Autor Wątek: Scam Citizen  (Przeczytany 369595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #700 dnia: Lipiec 22, 2015, 12:51:14 »
Szczerze to pogralbym w SC , mam wkoncu komputer ktory to uciagnie.

Obawiam sie jednak, ze jak bedzie to mozliwe, to obecny komputer bedzie juz stanowczo przestarzaly.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #701 dnia: Lipiec 22, 2015, 12:53:51 »
A ty mu zawtórowałeś przykładem od jakiejś małpki kodowania.
A ja mu wyłożyłem, dlaczego mimo zebranych 400mln do tej pory udało się zrobić tylko takiego kulawego potworka.

ktoś, kto ma odwagę porwać się z motyką na słońce, ma obecnie małego dołka w "prasie"
Buahahahaha... nope

Ogólnie straszliwie się unosisz za każdym razem jak ktoś rzuci chociaż słowo krytyki i zwątpienia w temacie SC. Płacą Ci za agresywną agitację czy kupiłeś udziały?

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #702 dnia: Lipiec 22, 2015, 13:09:55 »
Mona X - tak sądziłem, że stwierdzisz po moim dodaniu w post scriptum. Nie odbieraj tego źle, ja się bardzo cieszę, że kasa płynie szerokim strumieniem pod warunkiem, że będą umieli ją sensownie wykorzystać na SC. Boję się tylko, że jak to padnie, a mam takie obawy, to nikt się nie zastanowi, że tak naprawdę na własne życzenie, a to znowu pociągnie całego kickstartera w dół. Będzie szkoda, bo jak słyszałes może o Pillars Of Ethernity z Obsidian Ent., to jest to najlepsze RPG od lat (produkcja naprawdę wspaniała), właśnie stworzone dzięki crowdfundingowi. 

Nie musisz tak mnie atakować :) Cenię Pana Krzysztofa Robertsa, jednak jak początkowo podchodziłem do SC jak Ty (no może bez tak wrogiego nastawienia do zdania innych), tak obecnie wylądowałem po drugiej stronie i jestem ogromnym sceptykiem, za długo to trwa, a wyników w ogóle nie pokazują.

Anthar - zdecydowanie się nie zgodzę :) Wprowadzili spore zmiany względem wydobycia (drony wydobywcze). Wprowadzili fajna mechanikę dotyczącą wykradania cargo z innych statków (drony wyrywające drzwi cargo - super to wygląda), wprowadzili "skrzydła", wprowadzili też ogromną zmianę czyli POWERPLAY czyli 8 frakcji, do których można dołączyć.

https://www.elitedangerous.com/en/powerplay

Generalnie pracują nad tematem.

Mona - nie sądzisz, że to trochę kpina z ludzi:

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Combos/The-Completionist-Digital

18,450 $ za pakiet w grze, której nie ma?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #703 dnia: Lipiec 22, 2015, 15:20:53 »
Mona się wkurza bo wydał kupę $$$ na HOTAS, LCDeki i fotel z pilota z F16



co się mu dziwicie?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #704 dnia: Lipiec 22, 2015, 16:05:26 »
Wystarczy spekulacji. Co ostatecznie wyprodukują to dowiemy się za 2 lata jak Chris Roberts w poszukiwaniu bezpieczeństwa będzie przekraczał granicę Korei Północnej

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #705 dnia: Lipiec 22, 2015, 16:12:14 »
Mona - nie sądzisz, że to trochę kpina z ludzi:
https://robertsspaceindustries.com/pledge/Combos/The-Completionist-Digital
18,450 $ za pakiet w grze, której nie ma?
Jeśli to nie jest kpina, to chyba to już się kwalifikuje (fragment opisu ww. paczki):
Cytuj
Please note that this package does not include the Javelin Destroyer, however it unlocks the ability to purchase one through the store.

Jak wydam 70k zł  ??? , to odblokują mi w sklepie opcję kupienia kolejnego statku.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #706 dnia: Lipiec 22, 2015, 18:23:41 »
Jak wydam 70k zł  ??? , to odblokują mi w sklepie opcję kupienia kolejnego statku.
A jak dorzucisz jeszcze pare tysięcy i poczekasz to może nawet go wydadzą :D
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #707 dnia: Lipiec 23, 2015, 08:39:33 »
nie jestem pewien czy my rozmawiamy o.... GRZE, grze komuterowej i w dodatku CHUJOWEJ grze komputerowej?. pytam bo granice absurdu dawno zostaly przekroczone, a wszystkich fanboyow mozna posadzic o wodoglowie.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #708 dnia: Lipiec 23, 2015, 13:30:34 »
Też mam wrażenie, że fakt, iż projekt (to ważne słowo) gry komputerowej, pochłonął już tyle kasy, że można by za nią wysłać jakąś sondę badawczą w prawdziwy kosmos, dosyć niedobrze świadczy o naszej cywilizacji.

