Autor Wątek: Ban po uzyciu VPNa  (Przeczytany 13182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dexx

  • Gość
Ban po uzyciu VPNa
« dnia: Styczeń 18, 2011, 21:55:04 »
Nie wiem czy wiecie wiec ostrzegam.

NIE NALEŻY UŻYWAĆ DO POŁĄCZENIA Z EVE VPNów, do których providera nie mamy zaufania.

Niestety przekonałem się na własnej skórze i straciłem 2 konta (w tym jedno prawie dwu letnie).

Oficjalnie konto zostało usunięte, ponieważ z adresu IP, który udostępnił mi provider VPNa ktoś wyłudził kasę z kart kredytowych.

Niestety GMi EvE nie dali się przekonać, że nie miałem z tym nic wspólnego (wykupiłem VPNa tego samego dnia kiedy dostałem bana  i przedstawiłem im dowód na to)

Wiec wypada mi się tylko pożegnać ze społecznością EvE i napisać tego posta ku przestrodze.

Pozdrawiam
Dexx

amra

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:16:57 »
To raczej sugeruje ze miales wielkiego pecha. A uwazac trza ze wszystkim w necie.

Z drugiej strony nie przychodzi mi zaden powod, aby laczyc sie do eve przez VPN, to jakies karkolomne rozwiazanie.  Na pewno masz na mysli VPN a nie proxy ?

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:28:18 »
VPN był zestawiony do spraw służbowych, a do eve zalogowałem przy okazji ustawić skille....
No i ustawiłem.

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:32:19 »
  Kolego - niby co ma wspólnego wyłudzanie pieniędzy z kart kredytowych przez jakiekolwiek IP i konto do gry w EVE. Teoretycznie CCP mogłoby zbanować IP i konto w grze jeśli z niego były dokonywane lewe zakupy np PLEXów i wykorzystywane na Twoim koncie w grze, ale wtedy nie miałbyś co tłumaczyć  ;)

Większość darmowych VPN jest co prawda przydzielana dynamicznie, ale nawet jeżeli wykupiłeś abonament na stały numer, to fakt że korzystasz z komercyjnego VPN jest rozpoznawalny i CCP doskonale wie z jakiej firmy. Na pewno w ciemno nie banuje konta gry, nawet jeśli jego właściciel zarabia obrabiając przez internet banki i gra z więziennej celi. CCP nie jest stróżem prawa i moralności. Jak nie szkodzisz bezpośrednio im, to nie wnikają czym i skąd płacisz, bo nie mają do tego uprawnień.

GMowie gry nie zajmują się takimi sprawami tylko dział prawny.

Jeżeli upierasz się że zbanowali cię przez pomyłkę, to prześlij oficjalną odpowiedź CCP. Wtedy będzie można dyskutować.

amra

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:42:46 »
VPN był zestawiony do spraw służbowych, a do eve zalogowałem przy okazji ustawić skille....
No i ustawiłem.

Ok, nie wchodze Co zrobiles, nie moj interes, ale dziwnie sie ze pracodawca wymaga od ciebie wykupywania dostepu do jego prywatnej sieci :D, no chyba ze piszesz prace o srodowiskach przestepczych w sieci ;).
A na przyszlosc pamietaj ze trza prawidlowo skonfigurowac siec (patrz haslo: routing table). To co do internetu ma trafiac do internetu, a co do private network do private network, nie ma powodu abys buszowal po internecie przez vpn.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:46:10 »
korzystam z http://secretsline.biz/ nie jest to co prawda profesjonalny VPN ale tez nie darmowy

Innego maila jak support@eve-online.com nie zauważyłem na stronie.

Co do VPNa miałem do wykonania zadanie które wymagało, żebym znajdował się w stanach zjednoczonych to użyłem VPNa.

A co do GMów:
"Hi,

Thank you for contacting customer support and our apologies for the late reply.

