Autor Wątek: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż  (Przeczytany 50455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 28, 2015, 21:15:42 »
No i jak? Graliście już?
Bo ja na razie tylko chwilę w obie wersje "jedynki". No i niestety: stało się, to czego się obawiałem, od momentu gdy dowiedziałem się, że podmienili mechanikę na tę w "dwójki"... Zmiana interfejsu? OK. Ale przy okazji balans i "gejmplej" szlag trafił (na przykład badania kosztują RU, a myśliwce nie trzymają formacji). HW2 pewnie będzie śliczny, ale "jedynka" jest"remade" lecz nie "remastered". ;'(
Czemu chcieli naprawiać to, co nie jest popsute?
Najbardziej to w sumie skrzywdzili tych, co poprawiali grafikę, dźwięk i filmiki - bo ich (przynajmniej) setki godzin bardzo ciężko docenić: bo nawet jeśli się wezmę i przejdę "poprawioną" wersję, to wracać będę do oryginału. I chyba będę płakał wiedząc że teksturki czy filmy SĄ odświeżone, ale co z tego kiedy nie ma tego gameplaya, dla którego wracałem do HW1...

No nic - mam nieruszoną (nie, nie dodali wyższych rozdzielczości), działającą "oryginalną" "jedynkę", a "dwójka" i - za jakiś czas pewnie - multi, powinny być super.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 14:34:42 wysłana przez Jakub Trokowski »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 01, 2015, 00:17:54 »
A mnie dwójka mechanicznie bardziej się podobała od jedynki. Kwestia gustu.

Leczymorda

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Leczymorda Munir
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 01, 2015, 16:16:58 »
Jakub opowiedzo babolach. Mam wszystkie 3 części. czy dla mnie jako starego weterana taidan opłaca sie inwestować w wersję remastered ? co się zmieniło poza poprawioną grafa ? Na gameplayu widzę zmieniony hud  ( orginal H2 miał wsztsko po prawej w 3 zakładkach zaś h1 po prostu menu pod ppm )

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 02, 2015, 09:10:18 »
Nie odpowiem Ci na pytanie czy kupno tego będzie według Ciebie dobrym zakupem.
Głównym "zwrotem" z tej inwestycji, pewnie będzie multi, tak mi się wydaje, że powinno być - ale nie sprawdzałem, a narazie wyraźnie zaznaczają że to beta.

Jesli chodzi o samą mechanikę, to się zgadzam: w HW2 statki były bardziej zróżnicowane (w sensie że duże były serio duże, a fregaty czymś pomiędzy dużymi a myśliwcami), choć podobało mi się że te największe z HW1 wydawały się "twardsze", bięc bitki się rozciągały, co wg mnie było na +.

W kwesti mechaniki posprawdzałem więcej, ale narazie tylko do 3ciej misji, więc widziałem tylko myśliwce i korwety. O ile w HW2 budowało się te klasy w małych paczkach, to w nowym HW1- jak w starym - na sztuki. Ale w starym myśliwce ładnie trzymały formację (chyba że na taktyce unikowej), a w nowym rozlatują się po pierwszym podejściu / przelocie (po walce zbierają się znów w śliczną formację). Wydaje mi się że myślą jak by były grupką statków z HW2 - ale rzecz trzeba by sprawdzić w HW2, bo nie pamiętam jak tam szczegółowo latały.
Statystki statków też zmienili - w nowym HW1 moje slavage corvety nie miały problemu ze złapaniem korwet przeciwnika, a w starym nie dawały rady.
Z HW2 wzięto też modułowość statków, ale nie wiem jeszcze czy da się atakować, jak w HW2, konkretny moduł.
Oczywiście ilość zasobów jest też zmieniona - no ale zmienili ceny statków, a jeszcze trzeba płacić za badania: nie wiem jak to zmieni flotę w połowie gry czy w ostatniej misji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 14:34:23 wysłana przez Jakub Trokowski »

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 02, 2015, 14:32:50 »
Poprawiłem, dzięki za delikatne info. Kolejny przykład żeby nie pisać bez kawy...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Marka "Homeworld" wystawiona na sprzedaż
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 21, 2015, 14:20:31 »
Jakub opowiedzo babolach. Mam wszystkie 3 części. czy dla mnie jako starego weterana taidan opłaca sie inwestować w wersję remastered ? co się zmieniło poza poprawioną grafa ? Na gameplayu widzę zmieniony hud  ( orginal H2 miał wsztsko po prawej w 3 zakładkach zaś h1 po prostu menu pod ppm )
Zakupiłem, pograłem w single i multi. Poza przerobioną grafiką, przebudowanym interfejsem, na nowo nagraną muzyką i połączeniem HW 1 i 2 w jedną całość to właściwie niewiele się zmieniło. Czy warto? Naprawdę trudno powiedzieć. Stary wyjadacz poczuje, że gra w po n-ty raz odgrzewany kotlet tylko w ładniejszym opakowaniu.To ja znikam pograć w - jak na chwilę obecną - kulejące ale wciągające multi.