Mona X - to nie jest bezmyślny hejt. My Ci tak naprawdę dobrze życzymy. Mamy nadzieję, ze nie wrzucasz kolejnych paczek z dolarami do pieca z napisem Star Citizen, a jeśli to jeszcze robisz, to chcemy Cię od tego odwieść. :)

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #709 dnia: Lipiec 23, 2015, 15:05:15 »
Anthar - zdecydowanie się nie zgodzę :) Wprowadzili spore zmiany względem wydobycia (drony wydobywcze). Wprowadzili fajna mechanikę dotyczącą wykradania cargo z innych statków (drony wyrywające drzwi cargo - super to wygląda), wprowadzili "skrzydła", wprowadzili też ogromną zmianę czyli POWERPLAY czyli 8 frakcji, do których można dołączyć.

Tez generalnie sie z Toba nie zgodze.
Nie chodzi tutaj o fakt ze wprowadzane zmiany nie sa dobre, czy fajne.
Chodzi bardziej o to, ze Elite jest gra single player , ktora chce pretendowac do  miana MMO.
- podstawowy tryb do ktorego ludzie sie loguje to Single play ( szybciej reloguje sie instancje)
- Nie ma wyraznego powodu aby grac multi, malo tego jak juz chcesz sie z kims postrzelac , trzeba pokombinowac aby trafic na ta sama instancje ( !!!WTF!!! )
- nie ma powodu ( a co gorsza mozliwosci ) aby robic cokolwiek z kims innym , Ha! mozna kopac ... i jedyne co z tym mozesz zrobic to w  ten czy w inny sposob musisz sprzedac to NPC
- brak mozliwosci skladowania czegokolwiek! Masz to co masz na statku , nie masz mozliwosci skladowania czegokolwiek , malo tego nie mozesz nawet trzymac 3 zestawow roznych gunow ... gdyz do jasnej cholery zrobili gre w ktorej nie ma jakiegokolwiek hangaru na modulki , mineraly , czy cokolwiek innego.

Ogolnie jest to ciekawa gra, jednak przed nia jeszcze dluga droga.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #710 dnia: Lipiec 23, 2015, 19:02:00 »
Pozwole się z Tobą znowu nie zgodzić ;)

Zobacz na forum jak duże jest polskie community (chyba mamy słabość go tego typu tytułów, bo zarówno w Eve jak i w Elite jest nas sporo). Nie siedzę z nimi na TS czy nie prowadzę rozmów, ale z pewnością jest mnóstwo ludzi z PL, którzy grają. Na liczbę graczy in game też ostatnio nie narzekałem, odbyłem sporo bitek, popiraciłem. Gonią mnie bardzo często i wyciągają z Warp (specjalny moduł). Pamiętam jak raz mi się skończyło paliwo, a nie miałem modułu do zbierania paliwa ze słońca, wlazłem na forum PL, pogadałem z goścmi, bez problemu byli chętni podlecieć i podzielić się paliwkiem.

Często widuję kolesi, którzy latają parami lub trójkami (wiem, w Eve to brzmi śmiesznie). No ale i tak sukces. Co do reszty się zasadniczo zgodzę ;). Jeśli natomiast gra będzie na rynku dekadę i będą cały czas przy niej pracować to liczę, że będzie to już naprawdę ogromna produkcja. Generalnie pochwalam ten sposób wypuszczania produktu, a nie odwrotny (vide SC). Może się kiedyś zmówimy i spotkamy się in game. Zobaczymy co będzie można porobić i podzielimy się wrażeniami na forum :) Ja jestem "za".

