodu, ale w dłuższej przyciągnie do gry nowych graczy. I odwrotnie - ignorowanie problemu pozwoli cieszyć się nieco większą kasą "dziś", ale wykrusza wartościowych graczy ("enablers and instigators" - jak mówi CCP Seagull), którzy z tej gry odejdą. TBH, lepiej zbanować 50 botów (kont) niż stracić jednego gracza, których tworzy "kontent" (tfu!) dla innych.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 29, 2013, 15:04:41 »
I odwrotnie - ignorowanie problemu pozwoli cieszyć się nieco większą kasą "dziś", ale wykrusza wartościowych graczy ("enablers and instigators" - jak mówi CCP Seagull), którzy z tej gry odejdą. TBH, lepiej zbanować 50 botów (kont) niż stracić jednego gracza, których tworzy "kontent" (tfu!) dla innych.

A to dlaczego - odejdą wartościowi gracze?
Wyjaśnij proszę te boty i odejście.
Wg mnie gracze odchodzą bo się znudzili grą, etc.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 29, 2013, 15:09:27 »
Ok...skoro nie z powodów finansowych CCP nic nie robi z problemem, to z jakich?
Poza tym, jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem kiedy ktos rzucił grę bo się dowiedział albo zobaczył bota  ;) Brak czasu, znudzenie, to podstawowe powody odejścia, a nie świadomość że ktoś tam gdzieś tam boci na potęgę. Widziałem dziesiątki prawdopodobnych botów, ale jakoś nie zniechęciło mnie to do samej gry.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 29, 2013, 15:14:11 »
Ostre tępienie zawsze się przydaje ale patrząc na dotychczasowe działania CCP wolą oni robić co jakiś czas duże, medialnie widoczne czystki niż zatrudnić kogoś/dział do sprawdzania na bieżąco.

Doskonale też ich rozumiem - sama ilość miejsca potrzebna na zbieranie statystyk potrzebnych do analizy działania graczy, kliknięć, powtarzalności - a potem obróbka tych danych, jest cholernie upierdliwe.
Do tego oczywiście zmiany po stronie klienta (część już wykonali z tego co patrzyłem ale tyczy się tylko sprawdzania działających procesów oraz SID kompa).
Generalnie - ktoś tam musi podjąć ryzyko - i wdrożyć co trzeba, a mało kto chce brać coś takiego na klatę.

A póki co - patrząc na ilość swobodnie latających botów na lotniskach obecne działania CCP tylko zachęcają do pójścia tą drogą. Łatwiej zaryzykować, postawić sobie VPN za parę groszy i kupić postać do bocenia która zanim zostanie zbanowana zdąży się zwrócić naście razy.

Problemem jest też nasze - Polski położenie - niby należymy do Europy i ceny u nas czysto europejskie (nie tylko plex zresztą) ale zarobki dalej z Europy Wschodniej - większej zachęty do bycie nie-fair gdy CCP głęboko w d... ma ile nasze złotówki są "warte" nie trzeba dla Polaków.
Ale - to już moje prywatne zdanie - do bocenia nie zachęcam, ale też pod szafot bociarzy prowadzić nie będę (prócz tych którzy robią bot-farmy i ostro na Allegro grają - inna liga).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 15:38:56 wysłana przez Okropniak »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 29, 2013, 15:59:36 »
Poza tym, jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem kiedy ktos rzucił grę bo się dowiedział albo zobaczył bota  ;) Brak czasu, znudzenie, to podstawowe powody odejścia, a nie świadomość że ktoś tam gdzieś tam boci na potęgę. Widziałem dziesiątki prawdopodobnych botów, ale jakoś nie zniechęciło mnie to do samej gry.

Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu "przestałem grać, bo zobaczyłem bota".

Ale w momencie, gdy zaliczasz n-ty z rzędu roam po 0.0, w czasie którego pokonujesz 50j i widzisz TYLKO boty; w momencie gdy nie ma sensu kopać w hisecu, bo tam kopią prawie wyłącznie boty; w momencie gdy zaczynasz rzygać przebijaniem orderów 0.01 co 5 minut, bo 30 sekund po tym, jak skorygowałeś cenę, pieprzony bot poprawia ją i nie masz siły z tym walczyć - wtedy odpuszczasz granie.

Szczerze mówiąc, ostatnio trochę produkowałem, ale zniechęciły mnie do tego market boty w Jita. Zanim ktoś powie - "ale przecież ludzie szybko klikają": żałóżmy, że sprzedajesz coś, co jest warte ok. 1,2 mln per unit. Większość sell orderów to ok. 1000 - 3000 sztuk. Nagle pojawia się jeden order na 50 sztuk o 100 tys. niżej (za 1,1 mln). I w 5 minut kilka osób obniżyło cenę o 10% podążając za trendem, zamiast poczekać lub wręcz wykupić tego dumpingowca? Nie - to są właśnie głupie market boty.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:08:07 »
w momencie gdy nie ma sensu kopać w hisecu, bo tam kopią prawie wyłącznie boty;
w momencie gdy zaczynasz rzygać przebijaniem orderów 0.01 co 5 minut, bo 30 sekund po tym, jak skorygowałeś cenę, pieprzony bot poprawia ją i nie masz siły z tym walczyć - wtedy odpuszczasz granie.

Jesteś wkurzonym górnikiem  :)  <-żart.
Ale marketowe boty też mnie irytują...


