Autor Wątek: Pomoc w wyborze Laptopa:)  (Przeczytany 16478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 30, 2011, 11:44:17 »
heh, akurat sam szukam sobie odpowiedniego lapka lub tabletu zdolnego do gry w EVE na następne 2-3 lata, lecz w Lęborku jest dostępny jedynie MediaExpert, Komputronik i ewentualnie Alsen :/


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 30, 2011, 12:01:55 »
lecz w Lęborku

Na szczęście Lębork to nie Kamczatka i wszystko można kupić wysyłkowo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2011, 12:10:20 »
Na szczęście Lębork to nie Kamczatka i wszystko można kupić wysyłkowo.
A jeśli tam nie dochodzi internet i trzeba dowozić wiaderkami ?  ;) :P
A na serio też miałem zaproponować poszukanie w necie i zamówienie, a jeśli ten sam model będzie w lokalnym sklepie to "organoleptycznie" zbadać przed zamówieniem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2011, 12:54:48 »
Więc dlatego, jak czegoś nie ma w LBK, to wchodzę na Allegro, no nie? :P
Poza tym u siebie mam gościa, który ma laptopów tyyyle i ciut-ciut... Dziś po 17:00 do niego idę :D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:39:18 »
Zaczalem zastanawiac sie nad Asus G74SX-TZ055V (tylko ta cena mnie troche poraza) i tu pytanie czy mial ktos z czyms takim doczynienia i tak z ciekawosci czy ktos moglby mi powiedziec jaka jest roznica pomiedzy

Asus G74SX-TZ055V

a

Asus G74SX-TZ210V
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:22:24 »
http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/lenovo-g570-59-070902.html

Lenovo IdeaPad G570

Krótka opinia z mojej strony jako użytkownika:

Lapek wykonany dość solidnie, jedynie do czego można się przyczepić to dość cienka matryca która po złapaniu za spód (łączenie matrycy z "kompem") wydaje się jakby łamać (takie dziwne uczucie). Klawiatura wyspowa z niskim skokiem, cicha i wrażliwa na uderzenia. Touchpad z funkcja multitouch.
W standardzie Win7 Home Premium z całą masą niepotrzebnego badziewia, osobiście zainstalowałem sam system od nowa. Dostęp do sterowników bardzo dobry, nie miałem żadnego problemu po instalacji świeżego systemu.
Jeśli chodzi o gry:

- EVE - 3 klienty na max detalach i 60 fps niezależnie od tego co robię
- WoT - średnie detale i śmiga w 60 fps
- Far Cry 2 - wysokie detale i śmiga 30-40 fps
- Alice: Madness Returns - średnie detale i 40 fps
- SWTOR - średnie detale - 40-50 fps

Konfiguracja jaką posiadam trochę różni się od tej ze strony:
Proc: Core i3 2330 2,2 GHz
Ram: 8 gb ddr3 1333

Polecam szukać właśnie w tej konfiguracji.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:26:18 »
Wyglada niezgorzej, ale jakos nie mam zaufania do radeonow

Za to powiekszyl sie moj zgryz co do tych asusow bo nie dosc ze na roznych stronach pokazuja rozne procki, to jeszcze na tym benchmarku pokazuje ze g74sx maja matowa matryce podczas gdy wszedzie indziej ze blyszczaca  >:(
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:41:43 »
EEE a to nie lepiej mieć matową (myślałem, ze takie matryce mniej odbijają światło).

