Autor Wątek: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE  (Przeczytany 3619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spadiku

  • Gość
Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:06:12 »
Witam.

Ostatnio zostałem zmuszony przesiąść się na laptopa (funfel nówka).
Instalacja poszła bez problemu, gra chodzi aż miło, jednak po jej wyłączeniu pulpit przemienia się w kolorową tęcze. Odświerzenie nie pomaga, jedynie ponowne uruchomienie komputera.

OS. Windows 7 home premium.
RAM 3gb
grafika intel(R) hd graphics (precyzyjnej nazwy nie moge sie doszukac) 1.2gb ram, shadery 4.0.

Jeszcze jedna sprawa. podczas sprawdzania na systemrequirementslab czy moj laptop pociagnie eve pokazało sięinfo że grafika nie da rady, a daje. nie wiem czy ma to coś wspólnego skoro gra działa. jedyny problem to właśnie problem po jej wyłączeniu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:25:19 »
Problem leży własnie w grafice, a raczej jej braku. To co masz tam w lapku to tak na oko grafiko podobne uklady emulujace działanie normalnej karty. Poza tym ze tak naprawdę niezależnie od tego co napisali ze potrafi zrobić już uzycie do obejrzenia filmu nie wspominając o graniu jest jazdą ekstremalną, a bonusowo tracisz spore ilosci ramu zagarniane na emulację grafiki.

To co opisujesz to powiedziałbym że problem ze sterownikiem, a konkretnie w jego cześci odpowiedzialnej za przejście ponownie w tryb "biurowy" bez wodotrysków i zwrócenie zagarniętego ramu. Jesli masz jeszcze jakiekolwiek opcje wymiany lapa to to zrób. Chcesz grać na lapie to ma miec pod maską normalną grafikę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 12:11:31 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Spadiku

  • Gość
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:30:33 »
Dzięki Mando za odpowiedź.
W sumie potwierdziłeś moje przypuszczenia, niestety wymiana nie wchodzi w gre, poniewż to nie mój lapek.
Jakoś będę musiał przeboleć tą kwestie niemożliwości normalnego grania, i jedyne co to raz dziennie wejdę planetki ustawić i włożyć skill do kolejki.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:58:41 »
Skoro gra działa normalnie, to w czym problem?
Ściągnij najnowsze stery do "karty" graficznej, pobaw się jej ustawieniami (np. sprzętowe wspomaganie directX on/off), ewentualnie wyłącz duperele typu aero w windowsie, ustaw w grze tą samą rozdziałkę co masz w windozie, ewentualnie graj w oknie.
Ja mam "kartę" M4200HD (o ile dobrze pamiętam), gównianą jak rzadko która, ale evka działa zarówno pod win7 jak i linuxem, a po zamknięciu gry nie zauważyłem żadnych tęczowych efektów :) Kwestia odpowiedniej konfiguracji imo.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:59:10 »
Dzięki Mando za odpowiedź.
W sumie potwierdziłeś moje przypuszczenia, niestety wymiana nie wchodzi w gre, poniewż to nie mój lapek.
Jakoś będę musiał przeboleć tą kwestie niemożliwości normalnego grania, i jedyne co to raz dziennie wejdę planetki ustawić i włożyć skill do kolejki.
Poeksperymentuj. Sprawdź czy pulpit szlag trafia zawsze jak na niego przechodzisz, sprubuj okna fix (tego bez ramek) itp, generalnie jesli gra się odpala na tym szajsie to jest jakaś szansa że normalnie sobie pograsz (mała szansa)

Edit
Xart mnie ubiegł.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

R@F

  • Gość
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:56:18 »
Ja mam to samo, dzieje się to w 95% przypadków z tym że nietrzeba robić restarta wystarczy kliknąć znaczek windowsa+L a później kliknąć ikonkę konta i pulpit jak nowy. Niechciało mi się bawić w sprawdzanie ustawień i się już przyzwyczaiłem :)

Spadiku

  • Gość
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2011, 23:17:26 »
Ja mam to samo, dzieje się to w 95% przypadków z tym że nietrzeba robić restarta wystarczy kliknąć znaczek windowsa+L a później kliknąć ikonkę konta i pulpit jak nowy. Niechciało mi się bawić w sprawdzanie ustawień i się już przyzwyczaiłem :)

Hmm.. fakt działa, niemniej pokombinuje z ustawieniami.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 23:43:40 »
A sprawdzałes "Wyłącz kompozycje pulpitu" i "Wyłącz kompozycje wizualne", ppm na ikonce EVE -> Własciwosci -> Zgodnosć ?

"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Spadiku

  • Gość
Odp: Pulpit się wykrzacza po wyłączeniu EVE
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2011, 12:59:10 »
A sprawdzałes "Wyłącz kompozycje pulpitu" i "Wyłącz kompozycje wizualne", ppm na ikonce EVE -> Własciwosci -> Zgodnosć ?

O proszę, działa. To mi się podoba, dzięki Itrook!

Mam nadzieje że nie spale tego grata bo zapowiada sie niedługo większa bitka, pożyjemy zobaczymy.