Autor Wątek: Artefakty w grze  (Przeczytany 13468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Artefakty w grze
« dnia: Maj 03, 2013, 11:47:29 »
Dziś zobadzyłem pierwszy raz artefaknty graficzne w grze. Ale tylko w pewnej okoliczności.

Gdy wyloguję się na posie i zaloguję z powrotem. W momencie wylądowania na posa na ekranie monitora widzę mocne śnieżenie ekranu (malutkimi kolorowymi kwadracikami), białe lub kolorowe artefakty, kilku/kilkunasto sekundowe zwiechy gry, potem czarno biały obraz, nawet samoczynny reset komputera.

W innych przypadkach jeszcze nie zauważyłem tego problemu. Zastanawiam się czy to kwestia programowa (EVE, Winda), czy sprzętowa (karta graficzna).
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 11:58:52 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2013, 13:32:04 »
Zmieniałeś sterowniki ostatnio?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Starakopara

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2013, 13:46:17 »
rozważyłbym również skopany ram karty graficznej.
Miałem podobną sytuację, kiedy skopał się ram na moim starym GF8600.

o7

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2013, 14:40:13 »
Podaj dokladna konfiguracje komputera, razem z zasilaczem (marka i moc). Teraz moge co najwyzej z fusow powrozyc, ale jesli masz hard reset bez BS to stawiam na konczaca sie zasilke lub karte.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2013, 18:56:18 »
Cytuj
Zmieniałeś sterowniki ostatnio?
Nie :)

Proc: Intel dual core 2.400, kręcony na 3.000
Graf: Gef GT 240 1 gb Palit
Ram: 4 gb king-max ddr2 800mhz kręcone do 1000mhz
Zasilacz: 400w Power Suplay, dość nowy.
Płyta: Gygabyte GA-731M-ES2L
Dysk Seagate Baracude 7200 320gb.
System: Windows 7 32 bit.

Wiem, troszkę stary sprzęt, ale skoro jeszcze EV-ka ciągnie na full (tylko bez aa) to nie miałem potrzeby modernizować, wymieniać.

Dziś grałem parę godzin po tym zdarzeniu i się nic nie działo później, żadnych problemów.

Dorzucę jeszcze info, że ten problem opisany na wstępie występował 4 razy po 4-ro krotnym uruchomieniu kompa. Dodatkowo po wyłączeniu ev-ki i sprawdzeniu czy nie są jej procesy włączone, miałem delikatne artefakty na pulpicie windy i menu start (małe kolorowe kwadraty, gdzieś ok. 5x5 px).

Boję się wylogować na posie teraz :P :P
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 19:03:59 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2013, 19:18:13 »
Zgudi z ciekawości, jak u Ciebie z temperaturą podzespołów?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2013, 19:56:02 »
miałem delikatne artefakty na pulpicie windy i menu start (małe kolorowe kwadraty, gdzieś ok. 5x5 px).

Albo stery, albo przegrzewający się ram... jeżeli to jest win 7 albo 8 to przegrzewa się ram grafiki, a jeżeli xp, to mogą to być te podkręcone kingmaxy :)

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2013, 13:11:46 »
Zasilacz: 400w Power Suplay, dość nowy.

To mowi tyle, ze to zasilacz marki zasilacz. No name 400 moze sie skonczyc szybciej niz myslisz i miec mocy duzo mniej niz 400W z nalepki.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2013, 13:25:36 »
To mowi tyle, ze to zasilacz marki zasilacz. No name 400 moze sie skonczyc szybciej niz myslisz i miec mocy duzo mniej niz 400W z nalepki.
Gembird, 400W

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2013, 14:17:52 »
Gembird, 400W

No to niestety nie jest nic dobrego. Jesli to jest to (sprawdz dane na nalepce)
http://www.komputronik.pl/product/167982/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Zasilacz_Gembird_400W_120mm_BOX.html
to masz tylko 12A na linii 12V z ktorej intensywnie korzystaja obecne komputery. Zgdnie z tym
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GT_240__PhysX_dla_kazdego.-2537/strona/7650.html
do twojej karty zalecaja 18A. Zmien ten zlom na cos sensowniejszego np Corsair CX430 gdzie masz 32A na 12V lub chociaz to z dwoma liniami ale kazda o wystarczajacej mocy, Chieftec GPA-450S lub Chieftec GPA-450S8.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2013, 18:50:37 »
Cytuj
Zmien ten zlom na cos sensowniejszego np Corsair CX430 gdzie masz 32A na 12V lub chociaz to z dwoma liniami ale kazda o wystarczajacej mocy, Chieftec GPA-450S lub Chieftec GPA-450S8.

