Autor Wątek: Problem sieciowy z odpaleniem EVE  (Przeczytany 14807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« dnia: Marzec 14, 2012, 22:29:53 »
Mam następujący problem z nowym launcherem EVE i połączeniem sieciowym:
Jak odpalam eve.exe to pojawia mi się następujący komunikat
"No connection could be made to the content server. Please make sure that your Internet connection is up and restart the Launcher."
Połączenie sieciowe jest bo przeglądarka i TS na przykład działają.

Jeżeli łączę się przez blueconnect problem się pojawia ale po pewnym czasie (kilka min) znika (samoczynnie) a we wszelkich sieciach domowych/firmowych (Wi-fi) nie mam możliwości odpalenia evki  bez względu na to ile czasu komp jest do danej sieci podłączony.

Wcześniej (przed nowym launcherem) evka mi się odpalała i łączyła bez problemu miałem natomiast problem z wyświetlaniem avatarów postaci i nie pojawiały mi się te newsy po prawej stronie przy ekranie wyboru postaci. Analogicznie do powyższego przypadku z launcherem na blueconnecie problem po pewnym czasie znikał a przy pozostałych sieciach nie.

Problem występuje u mnie od początku używania nowego kompa z Win7 - wcześniej na żadnym kompie z Win XP nie maiłem takich problemów.
Stacjonarny komp z WinXP w tej samej sieci nie ma najmniejszych problemów z działaniem gry (ale ja nie bardzo mam możliwość z niego korzystać do tego celu  ;) )

Dodam tylko że wyłączenie firewalla nie daje rezultatu.

Czy może to mieć coś wspólnego z jakimś ograniczeniem dostepu do pewnych folderów (Win7 ma jakieś takie gówna ale nie ogarniam tego)?
Pomóżcie bo walczę z tym i nie mam już pojęcia co robić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 23:15:02 wysłana przez Blaster »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2012, 08:19:37 »
Ruszałeś ustawienia kontroli kont użytkownika?
Która wersja win 7?
Jak rozumiem grałeś na win 7 jeszcze przed pojawieniem się tego badziewnego launchera i nie było problemów z uruchomieniem?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2012, 10:08:20 »
Mam Win7 Professional.
Tak grałem wcześniej (przed launcherem) i EVE się odpalała ale już wtedy były problemy z niektórymi funkcjami:
-  wyświetlanie nowych avatarów (te załadowane wcześniej wyświetlały się bez problemu)
- wyświetlanie reklam na ekranie logowania (te kolorowe prostokąty z różnymi newsami CCP)
- wyświetlanie informacji (te newsy ze świata eve itp) na pasku po prawej stronie ekranu wyboru chara po zalogowaniu (tylko komunikat url error), wybór chara i dalsze wejście do gry bez problemu
Tak jak pisałem wcześniej problem występuje przy połączeniu do sieci wi-fi (różne sieci i routery) bo na blueconnect po kilku minutach od połączenia wszystko jest ok.

W ustawieniach użytkownika nic nie grzebałem i mam na Windzie admina.
Bardziej problem widział bym w jakimś uwierzytelnianiu sieci itp. ale to co wiem jest tak samo ustawione dla wi-fi i blueconnect (udostępnianie, obie są sieciami domowymi). Routery wi-fi mają jakieś szyfrowania ale nie sądzę aby to był problem bo wiele osób korzysta z routerów wi-fi i u nich jest ok.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2012, 10:14:26 »
Próbowałbym:
- uruchomić ten z dupy launcher jako admin - tak widzę że pisałeś że masz admina ale czasem trzeba tak
- sprawdzic poziom kontroli konta uzytkownika i ewentualnie go obniżyć - czasami ten badziew blokuje rózne rzeczy nawet o tym nie mówiąc
- ewentualnie spróbować patentu kolegi z tego tematu (pominikęcie launchera): http://eve-centrala.com.pl/forum/index.php/topic,10340.msg175683.html#msg175683
- jesli jest opcja to sprawdź czy taką sama jazdę masz na kablu
jak do tej pory nie spotkałem sie z sytuacją aby problemem była sama karta sieciowa, zawsze było to coś samym systemie / jego programach ochronnych lub w routerze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2012, 10:26:42 »
Tak, pomijajcie launchera, a potem będzie płacz na forum, a czemuż to mi się gra nie odpala i pisze "incompatible version". ;)

