Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - [A] PC5

Strony: [1]
1
Dyskusje ogólne / Odp: Polski sov alliance w EVE - hipoteza badawcza
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 16:56:32 »
jak waszym zdaniem miałby wyglądać i czym miałby się charakteryzować polski sov sojusz w którym WY chcielibyście grać?

Mam tylko wieczorami parę godzin dziennie na EvE. Wszystkie zabawy w sov, struktury, supery/capsy, cta, politykę, logistykę, politykę i robienie z EvE drugiej pracy - mam głęboko w dupie bo to dla mnie żaden fun. Ilu jest tu takich co się na tym już wypalili? Zmądrzeli w końcu?

Funem dla mnie są walki małe i duże, akcje korpowe/alliansowe, szybkie pingi bo leci jakaś flota i można powalczyć, a może my gdzieś polecimy.

W skrócie
1. Taki sojusz powinien tworzyć content PvP (MUSIMY MIEĆ DO CZEGO STRZELAĆ!), a ja się odwdzięczę tym samym.
2. Taki sojusz powinien kreować swoją markę, tworzyć własną historię, którą pomogę mu pisać.
3. Bez minimum 1 dyktatora i paru dobrych FC można to wszystko włożyć między bajki. Tak przecież działają wszystkie grupy od lat.
4. Max 50 aktywnych osób z altami (capitale, scouty, szpiedzy, logistyka itd itp).
5. Polityka powinna ograniczać się do paru znajomych grup (sojuszy?) do których można zwrócić się o pomoc a w razie potrzeby lecieć im pomóc (dodatkowy content). Reszta wszyscy na - i strzelać do wszystkich.

Otwieram wieczorem piwo i chce mieć fun. Proste. Póki co udaje mi się to tam gdzie jestem. Niestety w sojuszu w którym jestem brakło punktu 5 i posypał się punkt 3 - dlatego sojusz się rozpada. Gdyby nie to - było tu bardzo fajnie i przyjemnie.


2
Przedpokój / Odp: PC5
« dnia: Lipiec 25, 2018, 14:00:36 »
2018.09.10 08:46 stuknie 13 lat w EvE (z dużą przerwą od 2011).

Update bio soon™

3
Off Topic / Odp: Szaruga
« dnia: Lipiec 05, 2018, 18:42:49 »
Na dworze leje dejszcz, właśnie w tej chwili, "jest już ciemno" naprawdę i tak jak w pewnej raperskiej piosence. Niby początek lata, chciałoby się rzec najfajniejszy okres w roku, ale Polska właśnie sromotnie przegrywa wszystko, nic to, tylko złoty znowu traci na giełdzie. Ot taki smutas...


4
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:26:34 »
Czyli kolejnym rozsądnym krokiem CCP powinno być wprowadzednie Abyss Space dla capitali. Już tam ludzie o tym "przebąkiwują" na forum EVE. Gigantyczny ship/module/imp sink, którego najwidoczniej potrzeba :)

Pytam o goonów bo jestem pod wrażeniem ile kopią - 14146B w ostatnim miesiącu gdzie reszta regionów ma średnio może około 500B

Może oni kopią na dredy/carriery?
Może na tytany i super capitale?
A może po prostu dla zarobku?

Ostatnie oczywiście też, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że po prostu rozpalili ognisko w delve i grilują zdobytą zwierzynę. Zawsze mieli jakiś tam plan, aktywnego przywódcę i coś tam robili.

Najgorszą odpowiedzią na to pytanie byłoby, że siedli w końcu na dupie, odcinają kupony i zajęli się RMT, co też jest bardzo możliwe.

5
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:12:56 »
Maina numer 2 więc nie jest źle.
To, że skilujesz cierpliwość od 13 lat to Twój problem. ;p
BTW, masz jakiś ts?
Jeśli jeszcze jest realna szansa na „uczciwą” i skilową bitkę „small scale” w max 30min od zalogowania to może rozważę to i owo.
Dzięki za info, czyli bez zmian. Brothers

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Nie mam TSa gram chwilowo solo i zbieram iski.
Wrócić warto jeżeli czujesz do EvE "to coś". Mnie znowu wciągło, ale na razie tylko PvE. Mam swój plan i go realizuje konsekwentnie. Na końcu tej drogi i tak jest PvP.
Project HAVEN to dla Ciebie dobra opcja. Kto wie, może się tam spotkamy...

Z politycznych rzeczy - może ktoś wyjaśni sytuacje goonów? Siedzą w Delve dawnym terytorium swojego "arch-dead-enemy" Band of Brothers.... i co dalej? Chodzi mi o to że kiedyś mieli jakiś plan, działali. Teraz chyba coś cicho o nich.


6
Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje / Odp: POLITYKA W EVE
« dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:35:04 »
Nope
{FnDrake}

Fn TY PAŁO! Maina się nie sprzedaje!