I am sorry but we cannot lift the ban on the account. You said in another petition you forgot to turn off the VPN. This sounds likely but it also makes it appear you may involved in RMT and hacking, only to forget turning off the VPN before logging into your normal account.

Best regards,
GM Nova
Senior Game master
EVE Online Customer Support "


"Hi again.

The account was logged in from an IP used by credit card fraudsters. I am sorry but in these cases we have no choice but to ban accounts logging from the same IP.

Best regards,
GM Nova
Senior Game master
EVE Online Customer Support "

"
Hi again.

Please read TERMINATION; SUSPENSION OF ACCOUNT section of our EULA

6.B. B. By CCP for Breach or Misconduct
Quote; "i. Suspension of Account
Without limiting CCP's rights or remedies, CCP may immediately, and without notice, discontinue or suspend access to the System through your Account, and any and all other Accounts that share the name, phone number, e-mail address, internet protocol address or credit card number with the discontinued or suspended Account, in the event of (i) a breach of the EULA (including the Rules of Conduct) by you or any user under your Account; or (ii) unauthorized access to the System or use of the Game by you or any user under your Account."

This means that we reserve the right to ban any account associated with other accounts by shared IP, email, and so on.

The big question is this; why is someone who uses the same VPN as you (from work) using stolen credit cards and involved in hacking and selling ISK for real money. There is a dilemma right there which cannot be explained.

Best regards,
GM Nova
Senior Game master
EVE Online Customer Support
"



Od prawie tygodnia już się nie odpisują wiec stwierdziłem, że mnie olali.

amra

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:02:01 »
Na miejscu tego GM-a tez bym nie uwierzyl. Znasz powiedzenie "cos tu smierdzi ?" pasuje jak trza. Nawet jak jestes zupelnie niewinny sytuacja jest jaka jest.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:05:22 »
Cytuj
Wiec wypada mi się tylko pożegnać ze społecznością EvE i napisać tego posta ku przestrodze.

y tam załóż nowe konto i kup sobie jakiegoś charka. 2 letnie takie drogie nie są.Zresztą rocznym też się można świetnie bawić,a te chodzą prawie za darmo .

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:12:24 »
y tam załóż nowe konto i kup sobie jakiegoś charka. 2 letnie takie drogie nie są.Zresztą rocznym też się można świetnie bawić,a te chodzą prawie za darmo .

Kocham tą grę, ale w takiej sytuacji muszę niestety podziękować, okradli mnie z kasy, która zainwestowałem w poprzednie postacie.

Qreg

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:37:56 »
Co jak co ale CCP jak tylko zpachnie im RMT to sa nieugieci. A skoro mieli namierzone IP jako takie z ktorego były prowadzone takie akcje... to coz widze tu dosc nieprawdopodobny zbieg okolicznosci.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2011, 06:44:11 »
Ja tam bym się nie dała odeślij ich do firmy od której kupiłeś vpn niech im potwierdzi od kiedy jesteś właścicielem...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2011, 07:26:56 »
Albo ktoś, korzystając z tego vpna kupował/sprzedawał iski, albo (co bardziej prawdopodobne) sam to robiłeś. I zdziwienie nagle... CCP pochopnie nikogo nie banuje, więc ja tak do końca w Twoją niewinność nie wierzę. Ale jeśli się mylę, to przepraszam, miałeś pecha jak ch....
Przedwieczny.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2011, 08:20:59 »
Moze to Kuzyn jak cie nie bylo zalogowal sie i sprzedawal iski, takie sytuacje sie zdarzaja....
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:06:32 »
Albo ktoś, korzystając z tego vpna kupował/sprzedawał iski, albo (co bardziej prawdopodobne) sam to robiłeś. I zdziwienie nagle... CCP pochopnie nikogo nie banuje, więc ja tak do końca w Twoją niewinność nie wierzę. Ale jeśli się mylę, to przepraszam, miałeś pecha jak ch....