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:51:26 »
Wolabym matowa. Tyle ze jezeli chodzi o te asusy to w koncu nie wiem czy maja matowa czy blyszczaca, bo na roznych stronach roznie pisza.
Rozmawiam wlasnie z pania z pomocy komputronika i po 20. minutach doszlismy do "ja sie poprostu dowiem u naszego PM-a i dam Panu znac "

Jakby faktycznie mialy matowa to pewnie zjadlbym tapety w mieszkaniu zeby na niego uzbierac (bo fajnych laptopow z matowa matryca prawie nie ma), a jak blyszczaca to moge szukac czegos innego
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Ranshe

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:56:13 »
Za to powiekszyl sie moj zgryz co do tych asusow bo nie dosc ze na roznych stronach pokazuja rozne procki, to jeszcze na tym benchmarku pokazuje ze g74sx maja matowa matryce podczas gdy wszedzie indziej ze blyszczaca  >:(

Różne procki to norma, mój poprzedni acer miał śmieszniej bo modele o tej samej nazwie (ale już nie numeru seryjnego producenta) różniły się posiadaniem grafiki intela lub nvidii, co kilka lat temu sprawiało sporą różnicę. :)

Matową już chyba dość rzadko dają do lapków, ale możliwe że niektóre modele mają. Organoleptyka ftw.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:15:09 »
Wiem ze rozne procki to norma tyle ze wg np komputronika, agito i jeszcze paru stron te 2 modele absolutnie niczym sie od siebie nie roznia. Wg innych stron roznia sie procesorem. No i np na benchmarku ta seria jest opisana jako wyposazona w matowa matryce podczas gdy wszedzie indziej w blyszczaca, a na stronie asusa nie moge znalezc tych modeli tylko ogolny opis serii w ktorym nie jest wyszczegolnione czy matryca jest matowa czy nie.
No chyba ze wynika to z tego - 17.3" 16:9 HD+ (1600x900)/Full HD (1920x1080)/Full HD 3D(1920x1080 120Hz) LED Backlight - i ja po prostu tego nie widze.
Na tej stronie asusa jest takze napisane ze G74SX maja procka i7 2630QM, a na stronach sklepow ze i7 2670QM, albo ze jeden ma i7 2670QM a drugi i7 2630QM

Tak wiec jest kwestia jak faktycznie to wyglada u tych asusow. Ktory model ma jaki procek i jaka maja matryce.
Co do organoleptyki to bedzie ciezko dlatego wole najpierw wiedziec czy jest sens za tym chodzic
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 07, 2011, 10:04:01 »
Imho g7x seria raczej uzywa wylacznie blyszczacych matryc.


http://www.x-kom.pl/m/1530-27-notebook-laptop-17,3-asus.html   - Tutaj sa chyba najbardziej trafne opisy komputerow. A ogolnie to te Asusy polecam.


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 12:51:51 wysłana przez Tloluvin »
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:45:39 »
A widzisz nie klikalem kazdego jednego, moge tylko jeszcze dodac ze cena jest ostro przesadzona na ta chwile. Pol roku temu mozna bylo kupic w x-kom niemal ta sama konfiguracje, bo z prockiem z i5 (tez sandy) za okolo 4k, grafika gtx560 od owczesnej gtx460 tez sie nie rozni niczym poza lekko szybszym zegarem co mozna wyrownac OC...

Takze faktycznie cena wbija w sciane ;p


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:15:49 »
Chyba poczekam do okresu poswiatecznego i zobacze jak bedzie z cena. Jak pozostanie na tym poziomie to albo odpuszcze wymiane sprzetu albo zaczne szukac czegos lzejszego, a z zaoszczedzonej kasy moze nawet pare plexow kupie  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:49:09 »
Od siebie dodam, ze zwykle ceny idą przed świętami do góry. Wczoraj kolega z korporacji gawędził ze mną na temat słuchawek i słuchawki, które jeszcze w sierpniu były warte około 65 zł teraz są po 112 a lepsze które Mu polecałem zamiast 160 kilku złotych kosztowały 220 prawie.