A w ramach tematu :
Tereny factional warfare amarr vs minmatar w EU TZ to polityczna pustynia. Korporacje, które kiedyś (parę lat temu?) były bardzo zaangażowane w FW, teraz albo są martwe, albo wyszły z FW i strzelają do wszystkich - jak chociażby korp. CTRL-Q. FW obecnie to gigantycza fabryka LPków i isków dla Amarr i Caldari. Caldari chyba mają dalej tier 5 a Amarr tier 4. Nikomu jakoś nie zależy na zmianie tego. Tylko pojedyncze nieświadome osobniki lataja po pleksach i godzinami siedzą "odbijając" systemy - nieświadome, że to co robią nie ma większego ogólnego sensu. Jedynie w regione Black Rise dzieje się coś sensownego pod względem PvP.

Czytam forum eve i czasami jakieś poboczne strony i mam wrażenie, że większość raci superami lub carrierami, a w polityce nudy. Było na chwile ciekawie przez próbę przejęcia provi przez Pandemic Legion, ale szybko się skończyło.

Najaktywniejszym działem na forum eve jest marketplace, gdzie sprzedaje się supery na prawo i lewo. Dużo łatwiej znaleźć tematy o fitach na VNI do racenia, na carriera, na X innych statków, rozmowy jakie ticki (isk/ileś tam minut) ktoś wyciąga z czegoś tam, niż jakieś info o kampaniach, wydarzeniach etc.  Kwitną za to programy typu Isk Per Hour itd itp + cała masa 3rd party tools do industry etc.

Mam wrażenie, że więcej dzieje się na reedicie niż na forum EvE!

Z ciekawszych rzeczy można by jeszcze wspomnieć o:
1. Delve świeci się na czerwono na mapach pod względem wydobycia/kopania
2. W hisecku trochę więcej gankerów
3. 90% statków, które spotykam 'po drodze' w systemach Amarr FW to małe gówienka, głownie wielkości fregaty/deski.
4. Eksploracja to coś co ludzie lubią robić w EvE


Patrząc z punktu widzenia gościa, który wrócił do gry po paru latach - nie jest ciekawie pod względem polityki. Mało się dzieje, albo za mało czytam/słyszę. No ale EVE to sandbox i ja zrobiłem sobie swój, który mi się podoba i pozwala cieszyć się znowu grą - bo jest co robić! W EvE dalej można się świetnie bawić pomimo tego, że polityka przygasła.

7
Background / Odp: Nasze Filmy z EvE Online
« dnia: Maj 08, 2018, 10:51:35 »
Gaunt jesteś światełkiem w mroku PvP ;)

Jeżeli coś mnie pociąga do EvE po latach to akcje tego typu + flotki, które potrafią coś więcej niż latać cały dzień i gankować pojedyncze bezbronne cele. Gankowanie DAWNO mi się znudziło. Tego typu akcje - nigdy.

Przyjemnie się to ogląda.

8
NoobGarten / Odp: nub zaczyna gre
« dnia: Maj 08, 2018, 10:03:34 »
@Karas
To tylko była ciekawostka, a nie porada jak powinno być. Gra się zmieniła i zgadzam się z Tobą, że dzisiaj to byłby duży błąd. Wtedy jednak to jakoś działało i miało sens. Mniej klas statków, inne składy flot itd itp.

Jako kolejną ciekawotkę podam też, że założyciele BUFU (Venzon i spółka)  byli kiedyś w sojuszu/korporacji z podobnymi zasadami. Czasy się zmieniły, Ci ludzie już w większości nie grają, a młodzi dostali nowy świat do opanowania :)

Jedna wspólna rzecz która łączy te "wątki" to latanie z kimś kto wie co i jak i uczenie się. To największy boost jaki nowy gracz może otrzymać.

Specjalnie odezwałem się w tym wątku, bo cieszy mnie, że znowu ktoś na forum pyta "co i jak", bo jakoś to zamarło przez ostatni czas.
Oby więcej takich GRINów :)
Na pytania chętnie odpowiemy, ale przydałoby się też polatać "z kimś" :)

9
NoobGarten / Odp: edit
« dnia: Maj 08, 2018, 09:16:56 »
Zdecyduj co chcesz robić, a później poszukaj korpa który to robi.  ;)

To jedna z najcenniejszych rad w tym wątku. Proste, ale do bólu praktyczne.
Chcesz rabować dyliżanse i próbujesz od rzucania w nich kamieniami, a w tym samym czasie przyjeżdża gang, który robi z nim rozpierduchę, gwałci konia, woźnicę przerabia na pasztet i odjeżdża na wrotkach pijany z lootem. Po prostu spróbuj się do nich podłączyć i się ucz :)

Fora pomogą, ale to tylko tekst, puzzel w dużej układance.

Ciekawostka - jak zaczynałem grę chyba 12 czy 13 lat temu - wstąpiłem do Polish Task Forces, w którym były 2 działy : TT (industry) i PvP. Każdy n00bek miał obowiązek wylatać 3 miesiące wpierw w składzie TT, aby nabrać doświadczenia w industry, później dział PvP i latanie fregatą jako tackler (łapacz). Dla nowych był zakaz latania statkiami typu battleship, pod karą wywalenia z korpa. Miałeś się uczyć wpierw jak latać małymi statkami i obserowować innych - później coś większego co stać Cię będzie wielokrotnie (!) tracić.