No to miałem pecha jak chu...


Moze to Kuzyn jak cie nie było zalogował się i sprzedawał iski, takie sytuacje sie zdarzaja....


Konto z tego VPNa miałem wykupione 2 godziny przed tym jak dostałem bana wysłałem im nawet screena żeby to udowodnić, ale nie byli na tyle łaskawi, żeby odpisać.

BTW: Wątpie, żeby akurat w ciagu tych 2 godzin ktoś sprzedawał iski z tego ip, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żę w sobotę gmi działają tak szybko, skoro nawet nie byli łaskawi do wtorku odpisać.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:18:42 »
tak jak napisali - ip wg nich miało powiązania z RMT i jest na czarnej liscie- dlatego ban byl tak szybko. A udowodnienie ze to nie kolejne konto handlarza wcale nie jest takie proste- dlatego wola stracić jednego klienta i tyle :P



NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:01:52 »
1. Wystąp do CCP jako firmy, na ich adres, a nie do GMa. Prosząc o formalne sprecyzowanie zarzutu w celu przedstawienia go providerowi VPN. Jeżeli z tego numeru IP o którym mówisz dokonano prawdziwego przestępstwa (lewe karty, wyłudzenia itp) Zaprzecz wszelkim pomówieniom i domagaj się zadośćuczynienia oraz zabezpieczenia twojego konta w grze. Wystąp o numer sprawy. Skoro CCP poważnie traktuje zarzut niech się wykaże aktywnością. Zdejmie to z ciebie koszty wystąpienia przeciw providerowi. Jeżeli CCP się nie wykaże, to znaczy że GM mocno ponaciągał fakty.

2. Wystąp do providera VPN o bezpośrednie potwierdzenie twojego statusu do CCP. Niech podadzą czas zawarcia umowy i zapis aktywności IP. Załącz zarzuty CCP i domagaj się aby provider samodzielnie wyjaśnił sprawę. Mówiąc krótko zwal na nich tyle ile się da.

3. Jeżeli provider VPN się nie odezwie, a to całkiem prawdopodobne (wygląda na Rosjan działających w USA), to ustal miejsca działalności i rejestracji firmy przeglądając wszelkie dostępne info, konta bankowe itp. Generalnie skoro CCP twierdzi, że zostało popełnione przestępstwo z terytorium USA, to sprawa  tego typu podlega FBI.
  Jeśli sami nie wystąpili z zawiadomieniem, to poinformuj obie firmy, że zrobisz to ty. Dawaj im krótkie terminy na odpowiedź np 7 dni. Czymkolwiek grozisz bądź gotowy spełnić swoją groźbę. Jeżeli zatem nie dostaniesz satysfakcjonującej odpowiedzi powiadom FBI o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pod ich jurysdykcją. Załącz korespondencję i wszystkie zebrane informacje. Po zarejestrowaniu zawiadomienia przekaż potwierdzenie do CCP i SECRETLINE. Niech teraz oni się martwią. ty domagaj się zwrotu konta i przeprosin.

Gdzieś pomiędzy punktem 2 i 3 powinieneś dostać z powrotem swoje konto i parę miesięcy abonamentu w prezencie. Oczywiście optymistycznie zakładając, że sam nie używałeś VPNa do jakiegoś przekrętu  ;)

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:04:35 »
ładnie opisane i z sensem - prawnik czy ki diabeł? ;D

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:07:04 »
Przedsiębiorca po koszmarnej wtopie w US kilkanaście lat temu  >:(

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:31:56 »
1. Wystąp do CCP jako firmy, na ich adres, a nie do GMa. Prosząc o formalne sprecyzowanie zarzutu w celu przedstawienia go providerowi VPN. Jeżeli z tego numeru IP o którym mówisz dokonano prawdziwego przestępstwa (lewe karty, wyłudzenia itp) Zaprzecz wszelkim pomówieniom i domagaj się zadośćuczynienia oraz zabezpieczenia twojego konta w grze. Wystąp o numer sprawy. Skoro CCP poważnie traktuje zarzut niech się wykaże aktywnością. Zdejmie to z ciebie koszty wystąpienia przeciw providerowi. Jeżeli CCP się nie wykaże, to znaczy że GM mocno ponaciągał fakty.