Jeśli już coś robić, to zastanawiam się powoli nad wymianą kompa. I skoro nad wymianą to może nad lapkiem do gier, cena 2719zł:
http://www.kurtmedia.pl/product-pol-321188-IdeaPad-Y580A-59351885-DOS-i5-3210M-6GB-1TB-GTX660M-15-6.html
Test:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580.79090.0.html

Patrzyłem w tej cenie jakiś stacjonarny samemu składany i powiem szczerze, nie ma jakiejś kolosalnej różnicy wydajności. Skoro chodzi na wysokich detalach w najnowszych grach płynnie to...

Max detale:
Battlefield 3 http://www.youtube.com/watch?v=ADKgPShJuIU

Assasin Creed 3 http://www.youtube.com/watch?v=j_E310FCoEY

Far Cry 3 http://www.youtube.com/watch?v=vZAj9NZL8cw
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 19:02:48 wysłana przez Zgudi »

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2013, 19:31:38 »
Stacjonarny, składany samemu, to z tej ceny spokojnie tysiak zostaje w kieszeni i monitor masz przyzwoity, anie jakieś śmieszne 15 cali, niby można dokupić, ale to się już ponad 3k robi.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2013, 20:28:08 »
Laptop do gier to zło.
Mały ekran i powykrzywiane nadgarstki.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2013, 22:36:44 »
To chyba na jakimś palmtopie albo innym netbooku próbowałeś grać :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Phobeus

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2013, 03:27:49 »
Laptop do gier = chyba w większości wypadków konieczność grania z podstawką chłodzącą chociażby za 5 zł, bo bez tego się stopi. Przynajmniej u mnie tak niestety jest, a konieczność tachania ze sobą podstawki i myszki ogranicza możliwość pogrania sobie "w terenie". Druga sprawa, jeśli gramy na małym ekraniku 15 cali (zwłaszcza w Eve, gdzie pomimo skalowania UI czcionka jest dość wąska) to oczy męczą się niemiłosiernie. 17 cali to mus, a 17 calowy laptok z karta graficzna potrafi sobie ważyć odpowiednio więcej. Ponadto płaskie klawisze sprawiają, że granie w dynamiczne fps'y, zwłaszcza na początku, to pain in the ass :P

Jeśli rzadko zmieniasz miejsce pobytu, to naprawdę nie ma sensu kupować laptopa.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2013, 09:52:29 »
Dokładnie tak.

Dużo lepiej mi się gra w EVE (i wszystko inne) na starym kompie z Core2Duo 1.8GHz i 2GB RAM gdzie mam 2 monitory (20'' + 19'') i wygodną klawiaturę na dobrej wysokości, niż na dwuletnim lapku z czterordzeniowym procem, 4GB RAM i 17'' ekranem, gdzie dodatkowo pozycja jest niewygodna, bo dłonie są za wysoko.
Oczywiście w kompie jest lepsza grafa niż w lapku (może dlatego, że nie da się jej w tym drugim zmienić? :P )
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2013, 17:38:29 »
Stacjonarny, składany samemu, to z tej ceny spokojnie tysiak zostaje w kieszeni i monitor masz przyzwoity, anie jakieś śmieszne 15 cali, niby można dokupić, ale to się już ponad 3k robi.