ps. Albo cena jest zasługą "gorączki przedświątecznych zakupów" albo recesją.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:17:41 »
Wysokie ceny elektroniki moga byc tez pochodna ostatnich klesk zywiolowych na tajwanie, chociaz goraczka przedswiatecznych zakupow tez pewnie robi swoje
No ale do konca roku zostaly 3 tygodnie i 2 dni wiec poczekam te 3 tygodnie i zobacze. W koncu pomiedzy swietami a nowym rokiem jest najwieksza szansa na obnizke. No i zawsze to wiecej czasu na nadrobienie zaleglosci po katastrofie + okres odswiezania magazynow i podbijania rocznych wynikow sprzedazy.
Jednak jakos nie bardzo wierze zeby ten laptop spadl cenowo do jakiegos rozsadnego poziomu
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:39:15 »
co do cen to w elektronice jest prosta zalezność- pomijajac wpływ na ceny nowinek technologicznych, wyprzedawania starych zapasów itp

kurs dolara :P

http://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5m&t=l&a=lg&b=0


jesli dolar spadnie to na bank elektronika tez potanieje




Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:50:33 »
jesli dolar spadnie to na bank elektronika tez potanieje

Fakt

Tyle ze w najblizszym czasie nie ma co za bardzo liczyc na to. Jak juz to bardziej na wzrost  :(

PS
Fajna stronka. Przyda sie.
Dzieki  :D
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 09, 2011, 22:39:15 »
Mam takiego Asusa od miesiąca (konkretnie TZ210V) i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony.
Co do modeli to moim zdaniem różnica będzie w peryferiach, ale nie mam bladego pojęcia jaka - tz210v przyszedł z dwoma dyskami 500gb hybrid a sa inne konfigi.
Jedyny minus dla mnie to fakt że mając dwa dyski nie oferuje RAIDa.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 11, 2011, 08:49:05 »
To od razu zapytam jak tam glosnoscia pracy laptopa.

Co do roznic pomiedzy modelami to najwiecej modeli jest na x-kom.pl Wprawdzie porownywanie u nich sprzetu nie jest tak wygodne jak np na komputroniku, ale da sie przezyc.
Tak jak przegladalem to roznia sie procesorami - i7-2670QM albo i7-2630QM, iloscia RAMu - 4-16GB, napedem - DVD albo Blu-Ray, dyskami twardymi - ilosc/wielkosc/typ no i matrycami. Niestety matryce matowe maja tylko wersje 3D,a te zaczynaja sie od 6800.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:04:00 »
Moj g73 w stanie spoczynku dmucha na 30-50% cpu wiatraczkiem czego w zasadzie nie slychac - ten wiatrak pozostaje cichy takze w grach, bo cpu prawie nie jest uzywany o dziwo. W grach odpala sie wiatraczek drugi na gpu i to jest slyszalne, chyba ze grasz na glosnikach ktore to zagluszaja. Sluchawki calkowicie eliminuja szum lapka. Nie powiem ze jest cichy pod obciazeniem dla osoby z zewnatrz, ale na pewno nie huczy.

Zostawiam go czasami wlaczonego na noc i w ogole nie przeszkadza w idle.


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:50:23 »
Nie powiem ze jest cichy pod obciazeniem dla osoby z zewnatrz, ale na pewno nie huczy.

To akurat tez jest istotne bo nie chcialbym oberwac jakas sciera od dziewczyny bo moj komp tak halasuje, ze nie pozwala jej pracowac/ogladac TV itp  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:17:00 »
Co do laptopka to myślę, że temat się wyczerpał a co do ... ścierki to ... jest to bron uniwersalna chyba na każdego faceta bo czy duży czy mały nie chce ścierą zarobić ];)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:21:46 »
Ściera nie jest zła :P
Zwłaszcza kiedy jak w przypadku mojego znajomego w ruch idzie frisby a nie ściera kiedy jego samica sie wkurzy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pomoc w wyborze Laptopa:)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2011, 15:41:32 »
G74 jest cichy, na tyle że w stanie spoczynku jest imo niesłyszalny, przy dużym obciążeniu hałasuje mniej niż przyzwoicie wyciszony desktop. W porównaniu z G70 który miałem uprzednio a który wył jak traktor (fakt, po 3 latach intensywnego używania) to po prostu jest bezgłośny ;)