Eve-Centrala

Eve Online => NoobGarten => Poradniki => Wątek zaczęty przez: Leczymorda w Wrzesień 30, 2014, 13:40:03

Tytuł: Moon wiki traslate
Wiadomość wysłana przez: Leczymorda w Wrzesień 30, 2014, 13:40:03
 z nudów w czasie DT przetłumaczyłem stronkę o moon miningu :P

Wydobywałeś asteroidy , ale czy kiedykolwiek wydobywałeś księżyc? Z prawidłowo skonfigurowanego POS można, zdobywać ISKi podczas snu. Kiedy śpisz, albo w pubie, lub ...

 Wraz z pojawieniem się "POS (lub własnością gracza Structures") mamy teraz okazję do kopalni księżyców. Chociaż asteroidy dostarczają rudy, które są rafinowane do minerałów wykorzystywanych do produkcji Tech I, księżyce uzyskują minerały, które muszą być poddane reakcji aby wykorzystać je do produkcji zaawansowanych materiałów T II do produkcji sprzętu Tech II.

Tak więc, w jaki sposób wydobyć księżyce? Najpierw musisz ustalić POS, który jest w zasadzie minibazą należącą do korporacji w pobliżu księzca. POS jest siłą napędową rynku Tech II, ale również ma szerokie zastosowanie wojskowe w planowaniu najazdów w 0,0 i spełnia  kluczową rolę w obronie systemu. Mogą one być także stosowane jako fabryki i laboratoria poprzez specjalne moduły. Podręcznik ten będzie jednak skupić się na aspekcie górniczym księżyca POS, a nie jego wojskowych lub innych zastosowań przemysłowych.
Skanowanie KSIĘŻYCE

W przeciwieństwie do planetoid, których typy są wyraźnie oznaczone, zawartość minerałów z Księżyca nie jest od razu znana. Musi być skanowany za pomocą sondy survey aby odkryć swoją zawartość. Ponadto, w przeciwieństwie do planetoid, każdy księżyc może mieć do czterech minerałów . Większość materiałów księżyca zostaną zaznaczone na skanie jako "Obfitości 1", ale od czasu do czasu znajdziesz 2 lub nawet 3 lub 4.

Skanowanie księżyca będzie wymagać wyrzutni sondy skanowania i kilku sond ankiet. Warp na księżyc, który chcesz sprawdzić, lot swój statek w pobliże  dopóki nie wskazuje na niego i uruchomiasz sondę z wyrzutni. Nie martw się o to czy  osiągnie księżyc - nawet jeśli wydaje ci  się, że nie będzie się w stanie tam dostać. Wystarczy że będziesz skierowany w strone interesującego księżyca w chwili wyrzucenie sondy. Po chwili pojawią się  wyniki jakichkolwiek materiałów, jeżeli występują. Nawet nie trzeba stać. Możesz zachować skanowania innych księżyców, aż czas się skończy. Jednakże, jeśli użytkownik loguje się, przeskoczy do innego systemu lub stacji dokującej, komunikacja ze swoimi sond skanowania obecnymi w przestrzeni zostanie utracona i trzeba będzie zacząć od początku.
Wyrzutnie sond w przeciwieństwie do zwykłych wyrzutni, nie zajmują na statku wyrzutni hardpoint. Można dopasować je do każdego statku o wysokim gnieździe, co pozwala statkom , takim jak Iteron Mk III  być popularnym wyborem dla skanowania księżyca, ponieważ mogą one załadować setki sond badawczych do  ładowni. A oczywiście, wysoki ładowność, szybkość  są aspektami na które trzeba  zwrócić uwagę przy zakupie godnego statku sondy; , który pozwala na przeprowadzenie wielu sond, dostać się do następnego na liście księżyca  tak szybko, jak to możliwe.

Operacje Księżycowe  ( w najskromniejszym tego rozmiarze) wymagają  nie więcej niż 150-200 mln ISK, aby  zobaczyć jakiś zysk. To ustawienie składa się z małej wieży kontrolnej  tablicy księżyca żniwnego ( jak ktoś ma lepsze tłumaczenie niech się pochwali) , silosu do przechowywania materiału zebranego i oczywiście paliwa. W przeciwieństwie do laserów górniczych, których używasz na asteroidy, górnik księżyca  jest w pełni zautomatyzowany i działa 24/7, nawet przy przestoju. Gdy moduły są zakotwiczone i  on-line,  wybierasz rodzaj materiału do wydobycia  i silos przy użyciu interfejsu zarządzania POS 100 jednostek materiału  będzie wrzucany do silosu co godzinę. Niektóre surowce mogą być sprzedane za więcej niż koszt paliwa POS, co przekształca wydobycie w opłacalne przedsięwzięcie. Możesz mieć tyle koparek  uruchomionychile masz minerałów na księżycu. Na przykład, jeśli księżyc jest kadm, cez i krzemiany możesz wydobyć wszystkie 3 z tych minerałów, w tym samym czasie, jeśli masz 3 koparki (i o ile fit POSa wyrobi).