Złóż mi taki komp :)

Ja próbuję i wychodzi coś takiego o bardzo podobnych parametrach do tamtego lapka (zwykła karta gtx 650 ti to mniej więcej gtx 660m jak wyczytałem, tylko proc trochę mocniejszy):


Żeby wyszło coś naprawdę sensownego, to trza 3200-3500zł dać. ( Trzeba dołożyć do monitora full hd 23/23,6 cala i mocniejszej karty, np. gef. GTX 660, gef GTX 660 Ti lub rad. 7950)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 17:45:05 wysłana przez Zgudi »

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2013, 17:43:31 »
 ??? ??? ??? ???
stary, weźźźźźźźźź... patrzyłeś na rozdziałke tego monitora ?  :o
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2013, 17:47:19 »
??? ??? ??? ???
stary, weźźźźźźźźź... patrzyłeś na rozdziałke tego monitora ?  :o

Właśnie dałem specjalnie taki, aby była identyczna rozdziałka z tym lapkiem. Aby max zbliżyć parametry i wychodzi 2700zł lapek vs 2580zł komp stacjonary. To miało być porównanie.

Starakopara

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2013, 19:55:08 »
troll mode on:

i z tematu o artefaktach w grze zrobiła się dyskusja " Lapek czy blaszak, co lepsze do gier"

Just let me grab some pop-corn

troll mode off.

Phobeus

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2013, 20:56:17 »
troll mode on:

i z tematu o artefaktach w grze zrobiła się dyskusja " Lapek czy blaszak, co lepsze do gier"

Just let me grab some pop-corn

troll mode off.
Cicho bądź, my wiemy lepiej :P

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2013, 22:44:41 »

Moj komp jest składany na AMD II x4 co wychodzi sporo taniej a wcale nie gorzej (przy zmianie procka na x4 640 wyszło by te 1730zł), ale jak chcesz Intela, to proszę bardzo, 1700, nie wyjdzie, ale nie dużo drożej.
To że 660M jest odpowiednikiem 650 zwykłej to trochę naciągane, wg testów masz odpowiednik radeona hd 7550 - http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html, sam mam takiego i bardzo sobie chwale, tylko linux nie podziela mojej radości i woli nvidie. Monitor jest  HD, płyta z usb 3.0, tylko nie rozumiem po co ta obudowa za 200? Moja przyjęła już chyba piąty zestaw bebechów, nadal ma się dobrze, wszystkie śrubki pasują.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2013, 23:51:14 »
Fajnie. Pytanie tylko czy lekko pociągnie EVE na full detalach + AA w 1920 na 1080px na większych bitwach?

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2013, 00:26:29 »
Lekko to chyba nie, ale laptopy które wymieniłeś też tego lekko nie pociągną, grafika podobna, procek słabszy, tyle ze rozdzielczość mniejsza.
Ostatnio na full detalach wleciałem do amarr, przedwczoraj, tyle ze bez AA, local chyba 1700, tidi 10% i dużo ludzi strzelających w revelke chriby fajerwerkami. Troche sie cieło i zmniejszylem detale. Ten na intelu powinien sobie radzić lepiej, można by trochę dołożyć i zmienić grafikę na radeona hd 7770.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2013, 00:35:23 »
Lekko to chyba nie, ale laptopy które wymieniłeś też tego lekko nie pociągną, grafika podobna, procek słabszy, tyle ze rozdzielczość mniejsza.
Ostatnio na full detalach wleciałem do amarr, przedwczoraj, tyle ze bez AA, local chyba 1700, tidi 10% i dużo ludzi strzelających w revelke chriby fajerwerkami. Troche sie cieło i zmniejszylem detale. Ten na intelu powinien sobie radzić lepiej, można by trochę dołożyć i zmienić grafikę na radeona hd 7770.

To trzeba coś poprawić, bo ja wleciałem do Amarr jak strzelali fajerwerkami, stałem pod hubem i się nie zacinało specjalnie. Jednak był odczuwalny pewien spadek płynności. Mam monitor 1280 x 1024. 21 cali. Mniejsza rozdzielczość robi dużo.


To może coś takiego.


