Autor Wątek: Fixing lag: seria blogów  (Przeczytany 6412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Fixing lag: seria blogów
« dnia: Sierpień 25, 2010, 13:24:19 »
http://www.eveonline.com/news.asp?a=single&nid=4077&tid=1

Do poczytania o lagu i o tym, co jest robione aby go zmniejszyć.
Cytuj
EVE has a deadly cobra strike force team alpha of extremely dedicated and proficient developers fighting the Lagmonster tooth and nail as their only mission.

Mi szczególnie podobają się zabawy z "thin clientem", którego to miałem okazję wypróbować... Szkoda, że nie będzie dostępny dla graczy, bo po niewielkich modyfikacjach i dorobieniu bardziej przyjaznego interfejsu mógłby robić za mobilną evkę, do zmieniania skilli, zabawy z marketem, czy nawet lotów na autopilocie dla co bardziej zdesperowanych :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 13:37:48 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:43:03 »
Mi szczególnie podobają się zabawy z "thin clientem", którego to miałem okazję wypróbować...

Napisz coś więcej o okolicznościach przyrody, w których to nastąpiło :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:53:54 »
Przecież nie od dziś wiadomo że Xart jest jednym z zakonspirowanych devów i jako taki ma dostęp do różnego testowego softu :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:57:59 »
Napisz coś więcej o okolicznościach przyrody, w których to nastąpiło :)
Cóż, posiedziałem kilka minut przy laptopie, na którym był(y) takowy(e) zainstalowany(e). Co prawda połowy z tego, co właściciel laptopa mi tłumaczył o działaniu "thin clienta" nie zrozumiałem :P , podobnie nie ogarniałem do końca skryptów służących do jego obsługi, ale rzecz ma potencjał i naprawdę szkoda, że nie planują (przynajmniej w przewidywalnej przyszłości) jego publicznej wersji. W każdym razie wygląda to jak latanie samolotem na przyrządach. Masz wszystkie informacje, tylko wizja wysiadła :P
Dowiedziałem się też kilku fajnych rzeczy o tym, co będzie w najbliższym dodatku, ale muszę was rozczarować - nie puszczę pary z ust. Po pierwsze dlatego, że obiecałem, a po drugie dlatego, że podtrzymywanie takich kontaktów (o darmowym koncie nie wspomnę :P) jest nieco cenniejsze niż wasz podziw :P
Przecież nie od dziś wiadomo że Xart jest jednym z zakonspirowanych devów i jako taki ma dostęp do różnego testowego softu :P
Chciałbym :)
Niestety (rzeczywiście, cóż za rozczarowanie :P) mam tylko pewne znajomości tu i ówdzie :P
Przedwieczny.

Sotharr

  • Gość
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:09:40 »
Szkoda, że nie będzie dostępny dla graczy, bo po niewielkich modyfikacjach i dorobieniu bardziej przyjaznego interfejsu mógłby robić za mobilną evkę, do zmieniania skilli, zabawy z marketem, czy nawet lotów na autopilocie dla co bardziej zdesperowanych :)

Albo za świetnego bota/klona. 8)

Goomich

  • Gość
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:17:33 »
Cóż, posiedziałem kilka minut przy laptopie, na którym był(y) takowy(e) zainstalowany(e).

I nie miałeś przy sobie pamięci USB? Nub.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:35:08 »
Cytuj
Dowiedziałem się też kilku fajnych rzeczy o tym, co będzie w najbliższym dodatku, ale muszę was rozczarować - nie puszczę pary z ust.
Tak długo jak nie zaczniesz używać interfejsu dźwiękowego do przenoszenia swoich myśli na forum tak długo słowa nie złamiesz >:D

Więc co fajnego (DLA POD PILOTÓW nie palantów z konsolami) będzie w nowym dodatku?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:39:10 »
Więc czy coś fajnego (DLA POD PILOTÓW nie palantów z konsolami) będzie w nowym dodatku?

Fixed.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:47:51 »
Zależy, co kto rozumie przez "fajne". Dla mnie (a konsoli nie posiadam) ten dodatek zapowiada się interesująco, zarówno od strony nowego contentu jak i zmian mających na celu usprawnienie obecnych ficzerków. Pytanie tylko, czy wszystko co zaplanowali uda im się do końca listopada zrealizować. Jeśli tak, to imo będzie to jeden z większych (i lepszych) dodatków ever ;)
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:52:47 »
* Doom porównuje listy "co ma być" "co jest" dwóch ostatnich dodatków po czym sceptycznie czyta jeszcze raz post wyżej...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:56:48 »
No proszę... dzięki za tego posta :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Skandranon Black
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2010, 16:21:56 »
Jeśli tak, to imo będzie to jeden z większych (i lepszych) dodatków ever ;)
A możesz dać jakieś porównanie do takiej np. Apocryphy (bo to z mojego pkt. widzenia czyli od kiedy gram był największy dodatek i naprawdę dużo nowego było w porównaniu z pozostałymi) ?

A mówili kiedy puszczą trochę pary z ust co planują ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2010, 16:24:26 »
Zazwyczaj około miesiąca wcześniej chwalą  się co ma być w dodatku mniej więcej na pewno...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

naye666

  • Gość
Odp: Fixing lag: seria blogów
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2010, 06:25:04 »
Przeciez juz Wam napisal ze nie wie czy zdaza do konca listopada...wtedy sie czegos dowiemy lub beda zamkniete testy. Dla mnie mogli by jedynie poprawic te lagi, bugi z epic arcami a co  najwazniejsze rocketsy, bonus ab dla af i... Zakonczyc ten clickfest w pi... 20minut klikania na 5 planetach sprawia zw odechciewa mi sie pozniej latania gdziekolwiek..