Tabela rzadkości
04: atmosferyczne Gazy odparowane depozyty , węglowodory, Krzemiany
08: Kobalt, skand, tytan, wolfram
16: Kadm, wanadu, chromu, platyny
32: Cez Technet, hafn, Merkury
64: Promet, Dysproz, neodymowy, Tul
KOLEJNY KROK

Sprzedaż surowców może być opłacalna i wymagają niskiej początkowej inwestycji, nie przynoszą jednak większych ISK. Aby poszerzyć swój rozwój POS, można skonfigurować więcej małych baz górniczych albo zacząć tworzyć reakcję.

 Dwa surowce wydobywane z Księżyca można poddać reakcji ze sobą w średnim  reaktorze, który potrzebuje planu dla odpowiedniej reakcji, w celu wytworzenia nowego materiału. Materiał ten jest nazywany "Przetworem" i ich lista znajduje się w tabeli Reakcje w naszej bazie danych pos.

Koparki ustawione na kopalnie materiału potrzebnego do reakcji lub silosy do przechowywania określonych materiałów potrzebnych (i następnie wypełnione zakupionymi surowcami) są połączone z wejściem reaktora.Wejście znajduje się z lewej strony tablicy zarządzania POS, a po prawej stronie wyjścia jest połączony z silosem skonfigurowanym do przechowywania materiału pośredniego. Po prawidłowo połączeniu i online, reaktor będzie pobierał 100 jednostek każdego surowca wejściowego na godzinę i wyświetli 200 jednostek materiału pośredniego w tym samym czasie.

Niestety, ze względu na układ reaktorów przy użyciu procesora 1500 i silosach, przy użyciu 500 procesor każdy, środowisko reakcji może nie być wykonane na małym posie. Wymaga co najmniej średniego posa który zużywa dwa razy więcej paliwa, jak mały pos, reakcja będzie kosztować dwa razy tyle na tydzień. Weź to pod uwagę przy ocenie swojej marży.

Duże pieniądze

Ostatnim krokiem w łańcuchu księżyców-górniczych jest skomplikowana reakcja. Jak widać z tabeli reakcji, materiały pośrednie mogą reagować ze sobą tworząc zaawansowane materiały takie jak Crystalline Carbonide i Ferrogel. W przeciwieństwie do prostych reakcji, to nie może odbywać się w reaktorze, ale wybór czynnika może mieć miejsce w pełnowymiarowym Reactor "matrycą", który wykorzystuje dwa razy tyle CPU jak jego odpowiednik średni. Złożone reakcje muszą być uruchamiane tylko na dużych wieżach kontrolnych. Ponadto, w przeciwieństwie do prostych reakcji, mogą one potrzebować czterech różnych reakcji pośrednich do wytwarzania pojedynczego produktu, jak to przypadku Ferrogel i nie wytwarzają 200 jednostek na godzinę, ale raczej dużej ilości, która zmienia się od reakcji do reakcji. W razie wątpliwości, należy sprawdzić tabelę reakcji.

Te zaawansowane materiały są następnie wykorzystane do budowy elementów Tech II, które są używane do budowy Tech II modułów, amunicji i statków. Wytwarzanie zaawansowanych materiałów jest ostatecznym celem wydobycia księżyca, sprzedają się bardzo dobrze. Sprzedaż materiałów pośrednich, jest często bardzo trudna, ale jeśli można reagować je do zaawansowanych materiałów, sprzedaż będzie szybka i wartościowa.

PALIWA ZBLIŻENIOWY

Bazy Gwiezdne używają produktów z lodu jako paliwo wyrafinowane, jak i sprzedanych towarów handlowych . To jest dobry pomysł, aby mieć swój zapas paliwa w pobliżu punktu sprzedaży, aby zminimalizować koszta, gdy nadszedł czas, aby zatankować i przenieść produkt z powrotem do sprzedaży. Jedna skuteczna strategia paliwowa której używam ja, to zachować zapasy przynajmniej na tydzień  w  hangarze korporacyjnym .

Dodatkowa uwaga jest to, że można po prostu wydobyć własne paliwo, jeśli istnieje pas lodu w systemie.  Ponieważ każdy POS używa innego rodzaju izotopu do paliwa

Kwestie bezpieczeństwa
WYDAJNOŚĆ


Największym kluczem do skutecznych działań górniczych księżyc  duże wieże Caldari . Caldari wieże są po prostu wszechstronne dla przemysłu ze względu na ich pojemność obciążenia procesora. Jest tak, ponieważ wszystkie moduły przemysłowe, takie jak reaktory, rafinerie, silosy, etc używają duże ilości CPU.Caldari  ma wystarczająco dużo CPU, aby  z powodzeniem uruchomić zarówno proste i kompleksowe reakcję na tej samej wieży.
.


Tytuł: Odp: Moon wiki traslate
Wiadomość wysłana przez: GlassCutter w Wrzesień 30, 2014, 15:15:06
Przetłumaczyłem czy wrzuciłem w translatora?
Tytuł: Odp: Moon wiki traslate
Wiadomość wysłana przez: [BU FU] Karas w Październik 02, 2014, 20:55:28
(http://s28.postimg.org/nebw2umjh/creepy_monkey_840x420.jpg)