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #711 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:56:32 »
Ja bardzo miło spędziłem przy Elite kilka tygodni. Potem już mi się nie chciało, bo wiało nudą, wróciłem po patchu Powerplay i znów z przyjemnością trochę pograłem, ale już nie gram bo dalej wieje nudą ;)

Mimo tego że wieje nudą, to widzę zmiany i widzę ogromny potencjał i wydaje mi się że Frontier wie czego chce i konsekwentnie to buduje i wprowadza. Dodają coraz więcej klocków. Może nie są one wielkie, ale jak tak dalej będzie szło, to będę miał grę do której co patch będę mógł z przyjemnością wrócić i być może zostawać coraz dłużej.

Na SC też byłem napalony, ale już zdążyłem ochłonąć, bo wygląda na to że nawet jeśli wyjdzie, to wyjdzie niedorobiony bubel. Przypomina mi to trochę develeopement Visty. Robili i robili, dodawali nowe feature'y i wciąż przesuwali datę premiery, ale gdyby nie reset  w 2005 i zaczęcie od nowa na bazie kodu z 2003 i zmiana zasad co do tego co trafia do systemu to by im gówno wyszło. Tak mi to wygląda też z SC, zamiast dopracować porządny core który można by obudować feature'ami to próbują za wiele rzeczy na raz zbudować i wyjdzie zabugowane jedno wielkie G :(

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 07, 2015, 12:32:23 »
Dziś o 18 godzinie show na Gamescom. Mają zamiar pokazać nowy content, gameplay i trailery. Prawdopodobnie będzie transmisja live. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie.

Przekonamy się, czy pokażą jakiś konkretny postęp czy prezentację pod tytułem "jak to będzie pięknie kiedy już będzie zrobione ale jeszcze nic nie ma"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 12:44:58 wysłana przez Zgudi »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 07, 2015, 21:32:12 »
Obejrzałem i znów się trochę zawiodłem. Pokazali to wszystko co już było wiele miesięcy temu tylko nieco lepiej dopracowane. Pokazali Star Marine Module na minimapce i Social Module na minimapce. To mało i niestety kiepsko to widzę w przyszłości.

Ja pierdolę, na co poszły te 85 mln dolarów.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 07, 2015, 21:40:00 »
na imprezy , marketing i fundusz emerytalny
Sneer Quen

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 07, 2015, 21:42:58 »
Obejrzałem i znów się trochę zawiodłem. Pokazali to wszystko co już było wiele miesięcy temu tylko nieco lepiej dopracowane. Pokazali Star Marine Module na minimapce i Social Module na minimapce. To mało i niestety kiepsko to widzę w przyszłości.

Ja pierdolę, na co poszły te 85 mln dolarów.
Uważaj co mówisz, są na tym forum użytkownicy gotowi ukamienować Cię za tą opinię  >:D

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 07, 2015, 21:51:05 »
Nie mogę się powstrzymać - muahahahahaha

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpień 08, 2015, 07:18:05 »
Kiedy już wkurzony myślałem że nic dobrego nie pokażą, na sam koniec zrobili całkiem udaną pokazówkę multi crew.

Jest trochę skakania shipami po planetach, walka w statkach multi-crew, próbka abordażu. Jest system z jedną imponującą stacją, kilkoma planetami i pasami asteroid. A przede wszystkim jest w końcu wersja 64-bitowa silnika umożliwiająca tworzenie dużych przestrzeni.

Niestety pod czas walki można zauważyć chwilowe spadki FPS i to na ich sprzęcie, co dobitnie świadczy o tym, jak mocny trzeba mieć komputer aby to ruszyło. Ponadto jest też trochę niedoróbek i błędów, wszak bardzo wiele rzeczy jest jeszcze nie skończone.

Mimo wszystko ostatnia nadzieja jeszcze nie zginęła i być może coś z tego urośnie sensownego.

Poniżej kilka z kładanek z wczorajszej prezentacji:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a9rqPp_Cyk4[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1qLcXt9Hxxo[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jc4oDwwD0oY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u08-SWS01iY[/youtube]


I cała prezentacja

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ls8VosErVSk[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 20:39:12 wysłana przez Zgudi »

teatime

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Korporacja: chcę pozostać anonimowy
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpień 08, 2015, 23:22:53 »
Powiem tak. Jedyne co robi na mnie wrażenie to kwota wydana na grę - 85mln$  ??? . Kwota bardzo skromna i dlatego  twórcy potrzebują wsparcia. Uprzejmie proszą o kupowanie zestawu shipów po 18450$ ;D

Dzisiejszy świat jest bardziej dziwny, niż można by przypuszczać. Rozgrywane sa własnie mistrzostwa w docie .
Pula nagród -------- to skromne $18,377,817 i ciagle rosnie
http://www.dota2.com/international/overview/

Cytuj
Nie mogę się powstrzymać - muahahahahaha
Ja też muahahahahahahaaahahahahaha
ps
Za chwile rozpocznie sie finał, jakby kogoś interesowało

« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 23:37:05 wysłana przez teatime »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 10, 2015, 17:45:54 »
Jak ktoś ma skromne i7 5960X Extreme Edition, 32 GB DDR4, GTX 980 ti quad SLI *  to może testować SC za darmo do 17 sierpnia.

https://robertsspaceindustries.com/promotions/gamescomflyfree2015

* dobra, nieco przesadziłem, jedna GTX 970 powinna dać radę jako tako :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 18:02:57 wysłana przez Zgudi »

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #720 dnia: Sierpień 10, 2015, 18:56:50 »
Skąd mam ten free gamescon coupon wziąć?

Zgodnie z tym co oni wyprawiają to chyba trzeba było być tam i dostać coś takiego:

"If you have a valid code given to you on the floor of the conference, paste it below to activate the Gamescom free flight weekend on your account!"

Nie byłem on the floor of the conference, zatem chyba mogę obejść się smakiem :) Cały Robercik i jego SC

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #721 dnia: Sierpień 10, 2015, 19:41:02 »
Zapomniałem. Kod promocyjny to GAMESCOM2015 Więcej info na polskim forum SC:
http://star-citizen.com.pl/forum/index.php?/topic/1235-darmolot-gamescom-2015/

Raczej nie będzie tego systemu, który był pokazany powyżej na prezentacji, to za parę tygodni. Znając dobrze ich nędzne tempo prac to pewnie za parę miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 19:58:53 wysłana przez Zgudi »

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #722 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:07:37 »
Dzięki

24 GB już się ściągają.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #723 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:32:13 »
Dzięki

24 GB już się ściągają.



Podziękujesz jak zjesz.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #724 dnia: Sierpień 10, 2015, 21:46:06 »
Dziewczęta czemu tak się ciskacie na ta gierkę he ??. Boli pupka ze w eve wam nie idzie czy co ?? Nie gracie to po chuj komentujecie ze kupa ??

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #725 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:08:25 »
Kurwa co za katorga...

Walczyłem z tym czymś przez 2,5 godziny. Wrażenia na szybko:

Dobrze, że instalacja na SSD, bo czas oczekiwania na loadingu i tak znaczny.

Odgłosy, udźwiękowienie shipów - tragedia pomijając głos komputera pokładowego. Reszta nie robi kompletnie żadnego wrażenia.
Grafika - ustawienia najwyższe - jest ładnie, ale tyłka kompletnie nie urywa. Fajne niektóre modele, ale niektóre wyglądają jak trzydrzwiowa szafa, np ten:

http://vignette3.wikia.nocookie.net/starcitizen/images/9/99/Aurora_brochure_page_09-1.png/revision/latest?cb=20130427100237

W miarę poprawna obsługa FreeTrack. Można głowa kręcić w kabinie i działa to ok. Jednak wtedy wymagany pad, bo mózg wysiada, jak próbuję się to ogarnąć na raz głową, klawiaturą i myszką :) (w tym wypadku chodzi o hangar, czyli tryb FPS)

No i dwa największe zarzuty - Saitek x52, podłączam w Elite Dangerous i pięknie wszystko jest skonfigurowane, SC nie ma pojęcia co to za urządzenie. Po 10 minutach grzebania w opcjach opuściłem ten łez padół i próbowałem tym czymś polatać. Np. kolokwialnie pisząc - odchylając drążek w prawo lub lewo otrzymuję lot poziomy w tych kierunkach (w każdej innej maszynie odpowiada za to orczyk, nawet w E:D, który jest też kosmicznym ustrojstwem). Niestety nie idzie się do tego przyzwyczaić i kurwica idzie człowieka trafić. Oczywiście są mapy dla SC, ale w tej fazie do tak popularnego urządzenia powinno być to w dystrybucji, a nie żebym jeszcze 2 godziny spędzał nad tym, które ustawienie będzie najlepsze. Opcje są mega nieczytelne, do wyboru mam np: HOTAS 1,2,3,4 :) Jakie różnice - nie chce mi się wnikać. Ważne, że po "wybraniu" czegokolwiek, nic się nie zmienia i tak mam po powrocie MOUSE. Super.