Obudowę mam 2 letnią i nieco lepszą niż ta, którą zaproponowałeś, więc niech zostanie stara.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 00:49:18 wysłana przez Zgudi »

MrYogi

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2013, 01:34:14 »
/ja bym dodał dysk SSD ( jak budżet pozwoli to dwie sztuki ) da znaczącego kopa :] a fortuny nie kosztuje

Phobeus

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2013, 07:02:59 »
To ja może się pochwalę swoim, bo jeszcze świeży:

MSI Z77A-G43
i3 3220 3,30 GHz
Kingston HyperX Predator DDR3 2 x 4 GB 2133 MHz CL 11
GF GTX 560 1 GB GDDR5
OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128 GB
Zas. OCZ StealthXStream2 600W

Taki sprzęt do Eve kupiłem pół roku temu, wydałem ok. 2600 zł z obudową i nagrywarka dvd włącznie. Śmiga jak ta lala na 1920x1080 bez AA. Wszystko chodziło płynnie w bitwach z ok. 1000 ludzi, w większych nie testowałem nie brałem udziału. Jedynie żałuję, że nie kupiłem i5 od razu, bo akurat miałem budżet, ale to zawsze można zmienić.

Przy doborze sprzętu polecam przekopać się przez cały sklep komputronik, w konfiguratorze złożyć jak najwydajniejszy sprzęt za jak najniższą cenę (oczywiście wybierając ten z najlepszymi opiniami). Części oczywiście kupować gdzie najtaniej, chyba że komputronik akurat ma dobrą cenę. Ustawienie konfiguracji zajmuje kilka godzin, ale dzięki temu oszczędzamy dość dużo względem "idę sobie do komputerowego, a tam babka proponuje mi przeciętny piec za 2900 zł".

I tak jak napisał kolega wyżej, dysk ssd daje mega zauważalnego kopa dla gry i samego działania komputera (mój komp startuje do pulpitu w kilkanaście sekund). Definitywnie polecam.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 23:11:38 wysłana przez Phobeus »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2013, 08:58:30 »
Śmiga jak ta lala na 1920x1080 bez AA.

Zupełnie bez trolla zapytam: a co się dzieje jak włączysz AA? Bo granie bez AA to jak jazda samochodem, ale tylko na pierwszych 3 biegach :)

No i czy jesteś w stanie pociągnąć na raz 2-3 klienty w ten sposób?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2013, 10:26:22 »
Zupełnie bez trolla zapytam: a co się dzieje jak włączysz AA? Bo granie bez AA to jak jazda samochodem, ale tylko na pierwszych 3 biegach :)

No i czy jesteś w stanie pociągnąć na raz 2-3 klienty w ten sposób?

gtx 560 to mocna karta, sporo mocniejsza od mojej. Ja tez gram na takich samych ustawieniach jak kolega tylko bez AA. Kilka dni temu było bicie nyxa we Flose, tam gdzie mieszka KOZA. 2500 osób na lokalu. I jakoś nie obniżałem detali.  Jak składać kompa to z pewnym zapasem mocy pod EVE.

Phobeus

  • Gość
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2013, 17:11:59 »
Zupełnie bez trolla zapytam: a co się dzieje jak włączysz AA? Bo granie bez AA to jak jazda samochodem, ale tylko na pierwszych 3 biegach :)

No i czy jesteś w stanie pociągnąć na raz 2-3 klienty w ten sposób?
Nie wiem jak będzie wyglądała duża bitka z włączonym AA, zwłaszcza z kilkoma klientami na raz, ale podejrzewam, że proc i karta zaczną "wyć" :) Przetestuję przy najbliższej okazji

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Artefakty w grze
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2013, 17:34:17 »
gtx 560 to mocna karta, sporo mocniejsza od mojej. Ja tez gram na takich samych ustawieniach jak kolega tylko bez AA. Kilka dni temu było bicie nyxa we Flose, tam gdzie mieszka KOZA. 2500 osób na lokalu. I jakoś nie obniżałem detali.  Jak składać kompa to z pewnym zapasem mocy pod EVE.
Będę musiał się zastanowić nad wymianą mojego GF GT 220 na Radka 7770 (mimo iż EVE ładnie pod nim chodził, ale zanotowałem cięcia jak wylatywałem z Jity - ponad 1,400 luda na localu)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681