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:22:32 »

Ale w momencie, gdy zaliczasz n-ty z rzędu roam po 0.0, w czasie którego pokonujesz 50j i widzisz TYLKO boty; w momencie gdy nie ma sensu kopać w hisecu, bo tam kopią prawie wyłącznie boty; w momencie gdy zaczynasz rzygać przebijaniem orderów 0.01 co 5 minut, bo 30 sekund po tym, jak skorygowałeś cenę, pieprzony bot poprawia ją i nie masz siły z tym walczyć - wtedy odpuszczasz granie.

Nie chcę żeby ktoś zrozumiał że bronie boty, absolutnie, ale... co za różnica czy napotkam na roamie/solo wypadzie szybko ewakuujacego się bota czy pusty system ?  ;) Jeśli CCP kompletnie zlikwiduje boty na ich miejsce nikt nie przyjdzie, głebokie null wyludni się totalnie, a tak, jest przynajmnije okazja do zabawy w przechytrzenie bota (ironia jakby ktoś nie załapał). Mnie osobiście bardziej wkurzają dziesiątki large baniek na bramach niż same boty.
Boty kopiące, racące mnie osobiścia ani grzeją ani ziębią, ale co do botów handlowych to masz stuprocentowa rację.
Swoją drogą temat sie powtarza już enty raz...jest sens dalej wałkować to samo?  Nie lepiej pofantazjować na temat przyszłego dodatku ?  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:38:23 »
chyba w dupe was mocno szczypia te boty :D
kasujac je,  rownie dobrze mozna skasowac tysiace posow pracujacych podczas nieobecnosci wlasciciela...
czy jaka kolwiek inna planetarna interakcje / czytaj pasywne zrodla dochodow...

naprawienie 'lokal czatu' pomogloby ograniczyc boty
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 29, 2013, 17:55:26 »

naprawienie 'lokal czatu' pomogloby ograniczyc boty
O, za tym zawsze byłem dwiema ręcyma i kulasami  ;D Powinno być do wyboru, włączam sie do "sieci", widzę lokal i jestem sam widoczny, albo nie.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 29, 2013, 18:02:00 »
Powinno być do wyboru, włączam sie do "sieci", widzę lokal i jestem sam widoczny, albo nie.
Przecież już masz taki wybór. Lecisz do wh albo do k-space.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 29, 2013, 18:30:36 »
na poczatek  -
[ niewidac mnie na lokalu poki brama trzyma mnie w powskokowym klouku ]
+ speed boost interceptorow
+ pobozne zyczenie >> wiekszy skaner jako RIG
 i juz macie %owy spadek bociarstwa.
Oczywiscie pod warunkiem uzytkowania owych łask przez wycwiczonych propulsion jammerow
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 19:21:52 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:06:09 »
W międzyczasie w Lonetrek, Adam Bot wyfarmił 2mln LP w dwa dni.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 29, 2013, 21:22:08 »
W międzyczasie w Lonetrek, Adam Bot wyfarmił 2mln LP w dwa dni.
I na zdrowie.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 30, 2013, 09:39:09 »
Szczerze mówiąc, ostatnio trochę produkowałem, ale zniechęciły mnie do tego market boty w Jita. Zanim ktoś powie - "ale przecież ludzie szybko klikają": żałóżmy, że sprzedajesz coś, co jest warte ok. 1,2 mln per unit. Większość sell orderów to ok. 1000 - 3000 sztuk. Nagle pojawia się jeden order na 50 sztuk o 100 tys. niżej (za 1,1 mln). I w 5 minut kilka osób obniżyło cenę o 10% podążając za trendem, zamiast poczekać lub wręcz wykupić tego dumpingowca? Nie - to są właśnie głupie market boty.
Na szczęście walka z takimi głupimi market botami sprowadza się do prostego wstawiania iluś tam orderów po to by zbić cenę gdzie TOBIE opłaca się wykupić towar bota i zawieźć tam gdzie inny bot kupi od Ciebie, a Ty zarobisz ponosząc jedynie koszt transportu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 30, 2013, 09:58:41 »
Na szczęście walka z takimi głupimi market botami sprowadza się do prostego wstawiania iluś tam orderów po to by zbić cenę gdzie TOBIE opłaca się wykupić towar bota i zawieźć tam gdzie inny bot kupi od Ciebie, a Ty zarobisz ponosząc jedynie koszt transportu.

W teorii.

A praktyka jest taka, że trzeba byłoby obrać kapitałem ca. 10 razy większym niż to, co przynosi taka produkcja i wtedy w ogóle szkoda zawracać sobie głowy produkcją, skoro można spekulować na markecie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:42:54 »
W teorii.

A praktyka jest taka, że trzeba byłoby obrać kapitałem ca. 10 razy większym niż to, co przynosi taka produkcja i wtedy w ogóle szkoda zawracać sobie głowy produkcją, skoro można spekulować na markecie.

Zawsze możesz sprzedawać towar hurtem na kontrakcie.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:00:26 »
A praktyka jest taka, że trzeba byłoby obrać kapitałem ca. 10 razy większym niż to, co przynosi taka produkcja i wtedy w ogóle szkoda zawracać sobie głowy produkcją, skoro można spekulować na markecie.
Czyli jednak Twoja niechęć i brak kapitału jest tu przeszkodą, a nie fakt istnienia botów.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:42:42 »
Czyli jednak Twoja niechęć i brak kapitału jest tu przeszkodą, a nie fakt istnienia botów.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 30, 2013, 17:15:53 »
skończcie...
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"