Drugi: pewnie bym i spędził poszukując tych map klawiszy ale... Nie dość, że kompletnie nie ma klimatu (do E:D nawet nie ma startu), całość wygląda okropnie sztucznie, brak jakiejś "spójności", kompletnie spieprzone kolizje obiektów (mimo, że chwalą się osławioną już destrukcją shipów), mizerne efekty graficzne i dźwiękowe, zero klimatu, fizyka statków kompletnie sztuczna i bardzo ciężko się do niej przyzwyczaić, sterowanie domyślne nie istnieje...

No generalnie na taki budżet i takie "wyniki" to - mogę napisać wreszcie po sprawdzeniu : KOMPLETNA KATASTROFA :) Zatem odpisuję: Grałem i kupa jakich mało :)

Wiem - to alfa :) Za 85 mil zielonych.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #727 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:52:20 »
Pewnie mnie zjedzą, ale co tam :) Dość powierzchownie opisałem odczucia, nie widziałem, że będę na forum SC ;) Tam pewnie próbowałbym opisać to dokładniej z większą liczbą argumentów.

No nic, zobaczymy :)

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #728 dnia: Sierpień 11, 2015, 01:13:18 »
Heh... no dobra :) Coś postaram się napisać więcej. Może wyjdzie z tego jakaś rzeczowa rozmowa na forum, na którym piszesz.

1. Wiadomą rzeczą jest, że odnoszę E:D do SC. Są to podobne produkty, podobne uniwersum, mechanika rozgrywki itp itd. Pytanie dlaczego odnoszę produkt finalny jakim jest E:D do alfy czy tam bety SC. Już wyjaśniam: Staram się odnieść czas i możliwości finansowe obu produktów. Nie znam oczywiście dokładnych liczb, ale E:D powstało za kilkanaście (kilkadziesiąt...) razy mniej pieniędzy i... no właśnie - już jest od dłuższego czasu na rynku. Na SC zbierają (bezczelne wręcz kwoty) i mamy do czynienia z 1 (słownie JEDNYM) modułem. Dlatego z premedytacją porównuję oba tytuły.

2. Doczytałem tam na forum - grafika w SC prezentuje się (zdecydowanie - tutaj mam wątpliwości) lepiej niż w E:D. Kolega się źle domyślił :) Nie wiem czemu mam tutaj opory, może to kwestia użytego silnika (CryEngine... ). Polecam zapoznanie się z tym trailerem:

https://www.youtube.com/watch?v=KAzlgkxU4IM

Jest to wprawdzie Unreal Tournement 2015, ale zrobiony (jak wiadomo) przy użyciu silnika UnrealEngine 4. Mapa nawet pasuje teksturami do Stratiosa z Eve ;)

Wydaje mi się, że CryEngine nie jest najlepszym wyborem. UE4 spisałby się tutaj wybornie, SC potrafi mi chrupnąć, a nawet łapię freeza (wiem... znowu alfa).

Także miałem zainstalowane demo Unreala 2015, specjalnie by zobaczyć jak to będzie chodzić i wyglądać (głównie z powodu na silnik). UWAGA: Pre alfa wygląda po prostu nieprawdopodobnie, wgniata w fotel... do tego nie wiem ile ja tam mam... milion fps ;) I podstawa dla mnie (to odnośnie "sztuczności"). E:D, mimo, że gorsza graficznie, to od tej strony prezentuje się "spójnie", klimatycznie, "realistycznie". Wystarczy przelecieć się nisko nad pierścieniami Saturna, by zrozumieć o co chodzi - jakość schodzi na dalszy plan - wizualnie "jesteś tam". W SC jest ładnie, ale statki wydają się "doklejone" do reszty, to wrażenie potęguje ich lot i zastosowana fizyka. Fakt, planeta, nad którą się walczy jest pięknie zrobiona, ale to praktycznie wszystko.

3. No dźwięki - Tutaj nie ma co pisać. E:D wypada fantastycznie. Na mocnym zestawie audio mruczący silnik jest kapitalny. W SC te "laserki" nie brzmią zbyt poważnie, a silniki to w ogóle - kolejny element "sztuczności".