"miałem natomiast problem z wyświetlaniem avatarów postaci i nie pojawiały mi się te newsy po prawej stronie przy ekranie wyboru postaci" - coś na pewno masz z ustawieniami sieci nie tak, to jest ładowane po zwykłym http.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2012, 10:29:20 »
Tak tak. Krytykujmy doraźne rozwiązania i rzucajmy ogólnikami. Przecież to taki pomocne... :/
Jak takiś obeznany z siecią to zaproponuj rozwiazanie, albo powiedz co ma sprawdzić w pierwszej kolejności

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2012, 10:31:40 »
Doom misiaczku, a co ja mam mu rozwiązać przez internetowe forum, gdzie nawet nic nie wiadomo jak ma sieć poustawianą poza tym że ma jakieś Win7?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2012, 10:56:35 »
[admin]Dwie opcje wyboru:
- zadaj pytania które dadzą Ci dane na podstawie których dasz poradę
- wyjdź z tematu zanim stracę cierpliwość i na serio dowalę Ci narzędziami moderatorskim, bo grabisz już sobie od kilku dni w rożnych wątkach (nie Ty jeden zresztą)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 11:22:57 wysłana przez Xarthias »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2012, 12:11:41 »
Tak, pomijajcie launchera, a potem będzie płacz na forum, a czemuż to mi się gra nie odpala i pisze "incompatible version". ;)

"miałem natomiast problem z wyświetlaniem avatarów postaci i nie pojawiały mi się te newsy po prawej stronie przy ekranie wyboru postaci" - coś na pewno masz z ustawieniami sieci nie tak, to jest ładowane po zwykłym http.

Coś może faktycznie blokować klientowi EVE (ale tylko klientowi bo przeglądarki działają mi normalnie) dostęp do protokołu http. Nie wiem jak skonstruowany jest launcher ale jeśli wymaganiem jego odpalenia jest dostęp do http to może być ten sam problem co wcześniej z opcjami klienta.
Nie znam się tak na Win aby wiedzieć co może powodować taką blokadę. Firewalla (NOD) całkiem odinstalowałem a Windowsowego wyłączam i nic (chyba że gdzieś coś trzyma mimo wyłączenia).
Najdziwniejsze jest to że różne źródła netu zachowują się odmiennie z launcherem. Mógł bym od biedy grać zawsze na blueconnecie ale ściągania wielkich paczy wolal bym uniknac.

Doom:
- odpalenie jako admin nie pomaga
- obniżenie poziomu kontroli kona użytkownia też nie (na blueconnecie mam na najwyższym poziomie i działa)
- z obejsciem spróbuję jak wróce do domu
- kabel też spradzę w domu (nie wpadłem na to wcześniej)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2012, 12:14:50 »
Daj znać jak poszło. Tylko że jeśli obejscie zaskoczy to tak jak to Jonas ostrzegał - każdy patch będzie do pobierania z pominieciem launchera, albo trzeba bedzie odpalać to badziewie żeby pobieralo patch

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2012, 12:34:32 »
Ściągnięcie patcha ręcznie, a potem pominięcie launchera jesli jest już spatchowany powinno oczywiście zadziałać, ale nie zmieni to faktu, że jeśli w grze ci się nie wyświetlają newsy itp, to coś jest wybitnie spieprzone i wypadało by to naprawić, a nie doraźnie taśmą jak za przeproszeniem, minmatar jakiś. ;)

Nie znam się tak na Win aby wiedzieć co może powodować taką blokadę. Firewalla (NOD) całkiem odinstalowałem a Windowsowego wyłączam i nic (chyba że gdzieś coś trzyma mimo wyłączenia).