Tak się zastanawiam załóżmy że Dexx jest całkowicie "czysty"  czy nie można by podrzucić jeszcze jakiegoś e-maila na kilka portali o grach, jak np. TenTonHammer gdzie często coś o EVE piszą.

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:51:33 »
  Publicznie opłaca się występować przeciw instytucjom państwowym albo jakimś gigantom finansowym.
Tutaj mamy prawdopodobnie drobną Rosyjską inwestycje w internetową firmę w USA (ten typ VPN jest bardzo popularnym interesem), czyli tzw firma garaż i dużo większą europejską firmę CCP również zarabiającą w USA. Obie jednak nie są tego kalibru aby łatwo reagować na opinię publiczną, złe publikacje w internecie itp. Po prostu by to przemilczeli.

Lepiej grać w otwarte karty i pozwolić im załatwić sprawę pomiędzy sobą. Biorąc co swoje i zapominając o sprawie.

Jeżeli sprawa naprawdę łapie się na przestępstwo finansowe, to jak trafi niewyjaśniona do FBI, to Dexx jako nieistotna płotka pozostanie w martwych aktach. Do czasu... aż na przykład wyląduje kiedyś na JFK i nagle się dowie, że nie wolno mu opuścić lotniska i w najlepszym wypadku ma się zbierać i wracać do domu.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:00:49 »
Jeżeli sprawa naprawdę łapie się na przestępstwo finansowe, to jak trafi niewyjaśniona do FBI, to Dexx jako nieistotna płotka pozostanie w martwych aktach. Do czasu... aż na przykład wyląduje kiedyś na JFK i nagle się dowie, że nie wolno mu opuścić lotniska i w najlepszym wypadku ma się zbierać i wracać do domu.

 ;D ;D 8) 8)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2011, 12:49:14 »
puenta @NEX-a była zabójcza ];)

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:34:35 »
NeX a mógłbym liczyć na twoją pomoc chociaż w sprawdzeniu poprawności maili (nie jestem zbyt biegły w pisaniu poprawnie po angielsku)?


BTW skoro maja podejrzenia, że na danym IP dzieje się coś niedobrego czemu nie zablokują możliwości połączenia z tego IP ?

Ezachiel

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2011, 16:06:03 »
Podejrzewam że jest baza, międzynarodowa, adresów IP z których zostały zrobione fraudy, i chłopak ma pecha.
Sądząc po zachowaniu systemu przy logowaniu, CCP wprowadziło jakiś system detekcji nadużyć, stąd pytanie o postać przy logowaniu. Podejrzewam że system ten automatycznie jest zasilany numerami ip i takimi tam innymi danymi użytkownika, w przypadku podejrzenia o podejrzaną działalność operator rozpoznaje sprawę i reaguje, tu - banuje

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:22:03 »
GMi się wypieli i nie odpowiadają na petycje będzie trzeba na inny adres napisać.
Znalazłem tylko ten:
info@ccpgames.com
Wysyłać na niego czy znacie jakieś inne maile ?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:24:10 »
Gm w CCP maja to do siebie ze potrafia odpowiedziec na petycje po paru dnaich a nawet tygodniach. Wszystko zalezy od poziomu skomplikowania danej sprawy , czytaj jesli trzeba sie pomeczyc cos znalezc a nie daj boze kogos "wyzej" zapytac to jeszcze mozesz poczekac pare dni  :P

Odnosze wrazenie ze w sprawach trudniejszych i bardziej skomplikowanych nikt nie chce brac odpowiedzialnosci za decyzje i przeciagaja jak moga petycje az petent sam da sobie spokoj w tej sprawie . Jesli juz sie ktos odezwie i bedize cos bredzil bez zadnych konkretow to pros o przekierowanie sprawy do senior gm-a , ci chociaz odrobine sa kompetentni i maja troche pojecia co to jest Eve.

silvia

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:35:55 »
Zadzwon: +354 540 9100

support@eve-online.com

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:21:29 »
Adresy CCP:
http://www.ccpgames.com/en/company/contact.aspx

  Jeżeli po 14 dniach nikt nie odpowie na emaile, to pozostają klasyczne rozwiązania.
Stary wynalazek: poczta, koperta, znaczek polizać, nakleić, zachować potwierdzenie wysyłki i kopie korespondencji abyś sam wiedział co, komu i kiedy wysyłasz, oraz potrafił chociaż daty udowodnić, bo do czegoś więcej potrzebujesz pomocy prawnej. Z drugą firmą robisz tak samo jeśli ci się uda ją zlokalizować. Polecam konta bankowe. Jakoś im płaciłeś.

Szumna nazwa i zero danych potwierdzających legalność firmy:

Name: SecretsLine Ltd. VPN
Location: Russia
767-943, 768-301

CEO Slava:
ceo@secretsline.biz
ICQ: 769838

Za to piszą o nich przy okazji omawiania cyberprzestępczości:
http://garwarner.blogspot.com/2010_03_01_archive.html

exploit.in, which despite the India country code is a Russian language website carrying banner ads for various Russian-language cybercrime sites, such as "InstallsMarket", "SecretsLine VPN", and "EvaPharmacy". As an example of those, InstallsMarket will install your malware on 1,000 US-based bots for $100. Interesting place to be discussing IE vulnerabilities, no?

Co do samych agresywnych poczynań CCP, to devblog sugeruje, że wzmacniają działania:
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=845&aid=105650&utm_source=facebook&utm_medium=update&utm_campaign=devblog

Na przyszłość nie płać jak nawet nie wiesz kto bierze kasę. Teraz twojej wiarygodności żaden bukmacher by nie obstawił.

amra

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:49:24 »
A jak placiles Karta Kredytowa to dobrze by bylo w banku zablokowac ta firme, aby ci automatycznie nie przedluzyl abonamentu na VPN, potrafia tak robic korzystajac z bezkarnosci jaka gwarantuje im panstwo Rosyjskie.
Kasa od ruskich jede nie do odzyskania o sadzeniu sie w rosji tez mozesz zapomniec.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:14:22 »
No ładnie, nie szukałem tak dogłebnie informacji o nich. A płaci się im smsem ;/

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:48:06 »
"We have decided to take your word for it and the bans on your accounts have been lifted. We also added the days you've lost due the ban.

We suggest you stop using the VPN from here on when you're connecting to the EVE client.

Best Regards,
Senior GM Thunder
EVE Online Customer Support "


Po długiej walce w końcu się udało po dokładnym wytłumaczeniu w jakiej sytuacji był użyty VPN.

Wniosek z zaistniałej sytuacji:

Trzeba uważać z jakiego IP się łączymy z EVE.

Dzięki wszystkim za pomoc :)

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:19:39 »
Ciesz się farciarzu, bo mogłeś stracić o wiele więcej niż konto w grze ;)

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:21:02 »
Za niewinność nie karzą  (mam nadzieję)

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:52:49 »
Za niewinność nie karzą  (mam nadzieję)

Czyzby ktos tu zapomnial stara zasade, ze nie ma ludzi niewinnych a sa tylko zle przesluchani?  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Starakopara

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:01:15 »
Czyzby ktos tu zapomnial stara zasade, ze nie ma ludzi niewinnych a sa tylko zle przesluchani?  ;)

tu też by pasowało porzekadło: wskażcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf...   ;D