4. Ponownie co do sterowania - to mnie zastanawia, bo przecież testerzy na czymś grają. Wychodzę zatem z założenia, że tłuką wyłącznie na padzie, bo nawet w takiej wersji powinna być implementacja jakichkolwiek Hotasów (to jakby w Project Cars w fazie beta nie były obsługiawne kierownice - WTF?). Nawiasem mówiąc jak się przegląda opcje to jest wizerunek Joya - jest on bez oddzielnej przepustnicy ;) Przecież jak ktoś ma 2000 czy 8000 $ na SC to pewnie ma jakiegoś hotasa za te marne grosiwo ;) To chyba poważny tytuł dla dużych dzieci. Tutaj jestem zaskoczony.

5. Sam system walki, czyli coś co jedynie można przetestować - no dla mnie jeden wielki chaos. Statki zbyt szybko reagują na ruch drążka (jest wskażnik G-force, ale przy takich wygibasach jakie można robić pilot nawet nie jęknie). Tutaj wypada o wiele lepiej stary Freespace 2 czy seria X.

6. Generalnie: Mimo, że E:D daleko do ideału... bardzo. To jednak ja osobiście, mimo że pustawo tam i specyficznie to lubię wieczorkiem czasem zasiąść za sterami Cobry MK3 i odpalić te mruczące silniki i wydokować ze stacji, patrząc jak inni czasem rozbijają się o wlot do niej :) Czuć znakomicie klimat starego Frontiera w nowej, znacznie lepszej odsłonie. Na dodatek widać, że pracują i dodają content do gry.
W SC obecnie nie czuję w ogóle klimatu z WingCommandera czy jemu podobnych - X-wing, Tie fighter, Freelancer. Jest obecnie parę elementów układanki - podobno gigantycznej, za niebagatelne pieniądze, a te pare klocuszków i tak do siebie w chwili obecnej za bardzo nie pasuje.

Życzę oczywiście jak najlepiej, ponieważ lepiej mieć 5 doskonałych tytułów tego trypu niż 0 (co miało miejsce przez kilkanaście ostatnich lat), jednak w chwili obecnej pozostaję po ciemnej stronie mocy ;)

(fak... ale się rozpisałem)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #729 dnia: Sierpień 11, 2015, 08:17:25 »
Coś mi się wydaje że z SC trzeba dać sobie spokój. Bo na razie to jest wielkie marketingowe G. A grę śledzić można zacząć ew. przed premierą. Wtedy z czystym umysłem zobaczyć jak to wygląda, i jeżeli nadal będzie takie gówno to zapomnieć o niej na zawsze.

Na razie cały ten hype, zapowiedzi i wykonanie tego co pokazują daje efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego, totalnie zniechęca zamiast zachęcić do wyłożenia kilku dolców.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #730 dnia: Sierpień 11, 2015, 08:32:54 »
zebrali juz to co chcieli a moze i więcej
wszystko co ponad to przypuszczam jest juz extra
wyleczyłem się z przedsprzedazy i kotów w worku kilka lat temu dostajac w dniu premiery alfe a po interwencji community i mnostwie patchy bete gry na która mialem wielka ochote - teraz juz tylko po premierze ;)

tez nie mialbym nic przeciwko zeby na rynku bylo kilka fajnych dopracowanych gier do wyboru , wiec koniec konców projektowi dobrze zycze nawet jesli nie wierze
na razie dla mnie E:D całosciowo wyglada ciekawiej
Sneer Quen

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #731 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:38:14 »
[admin]ale wiesz że linkowanie treści wymagających logowania gdziekolwiek jest na tym forum zabronione?[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #732 dnia: Sierpień 11, 2015, 13:21:29 »
I tak jest spoko, raz tylko zostałem głupkiem  :-\ , Admin wkroczył i jest luz. Ja obecnie wycofuję się z tego tematu. Poczekam na dalsze wersje, obecna niestety mnie nie przekonuje.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #733 dnia: Sierpień 29, 2015, 20:42:35 »
Jest już dostępny PTU i ArcCorp

A tu taki sobie filmik z z lądowań na asteroidzie. Odpowiedz na filmik z Elitki.

https://vimeo.com/137655209

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Scam Citizen
« Odpowiedź #734 dnia: Sierpień 29, 2015, 23:56:16 »
Żeby przekonać tutejszą centralową społeczność potrzeba czegoś znacznie lepszego. Pożyjemy,  zobaczymy co CR za rok zaprezentuje.