Pierwsze miejsce do sprawdzenia:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Zapora systemu Windows

Po lewej jest 'zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp...'. Kliknij to i sprawdź, czy nie ma tam wyłączonego CCP Exefile.

Edit: jeśli jest włączone, to sa też zaawansowane ustawienia, które pokazują to samo tylko z dokładniej - 'zaawansowane' Monitorowanie/Zapora.



Drugie miejsce do sprawdzenia to chyba będą ustawienia dnsów, ale to muszę sam przetestować czy to może być to, a teraz nie bardzo mam czas, później napiszę. :)

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 12:52:46 wysłana przez Ranshe »

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2012, 12:50:58 »

Po lewej jest 'zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp...'. Kliknij to i sprawdź, czy nie ma tam wyłączonego CCP Exefile.


 Zarówno w kolumnie prywatne jak i publiczne jest zaznaczony ptaszek więc raczej nie to.
Połaziłem po ustawieniach sieciowych i zauważyłem pewną różnicę:
blueconnect ma ustawione TCP/IP4 a karta wifi zarówno TCP/IP4 jak i TCP/IP6.
W domu odznaczę 6 i zobaczę co się będzie działo.

Zapomiałem napisać że wczoraj zuważyłem następujący myk - odpaliłem launchera na blueconnecie a później wyłączyłem (bc) i włączyłem siec wifi i wszystko chulało bez problemów.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2012, 12:55:40 »
To jak będziesz miał okazję (i będziesz podłączony do wifi) to wklej też output polecenia ipconfig /all z linii komend :)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2012, 08:18:41 »
ja proponuje w ogole wylaczyc zapore i sprobowac odpalic wtedy,
przynajmniej wyeliminujesz jedna mozliwosc na 100%

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2012, 08:29:04 »
Przecież pisał że ją wylączył

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2012, 17:22:54 »
Cos sie chomiczy i to niezle bo mam to samo, dzis o 2 w nocy klient chodzi normalnie teraz juz ni uja i takie samo txt... Generalnie widze to jest fail z Launcher Update

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2012, 17:26:54 »
CCP musialo cos schrzanic. Wieczorem bylem podlaczony do EVE z domu, wszystko dzialalo. Wrocilem z pracy i dupa, wyskakuje ten blad. Nic nie zmienialem w miedzyczasie, tylko wylaczylem i wlaczylem komputer ... GF CCP

Edit:

Poszedlem po piwo do lodówki i juz dziala :ccp:


Riese

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2012, 17:29:57 »
Mam tak samo. Zero zmian. Rano miałem dostęp.


Hehh. Polazłem po piwo, update launchera i działa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 17:56:09 wysłana przez Riese »

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2012, 18:59:10 »
Proponuje zbiorowy pozew przeciwko CCP ze zmusza nas do picia piwa w piatek wieczor ;p

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2012, 19:03:20 »
W ramach odszkodowania refundacja kosztów tej czynności?

A bardziej na serio. Nie oftopujemy, po kolejnych postach widać że problem jest cholernie upierdliwy - osoby czytające temat szukają rozwiązania... :/
Blaster co tam u Ciebie?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2012, 12:02:50 »
Doom problem byl po stronie CCP nie zmieniajac nic tylko cierpliwie czekajac za kolejna proba poprostu nagle pojawil sie launcher updater i problem solved. *Miracle*

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2012, 08:45:32 »
Blaster co tam u Ciebie?

Sorki ze to tyle trawalo ale z powodu wyjazdu nie moglem sie tematem zajac odpowiednio.
No to po kolei:

- z obejsciem spróbuję jak wróce do domu
Obejscie poskutkowalo ale tylko w taki sposób, ze EVE sie odpalila ale problem z brakiem avatarów i newsów pozostal czyli po prostu wyeliminowalem launchera ale problem pozostal  :(

- kabel też spradzę w domu (nie wpadłem na to wcześniej)
Nie pomoglo efekt ten sam co na wifi czyli brak polaczenia  :(

blueconnect ma ustawione TCP/IP4 a karta wifi zarówno TCP/IP4 jak i TCP/IP6.
W domu odznaczę 6 i zobaczę co się będzie działo.
Tez nie pomoglo  :(

Generalnie to co wczesniej
- odpalam siec wifi  (to samo na kabelku) moge sobie czekac do usranej smierci na polaczenie do EVE
- odpalam na blueconnect i nie ma polaczenia, po czym wracam do kompa po jakims czasie i jest - wylaczenie bluceonnecta i wlaczenie wifi umozliwia dostep do gry takze po tym laczu  :-X
- nowe spostrzezenie (przetestowane dwukrotnie) - odpalenie sieci z blueconnect po czym od razu wylaczenie i wlaczenie firewalla windosowego i dostep do eve jest natychmiastowy (bez czekania)
- powyzszy motyw z wifi i kabelkiem nie daje rezultatu

Wyglada na to ze polaczenie blueconnect jest przez system traktowane jakos inaczej i dostaje "lepsze uprawnienia seiciowe", które pozostaja do wylogowania/wylaczenia kompa  :-X

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2012, 08:59:02 »
BC jak rozumiem łączysz się przez gwizdek albo inny rodzaj modemu z pominięciem domowego routera?
Sterowniki na kartach sieciowych masz domyślne windy, czy ładowałeś jakieś dedykowane osobno?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2012, 13:26:02 »
BC to gwizdek USB ze swoimi sterami.
Co do kart sieciowych to dokładnie nie wiem bo mam laptopa HP z predefiniowaną Windą i całym badziewiem firmowym HP. Większość tych dodatkowych programików (zwłaszcza dotyczących "protection") wywaliłem.
Sterownik do wifi to Broadcom 4313 802.11b/g/n do kabelka Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2012, 14:01:43 »
Można spróbować reinstalować sterowniki, ale muszą to być osobne strowniki, pobrane najlepiej bezpośrednio od producenta lub w ostateczności od hp (jakaś tam szansa że masz starsze niż te które na stronie są jako najnowsze).
Potem w kolejce jest router (tyle że go w zasadzie wyklucza fakt że na gwizdku z bc też jest problem)

Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to poszukanie czy gdzieś w systemie nie masz jakoś poblokowanych portów, lub też czy nie idzie przez nie jakiś syf szpiegowski od HP czy innego microsoftu, ale tutaj musiałby by powiedzieć ktoś kto wie które porty trzeba skontrolować. Ranshe?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2012, 15:34:24 »
Wiem już o co chodzi z błędem "No connection could be made to the content server. Please make sure that your Internet connection is up and restart the Launcher.", bo udało mi się go zreprodukować.

Zablokowanie połączenia wychodzącego z tej aplikacji ( <katalog eve>\launcher\launcher.exe ) na TCP port 80 skutkuje takim dokładnie błędem. Czyli:

a) jest zablokowane na zaporze windowsowej, mniej prawdopodobne jeśli jest ona wyłączona
b) jest zablokowane na routerze
c) sprawdziłbym też c:\windows\system32\drivers\etc\hosts czy tam nie jest jakaś domena ccp wycięta (tak dla porządku)
d) cholera wie co jeszcze Blaster może mieć zainstalowane w systemie, a co może na to mieć wpływ ;)

Osobiście spróbowałbym tak:

- sprawdzić router
- wejść w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Zapora systemu Windows, tam sobie kliknąć ustawienia zaawansowane bo niezaawansowane są gówno warte :)

w tych ustawieniach:

Na głównej zakładce po lewej ustawienia zapory windows, jest taka strzałka i "Właściwości Zapory systemu Windows", i teraz tak. Tam są 3 podzakładki - publiczny, prywatny i domeny.

Ja mam swoje wifi jako sieć prywatną, ale we wszystkich 3 mam takie same ustawienia (to jest default windowsa):
- zapora włączona
- połączenia (przychodzące) zablokuj
- połaczenia wychodzące zezwalaj
- w zabezpieczone połączenia sieciowe - wszystkie interfejsy sieciowe zaznaczone.

Ważne tu są połączenia wychodzące. Reguły na połączenia przychodzące nie mają tu zbyt dużo do gadania.

Jeśli zablokujemy wychodzące dla launchera (port TCP 80) będzie ten błąd no connection...
Jeśli zablokujemy wychodzące dla exefile.exe (port TCP 80) to się zalogujemy, ale zamiast newsów będzie URL Error i nie będą nam się ładowały avatary :)
Jeśli zablokujemy wychodzące dla exefile.exe (port TCP 26000) to się nawet nie zalogujemy.

Tak więc trzeba sprawdzić czy zapora ewentualnie jakiś inny program/router nie blokuje portu wychodzącego TCP 80. Zapora opisana powyżej, na inne programy nie pomogę bo szklana kula mi się popsuła i nie wiem jakie to mogą nawet być. ;)

Jonas

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2012, 18:12:31 »
Co zabawne w temacie, dostałem dzisiaj ten sam error "No connection could be made to the content server. Please make sure that your Internet connection is up and restart the Launcher." Najlepsze, że miałem odpalonego jednego klienta i chciałem odpalić drugiego. Po minucie zastanawiania się wyskoczyło mi okienko powyższej treści. Po pięciu minutach połączyło się bez problemów.  Co ciekawsze w tym samym momencie co brak możliwości podłączenia się launchera, EVEMon zwrócił mi błędny komunikat o niemożliwości sprawdzenia stanu serwera EVE.
Co sprowadza się do wniosku, że jak to Ranshe wykazał pojawia się problem gdzieś na porcie 80. Widać launcher po http sprawdza sobie czy jest jakaś aktualizacja, a jak nie może tego zrobić to wywala błąd. To wyjaśnia też problem z pobraniem avatarów i newsów (i jedne i drugie pobierane z serwerów na porcie 80). Można więc domniemywać, że jakiś soft blokuje komunikację po porcie 80 z serwerami eve. Może masz jakiś inny soft "zabezpieczający" zainstalowany, albo miałeś zainstalowany i nie został do końca usunięty.

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2012, 19:20:13 »
Tak, launcher pyta o patcha po http, w katalogu eve w podkatalogu launcher jest plik launcher_console.exe który dokładnie to pokazuje w pierwszych paru linijkach. :) Dokładnie próbuje ściągnąć kilka plików (tekstowych, łącznie może ze 2 kilobajty) z http://client.eveonline.com i jeśli nie da rady tego zrobić to pokazuje 'no connection...'.

Problemy sieciowe gdzieś pomiędzy komputerem użytkownika a Tranquility serwerami www CCP też taki błąd wygenerują, jak widać na przykładzie Jonasa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 19:30:49 wysłana przez Ranshe »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2012, 00:46:10 »
A odrobinę odbiegając od tematu to czy Ty Blaster wysyłałeś o tym wzmiankę do CCP i późniejszych spostrzeżeniach?

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 20, 2012, 10:12:52 »
Może być też coś takiego:

https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&m=953796#post953796

Cytuj
Make sure your firewall IPS/IDS is not blocking it. I got a false signature detection alert for: 87.237.39.166 As "ET Clickfraud List Delivered to Client" with my Snort Running on PFSense which starting blocking CCPs servers. Re-running the launcher from the folder after I cleared the Snort block allowed the launcher to run normally.

Tu jest mowa o IDS, ale może być że jakiś antywirus też to przypadkiem wyłapał.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 20, 2012, 21:42:49 »
A odrobinę odbiegając od tematu to czy Ty Blaster wysyłałeś o tym wzmiankę do CCP i późniejszych spostrzeżeniach?

Nic nie zglaszalem bo nawet trudno by mi bylo to wyartykuowac po angielsku.

Może być też coś takiego:

https://forums.eveonline.com/default.aspx?g=posts&m=953796#post953796

Tu jest mowa o IDS, ale może być że jakiś antywirus też to przypadkiem wyłapał.

Co to jest ten IPS/IDS?
Obecnie mam jedynie firewalla windowosowego. Czy tam się jakoś ustawia ograniczenia dla sieci?
Dodam, że na blueconnecie problemu nie juz zaraz po wlaczeniu a na wifi i kablu jest.
Gdyby to bylo blokowanie konkretnego pliku (czy portu dla niego) to z blueconnecta tez powinno nie dzialac.

Jestem bliski poddania sie i stosowania jedynie wytrychu w postaci odpalenia blueconnecta a pózniej przelaczenia sie na inna siec  >:(

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 20, 2012, 21:59:08 »
Co to jest ten IPS/IDS?

Intrusion Prevention/Detection System. Taki firewall tylko zazwyczaj hardware'owy i dość kosztowny :)

Cytuj
Obecnie mam jedynie firewalla windowosowego. Czy tam się jakoś ustawia ograniczenia dla sieci?

Przejrzyj te ustawienia co w poście poprzednim podałem, postaram się jeszcze jutro zrobić screeny ale teraz akurat jesteśmy na roamie ;p

Jonas

  • Gość
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2012, 08:13:21 »
Obecnie mam jedynie firewalla windowosowego. Czy tam się jakoś ustawia ograniczenia dla sieci?
Dodam, że na blueconnecie problemu nie juz zaraz po wlaczeniu a na wifi i kablu jest.
Gdyby to bylo blokowanie konkretnego pliku (czy portu dla niego) to z blueconnecta tez powinno nie dzialac.
Niekoniecznie. Programy zabezpieczające mają możliwość różnego definiowania poziomu ochrony przy różnych połączeniach. Ja przykładowo mam różne ustawienia firewalla dla połączenia przez wifi w domu, a inne jak korzystam z publicznych hot-spotów.

Z tego co widzę miałeś zainstalowanego NODa, a z tym antywirem jest poważny problem przy obecnym laucherze, na który narzeka wiele osób. Ostatnio w newsach była nawet szczegółowa informacja jak sobie z nim radzić (oczywiście odinstalowanie nie było jedną z metod) - ale nie mogę teraz znaleźć tego newsa. Istnieje prawdopodobieństwo, że NOD zostawił w systemie jakieś śmieci po sobie, które prowadzą do blokady portu dla klienta. Poszukaj na stronie producenta, czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś softu czyszczącego system z tych pozostałości, niektórzy producenci udostępniają takie narzędzia. Możesz też przelecieć system jakimś ccleanerem czy podobnym softem (tylko ostrożnie, bo czasami kasuję nie to co powinny).

Proponuję też spróbować takich idiotycznych metod jak zmianę nazwy katalogu z EVE, przeniesienie go na inny dysk/partycję (najlepiej główny systemowy), uruchomienie gry z modyfikatorem "/end /lua:off".

Daj znać czy coś znajdziesz.

Ah, jeszcze jedno, jaki masz router bo nie mogę znależć w wątku tej informacji.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2012, 09:38:27 »
Lub najbardziej prozaiczna czyli ... przeinstalować windę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem sieciowy z odpaleniem EVE
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2012, 09:48:34 »
Ale bierzesz pod uwagę że:
a) winny może być router jednak
b) takie tematy zwykle powstają jeśli się nie chce  / nie może wykonac takiej czynności
c) nie każdy jest zwolennikiem użycia bombardowania dywanowego kiedy do wykonania zadania wystarczy jedna rakieta... :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.