Ale to były inne czasy, inni ludzie. Wielu z nich dało podwaliny pod dzisiejsze korporacje, pod to forum, (niestety) ex Akademie Unseen - patrz Xarthias (był w PTFie - zakładał mi konto w EVE za pomocą karty kredytowej ;) )

Polecam tereny mijicli do nauki i zabawy. Lata tam kilka polskich korpów i są to nawet piraci ;)

PS. Tak to ja, dinozaur, skamielina - pora dla mnie na nowy rozdział w EVE  >:D

10
Dyskusje ogólne / Odp: Stare dziady, są jacys jeszcze?
« dnia: Październik 08, 2017, 13:34:04 »
Hej ludzie
Witajcie po jakiś 9 latach :)
Jest tu ktoś jeszcze z starego PTF za czasów Kerriso
a może z BAS-3 się ktoś znajdzie ??  >:D
Ech... Kerriso... stare duchy wywołujesz Kam (w tym i mnie).
Jest sporo ludzi, którzy nie grają już w EVE, ale przyglądają się jej z boku i czasami zaglądną na to forum.
Jak to pisał marcoos, eve to hobby, do którego co jakiś czas próbuję wrócić.... teraz próbuję chyba 7 czy 8 raz... raczej nigdy nie przestanę :)
Gram od czasu do czasu w różne zjebane gry, ale EVE... ciągle siedzi w duszy i nigdy nie wyjdzie.
Jedynie co mnie wq... to brak czasu i RL.

11
Dyskusje ogólne / Odp: Stare dziady, są jacys jeszcze?
« dnia: Styczeń 31, 2016, 23:48:10 »
Czy to ten maxi o którym myślę (a myślę sprośnie)?

12
Poradniki / Odp: Factional Warfare (Milicja)
« dnia: Styczeń 21, 2016, 20:24:20 »
Zapomniałeś o jednej bardzo ważnej rzeczy. Tereny FW to RAJ dla piratów. Dwie walczące ze sobą frakcje i do obu można strzelać... mmmm... *błysk w oku, przypomina sobie czasy -10 SS*

Dobry poradnik.

13
Wróciłem sobie na spokojnie do gry, a tu takie kwiatki. Na centrali wątki "czy rząd rujnuje kraj", UA się zwija, na forum EVE wątki o spadających liczbach i pomysły CCP na handel skillami - jakieś extractory i injectory. Ciekawe czasy.

Coś z tego musi się urodzić, ewolucja. Mam nadzieję, że coś wyrośnie w miejsce UA.


14
Czy ktoś rekrutuje?

Odkąd RL wciągnął mnie bardziej niż gra mało bywałem w EVE. Nie mam zbyt wiele czasu na grę, ale jestem jak alkoholik - nigdy się z tej gry nie wyleczę. Mogę robić wszystko, nawet kopać Velda, byle było z kim pogadać i polatać tu i tam. Język PL/ENG, mam dziennie około 2 godzin czasu na grę. Gram dla czystej zabawy. Jeżel można się do kogoś dołączyć - piszta ludzie.

15
Dyskusje ogólne / Odp: Czy ktoś jeszcze gra w EVE?
« dnia: Październik 06, 2014, 14:51:40 »
Witajcie ponownie... niedługo pyknie dla mnie od narodzin w EvE 10 lat. Nie gram od paru lat, bo po prostu gra nie sprawia mi przyjemności. Za długo czekało się na walki, człowiek nie ma czasu latać po kilka godzin na roamach gdzie prawie wszystko ucieka itd itp. Przerzuciłem się na inne szybsze gry oferujące dużo szybszą zabawę - np. World of Tanks. Ale EvE ma to coś, zawsze będzie w moich myślach i pamięci. Planuję kiedyś wrócić, poszaleć (PIRACIC!!!!). To co mnie zniechęca to polityka CCP, która jest do bani. Mają świetną grę, a większość zmian jest robiona pod PvE i industry. Szkoda... ciągle mam nadzieję, że coś się zmieni - dlatego od czasu do czasu zaglądam na centralę, ale nie znajduję już tu tylu znajomych nicków co kiedyś...

Brakuje mi po prostu akcji, jest nudno. Człowiek nie ma tyle czasu co kiedyś. Wraca po pracy i chce te 1-2h przeznaczyć na zabawę a nie na czekanie... latanie... szukanie.... Gdyby EvE była grą gdzie developerzy myślą o PvP poważnie to na każdym gejcie codziennie byłyby super walki w każdej godzinie. Jak jest - sami wiecie. Wieje nudą? Ubijanie pojedynczych bezpronnych celi? Capital bloby? No chyba że się coś zmieniło? Czekam dalej i obserwuję...

Pozdrawiam wszystkich tępych kutasów z starych lat.

Strony: [1]


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal