Autor Wątek: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.  (Przeczytany 6716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarvil

  • Gość
Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« dnia: Sierpień 10, 2012, 16:43:36 »
Witam, mam pewien problem (na szczęście niezbyt uciążliwy). Mianowicie, gdy włączam Eve Online, moje inne ekrany na których mam otwarte aplikacje (jakaś książka na długie podróże po wszechświecie, przeglądarka internetowa itd ;)) są znacznie przyciemnione, przez co komfort użytkowania znacznie spada. Po zamknięciu Eve problem utrzymuje się do momentu uśpienia laptopa i ponownego uruchomienia, to sprawia że ekran wraca do normalniej jasności. Czy ktoś ma ten problem? Jest sposób by to jakoś naprawić?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2012, 17:07:06 »
Na początek (nie żebym ja akurat był w stanie pomóc) brakuje w Twoim poście najważniejszej informacji: jaki to lap z jakim systemem itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2012, 17:12:03 »
Też mam ten problem.
Rozwiązanie a:
Odpalaj EvE w oknie, naprawdę tak się fajnie gra, warto się przyzwyczaić, gdy zechcesz dualboxować, przyda się.

Rozwiązanie b:
Nie hibernuj kompa tylko daj ctrl + alt + delete, też roświetla ekran.

Możliwa jest jeszcze opcja, że takie przyciemnienie powoduje zintegrowana karta graficzna, jeżeli masz dwie, zewnętrzną i zintegrowaną, odłącz w menadżerze zintegrowaną. Może pomóc.

Ale jaka jest geneza problemu nie mam pojęcia, może ktoś będzie wiedział lepiej.

Mój laptop to HP dv7, z windą 7, 2 rdzeniowy procek amd, karta radeon mobile 5650 hd i jakiś drugi zintegrowany radeon.
Nie pamiętam dokładnie modelu a jestem w pracy ;)

Tarvil

  • Gość
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2012, 17:31:50 »
Przepraszam, zapomniałem o parametrach:

Antyk zwany procesorem (dwa rdzenie, 2.4 z tego co pamiętam)
2 gb RAM
Przerażająco słaba zintegrowana karta (chyba jakiś pociotek G-force'a) Zresztą nie wiem bo po ostatnich przygodach komputer upiera się że żadnej karty graficznej nie ma i nie było ;).


Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2012, 18:25:11 »
Jaką winzgroze masz?
Viste/7 ? jeśli jedno z dwóch, spróbuj wyłączyć kompozycje wizualne i/lub kompozycje pulpitu dla aplikacji.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:37:24 »
To jest normalna rzecz. W momencie jak aplikacja pełnoekranowa zostaje włączona dostaje kontrolę na gammą ekranu. Może dowolnie to zmieniać, w momencie wyłączenia powinna przekazać kontrolę z powrotem do Windowsa (jak się wywali program, czy gra to czasem zostaje taka gamma jaką ustawił soft). To że ściemniają się wszystkie monitory wynika z tego, że sterownik karty graficznej ustawia gammę nie dla każdego ekranu osobno, ale wspólną dla wszystkich, jest to specyfika niektórych układów graficznych, niestety nie pamiętam czy i które z laptopowych układów pozwalają na regulację gammy osobno dla każdego ekranu.

Ektobus Rired

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ektobus Rired
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: Fidelas Constans
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2012, 14:45:35 »
Również miałem taki problem i słyszałem o innych, zawsze było to związane z Win 7. Tak jak już pisali inni nie trzeba komputera hibernować a wystarczy daj ctrl + alt + delete, żeby ekran rozjaśnić. Ale lepiej w ogóle uniknąć tej sytuacji nie grając w trybie "Fullscreen". Ja osobiście wybrałem tryb "Fixed Window", problem znikł, zmian w wyświetlanym obrazie nie zauważyłem (nadal jest to w pewnym sensie full screen), a alt-tabowanie pomiędzy pulpitem, EVE, WoTem, kolejnym klientem EVE ... itd. przebiega o niebo szybciej.


Goomich

  • Gość
Odp: Przyciemnienie ekranu podczas gry w Eve.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2012, 15:54:14 »
Ja zawsze dawałem okno mniejsze niż full screen (np. 1900x1080 na monitorze 1900x1200), więc zawsze miałem odsłonięty pasek na dole, co jest jeszcze fajniejsze niż alt-talibowanie.